Plaga homoseksualnej agendy została rozpowszechniona w Kościele i jest chroniona przez klimat współsprawstwa oraz spisek milczenia

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

W dniach od 21 do 24 lutego w Watykanie odbędzie się konferencja poświęcona „Ochronie nieletnich w Kościele”. Ma ona wypracować ogólne zasady w oparciu o które, lokalne episkopaty opracują i wdrożą własne procedury, mające zapobiegać nadużyciom seksualnym w Kościele.

Od czwartku do soboty 190 uczestników usłyszy trzy raporty dziennie. Trzy świadectwa przedstawią kobiety. Po dziewięciu interwencjach odbędzie się sesja pytań. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy robocze według języka. Będą świadectwa ofiar i chwile modlitwy na początku i na końcu każdego dnia. Członkowie Komitetu Organizacyjnego spotkają się również prywatnie z przedstawicielami ofiar i stowarzyszeniami osób, które doznały molestowania. Papież Franciszek otworzy spotkanie w czwartek rano i zamknie je w niedzielę po Mszy Świętej.

Niewątpliwie Koóciół katolicki przeżywa właśnie teraz dramat jednego z największych kryzysów w całej swojej 2000-letniej histori. Oficjalanie winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm ale moim prywatnym zdaniem jest nim po prostu zepsucie moralne, jakie zapanowało wśród kleru. Dlatego osobiście zgodziłbym się z twierdzeniem, iż pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele. I o tym piszą też właśnie kard. Raymond Leo Burke i kard. Walter Brandmüller, piszą w specjalnym Apelu do uczestników watykańskiej konferencji poświęconej nadużyciom duchowieństwa.

Owi słynni już na cały świat autorzy „Dubiów” wraz z nieżyjącymi już hierarchami: kard. Joachimem Meisnerem i kard. Carlo Caffarrą, które opublikowali w 2016 r. (w obronie nienaruszalności Dekalogu i sakramentów świętych), tym razem wystosowali List Otwarty do przewodniczących światowej Konferencji Biskupów w Watykanie na temat przypadków wykorzystywania seksualnego przez duchownych. Pytają w nim uczestników konferencji, czy zamierzają milczeć wobec błędów panoszących się w Kościele i wzywają ich do obrony integralności doktryny katolickiej.

Apel opublikował właśnie w całości portal Life Site News oraz polski portal PCh24.pl , oto pełny tekst wystąpienia:

 

Drodzy Bracia, przewodniczący Konferencji Biskupów,

Zwracamy się do Was z głębokim smutkiem!

 

Świat katolicki dryfuje, a wraz z udręką pojawia się pytanie: Dokąd zmierza Kościół?

Zanim dryfowanie zaczęło postępować, wydawało się, że problemy ograniczone są do kwestii nadużywania nieletnich, straszliwej zbrodni, zwłaszcza gdy jest ona popełniana przez księdza; to jednak tylko część znacznie większego kryzysu. Plaga homoseksualnej agendy została rozpowszechniona w Kościele, promowana przez zorganizowane sieci i chroniona przez klimat współsprawstwa oraz spisek milczenia. Korzenie tego zjawiska wyraźnie widać w atmosferze materializmu, relatywizmu i hedonizmu, w którym otwarcie kwestionowane jest istnienie bezwzględnego, czyli pozbawionego wyjątków prawa moralnego.

Winnym wykorzystywania seksualnego ma być klerykalizm. Ale pierwsza i główna wina kleru nie polega na nadużyciu władzy, lecz na oddaleniu się od prawdy Ewangelii. Nawet publiczne zaprzeczanie, słowami i czynami, Boskiemu i naturalnego prawu, jest źródłem zła, które psuje pewne kręgi w Kościele.

Wobec tej sytuacji kardynałowie i biskupi milczą. Czy będziecie również milczeć podczas spotkania w Watykanie 21 lutego?

Należymy do grona, które w 2016 roku przedstawiło Ojcu Świętemu pewne pytania, dubia [„wątpliwości”], które podzielał Kościół w odniesieniu do rezultatów Synodu o Rodzinie. Do dziś te dubia nie tylko nie doczekały się odpowiedzi, ale i stały się częścią bardziej ogólnego kryzysu wiary. Dlatego zachęcamy was, abyście zabrali głos w obronie integralności doktryny Kościoła.

Modlimy się do Ducha Świętego, aby pomógł Kościołowi i przyniósł światło pasterzom, którzy nim kierują. Rozstrzygające decyzje są teraz pilne i konieczne. Pokładamy ufność w Panu, który obiecał: ‘Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata’ (Mt 28, 20).

 

Walter Kardynał Brandmüller

Raymond Leo Kardynał Burke

 

Cardinals Burke, Brandmüller: Silence Stops Now!

 

Polecam nadto niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten filmik, opublikowany przez Church Militant 20 lutego 2019 r. Jest krótka ale znakomita porcja wiedzy, esencja tego co się właśnie dzieje w Kościele katolickim, a zatem: “Headlines–February 20, 2019”

Cardinals Burke, Brandmüller: Silence Stops Now! Dubia cardinals urge bishops at sex abuse summit to tackle crucial issue of homosexuality.

