Nazwiecie mnie lemingiem, ale to wy wywołaliście wojnę

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Zapewne wszyscy wiedzą o artykule, który popełnił pan Targalski. Zabawne, że ci, którzy jeden ze swoich serwisów nazywają 'niezależna', sami niszczą wszelkie niezależne punkty opiniotwórcze. Cóż.. znamy to już z przeszłości

Bastion medialny PiSu mówi: NE to ukryta opcja Rosyjska, blogerzy są nieświadomi zawiłości polityki etc. Oczywiście ani słowa o blogerach z serwisu niezalezna.pl (ciekawa nazwa jak na taką sytuację), no ale oni zawsze chwalą jedyną słuszną partię, więc z pewnością 'się znają'.

nieraz już słyszałem przesłanki od PiSu, że tylko oni są opozycją, a wszyscy inni po kolei to zdrajcy 'prawdziwych polaków' (w tym wypadku 'polaków' celowo piszę z małej litery). Nie brałem tego za bardzo do siebie. PiS był dla mnie członkiem 'nieświętej piątki', lecz był w miejscu wyróżnionym. Miejsce to określałem jako 'najmniejsze zło', czy 'znośna partia'. Teraz jednak w GP pojawia się artykuł o nas - o blogerach Nowego Ekranu. Potem został opublikowany w serwisie niezalezna.pl. A czytelnicy? Od razu przyklaskują! Oto niektóre z komentarzy pod tekstem:

'Niektórzy mówią już o wspomnianym portalu - "cień endokomuny"' (jotjot)

'Jak o tym wcześniej pisał Aleksander Ścios Nowyj Ekran jest przedsięwzięciem za którym stoją osoby związane z wojskowymi służbami peerelowskimi. I to jest logiczne, z punktu widzenia Moskwy. [...] Takie twory jak UPR (Mikke i Michalkiewicz), Nowa Prawica, portal Nowy Ekran, czy działalność niektórych blogerów (spektakularnym przykładem był blog FYM kompromitujący niezależne śledztwo internetowe w sprawie zamachu smoleńskiego) są inspirowane bądź zadaniowane przez Moskwę za pośrednictwem podległych jej "polskich" służb, w szczególności WSI.' (Prawdzic)

'ta ruska swołocz z rodzimymi zdrajcami z NE'. (pepe)

'To przygotowany przez słuzby wentyl dla robienia zamieszania w głowach internautów.Olać NE ,stworzony przez oficerów i TW.' (jaszczomb)

To tylko kilka komentarzy. Jak widać - absolutne przyswojenie przez większość czytelników interpretacji. A skoro ad hoc wszyscy przyklasnęli takiemu tekstowi, to znaczy, że byli do takich 'rewelacji' tresowani już przez jakiś czas

Teraz więc pytanie: Wkurza mnie, gdy ktoś łyka 'jak mogolska prostytutka' informacje z Tusk Vision Network bądź z GWna. A co, gdy ktoś tak samo łyka informacje z zależnej? Czy jest lepszy? Nie - brak własnego myślenia, przysłoniony hasłem 'my informujemy, oni kłamią' nie rozgrzesza łykania tego, co mówią jakiekolwiek media. Osoba taka jest informacyjną prostytutką - daje się dymać obozowi, na który zagłosuje.

Ciekawą jest rzeczą, że tak znienawidzone przeze mnie prorządowe media, w których 'nie wolno śmiać się z PO' (niedawno o tym pisałem) raz na kilka tygodni bądź miesięcy pokażą polszewię w trochę gorszym świetle. Na zależnej zaś nigdy nie widziałem jakiegokolwiek negatywu o partii, a o prezesie to już nie wspomnę

Zadziwia mnie też, jaka jest przewaga wśród komentujących, którzy bezkrytycznie zgadzają się z tekstem w stosunku do tych, którzy rozumieją, czym jest NE. Jeden z komentujących napisał 'Nie rozumiem skąd ta niechęć do Nowego Ekranu, wynika to z nienawiści czy raczej z głupoty, myślę, że raczej to drugie!
Nowy Ekran to "Niezależny serwis społeczności blogerów", więc każdy może tam pisać. Chcesz poczytać Janusza Korwina Mikke to czytasz JKM, jak chcesz jakiegoś polityka z PIS-u to czytasz publikacje polityka z PIS-u. To przecież dobrze, że na NE jest alternatywa i sami sobie możecie wybierać kogo chcecie czytać.'

