Obraza, czy zdrada tajemnicy państwowej

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Gospodarka

W czasach „budowania socjalizmu”, gdy staliśmy w kilometrowych kolejkach, gdy wprowadzano kartki na cukier, znajomy rodziców pracował w Algierii i opowiadał, że tam polski cukier sprzedawany był w sklepach jako najtańszy.

 

Dziś wiemy, że na początku tego roku nasze władze wiedząc o zbliżającej się epidemii wyprzedawały maski pełno twarzowe opróżniając magazyny na nowe, które zamierzano zakupić z terminem dostawy na listopad tego roku. Skutkiem tej decyzji jest fakt iż w Polsce głównym miejscem, gdzie można się zarazić koronowirusem są szpitale, zaś lekarze stanowią znaczący procent tych, którzy przeszli tę chorobę. Nowe maseczki sprowadzono w połowie kwietnia przy fanfarach, lansowaniu się jako „zbawicieli” i sesjach fotograficznych na tle samolotu przez odpowiedzialnych za doprowadzenie to tego stanu. Tajemnicą poliszynela jest, że gdy porówna się to do tego, co sprowadziła Dominika Kulczyk  oraz Jurek Owsiak „osiągnięcie” rządu blednie.

 

Nie jestem ani rolnikiem ani hydrologiem, ale jestem miłośnikiem i fotografem przyrody, więc obserwuję tę przyrodę przez cały rok. Między innymi zwracam uwagę na to, jak dużo zimą było śniegów i jak długo się utrzymywały. Jest to istotne dla gniazdowania i godów ptaków brodzących, jak np. bataliony. Ilość opadów i długość utrzymywania się śniegów jest istotnym warunkiem decydującym o tym, czy w dany roku będzie susza, czy też nie. W tym roku mieliśmy zimę praktycznie bez opadów śniegów, a te które spadły szybko topniały i rzekami spływały do morza. Stąd nawet dla laika wiadomym było już w styczniu, że jeśli nie będzie opadów w lecie, Polskę nawiedzi susza.

Cóż robi „nasz rząd”? W styczniu 2020 wysyła 311 tysięcy ton pszenicy za granicę, to jest sześć razy więcej niż przed rokiem, ogółem od lipca 2019 do marca 2020 wysłaliśmy 2,8 mln ton czyli niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej (1,5 mln ton)* Dziś jesteśmy świadkami wzrostu cen hurtowych mąki, przewiduje się w najbliższym czasie 10-20% wzrost cen pieczywa, makaronów, kaszy. Pytanie, czy wpatrzony w rozwiązania socjalizmu i osiągający podobne rezultaty rząd nie wprowadzi nam kartek, przy fanfarach głoszących wieści jak, to rząd dba o Polaków sprawiedliwy podział dóbr zapewniając.  

 

W tym ciężkim dla Polaków, żyjących w socjalistycznej Polsce, kartkowym czasie dowcipami opowiadanymi w kolejce wspieraliśmy się w trudach życia. Pamiętam jeden z tamtych dowcipów: Na ścianie domu młody chłopak maluje napis, „Nasz rząd to idioci”. Widzi to dwóch milicjantów i rozmawiają między sobą. „Za co go wsadzimy? Za obrazę rządu czy za zdradę tajemnicy państwowej? Dziś widać jak na dłoni iż dowcip ten nadal jest aktualny. Sytuacja jawi się podobnie. Rządy PZPR doprowadziły do upadku finansów Polski, a dziś rządy PiS w dokładnie tej samej sytuacji Polskę zostawiają, wiec wyprzedają co się da, byle jeszcze przez miesiąc, dwa najlepiej do wyborów, Polacy zostali w nieświadomości.

 

Hasło, „RZĄDZĄ NAMI IDIOCI” niestety coraz bardziej jawi się jako „zdrada tajemnicy państwowej”

 

* https://www.forbes.pl/gospodarka/zapasy-zboz-w-2020-roku-beda-w-polsce-niewielkie-eksport-pszenicy-rosnie-szybko/3v0cthb

Zdjęcie: zachowania godowe rycyków

jestem autorem zdjęcia i tekstu

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:18)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1628168

Mam nadzieję, że nawet w tych ciężkich czasach Gawiron znajdzie kilka kagańców, dla kilku lżących tu Polaków trolli. Wiem, że nadzieja to matka głupich, ale każda matka kocha swoje dzieci, niekiedy jak ta orlica z Wrocenia nad Biebrzą, która chroniąc gniazdo zginęła w płomieniach.

A Prawi i Sprawiedliwość? Jak budowałem swój dom to ile razy przyszedł robotnik co od samego początku o uczciwości gadał wiedziałem, że z budowy coś zginie. Sprawiedliwy i Prawy człowiek nie wypisuje sobie nad głową hasła, jestem prawy i sprawiedliwy, po prostu taki jest. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628170

racja Verita, mnie też powaliła "odpowiedź" Gawriona

Co do tekstu, to pożyjemy zobaczymy - nie robi blędów ten co nic nie robi - najbardziej wkurza mnie tylko to, ze jak juz zrobia jakis blad, to wala sciemy ze nic nie było i probuja z ludzi robic idiotów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1628174

       blisko do sowiecko-ruskich "narodowców" z bolszewickiej propagandówki znanej jako ścierwoneonówka.

       Razem wielokrotnie solidarnie atakowali blogerów, którzy krytykowali "zwisza"-jącego admina ścierwoneonówki wręcz rzygającego nienawiścią do Polaków i polskich patriotów. [sic!]

       Cechowała ich przy tym braterska wspólnota w antypolskich poglądach oraz serdeczna miłość w nienawiści do polskich patriotów...

      Co tu jeszcze komentować o tej zadziającej bliskości ponoć patriotycznych "narodowców", którym najbardziej odpowiada nienawiść do polskich patriotów wylewana niczym bolszewiki smród z sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628176

R. Żółtaniecki: w Polsce działa agentura rosyjska. System budowano dekadami

           - Wiadomo, że wywiad rosyjski to gigantyczna maszyneria działająca uniwersalnie, globalnie, a my jesteśmy jednym z najbliższych sąsiadów Rosji. Nasza polityka jest postrzegana na Kremlu jako zdecydowanie nieprzyjazna interesom rosyjskim. Dziwne byłoby, gdyby się tym nie interesowali - powiedział w Polskim Radiu 24 były dyplomata dr Ryszard Żółtaniecki.

Jak dowiedział się portal tvp.info, w marcu 2019 r. w wyniku działań pionu kontrwywiadu ABW wydalono z Polski wicekonsula Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu.

Na podstawie ustaleń agentów mężczyzna został uznany za persona non grata; otrzymał również zakaz wjazdu do Polski i na teren strefy Schengen. Rosjanin prowadził działania niezgodne ze statusem dyplomatycznym, które mogły szkodzić relacjom polsko-rosyjskim.