 

W Watykanie działa siatka homoseksualistów

 

Tu leży problem, nie ma co do tego wątpliwości! Można zatem spokojnie powiedzieć: zgroza, szok, ohyda spustoszenia! Tak oto bowiem kard. Walter Brandmüller w rozmowie z redaktorem portalu National Catholic Register skomentował niedawny, trzydniowy, watykański szczyt przewodniczących konferencji episkopatów. Na pytanie o opinię na temat spotkania odpowiedział zdecydowanie: „Jesteśmy bardzo rozczarowani. [...] To cisza, którą należy przerwać, ponieważ w niej tkwi prawdziwy problem.” A dodając jasno i klarownie podkreślił: „Powiedzieliśmy wszystko, co trzeba. Wszystko zależy od tego, co teraz będzie uczynione, ale prawdziwym problemem jest milczenie na temat homoseksualizmu. Napisaliśmy nasz list jako obserwatorzy z zewnątrz; ani kardynała Burke, ani mnie ten problem nie dotyczy.”

Kard. Walter Brandmüller podzielił się on również swą opinią, dla których kluczowa kwestia została jednak pominięta w trakcie obrad. Stwierdził publicznie wprost: „Dyskusja na temat problemu homoseksualizmu stałaby się dla nich niebezpieczna, ponieważ jest oczywiste, że w Watykanie działa siatka homoseksualistów. Tu leży problem, nie ma co do tego wątpliwości.”

Po czym wyjaśnił, dlaczego w Kościele nastąpiło załamanie się nauczania doktryny moralnej. Powodem miałyby być m.in. heretyckie treści głoszone na przełomie lat 60. i 70. minionego wieku na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Mówił o tym tak: „To był czas [zbuntowanych przeciw doktrynie] wykładowców: [jezuity księdza Josefa] Fuchsa, [ojca Bernarda] Häringa i [ojca Charlesa] Currana. Oni prezentowali swoje nauczanie, chłopcy słuchali tych wykładów, a następnie zaczęli praktykować [homoseksualizm]. Kolegium Północnoamerykańskie w tamtym czasie było ośrodkiem homoseksualizmu.”

Kard. Walter Brandmüller na pytanie o sposoby przełamania zmowy milczenia wokół homoseksualnego lobby w Kościele, wskazał pracownikom mediów i uczestnikom milczącego protestu w Rzymie: „Nie przestawajcie. To jedyna możliwość. Mogę tylko powiedzieć: kontynuujcie. Bądźcie silni, zdecydowani i klarowni.” [...] Każdy jest upoważniony by wyrazić swoją opinię, a to był dobry protest. Żywimy nadzieję i ufność w Bożą Opatrzność.” Źródło: ncregister.com, PCH24

 

 

P.S.

Podkreślenia w powyższym tekście Lisu Otwartego, pochodzą wyłącznie od autora bloga S. T. Roch. Warto nadto podkreślić, iż oficjalna strona internetowa spotkania „Ochrona nieletnich w Kościele,” to: www.pbc2019.org. Pozostanie ona aktywna nawet po zakończeniu spotkania, jako: „narzędzie do rozwijania przyszłych inicjatyw”.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Abp Charles Chaput z Filadelfii, przewodniczący Komisji Episkopatu USA ds. świeckich, małżeństwa, rodziny i młodych, tak pisze na temat przyczyn aktualnego kryzysu w Kościele: „Rewolucja seksualna zmieniła naszą kulturę i nikt, nawet duchowni, nie są wolni od konsekwencji tych przemian” I dodał: „Im bardziej Kościół utożsamia się z jakąś kulturą, tym więcej jej problemów przenika do jego misji”.

Po czym odnosząc się do problemu nadużyć, któremu poświęcony jest kościelny szczyt w Watykanie, wyznał iż niewielu znanych mu rodziców uważa, że problem ten jest związany przede wszystkim z klerykalizmem i nadużyciami władzy. Okazuje się problem leży gdzie indziej: „Również i te czynniki mogą odgrywać pewną rolę, jednakże w większości znanych nam przypadków główną rolę odgrywał agresywny homoseksualizm i świeccy są tego świadomi”. I znów uzupełnia abp Charles Chaput: „Ignorowanie oraz lekceważenie tych faktów może udaremnić podejmowane dziś starania o oczyszczenie Kościoła”.

Po czym Metropolita Filadelfii wyraził też przekonanie, że biskupi powinni być rozliczani ze swych działań w sprawie nadużyć i świeccy powinni w tym odgrywać większą rolę. KAI

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/abp-chaput--glowny-powod-naduzyc-to-agresywny-homoseksualizm,66217,i.html#ixzz5g3TOGUub

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581260

I właśnie w kontekście choćby powyższego wystąpienia abp Charlesa Chaputa z Filadelfii oraz Listu Otwartego kard. Waltera Brandmüllera i kard. Raymonda Leo Burke ale przecież nie tylko, warto wsłuchać się w te filmiki, przygotowane przez Michaela Vorisa i Church Militant. A potem w pokorze i na modlitwie, niech każdy spróbuje choć chwilę sam czuwać i medytować, o tym gdzie jest prawda, gdzie w tym wszystkim co na codzień widzimy i czytamy od lat jest prawda, ta prawda Chrystusowa, a zatem:

The Vortex–'Evil' Church Militant

The Vortex—Hypocrites and Heretics

The Vortex—It’s Gotta Be Done

The Vortex—The 'Out of Control' Tour

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581261

Już jutro w czwartek 21 lutego w Watykanie zacznie się szczyt przeciwko nadużyciom seksualnym wśród kleru. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej spotkanie przewodniczących episkopatów z papieżem na pytania dziennikarzy odpowiadał kardynał Blaise Cupich z Chicago. Dziennikarze spisali się i zadali wiele pytań na temat homoseksualizmu, homo-lobby i jego wpływu na plagę nadużyć.

