Przepis na propagandę

Obrazek użytkownika Popruch
Historia

Po cichu, po wielkiemu cichu. 
Tworzą sobie filmowcy dokumenty. 
Niewinne. 
Spokojne...
Obłudne...

Jestem właśnie po seansie filmu "Kucharze historii" [ang.: Cooking history] Péter Kerekesa z 2009 roku. Jest to dokument przedstawiający historie, wypowiedzi kucharzy, którzy gotowali dla żołnierzy w czasach różnych konfliktów. Rosyjscy w czasie wojny w Czeczenii i II W.Ś. niemieccy i francuscy w czasie II W.Ś. chorwaccy i serbscy w czasie wojny w byłej Jugosławii...

I powiem wam tylko jedno. Warto obejrzeć ten dokument.

Warto obejrzeć choćby po to, żeby zobaczyć te ludzkie postawy.

Zobaczyć dumę niemieckich starców, którzy przesuwają biało-czerwony szlaban żartując że teraz idzie im to wolniej niż w 1939, bo są starzy. Usłyszeć historię odmowy umierającej dziewczynie szczypty cukru, bo zabraniały tego rozkazy. Bez cienia wyrzutów sumienia. Zobaczyć dumę z wygranej przez Rosjan wojny z Niemcami, bo się ich dobrze karmiło, czy przemilczenia francuskich kucharzy przy wspomnieniu wojny. Usłyszeć historie wojennych kucharzy w czasie wojny w byłej Jugosławii, kucharzy czeskich, węgierskich... pouczające.

Pouczające zwłaszcza z tego względu, że w tym filmie Niemcy nie napadli na Polskę, ale toczyli wojnę z Rosją. Rosja nie napadła na Polskę, tylko walczyła z Niemcami. Naszego kraju między nimi nie było. Przynajmniej tak jest poprowadzona linia monologowa filmu. Warto też posłuchać francuskich kucharzy, którzy z rozbrajającą szczerością odpowiadają na pytanie "Co by się stało, gdyby wszyscy kucharze odmówili gotowania dla żołnierzy?" - "Poszli by walczyć, zamiast siedzieć w bezpiecznej kuchni".

Smutne historie kucharzy z byłej Jugosławii nie osłodzą mi tego seansu jednak w żaden sposób. Bo o ile te konflikty nas bezpośrednio nie dotyczyły, to już II W.Ś. zdecydowanie tak. I kiedy słuchałem opowieści, jaki to komiśniak był dobry w czasie wojny, jakie racje żywnościowe były w wojsku, jakie robiono dobre naleśniki.... to jednocześnie dowiadywałem się, że kuchnia to miejsce przetrwania tak naprawdę tchórzy, którzy bezwzględnie ze strachu, bez wyrzutów sumienia potrafią odmówić człowiekowi szczypty cukru i dziwią się, że podczas pogrzebu osoby [mieszkającej de facto 20m od kuchni], której odmówili tego cukru, ludzie patrzą na nich z pogardą.

Tak, dla mnie (konkretnie historie dotyczące II W.Ś.) to taki trochę dokument o strachu, o ludzkich słabościach, ale też dumie z wykonanej pracy. To historie kilku osób, które przeżyły najcięższe konflikty ostatniego stulecia w zaciszu cieplutkiej kuchni... 

Tak się właśnie robi propagandę historyczną. Bo Polska nie została nawet wspomniana słowem w tym filmie. Nie licząc sceny z usuwaniem szlabanu przez żartujących starców.

Polecam. I nic już nie będę dodawał. "Film broni się sam".

A nas w nim nie ma, bo nie mamy w żadnym z ministerstw ludzi z jajami, żeby mieć własną politykę historyczną i domagać się uwzględnienia nas w historii tego "starego kontynentu", który chyba już do reszty zdziadział, bo ma objawy wybiórczego historycznego alzheimera. Ale co ja tam wiem.

