ROZMOWA Z BOGIEM [6]

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Uzdrowienie międzypokoleniowe

 

To b. skuteczna, mocna modlitwa, niezwykle silny egzorcyzm, który jest mi doskonale znany od blisko 15 lat. Nie ma właściwie dnia bym nie odmówił tej modlitwy przynajmniej jeden raz, szczególnie wieczorem. Od wielu lat czynimy to razem z żoną Marią. Polecam szczerze każdemu, kto prawdziwie i odważnie szuka łaski Bożej. Autorem tej modlitwy jest O. Robert De Grandis SSJ − amerykański zakonnik, prezbiter, autor książek o duchowości charyzmatycznej.

Ojciec De Grandis jest także członkiem Towarzystwa Świętego Józefa (SSJ); został w nim wyświęcony w 1959 r. Napisał ponad 25 książek, które przetłumaczono już na 15 języków, w tym właśnie: „Uzdrowienie międzypokoleniowe”. W ostatnich 40 latach swojego posługiwania o. De Grandis stał się wysłannikiem uzdrawiającej miłości Boga w kilkudziesięciu państwach. W 2001 r. był gościem VI Forum Charyzmatycznego w Łodzi. Materiały z tego Forum dostępne są na kasetach video wydanych przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi.

Ojciec De Grandis prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na uzdrowienie mędzypokoleniowe, którego tak bardzo potrzebują mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej i nie tylko, a przede wszystkim Polacy i Ukraińcy. Ojciec Robert ukazuje bowiem możliwość przeniesienia z jednego pokolenia na drugie wzorców zachowań pozbawionych miłości. Czy w twojej rodzinie, dawniej i obecnie, był ktoś obrzucających innych obelgami, ktoś uzależniony, alkoholik, kryminalista lub mający jakiekolwiek złe przyzwyczajenia? Czy ktokolwiek w twojej rodzinie miał problemy z niewiernością, chorobą umysłową, pogmatwanymi związkami lub chorą seksualnością? Ojciec De Grandis mówi w swojej kolejnej książce: „Uzdrowienie międzypokoleniowe”, że niektóre z tych cech wpłynęły także na niego i jego rodzinę. Kierując się własnym doświadczeniem, podaje modlitwy i sposób przeżywania mszy świętej w intencji uzdrowienia międzypokoleniowego, aby pomóc nam wszystkim przerwać przepływ wszelkich niechcianych wzorców, które zostały przekazane w twojej rodzinie przez przeszłe pokolenia obecnym, a które mogą być z kolei przeniesione na następne.

Uwaga!!! Materiał zaprezentowany w książce jest przeznaczony dla dojrzałych chrześcijan. Ostrzegam przed udostępnianiem go początkującym, ponieważ łatwo jest źle zinterpretować i zastosować wiedzę otrzymaną dzięki darom charyzmatycznym. Bez praktyki i trafności oceny, dary te mogą być źle użyte. O b. poważnych niebezpieczeństwach i zagrożeniach na niełatwych drogach Odnowy charyzmatycznej, ledwie parę dni temu pisał dość obszernie na KAI ks. bp Andrzej Czaja z Opola. Kiedykolwiek wkraczamy w obszar królestwa duchowego, musimy brać pod uwagę walkę duchową. Poniższa modlitwa o wyzwolenie i opiekę jest specyficzna i ma dużą moc. Zalecam, aby ją odmawiać za każdym razem, gdy będziesz prosił o uzdrowienie międzypokoleniowe. Niech Pan błogosławi wszystkim czytającym tę książkę głębokim i trwałym uzdrowieniem więzów rodzinnych. A oto niezwykle skuteczna modlitwa, którą poleca o. Robert De Grandis:

 

Egzorcyzm

 

Staję przed obliczem Jezusa Chrystusa i poddaję się Jego władaniu. Oblekam „pełną zbroję Bożą”, bym mógł się „ostać wobec podstępnych zakusów diabła” (Ef 6, 10-11). Nie ustąpię, „przepasawszy biodra... prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość...” (Ef 6,14). Niosę „wiarę jako tarczę”, aby „zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego...” (Ef 6,16). Przyjmuję „hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże” (Ef 6,17).

W imię Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, zmarłego i zmartwychwstałego wiążę wszystkie duchy w powietrzu, atmosferze, wodzie, ogniu, wietrze, na ziemi, pod ziemią i w piekle. Udaremniam także wpływ każdej zagubionej i upadłej duszy, która może być obecna i wiążę wszystkich wysłanników siedziby szatana albo sabatu czarownic lub czarowników, lub czcicieli szatana, którzy mogą być obecni w jakiś nadprzyrodzony sposób. Proszę o Krew Chrystusa w powietrzu i atmosferze, wodzie, ogniu, wietrze, na ziemi i w jej owocach otaczających nas, pod ziemią i w piekle.

