Kibice z Ukrainy straszą II Rzezią Wołyńską

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Wyraźnie podkręceni przykładem rosyjskiej grandy w ostatnich dniach w Marsylii, kibole z Ukrainy nie chcą być gorsi, a może nawet dłużni, zapowiadają zatem, że kibicom z Polski zaserwują ochoczo II Rzeź Wołyńską. Ukraińscy kibice piłki nożnej przed meczem ich reprezentacji z Polską, ostrzegają w ten b. osobliwy sposób polskich rywali. W ukraińskim internecie roi się od grafik z hasłami ostrzegającymi przed „drugą Rzezią Wołyńską”. Strachy na Lachy, a słowo się rzekło i co teraz zrobią biało – czerowni.

Mecz pomiędzy polską a ukraińską reprezentacją w piłce nożnej odbędzie się dopiero 21 czerwca, jednak na długo przed nim na portalach społecznościowych i stronach traktujących o sporcie naszych wschodnich sąsiadów pojawiają się skandaliczne „ostrzeżenia”.

Najbardziej kontrowersyjną grafiką, która ożywiła ukraiński internet jest ta ze „wschodniego odpowiednika Facebooka”, zamieszczona przez jeden z największych portali dla kibiców: „Брутальний Футбол” (tj. Brutalny Futbol) ostrzega za pośrednictwem: Kontakte, że „Do Rzezi Wołyńskiej pozostało dwa tygodnie”.

Grafika rozbudziła w ukraińskich kibicach wyjątkowe ożywienie, które niezbyt dobrze świadczy o ich stosunku do Polaków. Pod wpisem pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy, równie kontrowersyjnych co post ukraińskiego portalu sportowego. Możemy tam przeczać takie wyznania neobanderowskiej miłości jak: „Powtórzmy rok 1943”, „Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską”, „Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni”, to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod kontrowersyjnym wpisem.

Skandaliczne posty Ukraińców skomentował Tomasz Maciejczuk, dziennikarz specjalizujący się m.in. w tematyce ukraińskiej: „Wśród Ukraińskiej młodzieży w sieciach społecznościowych panuje niepokojąca moda na robienie sobie żartów, na kpienie z ofiar ‘Rzezi Wołyńskiej’. Młodzi Ukraińcy wymieniają się obrazkami i filmikami, które wprost godzą w pamięć ofiar. Coraz częściej spotykam się z twierdzeniem, że Polacy zasłużyli na to, co stało się na Wołyniu w czasie II wojny światowej. To przerażające!”.

            O tym wszystkim można się przekonać pod tym adresem:

http://pikio.pl/ukrainscy-kibice-przed-meczem-z-polska-zrobimy-wam-druga-rzez-wolynska/

            Naturalnie jako żywo rodzi się natychmiast pytanie kiedy na polski rząd przyjdzie w końcu czas opamiętania w kwestii polityki wschodniej i czy rosnące szaleństwo za graniczną rzeką Bug, w końcu przemówi do rozsądku polskim politykom? Na kolejną już odpowiedź poczekamy do 11 lipca 2016 r., wtedy raz jeszcze stanie się jasnym, czy potrafimy uszanować sami siebie, bo na tego który nie szanuje samego siebie, nawet piesek przyjdzie w nocy, nóżkę podniesie i podleje ciepłym moczem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Mam nadzieję, że ukraińskim kibicom nie da się przemycić siekier na trybuny.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1515019

Czekamy z niecierpliwością na obiecany paragraf (3-5 lat więzienia) odnośnie tych wściekłych antypolonitów, którzy dotad bezkarnie używają określenia  "polskie obozy koncentracyjne". Podobny paragraf jest pilnie potrzebny w odniesieniu do tych propagujących w jakikolwiek sposób zbrodniczy banderyzm (ideologię OUN-UPA). A poza tym na południowo-wschodnich terench Polski powinno się budować masową samoobronę. Tak jak niegdyś banderowscy, tak dzisiaj neobanderowscy "gieroje" są gierojami tylko wobec bezbronnych kobiet, dzieci i starszych.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1515021