Jeśli się wam podoba: oceńcie,

jeśli nie: skrytykujcie, byle konstruktywnie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (9 głosów)

Komentarze

Wybory Prezydenta 2020 (RAPORT 29.11.2019)
Na początek dyskusji zamieszczam sentencję;
"SUWERENNOŚĆ - pierwotnie dokonuje się w samym człowieku (duszy) zanim obejmie państwo czy grupę." Dlatego w dadlszych moich rozważaniach będę się kierował z całą odpowiedzialnością za słowo, bez konsultacji z kimkolwiek a moją myślą w sprawie - jest lista kandydatów, potencjalnych kandydatów na 'Prezydenta', Prezydenta, który powinien sprawować rolę NAMIESTNIKA - Króla Wszechświata, a nie "władcy" (szantażysty, kłamcy i uzurpatora) - Prezydentem zwanym.
Wszyscy razem jako Wolni ludzie (wyposażeni w pieniądze zdeponowane przez Stwórcę w Kodzie G.F.) jesteśmy skromnymi NAMIESTNIKAMI - sami dla siebie i nie potrzebujemy innego KRÓLA - niż Jezus. Ani namiestnika nad sobą, bo sami potrafimy wykorzystać pieniądze zdeponowane w naszym ciele.

A oto moje propozycje z nikim nie uzgodnione i uzgadniane nie będą - na stanowisko NAMIESTNIKA ludu Bożego.;

1. Pan Prezydent Andrzej Duda.
2. Pan Prezydent Hrabia Jan Zbigniew Potocki - Prezydent II RP na uchodźctwie.
3. Pan Zbigniew Wesołowski - FUNDACJA Wesołowskiego.
4. Pani Janina Ryczek - PRZEDSIĘBIORSTWO - Rolnicze.
5. Poseł Pan Krzysztof Bosak. Konfederacja.
6. Poseł Pan Grzegorz Braun. Konfederacja
7. Poseł Janusz Korwin Mikke. Konfederacja.
8. Poseł Artur Dziambor. Konfederacja
9. Pani Magdalena Ziętek Wielomska. Konfederacja.
10. Poseł Konrad Berkowicz. Konfederacja
11. Pan Jacek Wilk. Konfederacja
12. Pan Paweł Skutecki. Konfederacja
13. Pan Krzysztof Tołwiński. Konfederacja.
14. Pan Aleksander Jabłonowski - Olszański. OFICER.
15. Pan Gen. Jan Gustaw Grudniewski - Szef - Drużyny Strzeleckie.
16. Pan Wojciech Leszczyński - Rex.
17. Pan Władysław Kosiniak-Kamysz. PSL
18. Pan Poseł Szymon Chołownia. „Niezależny”
19. Donald Tusk. – wiadomo.

Oto kryteria doboru na NAMIESTNIKA. „Prezydenta”

Najpierw muszę podzielić się moją myślą w sprawie tzw. INTRONIZACJI - nieudanie przeprowadzanej przez Kościół do tej pory. Intronizacja nastąpi automatycznie jeśli; najpierw nastąpi - Fizyczne czerpanie pieniędzy zdeponowanych przez STWÓRCĘ - w każdym człowieku ale zakodowanych w specjalnym tajnym Kodzie Genetycznym Finansowym, jeśli kandydaci jeszcze przed wyborami zagwarantują oficjalnie w Mediach - przejście z teorii do PRAKTYKI dnia codziennego.
Wszystko to jest przyjęte do realizacji w Katowickiej KONWENCJI PiS.
Stosunek kandydatów na NAMIESTNIKA do odkryć pieniędzy zdeponowanych przez Stwórcę w CIELE każdego człowieka jest PAPIERKIEM LAKMUSOWYM - przydatności KANDYDATA NA zajęcie stanowiska NAMIESTNIKA w Nowym Otwarciu DOBREJ ZMIANY - "gwarantowanej" przez PiS - Co wynika z Katowickiej KONWENCJI. Dodam, że 273 osoby z kręgów władzy otrzymało od Ernesta G. papierowy (drukowany) Program tej KONWENCJI. Polska jako - Polska Wersja Państwa Dobrobytu stoi otworem.

