Kontrwywiad obywatelski

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Idee

Nasycanie obcego terytorium własną agenturą należy do fundamentalnych zadań każdej tajnej służby. Bez względu na to, czy chodzi o terytorium przeciwnika, potencjalnego przeciwnika, podmiotu neutralnego, a nawet sojusznika.<!--break-->

„Mamy tu agenturę...trzeba nas stąd wyciągać...prowadzić w obozach dywersyjne przeszkolenia i wrzucać tutaj nowe grupy...” – radził z Doniecka mężczyzna ukrywający się pod pseudonimem „Trifon” podczas telefonicznej rozmowy z przebywającym na Krymie niezidentyfikowanym oficerem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Rozmowę podsłuchała i opublikowała Ukraińska Służba Bezpieczeństwa.   

Zgodnie z kanonami pracy służb wywiadowczych, na obcy teren infiltruje się własnych ludzi lub werbuje na miejscu tubylców. Tworzy się z nich sieci agentury wywiadowczej, agentury wpływu, agentury legalizacyjnej, agentury logistycznej, itp.

Obrona przed nadsyłaną i werbowaną agenturą to obowiązek wyspecjalizowanej służby bezpieczeństwa państwa zwanej popularnie kontrwywiadem. Zgodnie z definicją kontrwywiad to zbieranie informacji i prowadzenie działań dla obrony przed szpiegostwem, sabotażem i zamachami organizowanymi przez (lub na korzyść) innego państwa, organizacji, międzynarodowej grupy terrorystycznej lub osób fizycznych. Profesjonaliści dzielą przy tym kontrwywiad na trzy kategorie:

  • - kontrwywiad ogólny – rozpoznanie możliwości wywiadowczych potencjalnych przeciwników,
  • - kontrwywiad obronny – zapobieganie panetracji własnych służb przez służby wywiadowcze przeciwnika,
  • - kontrywiad zaczepny (ofensywny) - próby przejęcia kontroli i obrócenia wrogiej agentury po zidentyfikowaniu przeciwnika i rozpoznaniu jego celów. Obróconych, czyli „podwójnyych agentów” wykorzystuje się dla dezinformowania lub inspirowania przeciwnika.

Zapewnienie bezpieczeństwa obywateli i obrona ich przed zniewoleniem to podstawowy obowiązek państwa. Cóż jednak robić w sytuacji kiedy minister spraw wewnętrznych – z urzędu zazwyczaj odpowiedzialny za ochronę obywateli przed obcą agenturą – konstatuje bezradnie, że „państwo istnieje tylko teoretycznie, praktycznie nie istnieje”?

Jeżeli obywateli nie obchodzi los ich państwa i narodu, a perspektywa obcego chomąta jest im obojętna, to mogą nie robić nic w imię świętego spokoju i własnej wygody. Jeśli jednak chcą żyć jako ludzie wolni i pracować ku pożytkowi własnego narodu i państwa, to mogą podjąć próbę samoobrony i tworzyć coś, co można nazwać kontrwywiadem obywatelskim.

Kontrwywiad obywatelski ma podobne zadania co  „tradycyjny”. Z jedną wszakże, ale istotną, różnicą. Służby „tradycyjnego” kontrwywiadu są niebywale dyskretne. Bardzo rzadko publicznie demaskują agenta. Ujawnienie, albo postawienie wrogiego agenta przed sądem to porażka kontrwywiadu. Sukcesem jest ciche „obrócenie go” i uczynienie z niego podwójnego agenta. Przeciwnie kontrywywiad obywatelski. Jego podstawowym zadaniem jest budzenie świadomości zagrożenia drogą edukacji oraz zbieranie i ujawnianie informacji pomocnych w identyfikacji, demaskowaniu i ewentualnie eliminacji wrogiej agentury, kiedy nadejdzie ku temu sprzyjający czas. Wielu z gruntu uczciwych obywateli może uznać taki cel za moralnie podejrzany, śmierdzący inwigilacją, zbieraniem haków i ubectwem. Takie uzasadnione wątpliwości etyczne mogą odstręczać od koncepcji kontrwywiadu obywatelskiego, ale przy pojawianiu się rozterek warto pamiętać, że szpiegowanie w obronie własnego kraju, to coś całkiem innego, niż szpiegowanie na szkodę własnego kraju. Tym bardziej, że działania kontrwywiadowcze można zacząć od przestrzegania niewinnej zasady: o rzeczach ważnych nie mów przez telefon. Przez telefon można dzielić się poglądami, ale nie informacją

Kontrywiad pasywny i aktywny.

