Morawiecki i Kaczyński, czyli Leonard Zelig albo wielki, biały ekran

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Już kiedyś pisałem, że Kaczyński to po prostu BIAŁY EKRAN. Biały Ekran na którym każdy może sobie wyświetlać to, co mu jest potrzebne, to, czego jego dusza pragnie. Tusk wyświetla na tym ekranie "wielkiego wyprowadzacza z UE" i symulowaną walkę z wyimaginowanym "wyprowadzaczem", bo jest mu potrzebny "malowany wróg" do przykrycia braku programu. Żelazny elektorat PIS wyświetla sobie "wielkiego bojownika z Unią, który przywróci chrześcijańskie korzenie Europy". Inni wyświetlają sobie "wielki młot na LGBT", obrońcę przed Lewactwem i Tuskiem,  Monarchę Obojga Narodów, Budowniczego Potęgi Polski, Wielkiego Męża Stanu, Obrońcę Polskości, Odrodzonego Piłsudskiego, Reformatora Europy i temu podobne filmy romantyczne i obyczajowe oraz seriale podróżnicze. 

A tam... nic nie ma, jest tylko... ekran. Wielka biała płachta przyjmująca jak gąbka wszystkie niewydarzone marzenia. Wielka biała płachta jak wielka biała flaga...

A wszyscy zatapiają się w filmach przygodowych, które sami sobie wyświetlają... Na białej fladze.

image

 

A teraz spójrzmy jak pisze o tym bloger Czarna Limuzyna.

 

"Kilka dni temu wpadłem z wizytą do pewnej rezydencji, której mieszkańcy oglądają namiętnie telewizję. Akurat tego dnia grzany był następujący temat:

 

 

Antyeuropejski zwrot PiS

 

 

Kłamstwo powyższego sformułowania jest wielopoziomowe. Na moją uwagę, że to nieprawda, Gospodarz zareagował z irytacją:

– A nie słyszałeś co wygadywał Morawiecki?

Postaram się krótko wyjaśnić o co chodzi.

 

Po pierwsze nie „antyeuropejski”, lecz najwyżej „antyunijny” z wielkim znakiem zapytania. Unia nazwana europejską ma w swojej podstawie programowej ideologię antyeuropejską z którą się wcale nie kryje. Jest to ideologia komunistycznego faszyzmu: Wszystko w Unii, nic poza unią, nic przeciwko unii – realizowane są w praktyce wytyczne komunistycznego manifestu z Ventotene oraz Agendy 2030. Poza tym, tzw. UE w sposób jawny realizuje kolejne etapy Wielkiego Resetu. Nie można więc nazywać europejskim coś, co oficjalnie stara się zniszczyć europejskie wartości naszej cywilizacji wdrażając w życie nowy totalitaryzm.

 

Wartości unijne nazywane niesłusznie europejskimi w praktyce przejawiają się ograniczaniem wolności, własności, kontrolą i inwigilacją. Ich treścią w warstwie propagandowej, prawnej,ideologicznej są:

– “Praworządność unijna” – zbieżność prawa stanowionego z zasadami nomokracji marksistowskiej wraz ze specjalnymi przywilejami dla środowisk patologicznych /antykultura/.

–  kompatybilność z NWO pod pozorem walki o ekologię, zdrowie i równość.

 

 

Jakiego więc zwrotu dokonał PiS? Zwrotu antyunijnego? Nie. PiS nie dokonał żadnego zwrotu. Morawiecki, który był gościem międzynarodowego zjazdu partii prawicowych w Madrycie do złudzenia przypominał przypadek filmowego Leonarda Zeliga, który przebywając w otoczeniu określonej grupy osób w sposób automatyczny przyjmował charakterystyczne dla tej grupy poglądy i związaną z nimi retorykę. Nic ponad to.