Oczekuję na komentarze zamiast głosów poparcia kandydatów – przede wszystkim - od KANDYDATÓW oraz innych opiniodawców w sprawie wyborczej kampanii. Czekam pod moim adresem husarz33@wp.pl lub tel. 884 793 141.

Po obejrzeniu DEBATY KONFEDERACJI na MN – Real 24 - zauważyłem, że żaden z kandydatów nie poruszył problemu SUWERENNOŚCI – opartej o Odkrycia ekonomiczne PIENIĄDZA zdeponowanego w KODZIE GENETYCZNYM człowieka, z którego można czerpać pieniądze indywidualnie i tym samym jako człowiek stać się SUWERENEM.

W cyklicznym okresie co miesiąc będę korygował listę kandydatów, co do przydatności dla umęczonego od lat NARODU. Wyniki będę ogłaszał wszem i wobec.
Przydatność dodatkowo będzie oceniana po cechach; prawdomówności, moralności, uczciwości, patriotyzmu (krótko po czynach), wykształcenia oraz innych cech, nie wymienionych, ale niezbędnych a nawet przydatnych do pełnienia funkcji NAMIESTNIKA w służbie Narodowi Polskiemu. Na dzień 29 listopada 2019 – KOREKTA.

KANDYDAT, który podejmie temat BANKÓW Kodów Genetycznych i ogłosi, że zrobi to co może w tej sprawie – otrzyma po wykonaniu zadania - jeszcze przed wyborem - NAGRODĘ – (zanim zostanie jeszcze wybrany) - Narodu za DOBRĄ postawę moralną w postaci wyboru na NAMIESTNIKA ludu Bożego. Katowice powinny być miejscem do powołania Centralnego Banku Kodów Genetycznych – jako największy Katowicki Bank.

Dla pełnego zrozumienia przez wszystkich - powyższej informacji dodaję opis sedna sprawy;

"Razem możemy stworzyć nowy system." - cytat; MJ.

Tymczasem "SUWERENNOŚĆ" pierwotnie dokonuje się w samym człowieku - zanim obejmie państwo czy grupę.". Pierwowzorem suwerenności jest człowiek z jego niezmiennym układem krwionośnym i nerwowym z mózgiem w Roli głównej. Autentyk do naśladowania.

Całą tą suwerenność w skali makro (gospodarka razem z układem finansowym) została po żydowsku odwrócona przez "synów diabła" - gdzie DOBRO zostało zastąpione ZŁEM najogólniej rzecz biorąc.
Widzimy to przede wszystkim w prawie stanowionym, które stało się karykaturą sprawiedliwości, czyli żydowskim odwróceniem, a którego w całej okazałości jest knotstytucja z dnia 2.04.1997.

Piszesz Mateuszu o możliwości stworzenia nowego systemu. To tak jakby go nie było.!
Niestety jakby na przekór Tobie wraz z Narodowym Instytutem Studiów Strategocznych - taki system o którym marzysz i próbujesz tworzyć JEST gotowy do zastosowania i przedstawiony na Katowickiej KONWENCJI PiS przez Ernesta K. Golca, który tam był uczestnikiem i nie usłyszał sprzeciwu w sprawie jego 10-ciu Odkryć w tym Kodu Genetycznego Finansowego - w każdym człowieku, czyli tajnego dla każdego jako KOD, który zawiera pieniądze zdeponowane przez STWÓRCĘ na całe życie danego i każdego człowieka.’
Pytanie - PO CO Stwórca te pieniądze ukrył w KODZIE? Ano po to by "synowie diabła" ich nie dostali, bo są potrzebne człowiekowi (wszystkim ludziom a nie tylko narodowi "wybranemu") tak jak CHLEB do życia. Tymczasem "synowie diabła" za to że im żydom nie dał władzy ani pieniędzy, to na złość GO (JEZUSA) ukrzyżowali. Dalej wszystko już wiecie.
Nie wszystkich żydów należy utożsamiać z "synami diabła".
W tym miejscu muszę odwołać się do historii.