Kontrwywiad obywatelski można podzielić na dwie kategorie: pasywną i aktywną. Pasywna ogranicza się do edukacji, do szerokiego budzenia społecznej świadomości, że kraj jest atakowany przez obce służby, które w imię interesów własnego państwa nie mają żadnych zahamowań i których zadaniem jest dyskretne pozyskiwanie tajemnic. W dalszej perspektywie celem tych służb jest rozmontowanie systemu państwowego przeciwnika, zdominowanie jego społeczeństwa i nałożenie mieszkańcom własnego jarzma. Nie jest to czarny scenariusz i teoria spiskowa tylko realia. Tak było, jest i będzie.

Realizacja powyższych zadań siłami własnych funkcjonariuszy jest możliwa tylko w bardzo ograniczonym stopniu, choćby ze względu na liczbę potrzebnych osób. Konieczna jest więc zwerbowana lokalnie agentura. Dlatego najważniejszym zadaniem każdego oficera operacyjnego jest werbowanie. Warto przy tym pamiętać, że  „ktoś, kto nie chce angażować się w szpiegostwo bardzo rzadko staje się szpiegiem. Oficerowie wywiadu mogą sobie myśleć, że to oni werbują agentów, ale większość ich pracy w gruncie rzeczy sprowadza się do znalezienia ludzi, którzy chcą być zwerbowani”. Autorem tej mądrości jest  pułkownik Wiktor Czerkaszyn, były szef kontrwywiadu rezydentury KGB w Waszyngtonie, który uczestniczył w werbunku i prowadzeniu dwóch najlepszych szpiegów sowieckich końca ubiegłego stulecia Aldricha Amesa w CIA oraz Roberta Hanssena w FBI.

Koniec „zimnej wojny” i zachwyty polityków nad „dywidendą pokojową” sprawiły, że media rozbroiły opinię publiczną, która uznała, że skoro nie ma Związku Sowieckiego, to nie trzeba mieć się na baczności. Modny stał się „reset”, a ostrzegających przed penetracją wrogich służb zesłano do skansenu dla oszołomów.

Widząc szerzącą się beztroskę zagrażającą bezpieczeństwu państwa, FBI zorganizowało już 10 lat temu we wszystkich biurach regionalnych Akademie Obywatelskie, których program przeznaczony jest dla osób cieszących się szacunkiem w swoich środowiskach oraz dla liderów społeczności lokalnych. Podczas wykładów profesjonaliści uzmysławiają kursantom zagrożenia obcej penetracji, uczulają na podstawowe techniki prowadzenia wywiadu gospodarczego i prezentują stosowane przez FBI metody osłony biur projektowych i zakładów zbrojeniowych. Można również poznać podstawowe sposoby zabezpieczania własnej poczty elektronicznej przed włamaniem i wykradzeniem korespondencji. Ponieważ handlowcy uczestniczący w różnych targach, studenci studiujący zagranicą, naukowcy prowadzący badania w ramach wymiany akademickiej, ludzie pióra na stypendiach twórczych są dla obcych służb łakomym kąskiem wartym werbunkowego wysiłku, więc na zajęciach w Akademiach Obywatelskich omawiane są najpopularniejsze metody werbunku oraz sposoby takiego zachowania się podczas wystaw branżowych, konferencji naukowych i różnego rodzaju imprez handlowych by uniknąć sytuacji mogących prowadzić do werbunku i ułatwić go. 

Narzędziem, które niepomiernie pomaga obywatelom w prowadzeniu kontrwywiadu aktywnego jest internet. Sieć jest szczególnie przydatna zwłaszcza w przeciwdziałaniu dezinformacji. Szybki dostęp do „surowej” i przetworzonej informacji prawdziwej umożliwia nie tylko poszerzenie wiedzy, zarówno ogólnej jak i wyspecjalizowanej, ale także przyspiesza proces weryfikacji wiadomości podejrzanych i pomaga w wykryciu i wyodrębnieniu dezinformacji. Internet umożliwia stosunkowo tanie, szybkie i szerokie rozpowszechnianie ostrzeżeń przed dezinformacjami i demaskowanie ich. Daje też możliwość tworzenia miejsc gromadzenia informacji prawdziwych oraz wymiany wiedzy o konkretnych operacjach dezinformacyjnych i sposobach przeciwdziałania im. Można również zbierać w bazach danych informacje kto, kiedy i co powiedział lub napisał. Zebrany materiał można poddać wnikliwej analizie w kontekście interesów własnego państwa oraz linii politycznej i działań innego. Wnioski i przemyślenia można sprawnie i szybko przedyskutować z ludźmi o podobnych zainteresowaniach oraz z ekspertami z różnych dziedzin. Solidna analiza oparta na szerokim materiale badawczym może wydatnie pomóc w wyodrębieniu agentury wpływu. Wiarygodne i poparte dowodami zdemaskowanie tej agentury w sieci szybko ogranicza skuteczność jej oddziaływania.

