Państwo z tektury, czyli „rząd zdał egzamin z koronowirusa”

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Pierwszy przypadek koronowirusa wykryto w Niemczech 27 stycznia, jeszcze wcześniej we Włoszech. Na ile rząd PiS powinien wzrosnąć poziom inteligencji rządu, by potrafili przewidzieć, iż przy otwartych granicach ten wirus pojawi się w Polsce?

 

Pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce wykryto 4 marca. Rząd miał ponad miesiąc czasu by zareagować, przygotować się w zakresie zabezpieczeń dla służb medycznych. Początek  przygotowania mógł być nawet jeszcze wcześniejszy, gdy uwzględnimy wcześniejsze informacje z Chin.

 

Od samego początku wybuchł problem środków odkażających, środków zabezpieczających pracowników, którzy muszą mieć kontakt z wieloma klientami, w tym wyposażenia szpitali. PiS wraz z zależnymi od siebie mediami pokazuje jak to dzielni politycy i zakłady państwowe uruchamiają produkcję środków dyzenfekujących, jak to Orlen na swych stacjach zaczyna sprzedawać takie środki… w opakowaniach po 5 litrów za drobne 95 zł, później widząc reakcję społeczeństwa obiecano opakowania 1 litrowe po 15 zł. Ale nawet w tej sytuacji chciano wykorzystać strach ludzi przed zarażeniem ustawiając praktycznie cenę zaporową dla indywidualnego klienta, licząc na klientów, którzy zmuszeni będą do ich stosowania (instytucje).

 

Rozumiemy, żadne państwo nie jest gotowe na taką sytuację, gdy zaskakuje ona znienacka. Ale gdzie stracone co najmniej 1,5 miesiąca? To był czas na reakcję, na uruchomienie produkcji lub znalezienia źródła importu, uzupełnienie stanów magazynowych. Wymyślenie, że środki takie będą potrzebne przerosło możliwości tego rządu „państwa z kartonu”?

 

Wyjaśnienie jest proste. Państwo, rząd, prezydent byli zajęci „znacznie ważniejszą sprawą”, wyborami prezydenckimi. Andrzej Duda lansuje się w mediach zależnych od PiS, jeżdżąc po całym kraju z ekipą rejestrującą „jego dokonania”, pojawiając się to w zakładach pracy, to w szpitalu, na spotkaniach masowych (z żołnierzami manewrów wojskowych, które przeprowadzono mimo, że w krajach na zachód od naszych granic panuje epidemia 11.03, z harcerzami 12.03). W Polsce odbywają się manewry wojskowe. Ściągnięto wojska z różnych krajów, znów wzmożona wymiana ludzi mieszkających w państwach o wyższym poziomie zarażonych. Jeszcze 16.03 Duda zwołuje Radę Gabinetową, dopiero wykrycie wirusa u ministra Michała Wosia i jego rodziny powoduje chwilę opamiętania w tym szaleństwie. Ale szaleństwo trwa:

 

Andrzej Duda zaprasza do urn:

 

Termin wyborów wyznaczony, 10 maja. Andrzej Duda jest praktycznie jedynym kandydatem lansowanym dziś w mediach, pod hasłem „prezydent dzielnie walczy z koronowirusem”. Wystąpienia, spotkania. Jak widzimy, do wyborów zostało nam ok. 1;5 miesiąca, liczba zakażonych lawinowo wzrasta. Dobra postawa Polaków ogranicza liczbę nowych przypadków, ale tę liczbę w równym stopniu ogranicza mała liczba testów, niedawno rekordem było 1600 jednego dnia, tyle testów robią małe landy w Niemczech a także długi okres oczekiwania na wyniki. Dziś mówimy o 4-5 dniach, czyli aktualny stan poznamy za kilka dni. To świadczy tylko o jednym, w okolicach 10 maja będziemy mieli wysoki poziom aktywności wirusa w Polsce, a lokale staną się masowym miejscem przekazywania wirusa.

 

W Internecie krąży trafna myśl, „demotywator” przez łzy, w trudnych czasach zawsze reagowaliśmy śmiechem, stąd choć z nieszczęścia śmiać się nie wolno, to śmianie się z głupoty przywódców jest wręcz naszym patriotycznym obowiązkiem.

 

Co będzie, jeśli po otwarciu lokalu o 6:00 do 6 30 w każdym z lokali pojawi się po jednym kaszlącym z temperaturą? Wybory skończyliśmy? Lokale przecież trzeba zamknąć, dezynfekcja i ich ponowne uruchomienie nie wchodzi w rachubę, nie ma takich sił. Ale nawet przy kilku takich przypadkach, w takim lokalu należy przedłużyć czas wyborów, do której? Pracownik komisji ma obowiązek sprawdzenia wizerunku zgłaszającego się wyborcy ze zdjęcie w dowodzie. A co będzie, gdy ten przyjdzie w masce bojąc się zarażenia?