W imię Jezusa Chrystusa zakazuję wszystkim wymienionym przeciwnikom komunikowania się lub pomagania sobie wzajemnie w jakikolwiek sposób albo komunikowania się ze mną lub uczynienia czegokolwiek z wyjątkiem tego, co rozkażę w imię Jezusa.

W imię Jezusa Chrystusa zamykam w Krwi Jezusa to miejsce i wszystko, co jest w nim obecne, całą rodzinę i towarzyszy obecnych tutaj, ich domy, posiadane własności i środki materialne. (Powtórz trzy razy, jak to się robi podczas śpiewania uroczystego suplikacji: Święty Boże, święty mocny.....).

W imię Jezusa Chrystusa zakazuję wszystkim zagubionym duchom, sabatom czarownic, grupom satanistycznym i wysłannikom szatana lub jakimkolwiek ich towarzyszom, podmiotom lub zwierzchnikom, ranienia lub dokonywania zemsty na mnie, na mojej rodzinie i znajomych lub przyczynienia się do uszkodzenia lub zniszczenia czegokolwiek, co posiadamy.

W imię Jezusa Chrystusa i przez zasługi Jego drogocennej Krwi zrywam i niszczę każdą klątwę, zaklęcie, tajemny znak, urok, czar, kajdany, sidła, pułapkę, fortel, kłamstwo, zawadę, przeszkodę, oszustwo, dywersję lub odwrócenie uwagi, duchowy łańcuch lub wpływ, a także każdą chorobę ciała, duszy, umysłu lub ducha umieszczoną w nas lub w tym miejscu lub w jakiejkolwiek z osób, miejsc i rzeczy wymienionych, przez jakiegokolwiek wysłannika lub sprowadzone na nas przez nasze własne błędy lub grzechy. (Powtórz trzy razy, jak powyżej.)

Umieszczam Krzyż Jezusa Chrystusa między sobą a wszystkimi pokoleniami w moim drzewie genealogicznym. Ogłaszam, w imię Jezusa Chrystusa, że nie zaistnieje żadne bezpośrednie porozumienie między pokoleniami. Wszelka komunikacja będzie filtrowana przez drogocenną Krew Pana Jezusa Chrystusa.

Niepokalana Maryjo, przyoblecz mnie w światło, moc i siłę Twojej wiary. Ojcze, przydziel mi proszę, aniołów i świętych, aby towarzyszyli mi. Dziękuję Ci, Panie Jezu, za to, że jesteś moją Mądrością, Sprawiedliwością, Uświęceniem i Zbawieniem. Poddaję się posłudze Ducha Świętego i przyjmuję Twoją prawdę dotyczącą uzdrowienia międzypokoleniowego. Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

 

Modlitwa św. Gertrudy

 

Od siebie dodam, iż po odmówieniu wieczorem powyższego b. mocnego egzorcyzmu, mówie zawsze w pierwszej kolejności krótką, przepiękną i przemożną modlitwę św. Gertrudy:

Ojcze przedwieczny ofiaruję Ci najdrogocenniejszą krew Boskiego Syna Twego Pana Naszego, Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi mszami świętymi na całym świecie dzisiaj odprawianymi, za dusze w czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, za grzeszników w Kościele powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie, a także w moim domu. Amen.

 

Modlitwa św. Getrudy ma moc niezwykłą, gdyż jej każdorazowe odmówienie, uwalnia ze skutkiem natychmiastowym (pod zwykłymi warunkami) 1000 dusz z czyśćca. Jest to wiedza i moc potwierdzona, uznana i ogólnodostępna w Kościele powszechnym i polskim, poza tym b. dobrze już znana! Ja sam otrzymałem osobistą zgodę mojego kierownika duchowego O. Henryka Tomaszewskiego OFMConv. w Katedrze Zamojskiej w roku 2004 na wiarę w treść, tej nieprawdopodobnej obietnicy Pana Jezusa i co za tym idzie podawanie, udostępnianie tej modlitwy innym osobom.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (11 głosów)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...jszcz jdn chryzmtyk. C n wymyślją...zdrwn mędzy pklnw. Sm Grnkwcz-Wltz nm sę rdzą. Trz rzmm skąd cb mcj dą zwsz przd rzsądkm. T njwększ zgrżn wszystkch rchów chryzmtycznych. Wprwdzją rlgjnść mcjnlną krją n prtstntyzwn ktlków. https://www.ytb.cm/wtch?v=qXHLWfxL0(lnk s xtrnl) https://www.ytb.cm/wtch?v=JFtqX(lnk s xtrnl) https://www.ytb.cm/wtch?v=2cPsHpp9
Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1559813