 

 

PiS od wielu lat, od czasów sojuszu Tuska i braci Kaczyńskich w sprawie Traktatu Lizbońskiego, zgadza się w praktyce na wszystkie zasadnicze kierunki wyznaczone przez Niemcy i UE. Polityka, którą realizuje Morawiecki pozostaje w rażącej sprzeczności z tym co mówi. Z kolei brednia, którą od czasu do czasu bulgocze główny ściek brzmi następująco:

 

PiS jest częścią międzynarodówki radykalnej prawicy /Krytyka polityczna/

 

Powyższe kłamstwo o prawicowości PiS jest na rękę Tuskowi i Kaczyńskiemu. Dzięki tej polaryzacji dwa zwaśnione elektoraty tracą z widzenia realną rzeczywistość polityczną. Wzajemne obszczekiwanie skutecznie zagłusza rzeczy najważniejsze. Co by się stało gdyby PiS rzeczywiście dokonał antyunijnego zwrotu?

 

Agenda 2030 zostałaby wypowiedziana w trybie natychmiastowym. Podobnie by się stało z umową klimatyczną likwidującą polskie górnictwo węglowe. W wyniku tej decyzji energetyczny lockdown zostałby odwołany, a niedawno ratyfikowana przez PiS rezolucja ONZ gwarantującą zgodę na promocję i finansowanie ideologii gender wylądowałby w koszu. Niestety, PiS nie ma najmniejszego zamiaru robić cokolwiek, co zaprzeczałoby antypolskim zapisom wymienionych umów i rezolucji.

 

Tymczasem jeden z prominentnych członków konkurencyjnej targowicy apeluje do głupców: “Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć”.

 

Czy znajdzie się choć jeden wyznawca PiS, który wreszcie zrozumie w czym rzecz?"

Autor: ]]>CzarnaLimuzyna]]>

 

  419 total views,

  Źródło: ]]>https://www.ekspedyt.org/2022/10/13/kaczynski-i-tusk-skuteczna-para-oszu...]]>

image

 

image

 

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.8 (10 głosów)

Komentarze

Wychodzi na to, że Twoje pisanie ma jeden cel: PiS jest straszny, PiS jest zły PiS ma bardzo wielkie kły... a dlaczego? No bo tak jest i koniec.

Oczywiście, że marzeniem JarKacza było spolaryzowanie sceny politycznej i udało się całkowicie, dzięki stworzeniu totalnej opozycji. Tylko co w tym złego?

Twoje zarzuty (tezy) są niestety wydmuszką, pozbawioną argumentów, upominasz się o rzeczową, merytoryczną dyskusję tylko do czego?  Po cóż dyskutować z opiniami Twoich znajomych (z magla), to już zabierając miejsce w NP nie masz własnych przemyśleń. Nie dziwota, iż podpuszczasz H-D i Andiego, bo przynajmniej Ci nawrzucają, czyli jest ruch w interesie.

Powodzenia i weź się za przetaczanie wagonów, to dopiero będzie ciekawe.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1648413

Klasyczny komentarz! Brawo! 

Z pewnością wejdzie do antologii internetowej twórczości w kategorii: OPP. 

Ale jeszcze trochę musisz doszlifować szczegóły, by doszlusować do najlepszych. 

Przypominam zasady Metody OPP: 

1. O jak Oskarżaj. To podstawowa technika. Adresaci i ofiary takich pojawiających się sugestii, wyszydzenia itp. zwykle stosują strategię obronną JADE czyli Justify Apologize, Defense, Explain. Chcą wyjaśniać, że nieprawdą jest to, co na ich temat pisze zdolny "obywatel". Jest to oczywiście strategia przegrywająca, bo jedynym jej efektem może być tylko STOPIEŃ unieważnienia pierwotnego obrzucenia błotkiem, ale to kosztuje wysiłek a nigdy nie jest 100%. 

