Polit-pop bełkot w Auschwitz

Obrazek użytkownika wawel24
Idee

"Na początku było słowo. A potem, gdy było już u ludzi, okazało się, że słowo nasze potrafiło także niszczyć... Słowa nienawiści zatruwają wyobraźnię i otępiają sumienia. Może dlatego tak wielu milczy wobec zła" -  takie oto "mądrości" wygłaszał dzisiaj dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński. Nawiązał do uchodźców i migrantów - których niszczymy naszymi słowami.

Jak podkreślił, słowa mają niszczycielską moc. - W internecie, w dyskusji, na forum, w komentarzach. W mediach, tytułach, podpisach. W zestawieniach pojęć, gdy ukazuje się ludzi biednych, zastraszonych, uciekających, z zarazkami i chorobami. W języku debaty politycznej, w demagogii, w populizmie. W brutalnych zdaniach tych, którzy – mając służyć – chcą przewodzić – wskazał.

"Wszystko zaczyna się od słowa", "Pilnujmy słów, bo po nich idą czyny" - to przykłady bełkotu. Celowego bełkotu. 

Doktryna ZAGROŻENIA IDĄCEGO OD SŁÓW jest doktryną środowiska Żydów nowojorskich. Owe słynne drabinki "od słowa - do czynu", rysowane na tablicy przez aktywistów ADL (jak to pokazuje film "Zniesławienie"). Na tym dogmacie ufundowana jest Liga Antydyfamacyjna ADL, kryptoszpiegowska organizacja (sądzona w USA za nieuprawnione zdobywanie, zbieranie i gromadzenie informacji o obywatelach USA), co pokazuje doskonale film Joawa Shamira "Zniesławienie". Bełkot o tym, iż zbrodnia zaczyna się od słów do czego jest potrzebny lobby diasporowemu? Ano potrzebny jest do nakładania kagańców na wolność słowa poszczególnym społeczeństwom. 

Doktryna "wszystko zaczyna się od słów a kończy zbrodnią" prowadzić ma do TOTALNEJ KONTROLI SŁÓW WYPOWIADANYCH I PISANYCH, czyli do stopniowej likwidacji wolności słowa. 

Tradycja zachodnia oparta jest na krańcowo przeciwnej nauce. Wyrazem zachodniego stanowiska jest wypowiedź Demokryta: "słowo jest cieniem czynu", którą ściągi dla licealistów interpretują tak: "Słowo jest tylko zalążkiem dokonanego czynu. Mówić może każdy i często słowa nic nie znaczą. Czyny zaś, to o wiele wyższe stadium słowa." Wniosek: nawet licealista powinien wiedzieć, że sofizmaty p.Cywińskiego za grosz sensu nie mają. Ale mają go za... szekle. 

Nowojorsko-holokaustowa trawo-mowa (newspeak)

1. przebiegle podszywa się pod janowe: "Na początku był logos", LOGOS janowy (wulgarnie tłumaczony jako "słowo") jednak to umysł boski (wg Heraklita "kosmiczny rozum"), nie zaś każde ludzkie słowo. 

2. lub deprecjonuje i poniża prolog Ewangelii Jana.

Wypowiedź ta jest tak sprytnie skonstruowana, kabalistycznie wręcz, że w zależności od wnikliwości swojego intelektu - jeden ze słuchaczy weźmie Cywińskiego Piotra za... ewangelistę Jana, a inny z kolei zwątpi w sens prologu janowego. Jakby kto nie słuchał sofizmatów i kabalistycznych zaklęć - już jest przegrany. Bo są takie wypowiedzi, których samo dopuszczanie do uszu i zastanawianie się nad nimi prowadzić może do pomieszania umysłu. I z taką właśnie sztuczką - jedną ze zrodzonych w szkole frankfurckiej -  mamy tu do czynienia.

 

Oczywiście butny, eksterytorialny, nie lubiący polskich flag i Pileckiego pan Cywiński w swoich talmudycznych wynurzeniach - jak Kuba do Jakuba - pije do MARKSISTOWSKIEJ mowy nienawiści i w interesie jej "wciskania" zachodnim społeczeństwom konstruuje swoje orientalne wyznania wiary nijak mające się do podstaw Okcydentu.

Bądźmy czujni, gdyż w otoczce emocji, wzruszeń, rozmaitych rocznic sprzedaje nam się... cudowne garnki z którymi nie tylko zostaniemy jak emeryci z kompletami przepłaconych garnków, ale w których z naszych zdrowych myśli upitrasi się tak toksyczne dania, że sami... siebie nie poznamy. Hidżra, podbój przez zasiedlenie to cecha kultur bliskiego Wschodu. A zaczynają od prób zasiedlania naszego, zachodniego sposobu myślenia posługując się niepełnosprawnymi partiami pookrągłostołowymi. Podbite przez zasiedlenie stały się w czasach PRL-u i NEO-PRL-u nasze edukacja, oświata, kultura i prawo. Żadna z partii okrągłostołowych nie wyzwoli narodowych domen spod tej orientalnej okupacji.