Możliwości internetu wykorzystywane są aktywnie na Ukrainie, gdzie świadomi obywatele samorzutnie prowadzą działania z zakresu kontrwywiadu obywatelskiego. Proszę sprawdzić w archiwach portali informacyjnych ile potajemnych działań rosyjskich zostało wykrytych i zneutralizowanych dzięki umieszczonym w sieci zdjęciom, filmikom i relacjom świadków. Opublikowane w sieci materiały były szybko weryfikowane przez międzynarodowe media i ukraińskie służby. Jeśli zostały ocenione jako wiarygodne, to stawały się kolejnym elementem politycznej presji na Moskwę. Można zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie sieciowa aktywność nie powiązanych ze sobą osób, to „zielone ludziki” miałyby ułatwione zadanie i być może osiągnęłyby postawiony im cel. Ukraińska praktyka wskazuje, że kontrwywiad obywatelski jest możliwy. Trzeba tylko chcieć taki kontrwywiad stworzyć.

Rafał Brzeski

Premiera w „Nowe Państwo” sierpień 2014

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

Witam

 

Bardzo ważny tekst.

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1438623

dziekuje.

RB

Vote up!
6
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1438626

skurwiele

 

plugastwa tego wkoło wiele

lewaccy głównie skurwiele

agentura co dla wroga miele

serdeczni Putina przyjaciele

 

Przyjaciółmi Putina jest nasz kraju niewątpliwie najbardziej naszpikowany,

ale nie brakuje też wysługujacych się Niemcom czy innym nacjom.

Tekst o wyjątkowej wartości.

 

Serdecznie pozdrawiam. 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1438634

Szanowny Panie doktorze!

Pana sensacyjne wykłady niejednemu Polakowi otworzyły oczy i wzbudziły czujność ma otoczenie.

Mam wobec pana dług wdzięczności, ponieważ mając na uwadze to, co pan pisze i mówi na swoich prelekcjach - po analizie postępowania rzekomych patriotów - można się od nich uwolnić. Trzeba po prostu wyprzedzać ich myśli.

 

Dziękuję za wszystkie materiały edukacyjne, zarówno tekstowe, jak i filmowe, które Pan opublikował w internecie.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438657

Dziwne.

Taki ważny wpis jest na portalu od kilku godzin.

Komentarzy i podziękowań pod nim jakoś mało.

To też jest papierek lakmusowy na to, kto czyta, a kto jest tutaj na zwiadach i żeby sobie potrollować.

Jak łatwo można sie zorientować kto i  jaki ma cel bycia lub bywania na tym portalu.

Nawet, jeśli ktoś nie chce komantować, to wykładnikiem zainteresowania takim ważnym artykułem jest ilość oddanych "ocen".

Vote up!
9
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438664

Masz rację!

 

To powinna być lektura obowiązkowa!

Każdy, który ma czyste serce, powinien się rozglądać w koło, napiętnować i ujawniać agentów. Niech się boją. Niech uciekają.

To poeprzony obowiązek każdego prawdziwego patrioty.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1438682

To właśnie w materiałach p. dra Rafała Brzeskiego było ostrzeżenie przed chodzącymi w pierwszym szeregu i krzyczącymi  najgłośniej "BÓG, HONOR, OJCZYZNA".

Ostrzegał, że ktoś, kto chce się wyróżniać, by zwrócić na siebie uwagę i zdobyć zaufanie -  może być i prawdopodobnie jest prowokatorem.

Przypominam słynnego "pana Andrzeja" spod Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Zdobył sobie taką sympatię i zaufanie, że ....co miesiąc, każdego 10-go chodził .....OBOK PANA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO.

Po wielu miesiącach okazało się, że jest to "wtyka", niebezpieczny typek,........człowiek palikota.

Nie pamiętam jego nazwiska, ale możliwe, że można odnaleźć w internecie.

