Trzej tradycyjni wrogowie Polski, prof. Sarolea, atak Putina i... 447

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Sprzysiężenia przeciwko Polsce powtarzają się cyklicznie - jak pisze prof. Sarolea - od XVIII w. Koneczny i Dmowski piszą, że trzej tradycyjni wrogowie Polaków to Rosjanie, Niemcy i Żydzi. Ja bym tu dodał jeszcze wroga czwartego o nazwie "hipokryzja anglosaska". Cztery te faktory lubią się w różnych konfiguracjach sprzymierzać, jawnie a częściej chyba nawet niejawnie. W czasach pokoju niejawne przymierze dwóch państw (narodów) przeciwko trzeciemu jest nawet skuteczniejsze niż jawne, bo dezorientuje i rozczłonkowuje siły obronne zaatakowanego. Po kuriozalnych, skandalicznych i bezczelnych wypowiedziach Putina ruszyły spekulacje o co mu chodzi, niektórzy nawet zaczęli wyznaczać szlak, którym zaatakują wojska rosyjskie biorąc pod uwagę, oczywiście, zgodnie z "przemądrymi tautologicznie" wykładami kształconego w Waszyngtonie J.Bartosiaka ten magiczny "przesmyk suwalski", który może i jest magiczny, ale raczej z powodu spoczywających pod ziemią w okolicy bogactw naturalnych ;). Złośliwi twierdzą, że wojska sprzymierzone nie pilnują tam wcale geopolityki, lecz właśnie tych podziemnych pokładów.

Ale wróćmy do putinowskiego ataku - cóż on ma znaczyć? Muszę stwierdzić, że komentarze w tej kwestii mnie zadziwiają swym ograniczeniem i brakiem kilku hipotez. Ludzie, którzy wszędzie - np. w ekologii - skłonni są bez zastrzeżeń uznawać obowiązywanie "efektu motyla" (trzepot skrzydeł motyla, np. w Ohio, może po trzech dniach spowodować w Teksasie burzę piaskową) jeśli chodzi o politykę ślepną na prawa chaosu deterministycznego oraz na sieć powiązań globalnych, subtelnych lub mniej subtelnych. Według mnie to właśnie trzepot za oceanem i za morzami wzbudził aż 5 wypowiedzi Putina atakujących holokaustowe apetyty Polaków, współpracę z nazistami i inne sprawy związane z wybuchem wojny, która doprowadziła do holokaustu. Tylko nie trzepot skrzydeł motyla, lecz zbiorczy trzepot rzęs ludzi takich jak: R.Lauder, A.Foxman, J.Kushner, T.Yazdgerdi, S.Eizenstat oraz ich częściowy prokurent B.Netanjahu (jedna z głównych organizacji roszczeniowych ma siedzibę w Izraelu). Zatrzepotali w Nowym Jorku i Tel-Awiwie - aparat głosowy Władimira odpowiedział w Moskwie, zwykłe świata dzieje. Pośredniczyć pomocniczo w tym wzmacnianiu zaoceanicznego trzepotu mogła np. silna w Rosji grupa Chabad, pan Kołomojski itp. Gdy atakujący szykuje się do końcowego szturmu na ofiarę - osacza ją. Osaczenie to atak Z KILKU STRON, także, a zwłaszcza, z tej nieoczekiwanej. Termin sporządzenia raportu 447 już minął. Zaczyna się jakoś klarować sprawa wyborów prezydenckich (symulacje zaoceaniczne pewnie grzeją tam całe baterie komputerów), "życzliwi obserwatorzy" (w terminologii Gowina "przyjaciele") doszli zapewne do wniosku, że zwycięstwo p.Dudy nie jest pewne, więc po wyborach prezydenckich (a może i po przyspieszonych parlamentarnych) szansa na oskubanie Polski znacznie by zmalała i skomplikowała się więc... postanowił pan Putin zrobić przysługę panu Netanjahu, w imię łączącej ich miłości do Armii Czerwonej i tym samym rozpocząć drugą fazę wymuszenia rozbójniczego spektaklem na oczach opinii międzynarodowej, by ta, gdy nadejdzie faza trzecia - nie lamentowała nad skubaną Polską psując opinię, samopoczucie i samoobraz narodu wybranego. Oczywiście, w tej akcji Putin może chcieć upiec przy okazji jakieś swoje pieczenie (może jakieś drugorzędowe), ale dominuje wg mnie pieczeń nowojorska w stosunku do moskiewskiej w proporcji 5:1. No, chyba że się mylę i jest to jakaś tajemnicza, długofalowa akcja czysto moskiewska, jakiś koncept gangstera Władimira i jego oligarchicznej mafii - ale nie wydaje mi się, by tak było. Bardziej wygląda to na - spełnianą z niekłamanym zadowoleniem - przyjacielską przysługę jednej mafii wobec drugiej koordynowaną przez - od zawsze po większej części jeśli chodzi o skład etniczny żydowskie - GRU. Zresztą zapoczątkowanie realizacji 447 osłabiłoby państwo polskie, a to zawsze jest mile widziane na Kremlu, więc jakby nie patrzył: pieczenie są dwie.