Okazuje się jednak, iż dpowiedzi kardynała Cupicha mogą nie jednego zaskakiwać. Czy słusznie!? Gdyby tak postudiować bowiem filmiki i raporty Church Mlilitant oraz Michaela Vorixa to szybko mielibyśmy dość jasny, klarowny i wielce czytelny obraz posługi, tego hierarchy, oparty o potwierdzone fakty. Otóż kard. Blaise Cupich jak tylko to możliwe zaklinał rzeczywistość przed watykańskim szczytem, mówiąc wprost: „To nie homoseksualizm jest winien”.

I to nawet wtedy gdy przyznał, że nie potrafi zanegować statystyk pokazujących otwarcie, że ponad 80 proc. aktów wykorzystywania seksualnego przez księży dotyczyło właśnie relacji męsko-męskich lub męsko-chłopięcych. A dzieje się tak mimo iż najwyższy w dziejach odsetek mężczyzn przyznających się do homoseksualizmu wyniósł 4,5 proc. (wyniku badań instytutu Gallupa z 2018 r.).

Kard. Cupich pytany przez Diane Montange z Life Site News o związki przyczynowo–skutkowe pomiędzy homoseksualizmem a skalą nadużyć wśród kleru odpowiedział: „wszystko zależy od okoliczności”. Dla niego podstawową kwestią jest: „słabe przeszkolenie” części przedstawicieli kleru. Następnie zapytany przez nestora watykanistów Sandro Magistra o instrukcję dotyczącą nieprzyjmowania homoseksualistów do seminariów duchownych, powiedział: „nie chodzi o homoseksualizm ale o postawy wobec ludzkiej seksualności niezgodnej z nauczaniem Kościoła, w której orientacja seksualna nie jest głównym czynnikiem”.

Cały wpis Krystiana Kratiuka z Rzymu jest na stronie: http://www.pch24.pl/to-nie-homoseksualizm-jest-winien---kardynal-zaklina-rzeczywistosc-przed-watykanskim-szczytem,66250,i.html#ixzz5g4mSxmc6

Polecam gorąco niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten filmik z tej konferencji, opublikowany przez LifeSiteNews 18 lutego 2019 r., a zatem:

Cardinal Blase Cupich of Chicago, one of only two cardinals on the organizing committee for the upcoming Vatican abuse summit, was repeatedly pressed by journalists at today’s press conference in Vatican City on the role of homosexuality and of a homosexual subculture in the clerical abuse crisis.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581284

Modlitwa i milczenie. W taki sposób katolicy zebrani na placu św. Sylwestra w Rzymie protestowali przeciwko skandalowi nadużyć seksualnych w Kościele. Swoim działaniem chcieli podkreślić, że ogromny kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem. Czy ich głos zostanie dostrzeżony?

Wyjątkowa manifestacja zgromadziła ponad sto osób. To wierni Kościoła katolickiego – nie mieli ze sobą krzykliwych transparentów i nie wznosili głośnych haseł. Trwali w modlitwie, w milczeniu lub przypominając fragmenty Pisma Świętego, „Księgi Gomory” świętego Piotra Damianiego, „Listy do papieża” świętej Katarzyny ze Sieny czy modlitwy świętego Ludwika Marii Grignon de Montfort.

Katolicy otoczyli też plac czterema chorągwiami, symbolizującymi czterech Ewangelistów, spoglądając na świątynię, w której przechowywane są relikwie głowy Jana Chrzciciela – wielkiego męczennika podważanej dziś (również na samych szczytach hierarchii Kościoła) nierozerwalności małżeńskiej oraz orędownika czystości.

Cały wpis Krystiana Kratiuka z Rzymu jest na stronie: http://www.pch24.pl/skandal-homoseksualizmu-w-kosciele--swieccy-biora-sprawy-w-swoje-rece,66264,i.html#ixzz5g4wPN1X3

Polecam nadto niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten filmik, opublikowany przez PCh24TV (Polonia Christiana) 20 lutego 2019 r., a zatem: “Milczący protest katolików w Rzymie. Przeciw homoherezji!”

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581285

Katolicy zebrani na placu św. Sylwestra w Rzymie protestowali przeciwko skandalowi nadużyć seksualnych w Kościele. Odbyła się też specjalna konferencja, oto tekst wystąpienia w jej trakcie Arkadiusza Stelmacha z Instytutu im. Księdza Piotra Skargi z Krakowa:

Drodzy Przyjaciele, Drodzy Bracia i Siostry w Wierze Katolickiej,

Przybywam z Polski - kraju, który swoje istnienie zawdzięcza Kościołowi katolickiemu, z kraju, który na mocy aktu królewskiego koronował Najświętszą Maryje Pannę na Królową Polski. My Polacy jak cały katolicki świat bolejemy nad smutnym stanem Kościoła oraz Cywilizacji Chrześcijańskiej. Tak Kościół jak i Cywilizacja Chrześcijańska są niszczone od ponad pięciu wieków przez gnostyczną oraz egalitarną Rewolucję. Dziś widzimy dramatyczne zmaganie miedzy Rewolucja i Kontrrewolucją wewnątrz Kościoła.