...."Wiara i rozum". Jeśli rozumiesz to proszę licz się ze słowami! Albowiem to akurat jeden z najważniejszych filarów mojej duchowości! U mnie obie te kolumny są absolutnie jednakowo ważne, gdyż tego właśnie uczył nas wszystkich św. Jan Paweł II. Pisałem o tym na swoim blogu, przy różnych okazjach, już dziesiątki razy. Dlatego nie ogłaszaj mnie publicznie charyzmatkiem, gdyż nigdy osobiście tak o sobie nie traktuję. Swoją wiarę przeżywam spokojnie, choć nie jestem upośledzony i nie wyzbyłem się zupełnie ludzkich odruchów, czyli emocji, które są darem dla każdego z nas. Podkreślam zarazem, iż daleki jestem od budowania czegokolwiek na emocjach.

Powyższy egzorcyzm jest mi b. bliski, gdyż jest mocny i niezwykle skuteczny, po prostu! Jeśli przeczytałaś go uważnie, to nie ma tam żadnych emocji ale jest zwyczajnie ostra walka z szatanem i jego demonicznymi mackami. Popatrz bacznie na co dzień dookoła siebie, a szybko zorientujesz się, jak wiele z tego, co tam jest wymienione (urok, czar, kłamstwo, oszustwo, odwrócenie uwagi), jak wiele z tego krąży po prostu wokół nas i to codziennie. Trzeba zatem to rozpoznawać na bieżąco i walczyć z tym bezwzględnie, inaczej to zawalczy za Ciebie ale efekt będzie odwrotny od tego, który chciałabyś zobaczyć, to nie są żarty. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1559828

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co za ubecki styl rozmowy, groźby ? Po chamsku potraktowałeś Jacka Trzaskę , tylko dlatego, że ośmielił się mieć inne zdanie. Twoje zapewnienia o rozumie to ....parole, parole, parole.... Przecież w każdym twoim komentarzu emocje wymykają się spod kontroli i jedziesz po chamsku...w stylu „ licz się ze słowami” .Wyluzuj, młody,  bo wiara w takim wydaniu  działa jak MB w klapie WAŁęsy.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1559845

Verito b. niesławne jest obrzucanie błotem innych ludzi, poprzez przyklejanie im łatek, których oni sobie nie życzą, a kóre mogą stawiać te osoby w złym świetle, mogą sugerować dla przykładu pewne braki, czy słabości. Po pierwsze pozwoliłaś sobie ogłosić mnie charyzmatkiem ale nie masz ku temu żadnych prawdziwych argumentów. Zwróciłem Ci zatem stosownie uwagę, a Ty obracasz kota ogonem, mieszasz tam coś o jakichś wydumanych przez Ciebie niby z mojej strony groźbach! Ogarnij się Verito, bo się ośmieszasz! Prezentujesz swoje oburzenie! A przezcież każdy człowiek musi się liczyć ze swoimi słowami, gdyż pewnego dnia zda z tego szeczegółową sprawę.

Po drugie w moim wpisie pt. „Jan Olszewski wybiela i wyświęca krwawego potwora Stepana Banderę”, rozgorzała dość stanowcza polemika z Jackiem Trzeaskiem. Podałem tam b. wiele b. jasnych i konkretnych argumentów i Pan Jacek musiał podać tyły ale Ty Verito pozwoliłaś sobie na podłe przekłamanie, iż ja tam pojechałem po Panu Trzaska. Otóż zdecydowanie i w granicach kultury, odniosłem się jedynie do Jego argumentów, do czego mam święte prawo. Właściwie mam nawet obowiązek, gdyż nie wolno ignorować wprowadzania w błąd, nawet głupoty i zła.

Po trzecie czepiłaś się Verito nawet mojego wieku. Otóż jesteśmy młodzi w każdym czasie, gdy chodzi o stan naszego ducha, naturalnie gdy odpowiada to rzeczywistości. Natomiast jeśli ktoś jest czterdziestolatkiem, to trudno mówić o nim „młody”, skoro ma się doczynienia z dorosłym człowiekiem, poważnym, odpowiedzialnym mężczyzną. To są fakty jasno obnażające Twoje manipulacje słowne Verito, a co za tym idzie naginanie obrazu do Twoich własnych wyobrażeń. Radzę jednak dobrze unikać życia we własnych urojeniach, zachciankach, czy właśnie emocjach, broń Boże karmionych jeszcze zawziętością. To droga do piekła, dlatego zwykło się potocznie mówić, iż każde kłamstwo ma krótkie nogi! Tego na pewno Ci nie życzę Verito! Nikomu nie życzę. Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1559850

W granicach kultury zrobiłeś ze mnie i mojej rodziny rosyjskiego konfidenta, głupca, nikczemnika... i wiele innych. Zaiste kultury ci nie brakuje. A powodem było nie zgodzenie się z twoją opinią na temat wypowiedzi Jana Olszewskiego, chociaż przyznaję, że ostre. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z tobie znanych powodów, zastępując odpowiedź wyżej wspomnianą "kullturą", jak i przeniesieniem tematu w inne rejony -- to się nazywa konfabulacja. Zgadzam się, że egzorcyzmy są niektórym bardzo potrzebne, oczywiście nie bierz tego do siebie.

