5 minut dla kretyna

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kiedyś trzeba było się nieźle natrudzić, żeby rozpoznać kretyna. A i kretyni niezbyt chętnie się ujawniali. Ludzie przejawiali pewne poczucie wstydu. Ciekawe gdzie się ono teraz podziało i dlaczego.Teraz kretyni sami się zgłaszają, z podaniem o swoje 5 minut w mediach. Swoje cele różni kretyni realizują w różny sposób, jedni kretyni chcą zrobić na złość innym, pokazując im jęzor, inni chcąc zabłysnąc jakimś modnym zestawem idei, np. oznajmiając, że jest wiele rozmaitych płci, a podział na panów i panie, to przeżytek epoki ciemnogrodu.

Ale spróbuj tylko uświadomić kretynowi jego kretyństwo, to wtedy wpada w amok: 

https://wpolityce.pl/polityka/470390-ostro-w-minela-20poslanka-wiosny-bylam-w-ciazy-okej 

Skąd bierze się to kretyństwo ? 

Żeby ten fenomen wyjaśnić trzeba się odwołać do najnowszych badań nad ewolucją ludzkiej natury i nad ludzkim umysłem będącym tej natury wytworem. Jest zasadnicza różnica wynikająca z dwoistości ludzkiej natury - biologicznie indywidualnej i społecznie duchowej - między indywidualnym mózgiem a będącym produktem społecznym umysłem. Nie można badać umysłu w oderwaniu - właściwe podejście wymaga rozpatrywania umysłów w ich interakcjach. W efecie tej zależności, możemy obserwować jak rozpad struktur społecznych związany z upadkiem systemu demoliberalnego i postkomunistycznego powoduje określone konsekwencje dla umysłów, w postaci rozpadu umysłu, w tym powszechne skretynienia w niektórych grupach społecznych.

Tak zdekomponowany umysł nie jest w stanie zharmonizować działań komponentu poznawczego z emocjonalno-uczuciowym oraz wykonawczym i w konsekwencji nie jest w stanie przetwarzać chaotycznych informacji napływających z równie zdekomponowanego świata zewnętrznego. Efekt możemy obserwować na codzień w mediach. 

Podziały polityczne nie są niczym innym jak tylko jednym z objawów tego rozpadu umysłu, który chwyta się rozpaczliwie jakiejś opcji politycznej czy ideologii jako swojego wyznacznika ratującego jego zagubione poczucie tożsamośći w powstałym chaosie. 

 istotna różnica

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:8)