NIEZBĘDNE UZUPEŁNIENIE:

]]>https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/09/12/pis-wobec-zydowskich-ngo-...]]>

]]>https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/09/11/kabala-dobrodusznosc-i-sz...]]>

]]>https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/08/14/antysemityzm-od-srodka-sl...]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

nie przeczytał (nie doczytał) rozważań wspaniałego Żyda i Polaka , Romana Brandstaettera, na temat SŁOWA. 

Otóż w Prologu św. Jana nie ma absolutnie mowy o greckim LOGOS, słowie statycznym. Tam mowa jest o hebrajskim DABAR (DAWAR) - które oznacza SŁOWO STWÓRCZE, SŁOWO DZIAŁAJĄCE, SŁOWO MOCY! Tym SŁOWEM jest Osoba - Jezus Chrystus!

Toteż całość dalszych "rozważań" tego oszołoma i prostaka("myszygene" w jidysz) jest całkowicie pozbawiona sensu. Takie bla-bla-bla. Mydlenie oczu niedoukom.

Myślałam, że Cywińskiego dawno już diabli wzięli (bo jest ich). Ale - co ma wisieć - nie utonie. 

Panie! Okaż nam swoją sprawiedliwość i nie każ nam na nią długo czekać!

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1579415

Więc kto się odważy z PiS-u go zdymisjonować???. Na pewno nie vice premier Gliński ani nie premier Morawiecki!!!

Na samą już myśl, PiS popuszcza już w majty ze strachu. 

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1579416

Ta partia przecież po zmianie premiera ujawniła swoje prawdziwe oblicze, u nich dominuje żydowska retoryka i robią wszystko wielu dziedzinach, żeby interes żydów był ponad interesem Polaków! Nie jest dla nich ważne, że to my tutaj płacimy podatki, ze to z naszych pieniędzy maja pensje.

Politycy służą syjnostycznym najeźdźcom i wszystko podporządkowują syjonistycznym wrażym władcom, także polskie ofiary zamordowane w Auschwitz, także polskie cierpienie, polską traumę, ważne żeby żydostwo było zadowolone, żeby ta banda utrzymanków mogłą nas okraść na 300 miliardów, żeby ich za to wspierała przy zarządzaniu Polską jako terenem podbitym i polskimi niewolnikami!!!

Rzygać się chce jak się słucha tego żydowskiego bełkotu i antypolskich oskarżeń i pomówień, ale niby polskie władze nie reagują i "polują na czarownice" sami oskarżając swoich obywateli - hańba zdrajcom i zaprzańcom, antypolskim miejscowym sługusom!!!

Vote up!
7
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1579429

ma długa historię. Ale ten Namiestnik jest widać nie do ruszenia. Nie tylko nie cofa się, ale jeszcze usilniej judzi (od słowa jude), bo takie mu wyznaczono zadanie w Izraelu.

Poczytajmy sobie odpowiedź Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z czasów Tfuska w sprawie starań o odwołanie dyrektora "Auschwitz", dra Piotra Cywińskiego, bo to nie pierwszy jego antypolski wyczyn w tym miejscu – tej najstraszniejszej dla naszego narodu kaźni przygotowanej przez Niemców.
"...wnioski Fundacji Paradis Judaeorum o usunięcie p. Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska, kierowane do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwukrotnie w roku 2010 i poparte przez wiele społecznych instytucji i środowisk, zostały skwitowane listem przedstawiciela MKiDN z którego wynikało, że dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie podlega ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, a choć utrzymywany jest z kieszeni polskiego podatnika, nie jest polskim urzędnikiem państwowym... [wytł. moje – ZK]."

Więcej tutaj: https://naszeblogi.pl/49551-gu.

Vote up!
7
Vote down!
0

Zygmunt Korus

#1579433

1 Na początku było słowo.
14 A potem, gdy było już u Cywińskiego, w jego ustach słowo stało się bełkotem i nie chciało mieszkać między nami.
24 Wróciło więc do Cywińskiego i razem z nim poszło do Auschwitz, a stamtąd na świat.
48 I zamieszkał bełkot między ofiarami ale nie wszystkie jeszcze w bełkot uwierzyły.
49 Wszystkim tym jednak, którzy go przyjęli, dał bełkot w nagrodę Jobla.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1579442

Czyli zgadzamy się ! Szkodnik Polonofob . Jakim więc prawem jeszcze piastuje to stanowisko?.

Vote up!
2
Vote down!
0

Zakamarnik

#1579574