98% - wskaźnik zwyrodnienia ? Zapowiedź katastrofy ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Media wiele mówią o przypadkach złego traktowania zwierząt, a w okresie przedświątecznym przestrzegają przed pochopnym robieniem prezentów ze zwierząt, bo takie pomysły zwykle źle się kończą. Alo co tu mówić o stosunku do zwierząt, jeśli ludzi traktuje się podobnie, nawet tych z najbliższej rodziny.

Czegoś takiego nie spodziewałem się, owszem słyszałem o powszechnym w USA zwyczaju oddawania starych rodziców do domów starców, ale nie mogłem uwierzyć, gdy przeczytałem w Gościu NIedzielnym, że 98 % mieszkańców tego rodzaju placówek w Polsce, nie jest zapraszanych nigdzie na wigilię. 

98% ! Gdzie my żyjemy.! 

Snułem rozmaite prognozy na przyszłość, ale tu mamy wskaźnik miażdżący dla polskiego społeczeństwa. To jest spadek po tzw. III RP, która mogła wykorzenić złe tradycje peerelu i zastąpić je obyczajami bardziej ludzkimi, ale okazuje się, że nie tylko ich nie wykorzeniła, ale jeszcze pogłębiła.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Starzy ludzie maja stare dzieci (jeśli je mają w ogóle). Te dzieci są juz schorowane, wysiadaja stawy, kręgosłupy, serce, pojawiają się nowotwory. Opiekowalismy sie mama w domu do jej śmierci w wieku 90 lat. Na szczęście było nas więcej. Ale zmiana pampersa itp. jest ponad sily przeciętnego 65-letniego człowieka. Dyżurowaliśmy dniem i nocą, kosztem zycia rodzinnego. Nocowałam poza domem w czasie gdy moja córka przechodziła stany depresyjne.

Dlatego nie potepiam każdego czlowieka, który nie zdecyduje się spędzić całych świąt ze starym rodzicem, jak go wnieść np. na III piętro?

Rodzicom nalezy sie opieka i staranie, należy ich więc co najmniej odwiedzić w święta i posiedzieć.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1577365

mamy swoich 'samotnych wędrowców'

ps. czy wiecie, że Bergoglio odmówił azylu Asi Bibi?

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1577408