       >>>[CZYTAJ TAKŻE]: Portal tvp.info o nieznanej akcji wywiadu: wicekonsul Rosji wydalony, ujawniono hybrydowych "ekspertów"

- To nic dziwnego, ani nadzwyczajnego. Wiadomo, że wywiad rosyjski to gigantyczna maszyneria działająca uniwersalnie, globalnie, a my jesteśmy jednym z najbliższych sąsiadów i nasza polityka jest postrzegana na Kremlu jako zdecydowanie nieprzyjazna interesom rosyjskim. Dziwne byłoby, gdyby się tym nie interesowali. Powtarzanie tego zaczyna być nudne - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Żółtaniecki.

B. rosyjski wiceminister, opozycjonista: jest ryzyko połknięcia Białorusi, ale to nie Krym

"Ogromny system agenturalny"

Gość PR24 podkreślił, że Związek Sowiecki przez dekady zbudował w Polsce "ogromny system agenturalny - agentów wpływu i innych". - Ci ludzie są gotowi do działania i działają. To, że wicekonsul został wydalony, to znaczy, że przekroczył jakieś nieprzekraczalne grancie; zrobił coś, na co nie pozwala ani Konwencja Genewska, ani prawo międzynarodowe, ani nasze umowy dwustronne - zaznaczył Żółtaniecki.

        >>>[CZYTAJ TAKŻE]: Akt oskarżenia po śledztwie ABW ws. byłego rektora i prezesa spółki

Jego zdaniem zatrzymania są znakiem ostrzegawczym dla drugiej strony. - To pokazanie, że "wiemy o was i możemy odpowiednio zareagować". - Ale to nie jest koniec tej historii, ona będzie miała dalszy ciąg - dodał.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel

Polskie Radio 24/bartos

________________________________________

       Jak widać z paru komentarzy pod postem tego sowieckiego politruka "zwisza"-jącego z antypolską, bolszewicką pianą w pysku -- to do sowiecko-ruskiej agentury wpływu ochoczo dołączają zakochane w nim, zbolszewizowane kreatury nienawidzące polskiego patriotyzmu w rodzaju ruskich narodowców i pseudo katoliczek karmiących się nienawiścią do polskości: "verita" i "markowa", a także bardzo solidarny z bolszewią "SolidarnyX"... [sic!]

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628175

sierpem i młotem w swoim parszywym, szczurzym jadowitym pysku - niczym każda bolszewicka kanalia musi się wykazać nienawiścią do polskich patriotów - przed swoim agentem prowadzącym ze sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki...

           Szaleńczo ganiasz "zwisza"-jący bolszewicki politruku ze ścierwoneonówki z tym sowieckim z sierpem i młotem niczym stalinowska małpa z brzytwą - waląc się przy tym raz po raz we własny bolszewicki, prymitywny i pusty łeb.

           Niestety, z tego powstają tylko takie odgłosy jakby sowiecki durak opętańczo walił w deskę klozetową, nie wiedzą to czego to urządzenie służy.

         Bolszewicki kretynie ze ścierwoneonówki, jesteś zbyt głupi i zbyt prymitywny, by móc być blogerem na polskim patriotycznym portalu, na którym w bolszewickie łgarstwa wierzą jedynie zakochane w bolszewi kretynki: "markowa" i "verita"! I paru zsowietyzowanych prymitywów uważających się za "narodowców"...

Więc spokojnie wróć do administrowania w swojej sowiecko-ruskiej ścierwoneonówce sterowanej przez sowieckich agentow ze zbrodniczych organzacji WSI i SB w sowietyzowanym PRL.

        Jak widać, to na bolszewickim portalu znanym jako "ścierwonówka" kretynizm ich bolszewickiego admina nikomu nie przeszkadza...

        Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628171

sierpem i młotem w swoim parszywym, szczurzym jadowitym pysku - niczym każda bolszewicka kanalia musi się wykazać nienawiścią do polskich patriotów - przed swoim agentem prowadzącym ze sowiecko-ruskiej ścierwoneonówki...

           Szaleńczo ganiasz "zwisza"-jący bolszewicki politruku ze ścierwoneonówki z tym sowieckim z sierpem i młotem niczym stalinowska małpa z brzytwą - waląc się przy tym raz po raz we własny bolszewicki, prymitywny i pusty łeb.

           Niestety, z tego powstają tylko takie odgłosy jakby sowiecki durak opętańczo walił w deskę klozetową, nie wiedzą to czego to urządzenie służy.

         Bolszewicki kretynie ze ścierwoneonówki, jesteś zbyt głupi i zbyt prymitywny, by móc być blogerem na polskim patriotycznym portalu, na którym w bolszewickie łgarstwa wierzą jedynie zakochane w bolszewi kretynki: "markowa" i "verita"! I paru zsowietyzowanych prymitywów uważających się za "narodowców"...

Więc spokojnie wróć do administrowania w swojej sowiecko-ruskiej ścierwoneonówce sterowanej przez sowieckich agentow ze zbrodniczych organzacji WSI i SB w sowietyzowanym PRL.

        Jak widać, to na bolszewickim portalu znanym jako "ścierwonówka" kretynizm ich bolszewickiego admina nikomu nie przeszkadza...

        Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628172

tekstu nie pojąłeś, wkleiłeś przykładową formułkę obrażania Polaków jaką na kursach dla "prawdziwych polaków, sowieckich patriotów" dostałeś i wydaje ci się, że jesteś "kimś".

Pan prezydent powiedział, że mój głos jest jako głos 10'000 Polaków, czyli dyplomatycznie wysłał cię na księżyc a ty cieszyłeś się na podróż i wielką rolę w polityce, jaka cię czeka.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628177

Polskę już wielokrotnie nawiedziła susza w poprzednich latach. W tym roku susza jest bardzo uciążliwa. Opady śniegu zimą nawodniłyby glebę na wiosnę, ale śniegu ostatnio wcale nie ma. Będzie to miało negatywny wpływ na zbiory w tym roku.

Oskarża Pan rząd o eksport zboża z kraju w bardzo trudnych czasach. Równie dobrze można oskarżyć rząd o import węgla i celowe niszczenie własnych kopalni. Socjalizmu już w Polsce nie ma, jest kapitalizm. A ten generalnie oparty jest na własności prywatnej. Przestrzeń między producentem a konsumentem zajmują pośrednicy. Kupując mąkę w sklepie nawet nie pomyśli Pan jak wielu tych pośredników jest i jak duże profity idą do ich rąk; a jednocześnie rolnik z trudem, albo i nie, pokrywa koszty własnej produkcji i dodatkowo coś tam. Pośredników nie interesuje ani głód, ani przyszłe zbiory, tylko własne, jak największe, zyski. Oni sami się wyżywią, nie muszą myśleć o innych.

W USA, również kraju kapitalistycznym, sytuacja jest podobna. Prezydent Trump nie może nakłonić  przedsiębiorstw do zaprzestania eksportu, lub też zmiany produkcji na coś bardziej w danej chwili potrzebnego. Ostatnio kilka przedsiębiorstw zostało odgórnie zmobilizowanych do produkcji respiratorów aktem wojennym z roku 1950 (Defense Production Act). Polska jest jednak członkiem EU i niestety musi się z tym faktem liczyć, przede wszystkim prawnie.

