Idą PO nas

Obrazek użytkownika prawymsierpowym.pl
Kraj

Z wyrokiem sądu rejonowego w Warszawie na Mariusza Kamińskiego jest mniej więcej tak samo, jak w sytuacji, kiedy poszlibyśmy do szefa i powiedzieli mu, że chcemy podwyżki 500 zł i to może dopiero za pół roku, a szef odpowiedziałby nam, że daje 2000 zł i to od najbliższej wypłaty. Mało realne, prawda? A jednak. Wczorajszy wyrok to absurd. Rozgrzany do czerwoności sędzia przeszedł chyba samego siebie i swoja nadgorliwością zszokował wszystkich, łącznie z tymi, którzy chcieli ukarania M.Kamińskiego.

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, chciałoby się rzec, ale czy nie jest tak, że sędziowie stają się recenzentami działań polityków, z którymi kompletnie się nie zgadzają? Słuchając fragmentów wczorajszego wyroku odniosłem wrażenie, że sędzia nie mówił jak prawnik, ale jak polityk partii rządzącej, czy mocno zaangażowany dziennikarz. Pierwsze, co przyszło mi do głowy to absolutny brak obiektywizmu jegomościa noszącego togę. Przerażające jest to, że on wydawał wyrok w imieniu Rzeczypospolitej, a tak naprawdę był to wyrok sędziego mocno zaangażowanego politycznie.

Wiele mówiło się o aresztowaniu Julii Tymoszenko. Polskie elity, na czele z Donaldem T. i Komorowskim, krzyczały, że są to standardy białoruskie, że nie można za decyzje polityczne karać więzieniem. Czy zatem mamy już w Polsce Białoruś?

]]>http://prawymsierpowym.pl/index.php/2015/03/ida-po-nas/]]>

Nie wiem jak jest na Białorusi z walką z korupcją, ale śmiem twierdzić, że jeśli ktoś złapał i udowodnił komuś przestępstwo, to powinien być nagrodzony, a nie wsadzany do ciupy. A to właśnie stało się wczoraj i choć wyrok nie jest prawomocny (M. Kamiński na pewno się odwoła i na pewno wygra), to wszystko budzi głębokie zaniepokojenie. Osobiście byłem w szoku językiem używanym przez sędziego. Absolutnie nie był to język człowieka, który wydaje wyrok w imieniu Rzeczypospolitej. Był to wyrok człowieka zaangażowanego w doraźną walkę polityczną.

Wara od sądów. Tymi słowami swoją aprobatę dla działań sądu wyraził Komorowski. Ciężko szanować kogoś takiego jak on. Ciężko szanować powagę sądu, gdy takie zapadają wyroki. Wkrótce z pewnością ukaże się sondaż, z którego wynikać będzie, że zaufanie do sądów jest wyższe niż do Kościoła, nie wspominając o zaufaniu do Komorowskiego. To wszystko będą manipulacje. Komorowski pozwał w trybie wyborczym Adama Hofmana, za to, że ten zapytał, zadał pytanie. W Polsce nie można już zadawać trudnych pytań, można za to zadawać pytania łatwe, czego wczoraj byliśmy świadkami w TVP INFO, gdzie po raz kolejny w ostatnich tygodniach zawitał Komorowski.

W mediach trwa nieustanne zohydzanie PiS-u. Po SKOK-ach przyszedł czas na wyrok dla M. Kamińskiego, który to wyrok nie ma żadnych szans utrzymać się w mocy, bo sędziowie w II instancji nie będą aż tak bardzo narażać się na śmieszność jak wczorajszy sędzia. Określenie „wczorajszy sędzia” nie pojawia się tutaj przypadkowo, bo na trzeźwo czegoś takiego nie dałoby się wymyślić.

Dziwię się tym, którzy mówią o uczciwości polskich sądów, bo przecież wielu z nas spotkało się z niesprawiedliwym wyrokiem. Sąd rzadko kiedy staje po stronie prawa i prawdy, zdecydowanie częściej bierze stronę władzy i pieniędzy. Kto ma wpływy, tego nie spotka żaden przykry wyrok. Trwa to od czasów wojny, bo w PRL-u zapadały wyroki hańbiące wymiar sprawiedliwości, ale myliłby się ten, kto pomyślałby, że w 1989 r. nastąpiła jakakolwiek zmiana. Dziś jest dokładnie tak samo, a może jeszcze gorzej, bo wszystko to pod przykrywką demokracji, niezawisłości i niezależności. Jakie to piękne hasła, prawda?

