Strachy na Lachy, czy strachy na UE?

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Kraj

Nie tylko w Polsce najtęższe medialne głowy zastanawiają się po co opozycja wymachuje polexitem jak “babcia Kasia” tęczową flagą skoro przytłaczająca większość Polaków opowiada się za obecnością w Unii Europejskiej. Zastanawia się także niemiecki, lewicowy dziennik Die Tageszeitung, który ocenia, że również polski rząd nie żadnego interesu w opuszczaniu Unii Europejskiej.

Zdaniem siódmego pod względem nakładu dziennika zwanego popularnie TAZ, unijne fundusze ułatwiają rządowi Mateusza Morawieckiego finansowanie ambitnych programów socjalnych, dzięki którym PiS wraz z sojusznikami wygrywają kolejne wybory. “Polska potrzebuje też ochrony UE przed agresywną Rosją. Z drugiej strony Unia nie może wykluczyć Polski z klubu. Traktaty nie przewidują takiej prawnej możliwości” - ocenia TAZ i dochodzi do wniosku, że straszak polexitu ma służyć nie tyle zniechęcaniu Polaków do opuszczenia UE, co do mobilizacji własnych szeregów opozycji.

Z oceny tej widać, że do niemieckich elit politycznych dociera powoli, że w sponsorowanej obficie od lat polskiej opozycji szerzy się bezradność i apatia po fiasku kolejnych prób wywrócenia rządu, czy to w wyborach, czy na ulicy. Wytoczona niedawno ostatnia kolumbryna w postaci Donalda Tuska wprawdzie odpaliła, ale zamiast huku kruszącego mury wydała trzask zamokłego kapiszona i zaczęła grzęznąć w bagnie wewnątrzopozycyjnych układów i rozgrywek. Próbowano ją wyciągnąć z topieli manifestacją pod hasłem obrony Unii przed polexitem, ale przerodziła się w smętną próbę reanimacji atrapy wodza w pikielhaubie. Zamiast konkretnych argumentów wylano kubły hejtu i wulgaryzmów. Nawet nagłośnienie było gorsze niż u kontrmanifestantów. Nie mówiąc już o marnej frekwencji świadczącej, że opozycja traci parę. Na placu mieszczącym góra 30 tysięcy ludzi było dość luźno, ale w świat, czyli do Berlina i Brukseli wysłano komunikat zbratanego z opozycją warszawskiego ratusza: 100 tysięcy uczestników. Patrzcie STO TYSIĘCY obrońców Unii skrzykniętych w ciągu kilku dni! Drzemie w nas moc tylko sponsorujcie nas nadal, bo inaczej czeka was polexit.  

Postrzegany w Polsce jako polityczna nienormalność straszak polexitu zadziałał w Berlinie i Brukseli zwłaszcza po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Przerażona wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viera Jourova, ostrzegła, że Unia „zacznie się rozpadać”, jeśli go nie zakwestionuje. W urzędniczym zadufaniu słowem nie wspomniała,  co się stanie jeśli Bruksela zakwestionuje wyrok. Tymczasem Trybunał Konstytucyjny dał dobitny sygnał adresowany do instytucji UE - koniec przekomarzań, nie wtrącajcie się, bo nie macie prawa. Jesteśmy krajem suwerennym, samorządnym i praworządnym. Może byście chcieli, ale nie jesteśmy kolonią. Mamy prawo do samostanowienia. Polska konstytucja, a nie unijne traktaty jest i będzie dla nas prawem nadrzędnym w każdym zakresie prawa, w którym UE nie otrzymała od nas jasno określonej delegacji. Nie kombinujcie, bo to nasza konstytucja, a nie wasza. Uważajcie, jeśli będziecie dalej uzurpować sobie prawa, których nie macie, to po prostu usuniemy wasze orzeczenia z polskiego porządku prawnego.

