Dlaczego tylko 5 osób w kościele ? Bądźmy rozsądni

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Trochę mnie zdziwiła decyzja rządu o ograniczeniu liczby osób obecnych na nabożeństwach do 5, ale to jest właśnie efekt posiadania durnej opozycji, która nie zajmuje się realiami. Po przeczytaniu tekstu red. Łosiewicz postanowiłem wrócić do tematu.

https://wpolityce.pl/kosciol/492751-rzadzie-nie-zapominaj-o-duchownych

Decyzja rządu nie bierze pod uwagę konkretnych faktów, takich jak liczba ławek w kościele. W moim parafialnym kościele jest ich 62, co prawda różnej długości, ale to nie przeszkadza, by w każdej ławce siedziała jedna osoba, zachowująca od następnej dobre kilka metrów odległości, a ponadto jest dużo przestrzeni wokoło. Tak więc nie 5 osób, a 62 osoby to ewentualne minimum.

Zarządzenie powinno , jako że w każdym kościele jest inna ilość ławek, przewidywać zasadę „jedna osoba w ławce” i tyle. Nie należy przesadzać. Reszta ewentualnych zabiegów towarzyszących też nalezałoby pozostawić duchownym i obsłudze.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:7)

Komentarze

Nie moge zrozumiec sensu tego zarzadzenia. 50 osob to moze bylo za duzo na male wiejskie kosciolki, ale teraz tylko 5? 

To jest kpina, a wlasciwie szyderstwo z wiernych. To sie wymyka wszelkiej logice i przyzwoitosci.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623161

... czyżby waaadza chciałaby sprowokować jakieś "religijne deklaracje" ?  Bo jeśli w małych kubaturowo blaszanych puszkach tj. autobusy i tramwaje (transport publiczny) może jednocześnie przebywać 1/2  miejsc siedzących circa 20-30 osób ( bo zdaje się w innym przypadku należałoby wogóle zakazać tej formy transportu) ,to pięc osób w kościołach ,gdzie zazwyczaj sufit jest dosyć wysoko ,czy dwuosobowy limit "zgromadzenień" na otwartej przestrzeni wygląda trochę ,delikatnie mówiąć "nieadekwatne" co do ryzyka zarażenia .

Oczywiście czas epidemii to nie jest dobry czas na tłumy ... nawet w kościołach ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1623168

W niewielkim autobusie 20 osób może godnie z zaleceniem władz usiąść.

Do ogromnego kościoła tylko 5 osób - proboszczowi pozwolono  wpuścić. 

Nie da się tego logicznie interpretować. ktoś się zamienił z fiutem na głowę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1623176