Widzimy jak czerwony smok w nowej postaci neo–komunizmu czy neo-marksizmu wdarł się podstępnie do Kościoła dokonując w Nim nieznanych dotąd w historii spustoszeń. Również mój ukochany kraj - Polska - nie jest wolny od tej plagi. Jesteśmy bowiem częścią Kościoła powszechnego. Zmagamy się z kryzysem Wiary – przejawiającym się w spadku powołań do kapłaństwa, spadku praktyk religijnych zwłaszcza wśród młodzieży, plagą niemoralności, promocją homoseksualizmu oraz ideologii gender. Niestety nasze seminaria oraz uniwersytety nie są wolne od straszliwej ideologii progresizmu, która skutecznie podmywa doktrynę, dyscyplinę oraz duszpasterstwo w Kościele.

Rok temu Instytut im. Księdza Piotra Skargi, który reprezentuję, przeprowadził zupełnie wyjątkową kampanię Polonia Semper Fidelis w obronie nierozerwalności katolickiego małżeństwa oraz w obronie Najświętszego Sakramentu. Akcja ta była wyrazem zatroskania polskich katolików niejasną i przez to niebezpieczną doktryną na temat nierozerwalności małżeństwa zawartą w papieskim dokumencie Amoris Laetitia. Polski episkopat otrzymał w jej efekcie ponad 145 tysięcy listów, w zdecydowanej większości tradycyjną pocztą. W listach polscy zatroskani wierni apelowali o potwierdzenie przez Konferencję Episkopatu Polski nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa, jak i niedopuszczania do sakramentu ołtarza osób żyjących w tak zwanych związkach niesakramentalnych. Niestety do dziś nie otrzymaliśmy Episkopatu odpowiedzi na naszą kampanię.

Niestety minione miesiące przyniosły kolejne informacje na temat rozmiaru kryzysu i zamętu w Kościele. Listy arcybiskupa Vigano, skandale nadużyć seksualnych wobec dzieci i kleryków, próby demokratyzacji i niszczenia hierarchicznej struktury Kościoła budzą nasz największy niepokój. Niestety współgra to również z coraz bardziej wściekłymi atakami na Kościół w Polsce ze strony wrogów zewnętrznych. Smutnym tego przykładem jest film pt. „Kler”:, który przedstawia karykaturalny i jednostronny obraz Kościoła jako organizacji skorumpowanej.

Ta tragiczna sytuacja Kościoła zmusza polskich wiernych by byli silni i zjednoczeni wokół niezmiennego nauczania katolickiego i doktryny. My Polacy, z kraju, w którym Pan Jezus przekazał naukę nt. Bożego Miłosierdzia, w którym Najświętsza Maryja Panna zawsze była szczególnie czczona, chcemy stawać z wszystkimi wiernymi Katolickiego i Apostolskiego Kościoła, i mocno wyznać: Credo Unam, Sanctam Catholicam Ecclesiam, którego bramy piekielne nie przemogą.

Dziękuję! Laudetur Iesus Christus, Salve Maria!

Wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/milczacy-protest-katolikow-w-rzymie--przeciw-homoherezji---video-,66281,tv.html#ixzz5g4vEfMPK

Polecam nadto niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten filmik, opublikowany przez PCh24TV · Polonia Christiana 21 lutego 2019 r. pt. “Przerwijmy zmowę milczenia, czyli jak pokonać homoherezję w Kościele”, a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581362

Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten filmik, opublikowany przez Church Militant, dziś 21 lutego 2019 r. pt. “The Vortex–Nervous Hands”. Dlaczego ten hierarcha Kard. Blaise Cupich z Chicago może być tak poruszony, zobacz w innych filmikach, znajdziecie tam b. ciekawe fakty, tymczasem:

Polecam nadto raport specjalny, jak komuniści przez kilkadziesiąt lat b. skutecznie spenetrowali struktury Kościoła katolickiego (wszystko na to wskazuje) i co z tego po latach wynikło: “Vatican Sex Summit Report–Day One”, opublikowany dziś 22 lutego 2019 r., a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581381

Abp Kolonii kard. Rainer Maria Woelki udzielił wywiadu niemieckiej sekcji telewizji EWTN. Mówił w nim o największych wyzwaniach stojących przed Kościołem katolickim współczesności, klarownie przestrzegał: „Zadaniem biskupów jest strzec skarbu wiary przekazanego nam przez Apostołów, w formie, w której wyłożył go niedawno św. Jan Paweł II w Katechizmie. Nie wolno wcielać się w rolę Ducha Świętego i zabiegać o rewolucję w Kościele”.

Po czym dodał: „Myślę, że jedno z największych wyzywań polega na tym, by utrzymać w społeczeństwie żywość samego pytania o Boga. Okazuje się, że coraz więcej ludzi jest przekonanych, że mogą dobrze wieść swoje życie także bez Boga. Przed Kościołem stoi tu wielkie zadanie dobitnego pokazania, że Bóg jest i że w gruncie rzeczy jest źródłem wszystkiego.”

Kard. Rainer Maria Woelki mówił też o świętości życia ludzkiego: „Życie jest od samego początku pod ochroną Boga. Jest chronione od początku aż do końca, do ostatniego oddechu.” Nadto skomentował propozycje niemieckich katolickich środowisk liberalnych, według których Kościół należałoby zreformować czy zgoła zrewolucjonizować. Powiedział co o tym myśli jasno i klarownie: „Pojawiają się głosy, według których miałby nastać czas wyrzucenia za burtę wszystkiego, co dotąd obowiązywało. Miałoby chodzić o dawne czasy, które już minęły. Uważam, że to wyjątkowo niebezpieczne podejście. Jesteśmy częścią Wielkiej Tradycji. Kościół oznacza także to, co ponadczasowe. Nie jest naszym zadaniem wymyślanie sobie teraz nowego Kościoła. Kościół nie jest jakąś masą manewrową, która wpadła nam do rąk. Właśnie jako biskupi mamy zadanie przechować skarb wiary Kościoła tak, jak dany nam został od Apostołów.”