Realizacja takiej groźby byłaby zapewne kosztowana, ale przecież minister spraw zagranicznych RP Józef Beck już 5 maja 1939 roku zapowiadając, że Polska nie zgodzi się na żądania terytorialne Niemiec jasno stwierdził: ,”My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.” Między ówczesnymi żądaniami oddaniami suwerenności nad polskim terytorium, a obecnymi nad oddaniem suwerenności nad polskim prawem różnica jest niewielka. I jedne i drugie prowadzą do utraty niepodległości. Inaczej sądzą tylko ludzie o niewolniczej mentalności, którzy albo na wschodzie, albo na zachodzie muszą mieć ołtarzyk przed którym padną na kolana.  

Premiera: ]]>www.tysol.pl]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

A krowa(POlszewia) na to: MUUUUUUU!

Vote up!
13
Vote down!
-4
#1633017

- tak trzymać !!!!

Vote up!
11
Vote down!
-4

ke-fas

#1633018

I zdrowo dać zdrajcom popalić. Mam tu na myśli nie tylko antypolskiego wroga wewnętrznego, niesłusznie zwanego totalną opozycją. To nie jest żadna opozycja. Czy wróg jest wewnętrzny, czy zewnętrzny - jest wrogiem. Wróg to wróg.

Mam tu na myśli również wroga zewnętrznego - zarówno ideologicznego jak i politycznego. Wróg to wróg. Trzeba drania załatwić na perłowo. Zniszczyć. Wyeliminować.

Vote up!
18
Vote down!
-3

michael

#1633024

i komu służy ,

pełne potępienie a nam, pełna mobilizacja,

bo to jest WOJNA, prawdziwa wojna

Vote up!
18
Vote down!
-1

gość z drogi

#1633025

Vote up!
15
Vote down!
-1
#1633030

   Wędką złowione. Nabyłem dobry sprzęt foto, a znam się na tym. Zaczne chyba od 11 listopada w Warszawce foto. Cześć!

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1633068

   W historii Polski, mieliśmy już przykład, że Targowica skończyła na... latarniach. Niech dalej Polskę podpalają...a historia może się powtórzyć...

Vote up!
16
Vote down!
-1

ronin

#1633032

Według warszawskiego Ratusza pozostałe 70 000 było w uliczkach obok placu.

Ale nawet niech i będzie 100 000 ludzi. Na całą liberalną Warszawę, liczącą 1,8 mln. mieszkańców to żałośnie mało.

Vote up!
13
Vote down!
-1
#1633037

Podwale zajmowała kontrdemonstracja. Pozostałych uliczek tak dużo nie ma i są wąskie. Wedle tych co wyliczali powierzchnię na podstawie miejskich planów geodezyjnych, to żeby zmieścić 70 tysięcy trzeba by było kłaść manifestantów na płask warstwami mniej więcej do pierwszego piętra.   

Vote up!
14
Vote down!
-2

Rafał Brzeski

#1633050

kłamcy, krętacze

i wciąż uważający nas za idiotów, a tymczasem to banda idiotów i prowokatorów tak ze strony ruskiej jak i niemieckiej

wieczorne pozdrowienia

Zofia

Vote up!
14
Vote down!
-1

gość z drogi

#1633055

 Witam! Panie Szanowny Rafale, w 2013 r. było nas 140 tysięcy., a mówiono o 6- ciu tysiącach faszystów. To trzeba poczuć, będąc w tłumie Polaków którym tylko przyświeca biało-czerwona. Pozdrowienia z pod Babiej Góry, z pod byłej Republiki Partyzanckiej. Trzcimy pułkownika Łupaszkę w Osielcu, miejscu jego pochwycenia. Mieliśmy niedawno uroczystość odsłonięcia Pomnika Pułkownika "Łupaszki" Dla mnie wielki zaszczyt, że mogłem tam być..Była kawaleria, posłowie, IPN, AK, wielu z Poloni i harcerze różnych państwowości. Była salwa kompani Wojska Polskiego. Całość zwieńczyła Pani Merlle towarzyszka Pana Pułkownika Łupaszki. Targowica boi się dominującej postawy Polaków wedłud oczywistego hasła Bóg Honor Ojczyzna! Pozdrawiam!