I taka prawda. Są tutaj wolnorynkowcy, liberałowie, konserwatyści, narodowcy, nawet i zwolennicy PiS. Czy więc panu Targalskiemu chodzi o to, że wszycy, bądź większość blogerów to była UBecja? Raczej mało prawdopodobne. Może więc chodzi o wyróżniane artykuły? Też nie może być, bo moje były wyróżniane kilka razy (chociażby o Powstaniu Warszawskim i wojnie Polsko-bolszewickiej), a zapewniam - nie byłem nigdy TW (urodziłem się w roku 90ym), nikt z mojej rodziny nie był TW także. A Żydem nie jestem - do pradziadka conajmniej płynie we mnie Słowiańska krew. Panie Targalski - o co więc Panu chodzi?

A teraz spójrzmy w inne miejsce: niezalezna.pl - 'Kaczyński - to jest początek naszej ofensywy'. Teraz też było tzw. expose opozycji. Do tego kilka afer rządowych. PiS naprawdę szykuje coś wielkiego. Widać nie ma zamiaru pozwolić nikomu na trzymanie swojej strony. Rzuca hasło - 'albo jesteś z nami, albo przeciw nam. Możesz myśleć samodzielnie, ale tak samodzielnie jak my'. Dziękuję bardzo za taką samodzielność! PiS wypowiedział wojnę wszystkim myślącym samodzielnie.

Rozbijacie znowu prawicę, sami niesłusznie się nią nazywając. Ponadto przywłaszczacie sobie monopol na zmiany w Polsce (w sposób socjalistyczny i pro Europejski - pamiętacie chyba, kto podpisał traktat lizboński?), a wszelkie niezależne myślenie próbujecie albo zagarnąć pod swój szyld, albo zniszczyć. I tego wam nie zapomnę. Partio PiS - jesteście tym samym co PO. Jak powiedział to ktoś, kogo pseudonimu nie pamiętam - 'PiS to może trochę więcej Kościoła i może trochę więcej historii'

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

[quote]nieraz już słyszałem przesłanki od PiSu, że tylko oni są opozycją, a wszyscy inni po kolei to zdrajcy 'prawdziwych polaków'[/quote]

Poproszę o cytat. Dosłowny. Z oznaczeniem źródła i z datą.

[quote]To tylko kilka komentarzy. Jak widać - absolutne przyswojenie przez większość czytelników interpretacji. A skoro ad hoc wszyscy przyklasnęli takiemu tekstowi, to znaczy, że byli do takich 'rewelacji' tresowani już przez jakiś czas[/quote]

Mam zacytować anty-niezależne i anty-pisowskie wypowiedzi z NE wskazujące na "przyswojenie przez większość czytelników interpretacji" ?
Tylko po co ?
Po kiego diabła na Niepoprawnych mamy się batożyć o to co napisała Niezależna lub NE ? Jak przyjdzie się spotkać w w/w miejscach to można sobie dyskutować do upadłego.
Tutaj ?
Po co ?

Swoje wpisy wklejam również na NE. Do komentatorów tych wpisów nie mam najmniejszych zastrzeżeń - w większości sytuacji jestem przekonany, że nadajemy na tych samych częstotliwościach. Nie podzielam poglądów Niezależnej i Ściosa odnośnie NE, choć muszę przyznać, że coś może być na rzeczy. Po prostu nie mam czasu śledzić NE na bieżąco, aby z 99% pewnością móc stwierdzić, że NE=WSI.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#287349