Polski rząd jest krytykowany nie tylko w kraju przez ugrupowania rządowi wrogie, jest krytykowany przede wszystkim w Brukseli, a również z wielką intensywnością przez koalicję liberalno-globalistyczną za oceanem, czyli w kręgach nowojorskich. Pani Applebaum, znana również jako pani Sikorska, na przykład, w swoim  ostatnim melancholijnym felietonie tworzy impresję polskiej junty zamykającej granicę przed coronavirusem.  Nieszczęsna żurnalistka , musiała kupić natychmiast bilet i lecieć do Polski  do jedynego domu jaki posiada ( to aż dziwne) - jest tym domem pałac w Chobielinie. W takich momentach myślę sobie i wzdycham, oby na nowo nie nadeszły przeszłe czasy - czasy żebraków i pałaców, czasy ulic i kamienic.

A wracając do tematu, skoro Pan krytykuje, to musi Pan mieć jakiś plan, schemat działania. Krytykować wszyscy potrafimy, chociaż ja uważam Pana za eksperta od krytyki. Proszę jednak się wykazać i napisać nam co Pan by zrobił w obecnej sytuacji. Proszę to opisać w szczegółach. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1628186

Czy nie zauważyła Pani, że ci "krytykanci" mają satysfakcję prowadząc negatywną, niszczącą "krytykę"? Oni mają wizję niszczenia, nie jest ich zamiarem budowanie, tworzenie czegoś dobrego. Przeszukując wieloletnie wpisy niektórych blogerów, czy też wpisy z ostatniego roku - autorstwa (?) Zawiszy widać jedynie tzw. Schadenfreude - radość z tego, co jest nieszczęściem, ale też - kreowanie opinii o rzekomym wszechobecnym Złu w Polsce, negatywne oceny wszystkiego, co tylko można ocenić w naszej polityce, w naszej gospodarce, w naszej codzienności. Na tej podstawie - można już atakować wybranych polityków, wybranych blogerów, wybranych patriotów. To szatańska metoda - kłamliwa propaganda, kłamliwa publicystyka, fałszywe "zatroskanie" o Polskę.

Miotacz ognia to nie instrument budowlany, zadaniowy, antypolski bloger jak również pożyteczny idiota to nie jest ktoś, u kogo można zasięgać opinii i rady - budując przyszłość Ojczyzny.

Warto poznać informacje pochodzące od wrogów - jeśli chcemy uniknąć pułapek, jakie na nas zastawiają.

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1628191

żądnego argumentu a tylko bicie piany "To szatańska metoda - kłamliwa propaganda, kłamliwa publicystyka, fałszywe "zatroskanie" o Polskę." Naprawdę nie widzi Pani, że to propaganda dla "narodu głupiego co wszystko kupi?" Chce Pani prać umysły Polakom? Ja zawsze rozmawiam na argumenty, podaję źródła wiedzy a nie wyrzucam z siebie dziesiątki słów bez pokrycia licząc na to, że może coś się tam przylepi? To co pani uprawia, to właśnie ta kłamliwa propaganda dla "narodu głupiego...".

No więc może tak dla przykładu ile Tadeusz R. dał na walkę z koronowirusem?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628214

twoje ataki na oj. Rydzyka pokazują kim jesteś. W jednym z wcześniejszych twoich komentarzy pisałeś tak, jak gdyby pieniądze, które oj. Rydzyk otrzymał od rządu na geotermię były przyczyną niszczenia polskiej gospodarki. Pieniądze, które otrzymał oj. Rydzyk są kropelką w oceanie i nie są to jego pieniądze, on nimi jedynie zarządza wraz z pozostałymi Redymptorystami. Są to pieniądze zainwestowane w Polskę, w polski Kościół i polską młodzież, tę młodzież, krórej nie stać na studia.

Oj. Rydzyk nie dzieli polskiego Kościoła, jak niedawno pisałeś, dzielą go tacy jak K. Nycz i prymas Polak. Oj. Rydzyk nie może dać złotówki na walkę z "koronawirusem" ponieważ nie taka była wola darczyńców, to nie są pieniądze przeznaczone na służbę zdrowia. Nigdzie w twoich wpisach natomiast nie zauważyłem informacji o tym, że w walce z "koronawirusem" biorą udział zakonnice i księża, pomagając bezpośrednio chorym. Jesteś zaciekłym wrogiem człowieka, którego całym majątkiem jest to co ma na sobie, czyli sutanna.

Zachowujesz się jak Urban i można odnieść wrażenie, że pomagasz żydowskiej loży B'nai B'rith, która za swój główny cel postawiła sobie zniszczenie RM i wszystkiego co przy tym radiu powstało. Dodam jeszcze, że Nasz Dziennik boryka się z problemami finansowymi, więc skąd oj. Rydzyk miałby przeznaczyć część funduszy na walkę z wirusem? Dlaczego z taką pogardą piszesz o tym człowieku? To nie jest "Tadeusz R.", on ma swój tytuł i zasłużył na szacunek. Zastanawiam się, czy nie zostałeś tu przez kogoś oddelegowany. Spotkałem się kiedyś z opinią, że w XX wieku Polska wydała dwóch wielkich Polaków, jeden to Jan Paweł II, a drugim oj, Rydzyk. Być może oj. Rydzyk uratował Polskę.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1628250

Niebieski wie to doskonale, dostawał fakty pod nos, apelowano też ale i tak robi swoje od lat. Wiadomo, że to znany troll, wrzuca swoje, zaraz odpowie kilkunastoma innymi bzdurami a po czasie będzie się wyżalał atakiem pisowców na zmianę z chwaleniem sie, jak zgromił trolla. Jeśli brać poważnie prostowanie prawdy, to lepiej krótko a dosadnie napisać, że kłamie jak zwykle i wyśmiać jego prymitywny poziom. Bo już wykazywano, kim jest i jak to udaje chęć dyskusji. Przecież typ niedawno się nawet czepiał zbierania na tacę. Oj chyba jakiś neopoganski symbol wkrótce zniknie z okolicy...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628276

a stamtąd słabo Polskę widać. Ocena działalności Tadeusza Rydzyka dla podziału polskiego KRK jest moją oceną jak Polaka i katolika a sprawy finansowania jego działalności z pieniędzy polskiego podatnika, to niech sobie Pan poczyta. Proszę o poczytanie tylko zestawień, pozostałe opisy zostawmy jako nie rozważane, bo mogą być jakąś tam propagandą.I od razu mówię, że nie jest to źródło autoryzowane przez Toruń.

https://oko.press/214-238-441-zl-na-dziela-o-rydzyka/

Ja tylko jedno podkreślę, są to pieniądze polskich podatników, tych, którzy w Polsce swe podatki płacą, więc właśnie ich one dotyczą o Oni mają prawo upominać się o ich właściwe wydatkowanie. Z tego co czytałem to Tadeusz Rydzyk włączył się w walkę z koronowirusem wprowadzając do swego sklepu krzyże św. Zachatriasza. Czy to prawda?

