Zmieńmy konstytucję!

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Kraj

Obecnie obowiązująca konstytucja ma już 20 lat. Ta, której świętowanie obchodzić będziemy 3 maja, ma już 226 lat. Rysiek Petru myśli, że nadal obowiązuje, ale tak nie jest, choć pewnie w wielu punktach byłaby lepsza od tej obowiązującej dzisiaj.

]]>http://prawymsierpowym.pl/index.php/2017/04/zmienmy-konstytucje/]]>

Duża część osób z 1979 roku i wszystkie osoby urodzone po 1980 roku nie mogły wypowiedzieć się na temat tej konstytucji, ponieważ nie miało wówczas prawa głosu w referendum konstytucyjnym. Coś tu nie gra. Obowiązujące zasady zostały przyjęte bez zgody kilkunastu milionów ludzi. Dziwię się, że w debacie publicznej ten argument nie pada, a przecież jest on niepodważalny.

Gdyby w przyszłym roku odbyło się takie referendum wzięłyby w nim udział osoby urodzone w 1999 roku, a nawet te z 2000 roku. Czyżby to nie byłby ukłon w stronę młodych ludzi? Tak wiele osób zabiega o ich względy. A czy ktoś ich pyta o zdanie?

Nie będę rozbierał obecnej konstytucji na czynniki pierwsze, bo nawet pobieżna ocena jest druzgocąca. Proszę sobie wyobrazić, że jednym z członków Trybunału Konstytucyjnego jest Michał Warciński, który urodził się w 1979 roku. Nie wiem, czy brał udział w referendum, ponieważ nie znam daty dziennej jego urodzenia, ale już sam ten fakt świadczy o tym, że świat poszedł do przodu, a my jeszcze tkwimy w XX wieku. Nie jest to zarzut w stronę młodego wieku sędziego, bo akurat to w wielu aspektach może być atut, ale jest zarzut w stronę obrońców starego porządku. Gdyby chociaż ta konstytucja była dobra. A nie jest. Tamtą konstytucję poparło raptem 6,4 mln obywateli, przeciwko było niespełna 5,6 mln. Czy ta konstytucja ma aż taki ogromny kredyt zaufania? Czy nie pora na zmiany?

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (8 głosów)

Komentarze

Vote up!
4
Vote down!
0
#1539240

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ptmków zdrjców.
Vote up!
0
Vote down!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1539270