O co tyle hałasu? Przecież na tym"agenturalnym " portalu  piszą tuzy Niepoprawnych -jwp( największy spec od agentów,szczególnie ruskich),contessa,Nathanel,Jan Bogatko,Adam Dee.Wiele ciekawych tekstów dobrych autorów.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#287409

Ale ja wcale nie hałasuję.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#287437

Toć nie do Ciebie piję.Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#287458

To dopiero dziupla ruskiej agentury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dziadek bez dowodu

#287395

 ja co do tego "maruchy" zorientowalem sie dopiero kilka miesiecy temu. Gosc jest wystarczajaco inteligentny i wie co sie dobrze "sprzedaje" po prawej stronie. Juz wczesniej tu ostrzegalem zeby uwazac, taktyka zlego to mieszanie prawdy i klamstwa. Ten marucha dobrze to opanowal , mysle ze to gosc z kompanii JKM i A Wielomskiego. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287408

Pozdrawiam. 

Czuj czuj czuwaj!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dziadek bez dowodu

#287419

Pamiętam gdy z oddelegowania wrócił do mojego zakładu świeżo wykształcony magister po wieczorowej szkole marksizmu-leninizmu to całkiem podobne miał argumenty na naszą Solidarnościową opozycję. Czyżby prof. Wiatr i Środa u was szkolenia przeprowadzali?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287415

Bijcie się Polacy z Rosyjską agenturą, aż was Niemcy wszystkich wykupią na otwartej licytacji razem z krzesełkami, biurkami, komputerami i portalami na których się sprzeczacie. Ramię w ramię staną wasze wnuki przy taśmie pakującej ziemniaki bauera pod Krakowem. Aaaa-chtung. Kehrt marsch! Eins-zwo...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287418

Podasz adresy czy sami mamy wysledzic?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dziadek bez dowodu

#287420

Pierwszy lepszy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Supermarkety_w_Polsce

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287422

Niemieckie media w Polsce (prosiłeś Pan o adresy) :
Bauer - http://www.bauer.pl/
Radio, gazety, inernet

Verlagsgruppe Passau - http://www.polskapresse.pl/kat/10.html
Gazety w większości regionalne, internet

Axel Springer AG - http://www.ringieraxelspringer.pl/
Radio, gazety, internet (największy portal inf. w Polsce)

Prezes Grupy TVN, były prezes największej prywatnej telewizji niemieckiej - http://pl.wikipedia.org/wiki/Markus_Tellenbach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287423

Gazpromu tym nie przebijesz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287425

Czy Gazprom może wybrać prezydenta Polski. Gwarantuję ci, że jeśli te wszystkie media napiszą, że Jara Cimrman, czeski podróżnik, naukowiec i teatrolog, założył partię która jest jedyną szansą na rozwój Polski i jej uznanie w oczach świata, to w następnych wyborach zwycięży partia Jary Cimrmana. Gazprom? Wolne żarty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287429

Wolne żarty. A kurek to kto trzyma?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287451

Kurek nie wybrał Donalda ani Bronka. Kurek nie pisał o Kaczorach. Kurek nie wymyślił ciemnogrodu i moherów. Kurek jest kijkiem, żeby polskie króliki dały się nabrać na niemiecką marchewkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287459

Nic więcej nie mam do powiedzenia prócz tego, że chronicznie nie znoszę, jak mi się zarzuca, że przejmuję czyjeś poglądy i daję sobą manewrować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287466

zależna to, dla przyzwoitości, wypadałoby wskazać od kogo? I, jeśli dobrze zrozumiałem, ten mentorski ton skierowany jest do Niepoprawnych, jako kolejnych rozbijaczy prawicy, zatem też zależnych. Ta sama prośba.

Bo widzisz Drogi Autorze, ja nie boję się powtórzyć za GazWybem czy TVNem, że deszcz pada. Ino najpierw muszę wyjrzeć przez okno. No i musi padać. To się nazywa zdrowy rozsądek. I nie boję się też zapytać, czy gwarantem tej niezależności "Niezależnego serwisu społeczności blogerów" w skrócie Nowy Ekran jest pan Opara?

Pozdrawiam

1.0. Za całokształt...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287473