Kard. Rainer Maria Woelki proponuje miast tego: „tworzyć swego rodzaju alternatywną kulturę, która winna opierać się wyłącznie na fundamentach Ewangelii i woli Jezusa Chrystusa”. I dodaje na kogo się w tej pracy powoływać: „Nie, to Ewangelia jest i pozostaje kryterium. To wiara Kościoła jest kryterium, tak, jak przedłożył nam ją między innymi Jan Paweł II w swoim Katechizmie.” I chciałbym tu powiedzieć od siebie: nic dodać, nic ująć! Źródło: de.catholicnewsagency.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kard--woelki-krytykuje-liberalnych-biskupow--nie-tworzmy-nowego-kosciola,66243,i.html#ixzz5g9VXJz9P

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581419

Bp Juan Jose Aguirre pracuje od niemal czterdziestu lat w Republice Środkowoafrykańskiej, zgodził się podzielić swoimi myślami na temat kryzysu trawiącego obecny Kościół. W wywiadzie dla portalu „Cruxnow”, po pierwsze uznał iż kryzys jest efektem przyjmowania w latach ’70 do seminariów homoseksualistów, którzy już jako księża podtrzymywali swoje skłonności aż do lat ’90. Drugim powodem jest powszechna dostępność internetu, dzięki czemu wielu kapłanów nie może odciąć się od swoich pragnień na tle seksualnym. Trzecim jest zbyt duża ilość wolnego czasu, w którym księża doświadczają kuszenia ze strony złego ducha.

Następnie wskazał na podobne przewinienia również wśród nauczycieli, jednak skandale w łonie Kościoła Katolickiego są jego zdaniem zdecydowanie bardziej nagłaśniane i dodał: „To straszna sytuacja, dotyka Kościoła na całym świecie”! Źródło: lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/biskup-misjonarz-z-afryki--obecny-kryzys-to-dzielo-ksiezy homoseksualistow,66307,i.html#ixzz5gFFabAiJ

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581420

Polecam nadto niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity, prawdziwy raport z Watykanu, opublikowany przez TheRemnantvideo dziś 22 lutego 2019 r., pt. “Church in crisis: Pope Francis, Vatican Losing Control”, a zatem:

Vatican journalist, Sandro Magister, asks the million-euro question today at a major Summit press conference here in Rome: "What about homosexuality?" The Archbishop of Malta's answer was epic -- so epic, in fact, that Michael asks the natural follow-up: "Well, was John Paul 'the Great' homophobic then, too?" Michael Matt offers a late-night follow-up from Vatican City in which he points out how Vatican ineptitude is such that all sides are growing impatient with Francis, including the angry protestors outside of the press hall today calling the Pope and the Summit out. Michael expresses solidarity with sexual abuse survivors who, not unlike survivors of spiritual abuse, have been intimidated over the years, bullied, and harassed by the same abusive shepherds. By the way, why is Cardinal Cupich playing a leading role here at the Summit on Abuse when he recently awarded Uncle Ted McCarrick the "Spirit of Francis Award"? And, finally, what's the point of all this? Both the crisis and the Vatican response, Michael argues, indicated why the Traditional Catholic counterrevolution was right all along. For more from Rome, check out our website every day: https://remnantnewspaper.com/web/inde...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581435

Szok! Po prostu trudno w to uwierzyć ale to się dzieje teraz i na naszych oczach, ban a oczach całego świata! Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten wywiad ks. Isakowicza-Zalewskiego, opublikowany w Radio WNET dziś 22 lutego 2019 r., pt. “Ks. Isakowicz-Zalewski: Papież Franciszek przerzuca winę na Jana Pawła II ws. pedofilii w Kościele”, a zatem:

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581437

Szok! Zgroza! Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity film dokumentalny, poświęcony przestępstwom seksualnym w Kościele katolickim w USA, dokonywanym i skrywanym od dekad!

Sexual abuse in the Catholic Church has been making headlines for years. Some priests have been punished, but what about the bishops who shielded them? Super abuse documentary published on Mar 31, 2014 by The New York Times:

 

I jeszcze inny specjalny raport CBSN który powala z nóg

Polecam nadto niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity raport, opublikowany 21 lutego 2019 r. przez CBS News.

Pope Francis opened a historic summit at the Vatican on sex abuse in the Catholic church by demanding action to confront the global scandal. CBS News foreign correspondent Seth Doane anchors CBSN's special coverage from Rome, where he speaks with American priests and an abuse survivor about the summit. A zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1581891

Cała Australia w szoku! Zepsucie kleru sięgneło w b. wielu przypadkach samego zenitu. Tego przypadku, już nie udało się ukryć i zamilczeć! Kard. George Pell po b. długim procesie publicznym został uznany winnym, ataków na pięcioro nieletnich. Szok! Zgroza! Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom te znakomite raporty, opublikowane wczoraj 26 lutego 2019 r.