Dzisiaj niektórzy sądzą, że Hitler i Stalin nie byli mordercami, tylko KATAMI - dla synów diabła oczywiście, ale gdy się pokłócili nie dokończyli "roboty" i się wzajemnie wykończyli.
Dziś już nie żyją, ale smród pozostał, bo nie dokończyli roboty KATA.

Na tym tle można powiedzieć, że Polacy ratując podczas wojny żydów zrobili sobie wzajemnie i bezrozumnie - NIEDŹWIEDZIĄ PRZYSŁUGĘ, bo inne narody jak; francuzi cholędrzy i niemcy zrobili dokładnie odwrotnie i dziś śmieją się z nas, że mają się lepiej niż MY Polacy. Ot taki hihot historii. Kto ma oczy i uszy to widzi. Gorzej z rozumem.

Reprezentujesz Mateuszu Narodowy Instytut Studiów Strategicznych.
Z tego co wiem, to NISS nie wypracował żadnej realnej strategii dla Narodu Polskiego.
Dziś mamy problem braku pieniądza na wszystko, czyli mniej/więcej.

Więcej mają "synowie diabła", a mniej reszta w skali świata, czyli my tzw. goje.
LICHWA i podatki (podatki to też lichwa, tylko inaczej dla niepoznaki nazwana) w sensie pieniądza - sprawiają, że pieniądz stał się narzędziem zbrodni na raty. LICHWA ZABIJA.

Jeszcze o MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI w skrócie. Zaczął się od modlitwy różańcowej i dobrze, tyle, że modlitwa nie może zastąpić CZYNU i bez uczynków pusta jest. To nie jest moje zdanie.
Dobrze, że KONFEDERACJA uczestniczyła w marszu, ale teraz czekam na to, co ZROBI w Sejmie.? Tu jest podpowiedź z Katowickiej KONWENCJI, by Posłowie Konfederacji i nie tylko - wymusili na rządzących i innych posłach, by powstały w pierwszych stu dniach Ustawy adekwatne do niektórych na początek punktów (4,5,6,i 8) PROGRAMU KONWENCJI PiS. W tym także do powołania Centralnego Banku Kodów Genetycznych wraz z filiami w każdej Gminie.

Krótko o korzyściach dla Narodów Świata i Polaków;
Pieniądze czerpane z Kodów G.F. zastąpią wszelkie dotychczasowe pieniądze kreowane z niczego jako dług. Wszelkie dotychczasowe doktryny finansowe, wykładane na całym świecie legną w gruzach, bo "doktryna" wynikająca z Bożego DEPOZYTU pieniądza - zdeponowanego w Kodach G.F. nie ma (nie posiada) w swej istocie ani; lichwy, podatków, inflacji, deflacji, ani innych szantaży znanych z tej profesji, która jest wyłącznie wymysłem "synów diabła".
To oznacza, że każdy człowiek od urodzenia do naturalnej śmierci stanie się SUWERENEM w całym tego słowa znaczeniu - nie zależnym od nikogo z wyjątkiem Stwórcy.

Depozyt pieniężny zabezpieczony Kodem G.F. sprawia, że MY możemy być tylko i wyłącznie NAMIESTNIKAMI (dotyczy wszelkich wybrańców w tym oficjeli mieniących się władzą) Stwórcy i Jego Syna Jezusa, by sobie wzajemnie służyć, a nie nami pomiatać, bo chleb mamy zagwarantowany w Kodach i Bankach Kodów Genetycznych, jeśli otworzymy kody i zdeponujemy swoje pieniądze dla siebie w Nowym Systemie Bankowym, by ich używać na co dzień.

