Co to tak tu brzydko pachnie ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W tygodniku “Do Rzeczy” spory 4-stronicowy wywiad z Janem Pietrzakiem. Nie znalazłem w nim ani jednej rzeczy, pod którą nie mógłbym się podpisać rękami i nogami. Nic dziwnego – Jan Pietrzak to uosobienie polskiej walki o wolność od komuny, a także postkomuny, to chodząca kronika historii Polski. No i ta niesamowita sprawność umysłu.

Po opublikowaniu i przeczytaniu takiego wywiadu należałoby zamknąć gazety, wyłaczyć internet oraz telewizje, bo wszystkie takie instytucje nie wniosą nic nowego ponad to, co powiedział Pietrzak. Nic dodać, nic ująć. A dopóki nie pojawi się coś nowego, zajmowanie się czymkolwiek innym, to strata czasu.

Jak z tego widać i z czego Państwo nie zdajecie sobie zapewne sprawy, wpadliśmy jako społeczeństwo, albo i cywilizacja w pułapkę. Zajmujemy się sprawami zbędnymi, młóceniem słomy. Zajmujemy się produktami rozkładu systemu i dziwimy się, co to tak tu tak brzydko pachnie.

Zostawmy więc komentowanie tego, co niezbyt fortunnie określamy mianem polityki polskiej, fachowcom takim jak Pietrzak. Bo czy ktoś inny potrafiłby tak pięknie sformułować rady programowe dla opozycji?

“Debatuj sobie Grzechu

z Muchą dla śmiechu.

z Neumanem nad ranem

z Budką nad wódką,

z Nitrasem pod lasem,

z Kopaczką w wykopie,

z Tuskiem w Europie

i nie nudź nas, chłopie.”

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (7 głosów)