Cardinal George Pell, Pope Francis’ top financial advisor, has been found guilty in Australia of child sex abuse, making him the most senior member of the Catholic Church ever charged with such a conviction. NBC’s Anne Thompson reports:

 

I raport opublikowany 25 lutego 2019 r. przez CNN

One of the Vatican's most senior officials, Cardinal George Pell, has been found guilty of five counts of child sexual abuse in Australia. Pell and his defense team maintain that the trial was a means to destroy his reputation. CNN News:

 

Oraz kolejny raport opublikowany przez ABC News Australia

Australia’s most senior Catholic cleric, Cardinal George Pell, has been convicted of sexually abusing two choirboys while he was archbishop of Melbourne. While the verdict was delivered in December 2018, a suppression order banned all reporting on the trial until the delivery of a verdict in another case involving a separate set of charges, which have now been dropped. A zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582028

A potem po prostu wcale nie odpowiada na doręczony mu od wiernych list! To daje jednak b. do myślenia, bo co można o tym tak zupełnie uczciwie sądzić?!

Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom te znakomite raporty, pierwszy opublikowany 5 września 2018 r. pt. “Pope Francis Ignored Abuse Victims While Archbishop of Buenos Aires”, a zatem:

Excerpt from the 2017 documentary: “Sex Abuse in the Church: The Code of Silence.” produced by Martin Boudat. This segment claims that Pope Francis, as Archbishop Bergoglio of Buenos Aires, ignored cries for justice from abuse victims in his diocese.

 

Warto zobaczyć i ten drugi raport: “The Vortex–Pope Francis Guilty of Cover-Up”, opublikowany 28 lutego 2019 r. przez Church Militant:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582130

Tym razem na odważne wygłoszenie prawdy już 13 lutego 2019 r., zdecydował się kard. Jorge Urosa Savino z Caracas. Uznał, że owszem klerykalizm – rozumiany jako nadużywanie władzy przez duchownych i zakonników – jest jednym z przyczyn wielkiego kryzysu. Jednakowoż w swym oświadczeniu napisał daleko więcej, klarownie okrywając główne źródło zła: „istotne jest także zajęcie się problemem samego niegodziwego traktowania w celach seksualnych, które jest grzesznym przekroczeniem prawa Bożego oraz nieprzestrzeganiem i nieprzestrzeganiem cnoty czystości poświęconej naszemu Panu, złamanej przez niemoralną i przestępczą działalność seksualną”.

I dodał jasno i stanowczo, wykładając dosłownie kawę na ławę: „Konieczne jest także zmierzenie się z problemem homoseksualizmu u niektórych duchownych i zakonników, gdyż wiele badań pokazuje, że około 80 proc. nadużyć dotyczy nieletnich mężczyzn. Duża liczba oskarżeń o niegodziwe traktowanie w celach seksualnych wskazuje również na zanik niezbędnych wysokich standardów życia moralnego u tych osób, zarówno w duchownych, jak i w życiu konsekrowanym”.

Kard. Jorge Urosa Savino wezwał nadto wszystkich biskupów by: „właściwie nauczali o chrześcijańskiej seksualności, pięknie celibatu i doskonałej czystości i jej motywacji”. [...] „do wierności naszemu Panu, roztropności i mądrości, aby uniknąć i pokonać pokusy”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/kolejny-kardynal-przyznaje--homoseksualizm-jest-zrodlem-naduzyc-w-kosciele,66327,i.html#ixzz5gJHryJs2

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582159

W cieniu szczytu przewodniczących Episkopatów z całego świata, dyskutujących o nadużyciach seksualnych w Kościele. Prof. Roberto de Mattei zwracił pilną uwagę na grzech homoseksualizmu, który jego zdaniem jest główną przyczyną skandali seksualnych. I co ważne mówi o tym nie owijając w bawełnę: „Hipokryzją byłoby ograniczać skandal pedofilii, ignorując plagę homoseksualizm, który jest nie tylko występkiem przeciwko ludzkiej naturze, ale także formuje strukturę władzy w Kościele”.

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/prof--roberto-de-mattei--ignorowanie-plagi-homoseksualizmu-w-kosciele-jest-hipokryzja--video-,66355,tv.html#ixzz5gJIIKrnT

Nadto polecam wszystkim zainteresowanym ten filmik:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582162

Abp Charles Scicluna z Malty dzieląc się swoimi przemyśleniami podczas konferencji prasowej watykańskiego szczytu (21-24 luty 2019), zapytany przez nestora watykanistów, Sandro Magistra o nieobecność terminu „homoseksualizm”, miał oto odpowiedzieć: „w mojej opinii generalizacja za pomocą kategorii jest niewłaściwa. Mamy indywidualne przypadki, a nie kategorie. Dlatego, mówiąc o homoseksualizmie, możemy wskazać także heteroseksualizm. To są stany, które uznajemy, które istnieją, ale nie są czymś co predysponuje do grzechu”.

I dodał wyjaśniając swoje stanowisko: „Nie waham się wskazać na pożądliwość jako przyczynę działania osób skazanych, czy dopiero oskarżonych, ale nigdy nie ośmielę się wskazać kategorii jako predysponującej do grzechu. Wszyscy mamy skłonności do grzechu, w każdym przypadku jest to osobna tragedia”.

Tymczasem jak słusznie zauważyła Diane Montagna z portalu LifeSite wskazuje, ta niejasna wypowiedź arcybiskupa stawia w jednym szeregu zdrowe pragnienie małżeństwa z wypaczonymi tendencjami skłaniającymi do homoseksualnych praktyk, na dodatek podkreślając że pomiędzy jednym i drugim nie ma jakiejś specjalnej różnicy w odniesieniu do grzechu. I w takim ujęciu jest to rzeczywiście wprost skandaliczne!