Idą po nas. Takie są fakty. W Polsce rządzonej przez PO bać się mogą ludzie uczciwi lub ci, którzy walczą o sprawiedliwość, o godną pracę i płacę. Za czasów PiS był strach, ale był to strach tych, którzy bali się, że ktoś w końcu zauważy te machlojki. I to oni podnosili larum, że do ich chałup wpadają służby. A że mieli pieniądze i władzę, to łatwiej im było. Dziś wpaść mogą do każdego z nas, do każdego uczciwego. Idą po nas, spełniają się zatem słowa B. Sienkiewicza. A niech idą, uczciwi nie mają się czego bać.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

słowa wczorajszego sędziego były przykładem retoryki politruka a nie sędziego opierającego się na konkretnych przepisach k.k.  Tak samo przemawiali w czasach stalinowskich sekretarze komitetów partyjnych. No cóż, w pastwie z takim wymiarem niesprawiedliwości jest to normalka. Ciekawe jak będzie dalej przebiegać kariera zawodowa tegoż sędziego?

A czy pan Mariusz Kamiński w końcu wygra? Rozsądek każe wierzyć, że tak ale może akurat i w sądzie apelacyjnym znajdzie się kolejny politruk, dla którego k.k to tylko rekwizyt?

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Szpilka

#1472004

postraszyć/zastraszyć, by pokazać, że nie powinno się podejmować działań przeciw "establiszmentowi" politycznemu nawet z innych partii. Wreszcie, by zminusować przeciwnika w roku wyborczym. Nie potrzebują jednak męczennika z kręgów politycznych, tym bardziej, że może to rodzić pokusę zemsty i "niepotrzebnej wojny na górze" oraz dlatego, że męczennik zdobyłby współczucie i sympatię w jakimś zakresie.

Potrzebują winnego, może chocby trochę winnego (tak na grzywnę lub karę krótkiego więzienia w zawieszeniu), ale nie siedzącego za kratkami.MK nie może się nie odwołac, bo uznałby się za winnego. Wtedy go moze uniewinnią, choc "bardziej pożadane" dla nich byłoby jakieś warunkowe umorzenie postępowania (nie wiem czy sąd w drugiej intencji może to uczynic) lub lekka kara, na pewno raczej nie bezwzgledniego pozbawienia wolności. Nawet jednak gdyby w samozaparciu męczenniczym, MK postanowił iść do więzienia, znajdą się tacy co odwołaja się od wyroku za niego (chyba istnieje taka mozliwość prawna). Jesli i to by nie wypaliło, zastosowanoby z wielką chęcią zapewne, prawo łaski (bo to jest przekaz typu: - "on jest winny, ale my łaskawi":)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1472013

chwała

 

na białe mówią czarne

a na czarne białe

po grób tak będą głosić

Stalinowi chwałę

Vote up!
3
Vote down!
-1

jan patmo

#1472012

Przekaz sądu ma być jasny dla ludzi, komu sądy i prokuratura służy.

Jeśli POpierasz żydo ubecki nierząd PO-PSL, możesz spać sPOkojnie, sądy nie będą cie niePOkoiły.

A gdy będziesz występował przeciw władzy ludowej, i jej przedstawicielom, niech wyrok na Mariuszu Kamińskim, uświadomi co może ws czekać.

A drugi przekaz dla wszelakiego bandziorstwa, gdy głosujesz na PO, możesz czuć się bezkarny, my to gwarantujemy.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1472023

był to wyrok sędziego mocno zaangażowanego politycznie."

To chyba dobrze! "Politycznie" znaczy dla dobra ogółu. Specjalistom od tumanienia mas udało się to słowo zamienić w  równoważnik negatywnej emocji tak skutecznie, że nawet przez prawych ludzi używane jest dla tej orwellowskiej funkcyjności. Apeluję o czyszczenie języka.

Vote up!
4
Vote down!
0

JW

#1472026

gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość.....

                                                      Jan Kochanowski

 

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3303

 

About 1,650 results

Some results have been removed because Safety Mode is enabled.

 
 
 
  1. Wszystkich won! Wojciech Cejrowski

   • 3 years ago
   • 1,059,123 views
   Dogadało się dziadostwo przy okrągłym stoliczku, pozostali bezkarni, a ich następcy również unikają odpowiedzialności za swe ...
  2. Wojciech Cejrowski - Katolik Mówi jak jest!

   • 7 months ago
   • 22,650 views
   WSZYSCY WON !!! Milicyjno-prokuratorsko-sądowe, czerwone, P0-UBeckie sprzedawczyki i PEdzie - WSZYSCY WON !!!

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1472042

Uczciwi powinni juz dawno temu wyjśc na ulice i siła obalić łże - elitę PO-szustów. Inaczej pełzająca dyktatura zniszczy wszystko i Polska zniknie z mapy po raz kolejny....

Vote up!
0
Vote down!
0

Yagon 12

#1472049