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

Jacek Trzaska

#1559874

.....Panie Trzaska niewygodnie?! A co powiesz Waszmość iż w tych cuchnących butach Kresowianie, znaczy pożyteczni idioci wg Twego guru Jana Oleszwskiego, muszą zasuwać, czy im się to podoba, czy też nie i to od wielu lat. A tu nagle taki krzyk i krzywda jakowaś się Panu Trzaskowi dzieje. Delikatny Pan taki jakiś! 

A zatem Szanowny Panie Trzaska nie kłam Pan podle i publicznie! Nie wyzwałem Pana od żadnych rosyjskich agentów i nikczemników, jeno wpomniane jest tam przy okazji, iż to może spotkać każdego, jak Pan widzi nie tylko Kresowian.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1559894

Coś z pamięcią nie bardzo, najwyraźniej odebrano to inaczej, niż pan sugerujesz, Widno jesteś pan z pokolenia bezstresowo wychowanych. Znowu konfabulujesz, bo nic innego ci nie zostaje. Kombinatorstwo to jeszcze nie argumenty.

Nie pisałem o kresowiakach ani słowem i o innych pańskich wymysłach, pan nie trzymasz tematu.

Broniłem zdania Olszewskiego w sprawie Bandery, że siedział w obozie, i zadałem pytanie: Co powinni zrobić Ukraińcy, żebyś pan i inni byli zadowoleni, i co? Zamiast odpowiedzi, ucieczka w rejony wyobraźni. Kreujesz nie wiadomo co...

Nie napisałem, że mnie wyzwałeś, tylko zrobiłeś itd, itp.. ciągle wkładasz mi słowa, których nie użyłem. Może to działa z kolegami... ale tutaj wypada się merytorycznie trochę wypowiadać, a nie mnożyć zarzutów z powietrza.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Jacek Trzaska

#1559900

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Temu młodemu pożałowano jakichkolwiek podstaw wychowania. Brnie w coraz większe chamstwo i głupotę. Nic na temat. Nie wiadomo o co mu idzie.Trzeba go po prostu omijać. Jest tu paru takich z którymi nie warto zaczynać....bo nawet  sami o sobie tak piszą. Coś nam te "kresy "zdziczały."

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-5

Verita

#1559903

Pamiętam Twoje wojenki  słowne np.z Satyrem i jego Ewą,  więc chyba powinnaś wykazać więcej powściągliwości...

A Twoje powyższe stwierdzenie , że nam  " KRESY zdziczały " jest doprawdy obrzydliwie...

Czy Ty doprawdy tak uważasz? 

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1559909

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1559921

Kobieto czasami mnie przerażasz... szybko myślisz, dobra głowa..., ale czasami Verita...jakbyś zapomniała o swojej kobiecości...myślę o subtelnym kobiecym charakterze... pomyśl nad tym dziewczyno...

Pozdrawiam

Ps.i nie myślę o naiwności i innych takich... więc jeżeli  " kruchą " ripostę "  chcesz mi serwować, to  możesz sobie darować...może pomyśl w skupieniu...to nie o obrazę się rozchodzi...

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1559922

Do tej pory miałem raczej pozytywne spojrzenie na niejaką Veritę. Sądziłem że to po prostu oryginalna, starsza Pani, która ma po prostu swoje prywatne zdanie na każdy temat, taka trochę pozytywna krytykantka, może nawet tak trochę jedynie niewinna dziwaczka. Od ostatnich jednak Jej komentarzy, jak ten właśnie powyżej, zmieniłem jednak swoje spojrzenie na niejaką Veritę, otóż Jej niewybredne i właściwie już odsądające od czci uwagi, pod moim i innych adresem, zwyczajnie b.źle świadczą o Niej samej. Mam nieodparte przeczucie, iż to sromotny upadek Verity. Zawsze jednak można się przecież podnieść! Nawet trzeba!