I jeszcze jedno, proszę nie porównywać Jana Pawła II, do którego mam wielki szacunek z Tadeuszem Rydzykiem. To odległe od siebie postacie pod względem religijnym i moralnym.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628307

odkrył się pan ponownie. Powoływanie się na oko.pres jest tym samym co powoływanie się na GW, to ta sama antypolska banda z Michnikiem i Blumstejnem na czele. Widzę, że przeszkadza panu uniezależnianie się Polski od obcych źródeł energii. Dzięki pieniędzy, które otrzymała fundacja Lux Veritatis część Torunia jest ogrzewana prawie za darmo czystą i odnawialną energią. Doświadczenia przy budowie toruńskiej geotermii mogą i mam nadzieję będą w przyszłości wykorzystywane przy rozbudowie tych źródeł energii w Polsce.

W prace nad budową geotermii bardzo duży wkład miał min. Jan Szyszko. Niech pan nie udaje, że pan o tym nie wie. Napisał pan, że szanuje pan Jana Pawła II, to dlaczego nienawidzi pan i stara się zdyskredytować oj. Rydzyka, powodów żadnych pan nie podaje. Ci dwaj wielcy Polacy przyjaźnili się przez wiele lat i za każdym razem gdy oj. Rydzyk bywał w Watykanie, przeprowadzali ze sobą długie rozmowy.

Oko.pres atakuje RM i oj. Rydzyka od samego powstania w 2016-ym roku, piszą bzdury i kłamią tak samo jak GW. Teraz nie mam wątpliwości, że jest pan antypolskim trollem, który wprowadza na tym portalu zamieszanie, nie wiem tylko czy płatnym. Na koniec zacytuję pana ostatnie dwa zdania. "I jeszcze jedno, proszę nie porównywać Jana Pawła II, do którego mam wielki szacunek z Tadeuszem Rydzykiem. To odległe od siebie postacie pod względem religijnym i moralnym."  Jest to ohydne i podłe chamstwo!!!! Mam nadzieję, że teraz wszystkim użytkownikom Niepoprawnych otworzyły się oczy i nie dadzą się już nabierać prze pana na patriotyczne słowa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/OKO.press

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1628362

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

JPII a Tadeuszem Rydzykiem. JPII początkowo popierał RM jako radio kościelne/religijne, później już nie było tej przyjaźni

http://rm.radiomaryja.pl.eu.org/paptor.htm

Moje słowa tym, że porównywanie Jana Pawła II z Tadeuszem Rydzykiem jest obrażaniem pamięci tego pierwszego jest niestety prawdą. To są ludzie o zupełnie oddalonych formatach.

A źródła: Czy myśli Pan że w źródłach redemptorystów przeczyta pan informację o finansowaniu "dzieł Rydzyka", gdzie indziej trzeba szukać. Zaś zakon redemptorystów nie jest zakładem ciepłowniczym, jak by na to nie patrzeć. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628378

"Z tego co czytałem to Tadeusz Rydzyk włączył się w walkę z koronowirusem wprowadzając do swego sklepu krzyże św. Zachatriasza." -Zawisza, jak czytałeś w takim "źródle" jak podałeś, to się nie dziwię, że takie brednie wyczytałeś - TYLKO DLACZEGO JE POWTARZASZ?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1628367

Proszą jedno ze źródeł: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/SARS-CoV-2-Ojciec-Rydzyk-sprzedaje-krzyze-i-obrazki-do-walki-z-koronawirusem-Znamy-cene

https://kurierlubelski.pl/ojciec-rydzyk-walczy-z-koronawirusem-sprzedajac-dewocjonalia-fundacja-nasza-przyszlosc-ma-krzyze-i-obrazki-na-koronawirusa/ar/c1-14943774

https://www.religijna.pl/krzyz-ochronny-z-modlitwa-na-czas-epidemii

Jeśli coś napiszę, to sprawdzam swoje informacje

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628385

Nie no proszę Cie. Podałeś linka, gdzie brukowiec napisał, że o.Rydzyk sprzedaje maski, przyłbice itd. i sam jak zauważyłeś nie ma czegoś takiego ale pokazałeś, że sprzedaje karnet 4 stronicowy z krzyżem i modlitwą na epidemię (nigdzie nie napisane, że konkretnie koronawirus, tylko każda epidemia) - ale najlepsze jest to, ze to kosztuje CAŁĄ ZŁOTÓWKĘ (1zł. - słownie jeden złotych) ŁAŁ ale się Rydzyk obłowi! :) ups. albo i nie, bo chyba jednak nie jest aż takim dobrym biznesmenem (jak o nim brukowce piszą), bo wydrukowanie takich 4 stron, pewnie więcej mu wyniesie niż na tym zarobi ;)

Ps. z niedowierzaniem przeczytałem, że napisałeś, że jesteś katolikiem - szczerze mówiąc i bez żadnych przekąsów, zawsze po Twoich wpisach uważałem, że jesteś ateistą (nie miałem nic przeciwko temu - nie ma ludzi doskonałych ;) - to mnie teraz zaskoczyłeś.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1628398

Ja stwierdziłem, że jakiś większego wsparcia to nasza medycyna od Tadeusza Rydzyka nie otrzymała, jest to jedyne wsparcie jakiego udzielił, bo przepraszam ale sprzedaż masek czy przyłbic to działalność handlowa.

Co do mojego ateizmu, to ja piszę teksty z zakresu biblioznawstwa, historii chrześcijaństwa, tam nie ma miejsca na własne uczucia religijne, a szczególnie na kaznodziejstwo. Tam gdzie się zaczyna wiara tam kończy się nauka, a ja poza zakres nauki nie zamierzam wykraczać. Wiara jest to coś prywatnego, ja staram się stąpać po zakresie nauki.

A tak przy okazji zapytam, nie musisz odpowiadać, kiedy ostatni raz miałeś kontakt z Biblią? Ja od kilku dni przed snem słucham tekstów Ewangelii. Łukasza, którego najbardziej lubię, bo on najbliższy jest pisma historycznego mam już za sobą. Teraz przed snem słucham Marka. Ciekawe rzeczy sobie człowiek przypomina.

Ale raz w życiu odczułem coś mistycznego. Było to w momencie, gdy odbierałem Ducha Świętego. Odczułem to swoim ciałem jako coś, co jak impuls elektryczny przeszło przez całe ciało, od głowy po pięty i nie było to ładunek elektrostatyczny, na pewno :) Nie każdy chce być kaznodzieją, a mi nigdy do modlitwy kościoła nie było potrzeba. Nie ma lepszego miejsca niż góry, pola, widok piękna ziemi. To najpiękniejszy kościół, to miejsce, gdzie widać wielkość stworzenia. Nie potrzeba mi też do tego kapłana, co zamiast o Bogu o polityce ględzi. Przepraszam jeśli kogoś to urazi, ale Bóg do żadnej partii się nie zapisał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628399

I znowu powtarzasz brednie, które wcześniej sam obaliłeś - po co to robisz? Jaki w tym cel? Bo na pewno nie robisz to z poczucia bycia katolikiem. Piszesz znów o maskach itp., a sam przecież ich nie znalazłeś, bo ich nie ma.

