Nadchodzi era hiperglobalizacji, czy odwrotnie: postglobalizmu, czyli nie ma tego złego?

Obrazek użytkownika wawel24
Świat

W środowiskach prawicowych USA (alt-right) zdecydowanie przeważa opinia, że... świat globalizmu dozna potężnego ciosu od tej całej historii z koronawirusem. Że  wymuszone przez wielki kapitał absurdalne utopie otwartych społeczeństw (Popper-->Soros) niesamowystarczalnych opartych o podział pracy i o obce łańcuchy dostaw (vide: Youtube - Bartosiak) zaczną usuwać się w cień.

Kontrastuje to z obecnym u nas zalewem paniki, że nastaje czas Bestii i Rządu Światowego.

Ja skłaniam się ku poglądowi - oczywiście, mogę się mylić - że hulaj dusza globalizmu może zostać przykrócone. Bo ta utopia Sorosowska po prostu osiągnęła stan nasycenia. Co pohulali, to pohulali z Epsteinem i innymi. Kompromitacja wszystkich klas politycznych może zmienić w najbliższych latach kompletnie obraz sceny politycznej w Europie i przesunąć parlamenty mocno w prawo (co daj Boże). To był i jest czas próby - ludzie ujrzeli uzurpatorów w sytuacji zagrożenia swego życia. Tego się nie zapomina.

Może skończyć się w jakiejś mierze CZAS MAGIKÓW i cwaniaczków zarządzających oczekiwaniami. Może zacząć powracać era państw narodowych. Oby rządzonych przez kompetentnych i odważnych ludzi zamiast tej namiestniczej hałastry wielkiego kapitału, która dominuje w Europie.

=============================

PS

Napisałem ten tekst 16.03.2020r. Oprócz przewidywania "zwrotu na prawo" i pewnego (warunkowego) odchodzenia od utopii globalistycznych zastanawiałem się, czy nie dopisać zdania, że cała ta historia z koronawirusem doprowadzi do osłabienia UE, a może i do poważniejszego kryzysu. W rezultacie nie napisałem tego, ale następnego dnia przeczytałem dokładnie takie prognozy politologa Dalibora Rohaca. A kolejnego dnia (18.03.20202) natrafiłem na podobne myśli u blogera RAM-a:

Koniec globalizmu i powrót państw suwerennych
jeżeli ludzie obudzą się, to moze okazać się dziś, że pojawienie się koronawirusa jest niezwykle cenne...

widać bowiem obecnie, konieczność powrotu do produkcji U SIEBIE!... konieczność REINDUSTRIALIZACJI!!!!!!!... także posiadania własnego pieniądza, a więc wrzucenia euro do kibla!

kto zna włoski niech sobie posłucha:

https://youtu.be/SpQsMnmxMCo
 
RAM 18.03.2020 17:03:29
 
Link do mojej notki zawierającej polski przekład tekstu Rohaca:

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:12)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...jeżeli ludzie się obudzą i zechcą "ora et labora" a nie tylko żerować na lichwie i kombinować.
To po pierwsze a po drugie czy im na to pozwolą rządzący. Wszak mamy premiera bankstera i demokrację gdzie decyduje większość a nie racja.
Po trzecie...państwa narodowe - dobra rzecz ale to mało, patrz II wojna światowa.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1622183

planecie, gdzie nie będzie PiS-u. Musisz tylko uważać, bo możesz trafić na Tralfamadorię i będziesz przypominała przepychacz do zatkanej umywalki, na dodatek będąc jedną z 32 płci na tej planecie. ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1622185