  • weź się za przetaczanie wagonów, to dopiero będzie ciekawe
  • Twoje zarzuty (tezy) są niestety wydmuszką, pozbawioną argumentów
  • Po cóż dyskutować z opiniami Twoich znajomych (z magla)

2. P jak Personalizowanie. Należy sprowadzać wszystko do kwestii personalnych. Przykład: "Twierdzisz, że ZP (albo Lenin)  źle rządzi? Ha! Niczego takiego nie odczuwam, serdecznie ci współczuję". "Nie możesz się pozbierać?". "Przesuń wagony".

Personalizowanie odsuwa temat główny na drugi plan i zaczyna się przepychanka w błocku i temat jest już chroniony, a Lenin wiecznie żywy i dzielny.

  • Po cóż dyskutować z opiniami Twoich znajomych (z magla)
  • zabierając miejsce w NP nie masz własnych przemyśleń

3. P jak Pierniczenie bez sensu. Zamieszczanie akapitów pozbawionych sensu jest bardzo ważne. Dzięki temu, adwersarz zaczyna się motać i wyjaśniać. Ale co wyjaśniać? Bezsens, który dla niego tworzymy." 

  • Wychodzi na to, że Twoje pisanie ma jeden cel: PiS jest straszny, PiS jest zły PiS ma bardzo wielkie kły... a dlaczego? No bo tak jest i koniec.Oczywiście, że marzeniem JarKacza było spolaryzowanie sceny politycznej i udało się całkowicie, dzięki stworzeniu totalnej opozycji. Tylko co w tym złego?
  • kontynuacja popierdółek i ogólników czyli biały ekran

 

Dzielnie i rzetelnie, Apoloniuszu. wypełniasz schemat Metody OPP. Czapki z głów!

Jednak musisz popracować nad polszczyzną, bo zdanie: "Po cóż dyskutować z opiniami Twoich znajomych (z magla), to już zabierając miejsce w NP nie masz własnych przemyśleń."

- jest nieczytelne. 

A zwrot: "dyskusję tylko do czego" to osobliwa kaka gramatyczna ;).

 

Wawel24

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

wawel24

#1648414

... co do Twego pochodzenia. Piszesz co musisz, a musisz co każą. Takie życie Wawelu. Rozumiem, iż za porządna robotę (mieszanie betonu, przetaczanie agonów) się nie weźmiesz, skoro masz zajęcie dobrze płatne.

Ps. Popraw gramatykę, skoro tylko tak potrafisz skomentować mój komentarz do swoich - jak widać -popierdółek. Myślałem, że się rzucisz na bój z argumentami, a tu: zero niespodzianek. Popierdółki. Widocznie zleceniodawcom to wystarcza.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1648430

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

      To jest portal komunistycznych, zbolszewizowanych i zruszczonych "narodowców" – sterowany przez sowiecką agenturę ze zbrodniczych, sowieckich organizacji WSI-GRU i SB z okresu sowietyzowanego PRL.

     Jest tu np. Ryszard Opara, założyciel portalu Nowy Ekran, związany z sowieckim gen. Wileckim, który ubolewał m.in. nad "niewłaściwymi sojuszami – militarnymi i gospodarczymi" Polski oraz nad tym, że "Rosja jest traktowana jako główne zagrożenie i wróg”.

      Bolszewicko-sowiecka agentura na tym portalu wysyła wiernopoddańcze listy do sowieckiego zbrodniarza z płk. KGB Putina.

Ta bolszewicka agentura ze „ścierwoneonówki” wiernie kontynuuje tradycje sowieckiego zbrodniarza i agenta stalinowskiego wywiadu wojskowego Razwiedupru (GRU) Moczara - czyli tradycje bolszewickich zbrodniarzy z UB, SB i WSI-GRU. Ofiarami Moczara i jego podkomendnych padali przede wszystkim – mordowani pod bolszewickim hasłem walki z „reakcją” – żołnierze AK, NSZ oraz innych polskich patriotycznych formacji podziemnych.

      Pewnie dlatego, portal ten jest wśród blogerów także nazywany „ścierwoneonówką”…

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1648415