Vote up!
10
Vote down!
-4

ronin

#1633070

Dlatego razem było 100 tysięcy. Może to potwierdzić Kopertnik, czyli Ciecia osoba w "TymKraju".

Vote up!
6
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1633130

   Tusk ma otrzymać jasny, jednolity przekaz od polskiego społeczeństwa. Polacy nie będą tolerować dalszych prób jego zawłaszczenia  z kolesiami, władzy w Polsce. Gniew społeczny na tą niemiecką kanalię jest tak oczywisty, że Polacy zaserwują mu chyba zupę ołowiową. Nie możemy sobie pozwolić na kolejny rozbiór Polski. Wielu z jego grona się niedługo od niego odsunie, bo ciążą na nim krwawe czyny. Może ostre słowa, ale czas stanąć w rzeczywistości, a nie w spolegliwym zakłamaniu. W Polsce żyje wielu odważnych ludzi z Polskich Domów, którzy na tę niemiecko- rusko hucpę nie pozwolą. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
-3

ronin

#1633057

dlatego,

jak za dawnych lat, proszę wszystkie rece na klawiaturę ,kiedyś przed lat pamiętam jak stukaliśmy i wygraliśmy ,dzisiaj tez "damy radę "

pozdr

Vote up!
11
Vote down!
-3

gość z drogi

#1633059

  I w samo sedno Szanowna Pani. Wtedy się nie baliśmy, teraz tym bardziej. Kłaniam się!

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1633061

nigdy nie mieliśmy ani "strachu, ani pieniedzy" wiec

do boju

pozdr z dawnych solidarnościowych dróg i     scieżek :)

 

Vote up!
10
Vote down!
-3

gość z drogi

#1633062

 Wszak Szanowna Pani! Pochodzenie moich przodków szlachta, pożniej ziemniaństwo. Może trochę artystyczne, wszak ze strony mamy malarz nasz Jan Matejko.. Ojciec  zawsze sugerował oddanie Ojczyżnie. Tak, aby służyć swoją osobowością, rodzinną  Rzeczpospolitej Polskiej, czyli naszej polskiej społeczności.Wiele rodzinnych ofiar, wiele ze strony wroga, ale nadal będziemy służyć ojczyżnie. Pełna satysfakcja, jak "Oskar" usłyszy wyrok, W imieniu Rzeczpospoltej...!!!

Vote up!
11
Vote down!
-1

ronin

#1633082

to się rozpoznaje z daleka .

ukłony od wnuczki dawnego Legionisty,

starego polskiego oficera spalonego żywcem na terenie warszawskiej Elektrowni przez zbrodniarzy niemieckich

pozdrowienia z Trójkata trzech cesarzy :)

Zofia

Vote up!
11
Vote down!
-3

gość z drogi

#1633102

   Nasze dane personalne, dawno SB-cja miała w swoich kartotekach. Pozdrawiam, Ryszard!

Vote up!
10
Vote down!
-2

ronin

#1633118

Ostatnie wypowiedzi Kanclerz Merkel świadczą że Niemcom mięknie rura, nie tylko ta bałtycka. Już nie chce sądów i nagonki, chce rozmawiać z polskim Rządem.

Vote up!
12
Vote down!
-3
#1633113

i zaciśniętych pięści swego pupila

Ciemna noc, sceneria niczym z horroru, przemówienie  rodem z Gebellsa ,toż to pełna klapa i antykampania, a PISowi wtedy rośnie

Starzejący się i wrzeszczący pupil mógł tylko zjednoczyć Polaków i przypomnieć ciemną noc niemieckiej okupacji, tu w Warszawskich murach i brukach

Vote up!
9
Vote down!
-3

gość z drogi

#1633115

Mnie to bardziej wygląda na technikę dobrego i złego policjana. Merkel teraz taka koncyliacyjna, bo zaraz już "nic nie będzie mogła", ale teraz przecież będzie "tak bardzo chciała". Nie nabierajmy się na to.

Vote up!
7
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633720