Więcej szczegółów o tym, jak tradycyjni wrogowie Polski łączą się w synergicznych działaniach i kordialnych uściskach: TUTAJ

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (14 głosów)

Komentarze

Bardzo dobra ocena sytuacji dotyczaca ataku z kilku stron. Natomiast ja czytam wystapienie Putina troche inaczej.

On uwaza ze Polska jest jego wlasnoscia. Rzeczywiscie posiada tu potezne wplywy, co jest skutkiem calkowitej biernosci rzadu i braku dekomunizacji - zakonczonej obiecankami opublikowania cennego Aneksu.

Dlatego przylaczyl sie do choru oszczercow, by upomniec sie o "swoja" chociazby czesc Polski - tak do Wisly.

Na takie dictum, banksterzy energicznie zaprotestowali, poniewaz uwazaja, ze Polska juz w calosci do nich nalezy - co jest bliskie prawdy.

Przypomina mi to walke  dzikich zwierzat o jeszcze nie do konca zagryziona zwierzyne.

Sienkiewicz okreslil to inaczej:  "Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągnie - kto żyw naokoło. A my - powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy."

Vote up!
7
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613479

Szwaby, kacapy, żydzi i banderowcy.

Jeden z nich już dał minusa, hihi 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613492

Teraz należy oczekiwać podobnych "spontanicznych" reakcji od pozostałych Polski przyjaciół. Natomiast obstawiam, że niestety, ale nic nie ugrają, gdyż "kasa" jest rozdzielona.

Vote up!
5
Vote down!
-4

Apoloniusz

#1613498

Po czterech dniach pryszczaty wypierdek dał głos :

Krzysio Bosak

Dobrze że prezydent RP nie angażuje się w pyskówkę z Putinem. Rolą głowy państwa jest wyrażać wartości, dążenia i interesy swego państwa, a nie zniżanie się do połajanek z innymi liderami. Obszerne pisemne oświadczenie premiera to i tak już bardzo poważna reakcja na te prowokacje

 

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1211667342469615616

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1613514

dziękuje Putinowi za atak na Polskę.

http://autonom.pl/?p=29335

Vote up!
4
Vote down!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1613538

Rosyjscy eskimosi zabierają głos

Prezydent Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji, towarzysz rabin ,Aleksander Boroda, nazwał ,, bardzo precyzyjnymi słowa prezydenta Władimira Putina o Polsce i możemy wyrazić tylko głęboką wdzięczność za tak emocjonalną i sprawiedliwą reakcję"

Vote up!
5
Vote down!
0
#1613539

Jezeli banksterzy tez zaczna popierac Putina, to bedzie oznaczalo ze sie porozumieli co do podzialu Polski.

Jak na razie, te dwa sepy walcza o caly lup.

Vote up!
2
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613566