MAŁY BIAŁY DOMEK [7]

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Balkon dachowy

 

Piękna, mroźna zima wciąż za pasem, a my przy ciepłych kominkach ale na horyzoncie już widać, jak z wolna nadchodzi wiosna. To czas kiedy wystawiamy chętnie twarze do słońca i grzejemy się w promieniach wiosennego poranka, słuchając bajecznych arii naszej skrzydatej braci. Czasami to jest balkon, czasami okno, albo i taras salonowy ale może być coś jeszcze, coś co połączy wszytkie te rzy w jedną, cudowną całość, czyli właśnie ów balkon dachowy lub jak też inaczej mogą mówić: okno balkonowe.

Balkon dachowy to absolutnie innowacyjne rozwiązanie na Twoim poddaszu. Jesteśmy przyzwyczajeni, iż mamy różnych kształtów i wielkości lukarny, każdy kto je ma wie jak są praktyczne, jak zmieniają klimat zawsze cichego i przytulnego poddasza użytkowego. Treaz jednak pojawia się oto coś niecoś więcej! Taki balkon otwiera się bowiem dosłownie w kilka sekund i zamienia poddasze w nasłonecznione miejsce. Dodatkowo do pomieszczenia wpuszczasz świeże powietrze. Naturalnie z balkonu dachowego możesz podziwiać piękne widoki na swoją okolicę. Trzy w jednym!

Jeśli natomiast wiatr nagoni groźnych, czarnych chmur, co się przecież zdarza szczególnie latem, wtedy natychmiastowo możesz przekształcić balkon w okno dachowe. Zamknięty balkon dachowy tworzy z dachem równą płaszczyznę. Nadto standardowo wyposażony balkon jest wyposażony w szybę dwukomorową oraz posiada świetne parametry izolacyjne. No żyć, nie umierać!

Takie cudeńka techniki oferuje obecnie na polskim rynku wiele firm i w b. różnej cenie, naturalnie nie jest to rzecz b. tania, jednakowoż moim zdaniem absolutnie warto. Więcej informacji o balkonie dachowym (oknie balkonowym) znajdziesz na ich stronach. Zobacz też ten poniższy, b. przykładowy film.

Naprawdę warto zrobić z wiosną mały remont na swoim poddaszu użytkowym, by tym b. cieszyć się urokami wiosennej przyrody, śmiejącej się do nas wszystkimi barwami i głosami:

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:9)

Komentarze

Dwa plus Jeden i niezapomniany, cudowny utwór: "Iść w stronę słońca". Jeden z największych przebojów zespołu. W maju 1981 piosenka zwyciężyła w plebiscycie Studia Gama na najlepszy utwór dla młodzieży. Obecnie "Iść w stronę słońca" zalicza się do grupy tzw. "evergreenów" - piosenek, które nie odchodzą w zapomnienie mimo upływu lat. Utwór napisali: Janusz Kruk (muzyka) i Andrzej Mogielnicki (słowa). Nagrany i wydany w 1981 roku, ukazał się na pocztówce dźwiękowej Tonpressu i tzw. "czwórce" - " VIII konkurs na piosenkę dla młodzieży" W 1986 roku piosenka w wersji koncertowej trafiła na album Greatest Hits - Live, a w 1991 na składankę 18 Greatest Hits. Piosenka opublikowana 3 Marca 2012 r. przez 2 plus 1, a zatem:

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1661732

Takie cudeńka współczesnej techniki oferuje na naszym rynku także nowosądecka firma FAKRO, która jest liderem w tej branży w naszym kraju. Można się też dowiedzieć, jak silna jest pozycja Polski na międzynarodowym rynku stolarki okiennej i czy za granicą zdarza się ludziom patrzeć przez polskie okna. Filmik opublikowany 22 listopada 2016 r. przez Dobre, bo polskie!

 

Zobacz i ten filmik pt. „Na Swoim - Okna dachowe FAKRO”. Eksperci zaproszeni do programu Na Swoim podpowiedzą Ci jakie okna dachowe wybrać do swojego poddasza. Filmik opublikowany 30 października 2018 r. przez FAKRO PL, a zatem:

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1661734