 

Mimo tego nasz „narodowy kryształ” przypomniał sobie, że „konstytucji nie można łamać”, Człowiek na decyzję, którego zarówno Andrzej Duda, jak i rząd Beaty Szydło łamali konstytucję i ustawy (choćby wybór sędziów dublerów do TK), człowiek, który o obecnej konstytucji wypowiedział się „Obecną konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną…” ma czelność bredzić o wierności tej „postkomunistycznej konstytucji”? Polacy w imię obrony tej „postkomunistycznej konstytucji” mają narazić się na masowe spotkania w lokalach? To wojna jakaś? Gwałtowny wzrost liczby chorych, jeżeli nawet „co daj Boże” do tego czasu uda nam się uzyskać przełom można głosować w ciemno. Czy PiS liczy, że zagłosują tylko skończeni idioci? Czy tak sobie wyobrażają swój elektorat? „Naród głupi wszystko kupi” - powiedział Kurski, widocznie myślał o tych samych ludziach co „nasz kryształ”.

We Francji 15 marca przeprowadzono wybory do władz lokalnych, przy liczbie zarażonych 3,6 tys. i 45% frekwencji. Dziś Francja może „poszczycić się” 14,5 tys.* chorych. Lekarze francuscy chcą postawić decydentów przed trybunałem stanu i tą drogą powinna pójść i Polska, jeśli nawet ta informacja nie ostudzi władz „państwa z tektury” w bezwzględnej drodze, by Duda ponownie był prezydentem. Będzie to pogarda dla naszego zdrowia.

 

[]

 

No cóż, co chwilę napotykam na wypowiedzi jakiejś tuby PiS, czy też pożytecznego idioty, jak to państwo zdało egzamin i przychodzi mi na myśl katastrofa pod Smoleńskiem, gdzie kierownictwo PiS zdało egzamin z „lądowania we mgle”, zespół Macierewicza z bajek w „wielkim wybuchu” zaś kierownictwo PO z badania tej katastrofy.

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.7 (głosów:17)

Komentarze

Wiedzialem, że fałszywy Zawisza przylizie. A że chamek chamstwo uczyni, to oczywiste, nawet zmarłyxh tragicznie nie oszczędzi. Taka to kacapska kultura, oni sami mają ja za naturalną.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622790

                         do polskości i polskich patriotów! Czyli -- zwisza czerwony...

A wytyczne jak łgać z nienawiścią do polskich patriotów dostaje od sowiecko-rosyjskiej agentury na swojej filorosyjskiej ścierwoneonówce - sterowanej przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych sowieckich organizacji w PRL - WSI i SB!

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1622792

Szambo się sprzedaje.Czego się więc spodziewać po ojcu UB-eku i matce "pracującej" na poboczach W-skich dróg
Parę lat temu ta "Polityczna prostytutka" latał po W-wie z hasłem "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się"
Dziś ten szmaciarz ma nowe hasło "Hieny z wszystkich krajów łączmy się". A moim zdaniem takie ludzkie szmaty, wyroby człekopodobne powinno się "utylizować" zgodnie z prawem czyli dać mu w parchaty ryj 3 razy dziennie.I tak do skutku.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1622803

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jak w powyższym komentarzu przedstawiłeś swoich rodziców, bo przecież nie moich, to, że urodziłeś się w takiej rodzinie nie jest hańbą, bo dziecko nie wybiera rodziców. Ale dziecko ma taką możliwość, jeśli ma silną wolę, że wyrwie się z takiego środowiska i zostanie porządnym człowiekiem. Ty jednak sądząc po języku jakim się posługujesz, po tym że czujesz się godnym "by ci napluć w ryj", jak pisałeś w innym komentarzu z tej okazji nie skorzystałeś. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1622827

Co? Zabolała cię prawda były SB-eku.Zapierasz się swoich starych?.CV mają takie jak same jak teraz ty i twoja obecną.A że spłodzili czerwonego kretyna.No trudno.Nie ty jeden jesteś Atlantem  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1622830

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

raczej zdziwiło, ale przy waszym poziomie zakłamania, gdy prawda jest dla was tym,, czym dla diabła woda święcona. Jak stwierdził jeden z polityków PiS, TVPiS nie jest dla ludzi inteligentnych, jest dla takich jak ty "czerwonych kretynów". Ładne bagienko tu macie, ale czy należy się dziwić, gdy standardy ustanawiają Andy Ścierwoneonówka, bolszewicki politruk, Hamptuś "damski bokser", Ryan, syn UB-eka i warszawskiej prostytutki, Zawiedzony "Świnia co wczoraj był kolegą". Istne zbiorowisko inteligentnych inaczej i standardów rodem z rynsztoku.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1622832

