Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Popruch
Blog

Najdoskonalsze urządzenie podsłuchowe praktycznie każdy ma w swojej kieszeni. To telefon komórkowy (w 2008r. było ich w Polsce zarejestrowanych 44mln). W tym wpisie chciałbym przybliżyć państwu trochę temat, nad którym z reguły nikt się nie zastanawia.

Będzie trochę zagadnień technicznych, ale uważam tę wiedzę za niezbędną, by zrozumieć...

3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (1 głos)
Obrazek użytkownika Popruch
Blog

Od wieków wiadomo, że każda władza korumpuje. A władza absolutna korumpuje absolutnie.

Jak to zwykle w takich opracowaniach: będzie długo, ale niekoniecznie nudno. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Proszę o komentarze i propozycje, również do tego, co jest na samym końcu..

Ale do rzeczy. Każda władza musi posiadać siły wewnętrzne...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Idee

Od zawsze wszyscy chcieli o nas wszystko wiedzieć

Każde Państwo, każda organizacja mająca charakter mniej lub bardziej opresyjny (np. mafia, organizacje religijne) chce wiedzieć o swoich członkach, albo osobach którymi się interesuje jak najwięcej.

Cesarstwo Rzymskie miało dokładne dane i informacje na temat swoich obywateli,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)
Obrazek użytkownika Popruch
Świat

Prywatność to fikcja. Jak to powiedział już pewien pisarz: „Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła.”

Jeśli i tu będzie pozytywny odzew, następny wpis będzie o monitoringu wizualnym, czyli o tym, co kryje się za otaczającymi nas z każdej strony kamerami.

Monitoring urządzeń elektronicznych

W dobie...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Popruch
Idee

Nie traktujcie poważnie tego tekstu, ja przecież jestem nieuleczalnym fanem spiskowej praktyki dziejów.

Temat w tym wpisie potraktuję pobieżnie, nie wdając się w szczegóły, żeby i młodzi wykształceni z wielkich miast mogli zrozumieć, o co tu chodzi.

Wszyscy wiemy, co znajduje się w Egipcie. Piramidy. Geneza ich kształtu nie jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Blog

Kiedy Stany Zjednoczone 30 marca 1867 za 7 mln 200 tys. dolarów kupiły od cara Imperium Rosyjskiego Aleksandra II Alaskę, nawet nie podejrzewały, że to, co kryło się pod jej powierzchnią zmieni rozkład sił na całym globie.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Kraj

Gazeta Polska informuje "Ujawiniamy", prawicowe media piszą o trzech osobach, które zostały wywiezione. Nic nie trzeba "ujawniać", wszyscy to słyszeliśmy i widzieliśmy na paskach mediodajni 10 kwietnia 2010 roku.

Ale czy ktoś zadał proste pytanie: dlaczego te osoby jeśli przeżyły, to dlaczego nie przeżyły ?

Turowski tłumaczył się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Blog

"Obyczaje – tak jak prawo czy moralność – wydają się nie mieć końca. Co prawda, niektóre zanikają, w ich miejsce jednak pojawiają się nowe, nieraz w formie nawiązującej do poprzednich, lecz o zupełnie już innej treści. Ale jako takie trwają, gdyż są niezbędne i konieczne w codziennej egzystencji człowieka.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Kraj

Czyżby BBC było lepiej poinformowane od polskojęzycznych mendiów, czy te drugie poprostu kłamią ? Pytanie uważałem za retoryczne, tak samo jak to, że pozostaje tylko ustalenie faktów.

Jako, że nie mogłem być w kraju, czytam i oglądam wszystko co się da. Słuchałem właśnie o 17 polskiego czasu BBC (wydanie dla Wielkiej Brytanii, kanał 4)....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Popruch
Kraj

Eksplozja termobaryczna to niezwykła rzecz.

O eksplozji termobarycznej w kontekście 10 kwietnia pisałem już kiedyś, ponieważ jednak pojawił się ten ciekawy wywiad, postanowiłem temat ten pociągnąć dalej.

Niedawny wywiad z rosyjskim ekspertem ( http://www.naszdziennik.pl/ind... ) mającym doświadczenie z bombami wolumetrycznymi...

0
Brak głosów

Strony