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438690

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

, a jest tu juz jeden, ktory poznego Golmulke cytuje (moze nie wie, ale cytuje.  Wcielenie gomulkowe, czy co?).  Pan poszedl dalej.

A to panskie powyzej to takie pozne lata 40-te i tak do polowy 50-ego zywcem przypomina.  Jezyk bardziej wspolczesny, ale idee, srodki, cele, uzasadnienia jak ulal.

Jednym slowem gratulacje.  Jest w Polsce 5 czy 7 roznych sluzb, to jeszcze jedna bedzie uzyteczna. 

No to jest robota dla tej sluzby na Ukrainie - ustalmy kto tam w koncu strzelal do tego malazyjczyka.  Cos ciezko idzie, ale nie mam watpliwosci, ze takie sluzby obywatelskie napewno pomoga i to sporo  - osmiele sie jednak zauwazyc, ze te ichnie sluzby obywatelskie to juz kiedys i to napewno rozpoznanie na Wolyniu prowadzily.

Jesli chodzi o te rozmowy, to podobno nagrana rozmowe z pilotem tego samolotu zabrala Ukraińska Służba Bezpieczeństwa.  Ale czegoz to niechetni nie mowia.

Tu cytat, panski "Tym bardziej, że działania kontrwywiadowcze można zacząć od przestrzegania niewinnej zasady: o rzeczach ważnych nie mów przez telefon" - alez ja to kiedys widzialem, byly kiedys takie plakaty z palcem na ustach i napisem "cii, wrog slucha".  Pan sobie poszuka - tam bedzie wiecej tych wskazowek.

PS. Co jest mozliwe bo, tu cytat "Ukraińska praktyka wskazuje," a ich bohaterowie z pomnikow robili to chyba przypominac nie trzeba?

Vote up!
1
Vote down!
-6

Bogdan

#1438686

typowym kacapsko/SBeckim kluczem dzialania.

Pojawia sie nagle na NP. mimo ze wczesniej zapowiadala ze juz wiecej tu nie wejdzie - coz sluzba nie druzba.

Ich zadaniem jest rozbicie portalu sklucenie blogerow,stworzenie swoich grup popieraczy poprzez podlizywanie sie im -chwalenie wpisow i ich pozytywna ocena,

sposob na Matke Boska juz znamy od Bolka udaja ze sa bardzo wierzacy i co najgorsze wciaz to dziala.

Atakuja personalnie blogierow zeby ich zniszczyc wszelkimimi metodami - wyzwiskami i chwytami ponizej pasa, typowe dla tych kacapskich pomiotow  to czepianie sie ludzi z po za Polski ze nie maja czcionki polskiej, albo ze robia bledy.Nigdy nie odnoszac sie merytorycznie do tekstu.

Oczywiscie daza do dekonspiracji i spotkania sie po za NP, np na Skypie czy w realu.

Oczywiscie obsypuja w swoich wpisach bylych i obecnych rzadzacych by ludzie mysleli ze sa patryjotami,ale nikt kto tu pisze incognito i podpadl obecnemu rezymowi i "przyjaciolom" moskalom nie poda namiarow na siebie i swojego imienia i nazwiska oraz miejsca zanmieszkania np .Torun gdzie ta agentura jest dosc liczna bo zwlacza

tam Rydzyka i jego otoczenie.

 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1438793

że niby Ojciec Rydzyk to agentura?

Wyjaśnij proszę.... a ja Cię zawsze plusikowałam ... :((

Vote up!
5
Vote down!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1438796

nie bardzo wiem co z tym zrobic.  O co ci chodzi?

Kiedys madrzejszy odemnie w temacie szukania pokazal mi w dwie minuty (nie przesadzam) serwer z ktorego wychodze w swiat, a mi szczeka spadla - to by bylo o namiarach.  A do tego kazdy komputer ma unikalny numer, kazdy inny.  Wiesz, ze sa tacy co kody bankowe lamia, a nie gdzie wlasciciel serwera swoich klientow popodlaczal => dla prawdziwych sluz nie ma tajemnic, twoj, moj adres maja.

To co napisalem od poczatku to latwo znalesc.

Natomiast wlosy mi staja deba gdy widze takie cos, co daleko od stalinizmu nie odbiega.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Bogdan

#1438800

Witam,

Z reakcji widze, ze temat trafil :-)

Pozdrawiam,

RB

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1438804

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Bogdaninakursie... nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pan nie widzi pytania?

Jaka jest roznica miedzy tym co pan proponuje a praktyka stalinizmu?  W dodatku sa juz kraje gdzie torury sa legalna praktyka i nie ISIS/kalifat mam na mysli.