Co do wkładu o. Rydzyka, to już pytałem Cie niżej, bo skoro tak oczekujesz od niego wkładu na koronawirusa, to powiedz jaki Ty wkład dałeś? Może nie czytałeś niżej, to powtórzę - możesz dać swój wkład na Caritas :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1628400

https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/7112_afera-z-caritas-wyrok-dla-ksiedza-dyrektora.html#

https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/mobbing-w-caritas-polska-wyniki-kontroli-panstwowej-inspekcji-pracy/6nr5cgb

https://www.money.pl/gospodarka/szemrane-interesy-w-caritas-polska-sprawe-bada-episkopat-6429989831612545a.html

Czy naprawdę mi tę firmę polecasz? Przecież od takich rzeczy aż roi się w sieci.

Ale, żeby nie było coś, my całą naszą dobroczynność przekazujemy na zwierzęta.Mój 1% podatku poszło na schronisko z którego pochodzi nasz domowy pies, żony na fundację chroniącą konie. Dzieci decydują same.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628406

No widzisz, wszędzie mogą się zdążyć nieuczciwi ludzie - w tym przypadku jeśli faktycznie jakaś kasa była (choć chyba nie duża, jak dostał tylko rok prac społecznych), to choć ta kasa najprawdopodobniej nie pójdzie na lewactwo jak w przypadku owsika.

Mówisz, że przekazałeś na schronisko dla psiaków i konie? Twój wybór, dziwię sie tylko, że nie na koronawirusa, skoro tak chcesz aby inni na to dawali. O.Rydzyk np. dał na Szkołe, która kształci młodzież w duchu chrześcijańskim i patriotycznym - i to też jego wybór - czy on Ci mówi na co masz dawać i dlaczego nie dajesz na koronawirusa?

Ps. minusy nie ode mnie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1628420

z tego co się zorientowałem z czesnym ok 2000 na semestr, czyli mniej więcej tyle, co się płaci za podobne uczelnie. Więc to nie jest darowizna a zwykły biznes. Szkoła powinna uczyć fachowców a o patriotyzmie tego człowieka nie rozmawiajmy, bo w tym temacie możemy mieć inne zdanie, co nie oznacza, że musimy mieć wspólne.

Ale jeszcze z poprzedniego twojego wpisu, czy masz jakieś przeciwwskazania do naukowego podejścia do Biblii i historii chrześcijaństwa? Biblistami jest wielu zakonników i naprawdę naukowe podejście do Biblii, różni się znacząco od tego co słyszymy w Kościele. Choćby rozważa ewangelie pozakanoniczne, różne wersje pism biblijnych czy też rozważa autorów pism innych, niż zatytułowano je w NT. Elementy naukowego podejścia masz w przypisach do tekstu Biblii.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628434

Pani Katarzyno,

Krytyka jest celem i środkiem do celu. Ci, co najwięcej krytykują, zazwyczaj najmniej poświęcają czasu na rozwiązanie problemów. Często ich nawet nie rozumieją. 

Ja również Panią serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1628219

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wybielanie na siłę kompletnie nic nie da
Rządzi banda kretynów i chachmęciarzy i nic tego nie zakamufluje - tym bardziej że oni sami nie mają zamiaru tego robić

Na chwilę obecną zrobią i powiedzą wszystko aby trwać przy korycie gdyż jakakolwiek zmiana przy korycie nie odsuwa ich tylko od koryta lecz wielu dodatkowo przesuwa w pasiakach za kraty - wielu poza kryształem bo on jak zwykle nie odpowiada ZA NIC

Pośrednicy w imporcie węgla są ale są NIKIM w porównaniu do mafii z Nowogrodzkiej
Proszę porównać dane importu z lat PIS'dzielców a Platfusów i na dodatek wziąć pod uwagę fakt że za czasów PIS'dzielców praktycznie NIE BYŁO ZIM

Poza tym to o czym nikt jakoś poza mną tu nie wspomniał o ostatniej dostawie z Kolumbii - chyba nie będzie Pani wciskała kitu że te ponoć ok 130 tysięcy ton węgla tym masowcem to sprowadził Kazik i Józek z spod budki z piwem a nie oszołomy z Nowogrodzkiej

Co do wirusa to kto/czyja firma sprzedawała lek na niego Polskiej służbie zdrowia - chyba braciszka Szumowskiego - TAK?

Kto na wolnym rynku handlował pseudo lekami na koronawirusa - przypadkiem nie PIS'owiec - czy już były PIS'owiec

Co ludziom wciska Rydzyk na obronę przed koronawirusem?

Pomoc Państwa to istny śmiech

Zwolnienie z ZUS - obejmuje gównie tych co i tak by go nie opłacali bo zawiesili działalności
Dlaczego? Bo gnoje PIS'owskie dla propagandy podały kwotę progową ok 16 tysięcy - i ciemny lud to łykną - tylko ten ciemny lud nie rozróżnia PRZYCHODU od DOCHODU i sądzi że zwolnieni są ci co ZARABIAJĄ miesięcznie mniej niż 16 tysięcy NA RĘKĘ

Pożyczka do 5tyś dla mikrofirm?
- odrzucone WSZYSTKIE WNIOSKI
- niektóre miasta całkowicie blokują ich przyjmowanie

Pomoc służbie zdrowia?
PARODIA
Nie mają NICZEGO a to co mają to głównie z darów i zakupów własnych

Widziała Pani film co dali ratownikom do karetek? Jakie rękawice?
Budowlane chyba 20-to letnie których nie da się założyć bo są tak zmurszałe że odchylenie w nich palca powoduje że się łamią

Wie Pani jakie rękawice dostały apteki do użytku własnego?
XS-ki :))
No ale propagandowo i na papierze DALI :))

Sądzi Pani że u nas wirus jest opanowany?
A widzi Pani co się dzieje w DPS-ach?
A porównywała Pani ilość podawanych zakażonych z ilością miejsc w szpitalach i zastanowiła dlaczego przy takiej małej ilości zakażeń szpitale pękają w szwach - a masa ludzi z pozytywnymi wynikami jest w domach
A porównywała Pani ilość zgonów na niewydolność oddechową, zapalenie płuc w I-szym kwartale tego roku z latami poprzednimi? (wzrost ok 40%)
A widzi Pani ilość wykonywanych testów?

I można by tak dalej i dalej

A teraz jeszcze skurwielce aby tylko zrobić pseudo konkurs narciarzowi z pałacu prezydenckiego odblokowują m. inn. żłobki?
To trzeba mieć ostro nasrane pod deklem i być totalnym skurwielcem aby to robić
Jeden dzieciak bezobjawowy zakazi wszystkie dzieci w grupie które zakażą całe swoje rodziny itd - plus wychowawczynie

I tu po raz kolejny można powiedzieć itd itd

Już nawet nie wspominam ilu ludzi przez tych tępych gnoi tylko przez te pseudo wybory i to co robią dla zaniżenia statystyk straciło i stracą pieniądze, prace, firmy, auta, .. ŻYCIA...

Jak i dlaczego?
Bo PIS'dzielcy to skurwiele i debile ... a rozciągał czym i jak to skutkuje celowo nie będę bo debil i tak nie zrozumie bądź nie przyjmie do wiadomości (to nie jest bezpośrednio do Pani a tak ogólnie) a ten kogo to interesuje to sam się domyśli bądź po chwili zastanowienia gdy się już podda to zapyta

To są GNOJE, GNIDY, MENDY, MANIPULATORZY .......................

