Chcesz zmienić świat ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Chcesz zmienić świat ? No to jesteś uzurpatorem.

Świat nie jest twój, świat jest wspólny. Jeżeli masz ambicję jego zmieniania, to możesz uczestniczyć, czyli współpracować w działaniu na rzecz jego zmiany. Współpraca to jest to co gatunek ludzki robi najlepiej, z zastrzeżeniem jednak, że dotyczy to tylko własnej grupy. Jeśli chodzi o współpracę z innymi grupami, to zawsze było źle, ale powoli zaczyna się to zmieniać, choć bardzo powoli. Ale kluczowym warunkiem wspólpracy ponadgrupowej jest uniwersalizm. Proszę mi wskazać taką kulturę na świecie, której cechą jest uniwersalizm. Nie znajdziecie Państwo żadnej poza kulturą chrześcijańską.

Jedyne co może połączyć odmienne grupy to pierwiastek uniwersalistyczny, a ten występuje wyłącznie w religii chrześcijańskiej, w katolicyzmie, który jest powszechny. W tej chwili możemy zaobserwować trend walki z chrześcijaństwem, będący w kontrze do uniwersalizmu i przejawiający się w szerzeniu ideologii partykularystycznej, takiej jak np. ideologia LGBT, czyli leseferyzm obyczajowo-moralny, lub dość pokrewna ideologia libertariańska, z ekstremalnie pojętym leseferyzmem wolnorynkowym.

Świat zmienia się niezależnie od chęci poniektórych żeby go zmianić. Zmienia się wskutek niezliczonych działań jednostek starających się zmienić swój los na lepsze. Trzeba więc przyjrzeć się tym działaniom, bo efekty niektórych z nich mogą być szkodliwe. Równie szkodliwe, albo nawet bardziej, mogą być recepty zmiany świata.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)