I tak oto kreatywny dziennikarz i przedsiębiorca wyczuł (jak hiena) konikture i przerzucił się na produkcję urn.
W ofercie będzie miał urny o pojemności 5l.Dla władz Neonu i swoich najbliższych oraz co najważniejsze dla Wielkiego Atlanta cena promocyjna,poniżej 95 zł za sztukę.
Zapisy na p.w lub bezpośrednio na Neon24.pl

Zakład pogrzebowy Zawisza Niebieski sp. z o.o
Warszawa -  Saska Kępa
Business is Business

                   

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1622802

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Siła argumentów poparta niezaprzeczalnymi faktami zaoruje, prawda? A materiałów z KC PiS brak. 

Francja po eksperymencie wyborów i nagłym skoku zakażeń wycofała się z II tury. W Głogowie umarł 45 letni kierowca TiR, który wrócił z Niemiec, testów się nie doczekał, "państwo z tektury zdało egzamin". Nasze Pinokia potrafią napisać i przepchnąć ustawę w 2 dni, długoPiS w nocy podpisać ale nad pomocą firmom debatują któryś już dzień, jak utrudnić, by tylko wybrani uzyskali ulgę. 

Gdy wszyscy chcą pomóc Tadeusz R. nawołuje o regularne wpłaty na jego biznes. Pralnie mózgów trzeba wspierać, stąd długoPiS podpisał 2 miliardy przez 5 lat na pralnię mózgów zwaną TVPiS. To jest "państwo z tektury"

Jakie macie kontrargumenty, gdy budowana przez was kłamliwa propaganda rozsypała się jak domek z kart? Tylko jad, przepraszam w waszej nomenklaturze "jad nienawiści do Polaków i polskiego interesu" nazywa się "patriotyzmem".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1622807

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika markowa (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mż włśn t chdz...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1622825

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ten wirus jest szczególnie "łaskawy" dla systemów emerytalnych. Głównie zabija osoby w końcówce wieku produkcyjnego i w początkach emerytur. Mimo wszystkich łajdactw ludzi PiS, które mogę wymieniać długo o aż takie ich nie chcę oskarżać. Faktem jest, że są bardzo hojni, gdy trzeba kupować głosy wyborców ale gdy trzeba ratować w sposób mniej spektakularny to już mają węża w kieszeni. A dziś wsparcie małych przedsiębiorstw, które stanowią gro naszych bo polskich interesów. (nie jesteśmy właścicielami dużych sieci handlowych, dużych zakładów pracy ale właścicielami małych kilkuosobowych firemek, których choćby sam ZUS, płacony w czasie, gdy nie ma dochodów szybko sprowadzi do rangi żebraków, albo bankrutów. ZUS dla takich małych, często jednoosobowych firm to ok. 1,5 tys zł. To równowartość tego za co utrzymuje się wielu emerytów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1622826

problem ze ś-wirusem. Zwichnięty wyjątkowo ostro przechodzi tę chorobę. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1622834

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Koronawirus nie został w Polsce po raz pierwszy wykryty w marcu tylko w połowie stycznia co wymknęło się "maliniakowi"
.
Rząd wiedział nie od marca tylko od stycznia i to w takim razie z dwóch źródeł:
- jedno to to o którym chlapną "maliniak"
- a drugie to Agencja Wywiadu:
.
cyt:"Już w styczniu AW ostrzegała, że zagrożenie jest realne, trzeba się na nie przygotować, a epidemia na pewno nie ograniczy się tylko do Chin - powiedział informator ..., który miał dostęp do tej analizy Agencji

Informacje z polskiego raportu miały znaleźć się w dwóch poufnych biuletynach informacyjnych NATO, które są "regularnie uzupełniane bieżącymi zapisami, a dostęp do nich mają służby w Sojuszu". Według cytowanego ... informatora najpoważniej sprawę potraktowała Estonia - przygotowała odpowiednią ilość sprzętu ochronnego (maseczki, kombinezony, płyny odkażające), mobilne laboratoria itp"
.
Ilość podawanych publicznie zakażonych to nie jest ilość wszystkich zakażonych TYLKO ilość zakażonych POTWIERDZONYCH TESTAMI - niepotwierdzonych są już tysiące
I to trzeba dosadnie ludziom tłumaczyć
.
No właśnie: LUDZIOM - bo zadaniowemu motłochowi i palantom to Ci się nie uda
.
Ale jak zaczną padać członkowie ich rodzin to pootwierają oczy - tylko szkoda że tak późno
Pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1623055