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10
#1628193

Trudno jest mi odnieść się do Pańskiego wpisu w całości, nie będę przy tym ukrywała jak bardzo razi mnie jego forma. Mam wrażenie, że jedyną rzecz, którą Pan przeoczył w wylewającym się strumieniu podświadomości, jest bezpośrednie oskarżenie rządu o zakażenie narodu koronawirusem. 

Sytuacja w innych krajach wygląda podobnie. W tym momencie tylko wspomnę, że ludzie, którzy najchętniej, z liberalnych pobudek, zlikwidowaliby rząd i obcięli rządową administrację do minimum, mają najwięcej teraz pretensji, że ona nie działa jak powinna i przedstawiciele rządu osobiście nie sprawdzają jaki rozmiar rękawiczek jest w aptekach - a jest podobno tylko XS.

Bez wchodzenia w szczegóły podam, że w szpitalach innych krajów jest nie lepiej, a może czasem być gorzej niż w Polsce. Szefowa szpitala na Manhattanie, dr Lorna Breen, po wielu dniach spędzonych na ratowaniu życia pacjentów zarażonych wirusem, popełniła samobójstwo. W najbliższych dniach, zarówno w USA, Polsce, jak i wszędzie  indziej, sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Jednak ludzie podobni Panu potrafią zrobić z tego, co jest złe, prawdziwe piekło. Nie wiem, czy taka jest po prostu ludzka mentalność, czy też to jest działanie celowe. Prawdę mówiąc, nawet wiedzieć nie chcę. 

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1628225

służąca w sowiecko-ruskiej ścierwoneonówce sterowanej przez agentów sowieckich zbrodniczych organizacji WSI i SB w sowietyzowwanym PRL.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628245

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

bo opozycja jest od tego, by krytykować posunięcia rządu a obywatele by tę krytykę analizować czy jest słuszna czy nie. PiS zaś całą swoją nieudaczność, błędne decyzje tłumaczy "winami tuska", Brukselą licząc na to, że wyborcy to kupią. 

Rząd ma narzędzia na to, by interweniować na rynku, by skupować dany produkt, gdy wiadomo że będzie on Polakom potrzebny a może być wyprzedany i sterować sprzedażą tego produktu. A jeśli sprytny biznes wywiózł im żywność, to po co nam taki rząd nieudaczników.

Dobrze że pani poruszyła kolejną aferę nieudaczności tego rządu. By ustrzec się przed buntem kopalń agencje rządowe skupują węgiel, którego nikt nie potrzebuje. Magazyny pękają w szwach, a rząd nie ma na zakup innych towarów. Tym właśnie jest tłumaczona sprzedaż środków medycznych w przeddzień epidemii. Proszę przeczytać to, odrzucając zawartą tam propagandę: https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25842936,agencja-rezerw-materialowych-przez-lata-skupowala-nikomu-niepotrzebny.html

Gdy wiadomo było, że węgiel nie będzie potrzebny oni wszelkie pieniądze ładowali w skup tego co przez lata będzie zalegało na składowiskach namakając, tracąc na wartości, rozpadając się pod wpływem warunków naturalnych. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628208

Pamięta Pan książkę, a przede wszystkim film, "Kariera Nikodema Dyzmy", czyli  sławnego prezesa banku zbożowego, absolwenta Harwardu?

Przed II wojną mieliśmy podobne problemy, jak mamy teraz. Pan oczywiście wpadł na cudowny pomysł i podał mi tutaj remedium na krajowe bolączki i brak zboża na rynku. "Rząd ma narzędzia", napisał Pan, i zasugerował, że tym  ekonomicznym narzędziem jest skupowanie zboża. Co prawda w następnym akapicie poddał Pan swój pomysł druzgocącej krytyce, ale to przecież chodziło o węgiel - o skupowanie węgla, co już rząd robi. Cokolwiek rząd robi trzeba krytykować, tylko to jest dobre, czego nie robi.

Nie wiedziałam, że Pan, Zawiszo, tak lubi grać na mandolinie. :)

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

AgnieszkaS

#1628216

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"to jest dobre, czego (rząd) nie robi"

A tutaj to Pani trafiła w samo sedno bo jest to najczęstsza prawda - tyle że nie tyczy się to tylko TEGO żontu ale praktycznie i wszystkich poprzednich
Bardzo często sprawnie działa to - w co swoich łap rządzący nie wsadzili - najlepszy przykład to Polskie stadniny koni Arabskich

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9
#1628218

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dziś "nasz rząd" uprawia raczej obsadzanie na wysokich stanowiskach ludzi bez jakiegokolwiek doświadczenia. Żeby zostać lekarzem to najpierw trzeba skończyć studia a potem lata stażu, pracy i dopiero staje się lekarzem. By zostać inżynierem trzeba studia a potem mozolnie zdobywać uprawnienia. A w tym rządzie? Wystarczą studia a potem praktyka przy kurzych skrzydełkach w KFC i zostaje się asystentem Ministra Glińskiego. Można skończyć prawo, pokręcić się koło Morawieckiego by zostać wiceministrem w Ministerstwie Finansów. A gdzie wiedza o finansach? Przy własnej skarbonce śwince zdobyta?

Jest pani za opcją, że dowolną głupotę którą zrobią PiSiewicze trzeba pochwalać, bo przecież nie można ich krytykować? Ma pani upadek finansowy naszego państwa przedstawiony przez Gowina. Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego pieniędzy wystarczy na 3-4 miesiące.Po latach prosperity doprowadzili Polskę do takiej ruiny finansowej, ale ich krytykować nie można.

Nie pcham się na ministra, nie pcham się na na doradcę ale jestem Polakiem i gdy rządzą nami idioci dobierani na zasadzie, nikt nie może być mądrzejszy od prezesa doprowadzają mój kraj do ruiny nie mogę milczeć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628229

Trzecie raz juz pytam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1628232

//ale jestem Polakiem//

sic

 

Zawsze doceniałem (i nadal doceniam) twoje szybkie , ciete riposty okraszone znakomitymi ........dowcipami

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628235

//Nowe maseczki sprowadzono w połowie kwietnia przy fanfarach, lansowaniu się jako „zbawicieli” i sesjach fotograficznych na tle samolotu//

 

Haha jaki Bantustan, śmiechu warte, ale szopka. Samolot przyleciał, a tu wszyscy klaszczą, kamery, aparaty, jakby jakąś afrykańską prowincję papież odwiedził. Żenujące jest to nasze polskie zakompleksienie i ta tania propaganda. Sprowadziliśmy samolot...

 

A nie....czekaj,czekaj .... to w Niemczech!

 

Jeszcze nigdy tak wielki samolot nie dostarczył tak wiele maseczek tak nielicznym.

Po niemiecku to będzie mniej więcej tak: Nie zuvor hat ein so großes Flugzeug so viele Masken an so wenige geliefert.

To tylko trzyTIR-ry! Niemcy wszystko spieprzą!

Przecież to można było JumboJet'ami albo A380 lufy przywieźć.... SKANDAL!!!!