Co do dobrego wychowania, otóż nie ma lepszego od tego zapisanego na kartach Starego i Nowego Testamentu, który Vericie, Jackowi Trzaskowi innym b. polecam. Jest tam wiele złotych wskazań, poczynając od dziesięciu Bożych Przykazań, przez pięć Księg Mądrościowych, aż po nauczanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nawet to z ostatniej niedzeli o ludziach, którzy bardziej umiłowali ciemność od światła, bo złe były ich uczynki. Każdy kto jest ze światła, zbliża się do światła, by okazało się iż Jego uczynki dokonały w się prawdzie. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1559919

Skrótem nakreślił Pan historię Pańskiej Rodziny na Kresach Wschodnich, a konkretniej Ich wczesną ewakuację. Nie bardzo zrozumiała jest Pańska postawa względem bestialsko pomordowanych na Wolyniu Polaków, nie bardzo, gdyż stoi Pan a priori po stronie Ukraińców i my mamy Panu udowadniać intencje banderowców ...

Po wtóre wiadomym jest w jakich okolicznościach więziony był Bandera tj.jego możliwości kontaktu ze Światem i możliwości wydawania np.rozkazów. 

W końcu po trzecie, Banderowcy dzisiaj nie pałają " miłością " do Polaków ...

Jeżeli opisze Pan ucisk jaki doznali Ukraińcy w II RP, który będzie równoważny z mordem na Wołyniu , to może wówczas będziemy w stanie lepiej zrozumieć Pańskie stanowisko w tej sprawie.

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1559910

"Nie bardzo zrozumiała jest Pańska postawa względem bestialsko pomordowanych na Wolyniu Polaków, nie bardzo, gdyż stoi Pan a priori po stronie Ukraińców i my mamy Panu udowadniać intencje banderowców ..."

Prymitywna insynuacja, to już było, nudy.

Vote up!
0
Vote down!
-2

Jacek Trzaska

#1559911

To samo można powiedzieć o Pańskich komentarzach w temacie wypowiedzi Olszewskiego. To co Pan tam uczynił,  to bardzo " zgrabna " wręcz intryga... zupełnie jak gdyby adresatem był Ukrainiec, a nie Polak z Kresów... dlatego moje zdziwienie...i nieufność do Pańskiej osoby...

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1559924

nie byłoby tych komentarzy gdyby ktoś nie bronił idiotycznych komentarzy pewnego emerytowanego polityka, który prawdopodobnie (mam nadzieję, ze to jest powód tych wypowiedzi)przez starczą głupotę daje się manipulować pewnym środowiskom. To naprawdę boli rodziny ofiar jeśli ktoś broni ludobójców. Ludobójstwo było zaplanowane, przeprowadzone i S. Bandera brał w tym udział i dobrze wiedział co się działo. Jeśli ktoś temu zaprzecza działa przeciwko prawdzie i polskiej racji stanu.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Grzesiek

#1559959

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Hlcst n jst jż zwykłym wydrznm hstrycznym, tkm jk wjny Czr, btw pd Grnwldm, wjn stltn, l lgł skrlzcj. Blsn wydrzn wjny śwtwj stły sę bktm mnplcj, w którj pzytywn czc ldzk, współczc, szcnk dl fr, zstły wykrzystn dl swch clów przz njsn grpy ntrsów. śwęcm stł sę fndmntm nwj rlg: „rlg Hlcst”, Rlg śwęcmskj, tzw. hlcstyzm. Hlcst stł sę wyznnm wry dl współczsnych Żydów, czg n kryw m.n. Szwch Wss: „T jst część nszj kltry, jkby nw rlg dl tych, którzy n są rlgjn. Jżl p śmrc Chrysts pwstł rlg, t my mmy mrlny bwązk stwrzn 6 mlnów tkch rlg. (…) ns włśn zczęł sę tk nw rlg jk rkcj n zł„ (Szwch Wss, „Gzt Wybrcz”, 26 1995). Pdbn m sę sprw z “śwęcnm” n słę ktstrfy smlńskj ldbójstwm włyńskm. Szcnk d fr wszlkch trgd, ból sbstych czy nrdwych przżyć n zwln d żywn rzm. T pszł rzm,który n pnwł mcj http://www.bbl.cm/?p=81235
Vote up!
0
Vote down!
-3

Verita

#1559972

Ten " papirus" w Bibule przeczytałem cały, ciekawy materiał. Nie znalazłem w nim  jednak ani słowa o Rzeźi Wołyńskiej. No nie wiem możliwe, że moje stare oczy przeoczyły ten fragment. Jeżeli jednak nie, to czy to oznacza, że Ty postanowiłaś dopisać " dodatek " Wołyńskiego Mordu ?

Czy mogłabyś rozwinąć Twój wątek odnośnie. "..nie zwalnia od używania rozumu "

Jak również wątek "...uświęcaniem" na siłę...