Jezyk bardziej wspolczesny, ale idee, srodki, cele, uzasadnienia - pasuje jak ulal.

O pracy tych dzielnych sluzb na Ukrainie, w tych przypadkach ktore wymienilem tez nic nie ma - doczekam sie? 

O tych plakatach z tego okresu z tymi zlotymi myslami tez nic pan nie raczyl napisac - ciezko by bylo, prawda? Pan sobie poszuka - tam bedzie wiecej tych wskazowek.

PS. Co jest mozliwe i to uzywajac ludzi z dobrymi intencjami, bo, tu cytat "Ukraińska praktyka wskazuje," a ich bohaterowie z pomnikow robili to chyba przypominac nie trzeba?

 

Vote up!
1
Vote down!
-3

Bogdan

#1438819

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Temat "trafił", Panie doktorze.

Pieski mające  dyżur na portalu wpadły w panikę, jak Pan widzi po reakcji na słowa podziękowania skierowane pod Pana adresem.

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438836

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Agentura nie śpi. W nocy ma dyżury i lata po portalu z 6 strzałową bronią.

Moje wpisy spod tego artykułu są spałowane taką siłą i o godz. 1-ej w nocy.

Słabo ich dobierają, bo jakby "szmatka" była inteligentna, to pod tym artykułem by nie pałowała wpisów dziękczynnych panu R. Brzeskiemu  za pouczający tekst.

Ale tłumok jest tłumok.

Ciemniak może udawać "yntlygenta", a prostactwo z niego zawsze wyjdzie, bo prędzej czy później zacznie "wiszczyć" (nie wiem co to słowo oznacza, ale prostaczek go używa na "Niezależnej", a o Polakach pisze "bydło".) Wejdź, poczytaj, a zobaczysz całą klasę "yntlygencji" piszącej na zlecenie, łowiącej ufnych patriotów  i za pieniądze rozbijającej portale.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438828

Dzien dobry,

I nie dziwota, ze nie wie Pan co znaczy slowo "wiszczyc". Oznacza to obierać się, czyścić się ze wszy. Termin niegdys popularny, zwlaszcza w Galicji i na kresach wschodnich RP. Przede wszystkim w bylym zaborze austriackim. Patrz wierszyk jednego z aresztantow w "Przygodach dobrego wojaka Szwejka", ktory opisywal jak to "front sie wiszcze caly".

Obecnie termin ten mogl sie jeszcze zachowac w obiegu gdzies w zapadlych katach "wschodniej sciany", albo na terenach II RP, ktore teraz sa poza granicami kraju.

Pozdrawiam,

RB  

Vote up!
4
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1438847

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

Wspomniany przeze mnie agent - ( jednak tłumok) pisze coś, co zasłyszał, a nie wie co określenie oznacza.

Raczej domyślam się, że słowo "wiszczy" miało być  równoważnikiem słowa "krzyczy".

Tłumok pisał tak : "profesor bydłoszewski wiszczał bydło głosować i bydło POgłosowało".

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438858

Termin "wiszczyc" obejmuje rowniez wyciaganie wszy ze szwow w odziezy. Moze mial na mysli, ze Bartoszewski wyciagal Polakow z domow do wyborow tak, jak sie wydlubuje wszy ze szwow?  

 

Pozdrawiam,

RB

Vote up!
4
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1438872

A to mnie Pan rozbawił.

:) !

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438876

....dwukropka, bo fragment mojego wpisu powinien wyglądać tak:

 

 

Tłumok pisał tak : "profesor bydłoszewski wiszczał  bydło głosować i bydło POgłosowało".

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438877

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bohaterka  wpisu, skierowanegbo do Ciebie przed kilku minutami -   jest na portalu i od razu dała mi "-5".

Zdemaskowana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pewnie ktoś ją zastąpi, albo zleceniodawcy  każą jej zmienić nick.

Może w jakieś gryzonie się przeistoczy.......??????

Były myszy, może teraz będą szczury......

 

Lubi występować pod dwoma postaciami  jednocześnie albo w duecie, żeby wprowadzać czytelników i komentatorów w błąd.

Powinna poprosić prowadzącego o oddelegowanie na inny portal, a w międzyczasie kupić sobie kilka butelek piwska i wstawić się w sztok, żeby zapomnieć o swojej publicznej portalowej wpadce.

Tutaj "spalona".'Odkryła całą d....ę.