Niemcy to inna cywilizacja! A my nie powinnyśmy się wychylać aż tak ze swoją niezależnością, bo do wielkich Niemiec nam dużo brakuje!

I do tego ten PiS!

PO była prawie tak samo postępowa jak Niemcy! Ot co.

No ale w Niemczech to kultura wyższa! I ta kultura wyższa poszła w ślad pomysłu polskiego rządu.

 

ps.

Ważna uwaga:
Autorem zdjęć jest znany warszawski dziennikarz który był tam przypadkowo w delegacji

https://niepoprawni.pl/blog/husky/sprowadzilismy-samolot
 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628192

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A ile z tego transportu nadaje się do użycia a ile wylądowało już w magazynach z przeznaczeniem DO UTYLIZACJI ???

Pokaż i opisz ile dla porównania zakupił WOŚP ze zbiórek i Kulczykowa z własnej kasy, oraz np. spółka SREBRNA, czy Toruńskie szczujnie?

Pokaż takie foty z przywitania samolotów z zakupami WOŚP i Kulczykowej

No i co z tym największym masowcem który na dniach zawitał do nas aż z Kolumbii - pokaż nam foty jakie sobie i zapewne na nim strzelał garbaty nos - i opisz co ten masowiec przywiózł - ile maseczek, ile kombinezonów i innych środków ochronnych...

Dawaj dziennikarzu śledczy...
Opisz i pokaż co tam banderowska ekipa z Nowogrodzkiej Polakom za ich pieniądze sprowadziła

Sami się wstydzili zapewne ze skromności to ich wyręcz - wszak dobry jesteś w udzielaniu różnych "informacji" "za plecami"
:))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9
#1628196

To fakt, miałem o to wcześniej pytać Zawisze - co dokładnie ten owsik dał czy sprowadził i kulczykowa?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1628203

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Sprowadzili środki ochronne
Chyba nawet jakoś ze sobą współpracowali ale aż tak dokładnie tego nie śledziłem

Tutaj fakt że kancelaria bajko opowiadacza pomogła w transporcie - po poprzednim blamażu z Owsiakiem

Śmieszne i smutne jest to że ta dwójka kupiła (wagowo) chyba tyle samo sprzętu albo i więcej niż cały Polinowski banderowski rząd - choć cholera wie bo może i kupił więcej tylko część od razu wylądowała na "WIELKIEJ" Ukrainie :))
Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10
#1628207

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

bo dość często zawodowo z Warszawy do Poznania jeżdżę a ceny przejazdu uważam za lichwę, ale tym razem muszę ocenić pozytywnie. Mam taką cechę, że nawet jeśli kogoś nie lubię to dobry jego czyn potrafię docenić.

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10314906/fundacja-dominiki-kulczyk-kupila-57-ton-sprzetu-medycznego-pierwszy-samolot-z-pomoca-wyladuje-w-poznaniu.html

A Owsiak, oczywiście od razu podkreślając to, iż nie są to pieniądze Owsiaka a Polaków, którzy mu te pieniądze z własnej woli dali ufając iż zostaną spożytkowane pożytecznie.

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-do-polski-dotarl-sprzet-zamowiony-przez-wosp-4554239

Tak dokładniej się w temat nie wgłębiając. Ale doceniając ich działania wiemy, że pieniądze Kulczyków pochodzą z pewnych przekrętów ale miło, że część z nich na pożytek Polski spożytkowano i uwagi dotyczące "darów Owsiaka"

Ale w tej całej akcji jakoś Caritasu nie widzę, Tadeusz R. tylko wołał nie zapomnijcie wpłacić na mnie. Kościół też jakoś się mocno nie wykazał. Mylę się?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628212

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Ostry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Tadeusz R. tylko wołał nie zapomnijcie wpłacić na mnie"

Ale tylko do niedawna bo już wymyślił jak DODATKOWO łupać kasę na ludzkim strachu i HANDLUJE-SPRZEDAJE:
- maseczki
- przyłbice
- obrazki
- krzyże
- kieszonkowe modlitewniki

Oczywiście wszystko to dedykowane konkretnie do ochrony przed koronawirusem a nie tylko ot tak sobie bo zawsze było w ofercie :))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9
#1628215

Gdzie Ty wyczytałeś te brednie? Aż sprawdziłem jego sklep internetowy i nie ma tam ani słowem o maseczkach itp.

Ps. sprawdziłem sklep "Lux Veritatis" i nic nie znalazłem. W fundacji "Nasza Przyszłość" Zawisza znalazł karnet 4 stronicowy z wizerunkiem krzyża i modlitwą na epidemię za cały 1 zł. - no proszę, nie róbcie żenady.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1628383

Jak na jedną osobę, Kulczykowa dajac 20 mln. to dała sporo, choc co to dla niej (najbogatszej w Polsce) - zastanawiam sie, czy nie będzie kandydowała w niedługim czasie.

Rząd dał nieporównywalnie więcej i dalej daje ale łachy nie robi, bo to ich obowiązek.

Owsiak część dał z WOŚP (pewnie z tych zaległych i nierozliczonych setek milionów z poprzednich finałów), a reszte z 12 mln., które juz zebrał od ludzi na hasło "walka z koronawirusem" (ciekawe ile z tego pójdzie na jego mrówki całe i złote melony, a ile na woodstock?

Co do Caritasu no to proszę Cie, wystarczy przecież wpisać w wyszukiwarkę i już byś zobaczył, ze Caritas też zbiera kase na dwie główne akcje związane z koronawirusem: dla seniora i druga dla medyków. Pewnie niedługo juz usłyszysz ile zebrali, bo co kupią to już piszą. Możesz ich wesprzeć wpłacając darowiznę, to szybciej usłyszysz i będzie tego więcej :)

Co do o. Rydzyka, to nie jest on instytucją charytatywną, więc dlaczego oczekujesz od niego kasy na koronawirusa? a kościół, z czego ma dać, jak nawet wierni do kościoła iść nie mogą i tym samym na tace nie dają? Nie chce ich bronić, bo swoje grzeszki wszyscy mają ale tak wymagasz od innych, a ile Ty dałeś?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1628381

                

W związku z tragiczną sytuacją rodzinną i finansową (głód) naszego dyplomowanego blogera. proszę o wsparcie finansowe tutejszej społeczności by moc zakupić worek pszenicy dla głodującej rodziny Zawiszy Niebieskiego.

Wasza solidarność z blogerem w tej jego tragicznej sytuacji jest bardzo potrzebna
Apeluje

Wyślij SMS o treści POMAGAM nr 7766 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628197

to zaczynasz bredzić. Ja wiem, że to za ile Polacy będą kupowali chleb masz w "głębokim poważaniu", najwyżej jak masz gdzieś koło siebie polski sklep to tam może być drożej ale przecież zawsze możesz kupić tę angielską watę, co się do jedzenia nie nadaje ale jest sycąca. 