Nadto wskazała, że wypowiedzi hierarchy są sprzeczne z nauką Kościoła zawartą w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Wynika z niego, że „Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie” (KKK, 2357), a skłonność ta jest „obiektywnie nieuporządkowana” (KKK, 2358) i dodatkowo „nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej” (KKK, 2357).

Nadto o niebezpieczeństwach rozpatrywania obecnego kryzysu jedynie w odniesieniu do molestowania nieletnich przestrzega Prof. Roberto de Mattei gdy wskazuje, że: „szczyt, który odbywa się w ciągu kilku następnych dni w Watykanie, w oczach wielu jest jak konfabulacja, której programem jest odwrócenie uwagi katolików od straszliwego kryzysu, spowodowanego utratą wiary i zasad moralnych, aby skupili się na jednym problemie – molestowaniu nieletnich – ograniczonym symptomie dużo szerszego i głębszego zła”. Źródło: PCh24.pl / lifesitenews.com

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/abp-scicluna--homoseksualizm-to-stan--ktory-uznajemy--nie-predysponuje-do-grzechu-,66334,i.html#ixzz5gJJ4OYDC

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582163

Abp Carlo Maria Vigano w eseju opublikowanym 10 lutego 2019 r. przez „National Catholic Register” w ramach sympozjum pt. „Nadużycia i droga do uzdrowienia”, zapytał o watykański szczyt i to już na samym wstępie: „Dlaczego spotkanie ma się skupić wyłącznie na nadużyciach wobec nieletnich?”. I zwyczajnie zgodnie z prawdą kontynuował: „Te przestępstwa są istotnie najbardziej przerażające, ale kryzysy w Stanach Zjednoczonych i Chile, które głównie przyspieszyły zbliżający się szczyt, mają związek z nadużyciami popełnionymi wobec młodych dorosłych, w tym kleryków, a nie tylko wobec nieletnich” […] „Niemal nic nie powiedziano o seksualnych przewinieniach wobec dorosłych, co samo w sobie jest poważnym nadużyciem duszpasterskiego autorytetu, niezależnie od tego, czy relacja taka była, czy też nie za ‘obopólnym przyzwoleniem’”.

Abp Carlo Maria Vigano następnie zajął się rolą, jaką homoseksualizm odgrywa w kryzysie nadużyć seksualnych, pytał zaten znowu b. słusznie: „Dlaczego słowo homoseksualizm w ogóle nie pojawia się w najnowszych oficjalnych dokumentach Stolicy Apostolskiej?”. I dodał znowu b. klarownie: „Nie chodzi w żadnym razie o to, by sugerować, że większość z tych o skłonnościach homoseksualnych to zwyrodnialcy, ale faktem pozostaje, że przytłaczająca większość nadużyć została popełniona na chłopcach będących po okresie dojrzewania przez homoseksualnych duchownych”.

Po czym wyłożył po prostu kawę na ławę: „To zwykła hipokryzja potępić nadużycia i twierdzić, że współczuje się ofiarom, bez uczciwego stawienia czoła temu faktowi. Duchowe ożywienie duchowieństwa jest konieczne, ale będzie ono ostatecznie bezowocne, jeśli nie zajmie się ono tym problemem”.

Abp Carlo Maria Vigano wskazał także odważnie, iż problematyczne nominacje papieża Franciszka i sposób zajmowania się do tej pory przez niego kryzysem nadużyć sprawiły, że papież utracił swoją wiarygodność. Spytał bowiem publicznie raz jeszcze: „Dlaczego papież Franciszek trzyma, a nawet powołuje na swoich bliskich współpracowników ludzi, którzy są notorycznymi homoseksualistami?” I dodał zdecydowanie: „Dlaczego odmówił odpowiedzi na uzasadnione i szczere pytania na temat tych nominacji? Czyniąc tak, utracił wiarygodność co do swojej rzeczywistej woli zreformowania Kurii i walki z korupcją”.

Abp Carlo Maria Vigano sądz nadto, że za duchowne przewinienia seksualne ostatnich dziesięcioleci oto kto odpowiada: „Jest dla wszystkich widoczne, że podstawową przyczyną obecnego strasznego kryzysu nadużyć seksualnych popełnianych przez wyświęcone duchowieństwo, w tym biskupów, jest brak właściwej duchowej formacji kandydatów do kapłaństwa”. I rozwija b. jasno: „Ten brak z kolei głównie wyjaśnia się doktrynalnym i moralnym zepsuciem wielu seminaryjnych moderatorów, zepsuciem, które wzrasta w postępie geometrycznym począwszy od lat sześćdziesiątych XX wieku”.

Pamięta jak wstąpił do seminarium w Rzymie w latach sześćdziesiątych, że w tym czasie niektórzy klerycy byli bardzo niedojrzali, że w seminariach brakowało dyscypliny. I wspomina: „Na Uniwersytecie Gregoriańskim jeden z profesorów teologii moralnej faworyzował etykę sytuacyjną”. […] „A niektórzy koledzy zwierzyli mi się, że ich duchowi kierownicy nie mieli żadnych obiekcji co do ich zgłoszenia się do święceń kapłańskich mimo nierozwiązanych i ciągłych grzechów ciężkich przeciwko czystości”.