Bowiem to co napisałaś stawia Cię w bardzo niekorzystnym świetle...tzn.przede wszystkim jako Polkę,  ale również jako człowieka, a może przede wszystkim jako Chrześcijankę ...

W ten sposób pisać o Mordzie Wołyńskim może, albo ktoś pozbawiony wszelkich uczuć, albo znowu skończony dureń czy też obcy nam wróg...

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

chris

#1559979

Odnośnie tego Twojego ( jak napisałaś)  " ...rozumu " , to myślę, że gdyby Cię " podmienić " na którąś z ofiar Wołyńskiego  Mordu i gdyby to Ciebie Ukraińcy rżnęli piłą lub drutem kolczastym " otulili " i spalili żywcem,  O ! to może wówczas użyła byś własnego rozumu...

Nie wiem ile masz lat i kto Cię spłodził , ale chyba coś poszło nie tak...

Ps.cynizmem obdarować Cię nie sposób,  dla Ciebie trzeba wymyśleć bardziej odpowiednie słowo...

Vote up!
3
Vote down!
-1

chris

#1559981

Żaden mecenas nie opowiada takich rzeczy, chyba że postradał zmysły...to jest umysł analityczny...

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1559985

Niepoprawni blogerzy pozwalam sobie zwrócić publiczną i wzmożoną uwagę na niejakiego Jacka Trzaska, którego bezczełność sięga już zenitu. Otóż ten starszy Pan stanął zawzięcie w obronie swojego guru Premiera Jana Olszewskiego. Nie spodobało mu się iż jasno i zdecydowanie wytknąłem głupotę Imć Olszewskiego, który odważył się na paranoiczne twierdzenie, iż jakoby krwawy upiór Stepan Bandera nie ma nic wspólnego z Rzezią Wołyńską. To absurdalny nonsens oczywiście. Bandera jest absolutnie winny sprawczego ludobójstwa na Wołyniu i Kresach! Pisałem o tym rzeczowo i szeroko w artykule i w komentarzach we wpisie: „Jan Olszewski wybiela i wyświęca krwawego upiora Stepana Banderę”. Polecam ten wpis uważnej lub choć przelotnej (wystarczy) lekturze!

Tymczasem niejaki Jacek Trzask nieustannie trzęsący dupą, by czasem bardziej nie urazić i nie podenerwować współczesnych Ukraińców, zarzuca mi konfabulację. Jest to pochodzący z łaciny termin oznaczający uzupełnianie brakujących wspomnień informacjami nieprawdziwymi, które możliwie dobrze pasują do całego logicznego ciągu wydarzeń. Konfabulacja różni się od świadomego zmyślenia tym, że konfabulujący człowiek jest przekonany o prawdziwości swoich wspomnień i jeśli o nich kogoś informuje, to wówczas nie kłamie, gdyż kłamać można wyłącznie świadomie. Przesadna konfabulacja jest jedną z cech myślenia dziecięcego, a także objawem zaburzeń psychicznych – pamięci i myślenia, zwłaszcza u ludzi w podeszłym wieku.

Otóż po pierwsze oświadczam przed Bogiem i historią, iż wszystkie wspomnienia opublikowane na moim blogu, napisane zostały na podstawie relacji naocznych świadków ludobójstwa na Wołyniu i Kresach! Większość z nich spisałem, opracowałem i opublikowałem osobiście! Po drugie na swoim blogu umieściłem sentencję, wskazanie, iż stanięcie w prawdzie jest pokorą i tylko prawda jest ciekawa! Tego się trzmam, tak postępuję i to wyłącznie jest moim celem! Po temu zarzuty niejakiego Trzaska są nieprawdziwe i podłe, a nawet już wprost bezczelne! Wybaczam Ci Jacku Trzasku ale uważaj, bo jeżli nadal będziesz mnie oczerniał, to będę to miał przeciwko Tobie, a nasz Bóg Jezus Chrystus nierychliwy ale sprawiedliwy. Nikomu nie pozwoli On szydzić z siebie i upomni się o godność każdego kto woła do Niego w sprawach ważnych. Pomawianie i oczernianie zaś innych i to publicznie, zniesławianie ich pracy, to sprawy nadzwyczaj ważne. Pozdrawiam Pana Trzaska i innych blogerów niepoprawnych

Vote up!
5
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1559917

Obrosłaś już i w piórka i kolory.
Znam Twoje "liberalne" poglądy na temat Bandry i banderyzmu
Pozwól by i ktoś wyposażył cię w ten ...... narząd

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1559927

Sławek, poczytałem trochę o tej modlitwie i Ojcu de Grandis. List JE ks. biskupa Siemieniewskiego na temat tych modlitw znajdziesz tutaj:

http://www.fronda.pl/forum/wybaczyc-bogu-klopot-z-modlitwa-ojca-de-grandis-ssj,38609.html

list z pieczecią więc potwierdzony powaga tego stanowiska, nie jest to opinia.