Jednak nerwy jej nie wytrzymały.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438834

Zdrajcy pałują.

6 - punktowy, się wściekł.

Dawaj, śmial\ło.

Miej odwagę swoim komentarzem skrytykować Pan doktora za jego edukacyjne działania, z nie walisz we mnie.....prostacki durniu!!!!!

Pokaż się, czy ja mam napisać????

Wpadłeś w furię, zasrańcu, tak, jak wcześniej twoja wspólniczka.

Nawet nie jest mi was żal.

Mam po prostu wobec was największą pogardę.

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438845

w dwuosobowym nicku.

Nie pozostało ci w twojej głupocie nic więcej, jak pałowanie.

Wiadomo kim jesteś.

Szkoda tylko, że "dzięki tobie" forumowicze uczciwego, doświadczonego i mądrego blogera atakują uważając go za ruskiego agenta.

Przez ciebie zbiera niezasłużenie obelgi i znieważany jest różnymi słowami.

Jego bardzo wartościowe artykuły, spostrzeżenia, zapytania i wątpliwości , które powinny wywołać dyskusję lub chociażby chwilę refleksji - są pałowane, a on sam, zamiast podziękowania za pracę - zbiera na swoją głowę strumienie pomyj.

Może dlatego swoje cenne, obszerne prace zamieszcza głęboko "w piwnicy portalowej".

"Ado"! (z innych portali)

Zastanów się nad sobą.

Ciekawe ile osób nabrałaś na swój patriotyzm i inne (bardziej wyszukane),  "łaskotki".

Kto mądry - rozgryzł cię wcześniej.

 

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438860

 

Znalezione   na portalu "wPolityce".

Pod artykułem:"Tuskowi zrzedła mina....Premier bezlitośnie wygwizdany przez kibiców - komentarze publikacji"

Czy ktoś zna ten styl?????

 

Ada 83.4.26.*

2014-09-10 22:30:32

dla przypomnienia - kłamczyńskiego bezzębosława polscy kibice wygwizdali podczas meczu Polska - Kazachstan http://www.youtube.com/watch?v=rYY_qa7MVy0

 

 

Kim jest "Ada"?????

 

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1439096

Czy taki kontrwywiad nie powinien funkcjonować także w ramach OT?

Vote up!
2
Vote down!
-1

jan patmo

#1438880

Dzien dobry,

Jesli przez OT mam rozumiec Obrona Terytorialna, to taka "weekendowa" formacja wojskowa jest instytucja Panstwa, a zatem winna posiadac panstwowy kontrwywiad, ewentualnie ograniczony terytorialnie do obszaru dzialania konkretnej jednostki. Natomiast wczesniejsza "praktyka" w kontrwywiadzie obywatelskim moze byc pomocna zolnierzom kontrwywiadu OT. 

Pozdrawiam,

RB

Vote up!
2
Vote down!
0

Rafał Brzeski

#1438947

Bardzo ciekawy artykuł i pouczający. pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

 

 

 

#1438884

Polecam prelekcje p. dra Rafała Brzeskiego.

Po wpisaniu w google nazwiska: dr Rafał Brzeski pojawia się mnóstwo filmów z ciekawymi pogadankami.

Można słuchać i w tym czasie robić też coś pożytecznego.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1438890

oraz wskazówki jak należy postępować ale niestety nie do zrealizowania w tym rozwarstwionym i skłuconym do dna społeczeństwie.Kiedyś jak przyjeżdzali na bazarki rosjanie i wszystko było u nich po sorok to przeciętny obywatel nie pytał ile tylko skolko?Obecni okeye i szopy zapominają gdzie ich korzenie i żadnymi takimi sprawami nie będa sobie głowy zawracać,bo za chwile muszą lecieć do drugiej roboty albo na partaninę.Młodym ludziom polityka i szpedzy zwisają bo liczy się kasa i tu i teraz,co zresztą powiedział plecoklep pospolity.Tym niemniej artykół wspaniały i moze kiedyś otworży oczy tubylcom o ile jeszcze będą pamiętali skąd pochodzili oni i ich przodkowie.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1438901

Choć tyle na tej stronie pada słów o pilnej potrzebie zrobienia porządków w naszym kraju, po reakcjach na ten znakomity artykuł, widać wyrażnie, że niezbyt wielu zainteresowanych jest rzeczywistym uprzątnięciem żelazną miotła agenturalnego plugastwa, które stanowi największe zagrożenia dla teraźniejszego bytu i przyszłości Polski.

Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam. 

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1438987