Przywołał raz jeszczen stwierdzenie Benedykta XVI, że: „Z pewnością ci, którzy cierpią z powodu głęboko zakorzenionego pociągu do osób tej samej płci, nie powinni nigdy być dopuszczeni do seminarium”. A potem oświadczył: „Ponadto, nim jakikolwiek kleryk zostanie przyjęty do święceń, musi on nie tylko dążyć do czystości, ale w rzeczywistości osiągnąć ją. Musi on już żyć w czystym celibacie spokojnie i od długiego czasu, gdyż jeśli tego brak, kleryk i jego moderator nie mogą mieć wymaganej pewności, że jest on powołany do życia w celibacie”.

Odnośnie papieża Franciszka abp Vigano powtórzył swoje październikowe zaproszenie skierowane do papieża: „Nakłaniałem go wówczas i teraz nakłaniam go ponownie, by powiedział prawdę, okazał skruchę, pokazał gotowość kierowania się pełnomocnictwem danym Piotrowi i – już nawrócony – utwierdzał swoich braci (Łk 22,32)”. Źródło: LifeSiteNews.com

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/abp-vigano--watykanski-szczyt-na-temat-naduzyc-pomija-prawdziwe-problemy,66200,i.html#ixzz5guNXQVOa

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582197

Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity raport, opublikowany dziś 1 marca 2019 r. przez EWTN, a zatem:

Edward Pentin, Rome Correspondent for the National Catholic Register joins us for a journalistic perspective on the Vatican Summit on Sex Abuse and what’s happening in its aftermath.

Oraz dla pewnej równowagi i dystansu, ten b. ciekawy raport: “The Download–Sex Summit Rundown”, opublikowany już 22 lutego 2019 r. przez Church Militant:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582198

Gorąco polecam jeden z ostatnich wpisów ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na jego stronie: „Przed rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu o bolesnych sprawa Kościoła na świecie i w Polsce – szczyt watykański ws. pedofilii, raport z USA, rozsadzanie struktur kościelnych przez homoseksualistów oraz przypadki molestowań kleryków i młodych księży. Także o tuszowaniu przez wpływowe homolobby. Vide: sprawa ab[. J. Paetza, którego chronił nuncjusz papieski abp. J. Kowalczyk. Brak oczyszczenia Kościoła odbija się na powołaniach kapłańskich i zakonnych oraz na wiarygodności. Drogą są słowa Jezusa Chrystusa: ‘Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.’”

Nadto dołączony film o tym właśnie, opublikowany 2 marca 2019 r. przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582350

Gdy się to słucha to nie chce się wierzyć, bo jak to możliwe iż takie kreatury moralne mają realną władzę w Kościele katolickim i to przez całe dekady! Jednak najgorsza jest pycha, bo ucieczka od prawdy to właśnie pycha!

Polecam zatem niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom ten znakomity raport pt. : “World Over – 2019-02-28 – The Papal Posse with Raymond Arroyo”, opublikowany 1 marca 2019 r. przez EWTN:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582361

Tego nie da się wprost skomentować! Szok! Masakra! Piekło, które zgotował jeden ksiądz, aż pięciu małym, niewinnym siostrom i to z jednej rodziny! Polecam niepoprawnym blogerom, blogerkom i naszym sympatykom, ten znakomity dokument filmowy: “Pennsylvania family details story of abuse by priest”. Sisters say they were abused by the same priest. Fortney family opens up on 'The Story.'. Opublikowany 10 września 2018 r. przez Fox News, a zatem:

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1582629

Ordynariusz prałatury Ayaviri w Peru bp Kay Schmalhausen uważa, że potrzebny jest dużo surowszy system penalizacji za wykorzystywanie seksualne. W rozmowie z amerykańskim portalem Crux byta bowiem: “Co do tej pory zrobiono ze sprawcami takich przestępstw? W jaki sposób wynagrodzono za krzywdę wyrządzoną ofiarom, a także za zgorszenie wywołane wobec wiernych Kościoła i w oczach świata? Czy jest choć minimum proporcjonalności i sprawiedliwości w dotychczas podjętych działaniach?”. Jego zdaniem: „odpowiedź brzmi: nie”.

Jako przykład podał czterech znanych sprawców: o. Marciala Maciela z Meksyku (któremu jedynie ograniczono pełnienie posługi kapłańskiej), ks. Fernada Karadimy z Chile, kard. Theodore’a McCarricka (których usunięto z kapłaństwa dopiero w zeszłym roku) i Luisa Figariego z Peru (do tej pory nie usunięty ze wspólnoty, którą założył, choć ma zakaz kontaktu z jej członkami).

Otóż bp Kay Schmalhausen b. słusznie zwraca pilną uwagę iż: „nigdy nie usłyszeliśmy z ich strony publicznego wyznania skruchy lub prośby o przebaczenie; jedynie milczenie i zniknięcie ze sceny publicznej”. Trudno też nazwać karą życie w odosobnieniu i pokucie, gdyż robi to wielu duchownych po osiągnięciu wielu emerytalnego. Dlatego wg niego potrzebne są tu bardziej drastyczne środki i ekskomunika byłaby „zdrowym lekarstwem” również na wykorzystywanie seksualne, jakiego dopuszczają się duchowni. KAI

Cały wpis jest dostępny pod adresem: http://www.pch24.pl/ekskomunika-za-wykorzystywanie-seksualne--propozycje-peruwianskiego-biskupa,67109,i.html#ixzz5jHbBrAyD

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1584227