Ratujcie Huskyego, bo słyszałem iż takich "ekspertów" chcą z Anglii wywalić i będzie musiał zobaczyć co idiotyzmy tych których popierał w Polsce uczyniły na własnej skórze. Oj będzie to bolesne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628210

Nie wywalą go nie wywalą
Swoją robotę ma tam zapewnioną NA LATA - do końca świata i jeden dzień dłużej

Przeciętny Angol choć tępy to do przepychania kibla zagonić się nie da nawet gdy na jedno piwo mu w kieszeni nie zostanie

A że dodatkowo kundel czuje się w tej robocie jak ryba w wodzie a w zasadzie jak ... w szambie to sam z siebie tego nie rzuci - zobacz tak to lubi bądź szanuje: tak że robotę nawet ze sobą do domu zabiera co nawet pokazał na zdjęciu :)) :))

Także spoko spoko...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8
#1628213

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

języka się ucząc, mieszkając w różnych rodzinach a że gadane po angielski zawsze miałem dobre to wiele ciekawych tematów można było poruszyć. Rzeczywiście takich co przepchają kibel, co syfon oczyszczą, co ściankę wyburzą albo płotek pomalują. Też mnie w sklepach pytani, bo nie ukrywałem, że jestem Polakiem a z różnymi Anglikami rozmawiałem czy przypadkiem czegoś nie zrobię. Więc pewnie nie raz jeszcze Husky z kiblem albo podobnym sprzętem na forum przylezie. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628217

Jak rozmawiać z debilami i czy w ogóle jest to możliwe?

Czemu jak sie debila nazwie debilem to sie obraża?

..........pytania,pytania,pytania

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628223

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jest kilka takich egzemplarzy, co nawet kilku zdań sklecić nie potrafią, powielają cudze teksty. A są inni "piękni chłopcy" co jak usta otworzą zaraz z nich "dialekt rynsztokowy płynie". 

Że też portal inteligentniejszych komentatorów zachęcić nie potrafi. No cóż, jest takie polskie przysłowie, możecie nie znać, bo nie wiem czy na kursach przysłów was uczą "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628244

Marnujesz się na tym neonie  z tak cennymi uwagami to twoje miejsce jest w jakimś eksperckim ośrodku PAN
a już ta znajomość zachowań pogody wymusza pytanie : czy ty aby nie jesteś jakimś szamanem ? ale najważniejsze ,
że dojeb(...)łeś tym nieudacznikom z PiS , każda inna partia zarządzałaby Polską o wiele skuteczniej a tego wirusa , to by nawet wtedy nie było.

Ładnie się twoi "koledzy" z "Neonowejj" piskownicy spruli a najbardziej ich szef i opiekun Ruszczenko wielikim atlantem zwany
Śmieci chazarskie.

Na ten komentarz nie musisz odpowiadać

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1628227

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jeden powiela sztampowy tekst, bo nic mądrzejszego wymyślić nie potrafi. Ty wspiąłeś się na wyżyny intelektualne, bo skopiowałeś cudzy tekst i sam, bez niczyjej pomocy podmieniłeś kilka wyrazów. Brawo, dziś 5+. I powiedz jak z takimi rozmówcami Polacy mają rozmawiać? O wygodę trampek pytać? Ja wiem matura to bzdura, ale poziom podstawówki, po której już młodzież kilka swoich zdań napisać potrafią to warto by osiągnąć.

My Polacy mówimy, jakiego go Panie Boże stworzyłeś takiego go masz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628243

Jak informuję na swoim instagramie  Zawisza N.głodująca rodzina otrzymała od społeczności blogerskiej pewnego portalu pomoc żywnościowa w naturze.

A w rodzinie zapanowała wielką radość z tego szlachetnego gestu.
Ja funduje mu :

 

Wprawdzie to nie pszenica, ale też zboże.Ma już mleko to i owsiankę upichci

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628291

A bojarysznik pity pod zaciąganie się zapachem onuc?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1628294

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wydaje ci się, że jak w Anglii kilka funciaków zarobiłeś to jesteś pan i masz w głębokim poważaniu tych, których 20% zwyżka cen podstawowych produktów nie ma co szanować, można nimi pogardzać. Myślę, że ja zarabiam więcej niż ty i podatki płacę tu w Polsce a jak jadę do Wielkiej Brytanii, czy też do innego kraju to po to by zwiedzać, by się uczyć języka a nie przepychać im kanalizację.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628312

Zarabiasz wiecej?

Jak mi przykro

Akcja nabiera rumieńców i kolorów

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628314

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628335

Nie drwij w ten sposób z warszawskiego oligarchy.O swoich zarobkach mały atlant pisał już setki razy.Za miesięczną pensje mógłby sobie kupić słonia.Ale na cholerę mu taka góra mięsa jak wystarczy że dołoży parę groszy i kupi sobie kilogram kurczaka.To oszczędny człowiek.Zbiera kasę, bo ma kupić portal Niepoprawnych.Po wykupie Leonka teraz będzie miał sieć portali.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1628316

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Na pokazuję waszą pogardę dla Polaków. Cieszy mnie, że Huskyego na podstawowe produkty żywnościowe stać, może kiedyś się dorobi jakiegoś bida-domku angielskiego, bo większość tam gdzie mieszka tak wygląda. Niby z zewnątrz dość solidny wewnątrz na piętrze legary i podłoga się uginają. 

Z pewnością akceptujecie pogrążanie Polaków w biedę, bo kogo najbardziej obciąży wzrost cen kasz, makaronów, chleba, byle tylko ci którzy do tego doprowadzili mogli dalej kraj rozkradać. Czy była wcześniej taka afera, że politycy okradali z darów potrzebujących. PiS się na to zdobyła

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/afera-pck-z-udzialem-politykow-pis-sledztwo-ujawnia-nowe-fakty/xw0cccf

Czy w takim przypadku dziwić może wasza pogarda dla biednych? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628318

Jaka pogoda dzis w Sydney?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628319

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To nie ważne, że będzie

Ważne by:

A pogodę w Sydney to sprawdź sobie w internecie. W Warszawie mamy słońce, ale wczoraj dzięki Bogu był deszcz i rośliny trochę odżyły.

Nie wiem czy wiecie, na Nowogrodzkiej już głosują, karty do głosowania można pobrać z internetu

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628321

Obłudny frajerze.
Czym 500+ to czym dla ciebie jest.Ty byś dziecku z gardła sucha kromkę wydarł na żywca
Ile razy rzygu rzygałeś na to by zabrać dzieciom.Przypomnieć ci pajacu
Jednego bądź pewny pieczenie w twoim odbycie będzie  ostre w dnu ogłaszania wyniku wyborów.Już dziś zaopatrz się w odpowiednią ilość tego leku.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1628324

Zróbmy tu ankietę
Mały atlant po wyborach pójdzie w ślady Leppera czy wielkiego atlanta

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1628325

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dla niego nie ważne, że posunięcia rządu podnoszą ceny podstawowych produktów żywności dla tych ludzi

Kilka funciochów od Brytów zarobił
i  wielki pan się z niego zrobił.  

Ale widzę, że znów się z Zawiedzonym widziałeś, bo po portalu z maścią na problemy po miłości męsko-męskiej ganiasz. Jak nie sedes, jak nie figi damskie to maść. Ładnie się tam w tej waszej Wielkiej Brytanii bawicie.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1628328