Vote up!
5
Vote down!
0

Grzesiek

#1559956

[...] Często przez modlitwę pokoleniową rozumie się następującą praktykę: ustala się genealogię osoby, nad którą mamy się modlić, na kilka lub kilkanaście pokoleń wstecz. Następnie stara się ustalić ewentualne grzechy popełnione przez dziadka, pradziadka lub pra-pra-prababcię. I te właśnie grzechy miałyby spowodować demoniczne spętania i zniewolenia, którym podlegają osoby, za które dziś się modlimy. Dlatego, uczą zwolennicy tak rozumianej modlitwy pokoleniowej, osoby te potrzebują modlitwy o uwolnienie a nawet egzorcyzmu. Jak ocenić tę rozpowszechnioną dziś praktykę?

nauka Pisma świętego

Podstawowe wskazówki dotyczące modlitwy czerpiemy z Objawienia Bożego, na pierwszym miejscu z Pisma św. Biblia wspomina zasadę duchowego dziedziczenia zła z pokolenia na pokolenie. Jest o niej wzmianka w księdze Ezechiela: „Powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej: „Ojcowie jedli zielone winogrona, a zęby ścierpły synom»” (Ez 18,2). To samo możemy wyczytać w księdze Jeremiasza: „Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby” (Jr 31,29). Ma to oznaczać, że przez rozmaite grzechy zawinili ojcowie, a konsekwencje ich grzechów ponosi ich potomstwo. Trzeba jednak zauważyć, że Pismo święte wspomina tę zasadę jako błędną. Jest błędna i nie należy się do niej stosować! U proroka Ezechiela brzmi to tak: „Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej: „Ojcowie jedli zielone winogrona, a zęby ścierpły synom»? Na moje życie – wyrocznia Pana. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu” (Ez 18,1-3)”.

Po dłuższym wywodzie prorok podsumowuje: „Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca, ani ojciec – za winę syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie” (Ez 18,20). U proroka Jeremiasza brzmi to tak: „Będę nad nimi czuwał, by budować i sadzić – wyrocznia Pana. W owych dniach nie będą już więcej mówić: ‘Ojcowie jedli cierpkie jagody, a synom zdrętwiały zęby’” (Jr 31,28-29).

nauka historii

Zapewne dlatego w Nowym Testamencie nie spotkamy się z ani jednym przykładem, aby ktoś badał swoją genealogię i sprawdzał, jakie grzechy mogli popełnić przodkowie do dziesiątego lub piętnastego pokolenia wstecz, aby w ten sposób ustalić ewentualne demoniczne związania, którym dziś podlega. Zamiast tego czytamy: „Proszę, abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą” (1 Tm 1,3-4). Podobnie nie spotkamy się z takimi genealogiami grzechów w pierwotnym Kościele ani w późniejszych wiekach.

Skąd więc wzięła się ta idea? To pomysł niedawnych lat upowszechniony w Polsce najpierw w latach ’90 przez brytyjską misję protestancką Ellel Ministries a potem przez nauczanie o. De Grandisa. Misja Ellel Ministries wraz ze swoim pastorem Peterem Horrobinem sprowadziła do Wrocławia dwadzieścia lat temu dramatyczne rozłamy i przypieczętowała odejście od Kościoła katolickiego wielu członków katolickich grup modlitewnych.

nie zaprzeczać mocy sakramentu chrztu

Z tego powodu moja odpowiedź na zadane pytanie może być dość krótka. Pozwolę sobie odpowiedzieć pytaniem na pytanie: „Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej: «Ojcowie jedli zielone winogrona, a zęby ścierpły synom»?” I pomogę w odpowiedzi na to pytanie słowami samego Boga: „Na moje życie – wyrocznia Pana. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu”.

Taka odpowiedź towarzyszyła Kościołowi przez wszystkie wieki od czasów Apostołów począwszy. Kościół zawsze wierzył, że sakrament chrztu ma moc zerwania zaraźliwych powiązań ze złem. Katechizm Kościoła katolickiego wyraża tę dogmatyczną prawdę: „Chrzest nie tylko oczyszcza ze wszystkich grzechów, lecz także czyni neofitę ‘nowym stworzeniem’ (2 Kor 5, 17), przybranym synem Bożym, który stał się ‘uczestnikiem Boskiej natury’ (2 P 1, 4), członkiem Chrystusa, a z Nim ‘współdziedzicem’ (Rz 8, 17), świątynią Ducha Świętego” (KKK 1265).

„Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu, wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga” (KKK1263).

Nie można więc uczyć w zgodzie z nauką Kościoła, że jakieś demoniczne siły pętające człowieka mogą przetrwać kąpiel sakramentu chrztu i są nieusuwalne aż do chwili modlitwy o pokoleniowe uwolnienie. [...]

bp Andrzej Siemieniewski,

18 października 2012, Wrocław

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1559967

......z tego o czym pisał ów bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia?! To po pierwsze ja bowiem sprawdzałem dziś b. dokładnie i niczego takiego nie ma. Po drugie we wstępie, który zrobiłem przed modlitwą egzorcyzmu jest o b. negatywnym wpływie żyjących członków rodziny na domowników (rodziców, dziadków, wujków, starszego rodzeństwa), co naturalnie szeroko potwierdzone jest naukowo. Patalogiczne rodziny są niestety b. liczne i trzeba wiele przeróżnej pracy, by uzdrowić dzieci i młodzież z różnych b. niebezpiecznych uzależnień, nałogów, nawyków, odruchów, zachcianek, po prostu całej plejady zniewoleń duchowych i cielesnych.

Czy są jeszcze jakieś inne modlitwy O. Roberta De Grandis tego nie wiem, gdyż mnie to nie interesuje, nie staram się bowiem zgłębiać duchowości O. De Grandis. Natomiast przytoczony powyżej przeze mnie egzorcyzm jest bez dwóch zdań bezbłędny teologicznie! Jest b. mocny i skuteczny i dlatego też go praktykuję i szczerze polecam innym. Pozdrawiam Grześ i wielkie dzięki za ten link, jak widzisz zaraz odpowiedzialnie i konkretnie odniosłem się do tych b. ważnych uwag i wskazań.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1559968

bardzo dobre linki ale ty mylisz, ruchy charyzmatyczne z charyzmatykami. Są charyzmatycy, którzy walczą tymi z protestantyzmowanymi (czy jest takie słowo?) ruchami charyzmatycznymi. Myślę, że nie pownno sie używać tego słowa bo wprowadza już zamieszanie. Nazywajmy się rzymskimi-katolikami a nie jakimiś członkami ruchów charyzmatycznych.

Vote up!
4
Vote down!
0

Grzesiek

#1559954

te ruchy charyzmatyczne bardzo łatwo rozszyfrować, jeśli w swoich modlitwach, spotkaniach pomijają Matkę Najświetszą to znaczy, że nic nie mają wspólnego z Bogiem.

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzesiek

#1559958

...zwłaszcza gdy za nimi stoi ekumeniczno-charyzmatycki biskup.

Bp Andrzej Siemieniewski: Ekumenizm nie jest tutaj postulatem do realizowania, ale raczej sprawą wspólnego myślenia o wspólnych zadaniach i wyzwaniach. Takim wspólnym zadaniem jest ewangelizacja. Myślę, że należy użyć słowa "zjawisko”, "fenomen pentekostalizacji”. Na pewno wiążą się z tym jakieś zagrożenia, ale wiążą się z tym również jakieś nadzieje. Są rzeczy pozytywne i negatywne.

http://warszawa.gosc.pl/doc/4266259.Bp-Siemieniewski-Pentekostalizacja-to-fenomen-ktory-nalezy-badac
http://odnowa.przemyska.pl/2014/02/28/bp-andrzej-siemieniewski-odnowa-charyzmatyczna-barwny-folklor-modlitewny/

Vote up!
1
Vote down!
0

Verita

#1559971

zamieniłaś przyzwoity portal w gnojowisko.

Vote up!
1
Vote down!
-1

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1559973

Chociaż uważają się za specjalistów

Od wiary i wszelkiej wiedzy, niczym żydzi

By wierzącym Boga i wiarę obrzydzić

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1559814

Jak widać, to nie są strachy na Lachy dla złych duchów. Bóg zapłać za przytoczenie egzorcyzmów i modlitwy o wielkiej mocy. 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1559925

A poza podziękowaniem, zważcie Drodzy Niepoprawni, że i mnie onego czasu wyśmiewano, kiedym objawienia otrzymał przed szwedzką nawałą Naród i Króla ostrzegające. Jego Miłość kanclerz, kiedym mówił jako to przed nieszporem pan Jezus mnie ogłosił iże taki syn król szwedzki ojczyznę naszą najedzie skwitował jako niektórzy żydowinowie apostołów w dniu pięćdziesiątnicy "Piłeś Zagłoba." No i potem się pokazało.....

Vote up!
2
Vote down!
0

Onufry Zagłoba

#1560075

BYĆ SOBĄ PRZED BOGIEM !

Moc w słabości się doskanali

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1611324