Do tego potrzeba zbudować infrastrukturę i razem z ujawnieniem Kodu nadawać beneficjentom KARTY KODOWE, podobne do kart Visa z tajnymi danymi identyfikacyjnymi dla każdej osoby.
Powiada się o 5G jako o systemie zbrodniczym. Czyżby to była prawda?
Dobrodziejstwem są odkryte FALE elektro-magnetyczne, które łączą wszystkie dziedziny życia.
Dlatego pieniądze z Kodów G.F. nawet nie muszą być drukowane, choć mogą, tylko po co.?
Między innymi po to; mamy obracać pieniądzem drukowanym, byśmy nie byli inwigilowani.
Przepływ pieniądza nawet dziś jest uregulowany ustawowo.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej to praktykować. Dotyczy tylko przepływów a NIE pieniądza, który nie może być obciążony lichwą ani stać się przedmiotem szantażu.
Najważniejszą istotą w dzisiejszym nowym otwarciu jest TO, by teoria stała się praktyką.
Wszystko to zależy od naszej WOLI NARODU do WYKONANIA tego dzieła.
Wstępem do DOBROBYTU (Dobrej Zmiany) są te 4 punkty, które ponownie przytaczam.;
W oparciu o KONWENCJĘ zorganizowaną w dniach 5 - 7 lipca 2019 DOMAGAMY się przyjęcia stosownych ustaw w pierwszych 100-u dniach działalności Sejmu, Senatu i Rządu RP - skoro ta Konwencja została w czasie obrad w Katowicach - przyjęta do realizacji - przez aklamację (brak sprzeciwu).
W pierwszej kolejności domagamy się zrealizowania punktów; 4, 5, 6, i 8 KONWENCJI, które poniżej cytuję:
Ad 4 - Celem wygrania wyborów, wskazane jest by w Konwencji znalazł się zapis zdjęcia z systemu Emerytalnego "opodatkowania" Rent i Emerytur od stycznia 2020 roku - co daje gwarancje pewności wyborczej. Skąd pieniądze?,- z Kodów Genetycznych Finansowych - po wyborach, musimy upodobnić się do Państw w których podatki od "Emerytur" nie istnieją np. Ameryka i ze względu na przyjaźń "POLSKO- Amerykańskiej" powinniśmy ten podatek zlikwidować, Niemcy tego podatku nie posiadają od 75-u lat, oraz wiele innych Państw w Europie.
Ad 5 - Uwolnić Emerytów i Rencistów którzy ukończyli 66 lat, od zobowiązań Komorniczych i Windykacyjnych, którzy spłacają pieniądze nie dla Banków, lecz dla Firm Windykacyjnych które stanowią Mafię Finansową, wyprowadzając pieniądze Emerytów i Rencistów z ZUS w całym Kraju, na znane Wyspy. - "Dlaczego" mamy ich uwolnić??? ponieważ Sądy Rejonowe uchylają się od zastosowania art. 117 Kpc z połowy 2018r. ustalonego przez Ministra Sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobro. Nadmienić należy, że Sądy tak się zbuntowały, że w sposób totalny lekceważą decyzje Ministra Zbigniewa Ziobro. Konwencja powinna uczulić CENTRALE ZUS w Warszawie i Panią Prezes prof. Gertrudę Uścińską o wydanie polecenia Placówkom ZUS w Kraju o niewypłacanie Komornikom i Mafii Finansowej Przedawnionych Kredytów, które z mocy prawa nie istnieją, a mimo to Mafia i Komornicy nadal wyłudzają państwowe pieniądze z Placówek ZUS. Przecież można to wstrzymać przez logiczne myślenie i nie stać po stronie złodziejstwa, tylko wystarczy być Polkom nie tylko prof.
Ad 6 - Zakaz eksmisji i zabierania mieszkań przez Komorników i Firmy Windykacyjne / Mafie / Polakom na terenie całej Polski za długi Bankowe, Parabanków, kredytów konsolidacyjnych lub zakaz zabierania mieszkań lub domów jednorodzinnych - lub wielorodzinnych "Frankowiczom" za jakiekolwiek zadłużenia względem obcych Banków na terenie Polski.
Ad. 8 - Uznać w całości Program Krajowego Ruchu Polaków pod przewodnictwem założycieli, który jest przeznaczony dla wszystkich Ugrupowań Politycznych od punktu 1 do punktu 24, jako DOBRO WSPÓLNE.

Vote up!
0
Vote down!
0

husarz

#1610563