Wnioski dla Kowalskiego po Misji Specjalnej

Obrazek użytkownika Popruch
Blog

Przemyślenia po Misji Specjalnej

Wczoraj w programie Misja Specjalna przedstawiono kilka ciekawych faktów, do których chciałbym sie odnieść.

Po pierwsze: materiał filmowy pokazujący to, co na tym serwisie i w innych niezależnych (tych, które takie są, lub mają taka opinię) mediach wiedziano od dawna: pospiesznie usuwano i niszczono dowody. Dobitnie pokazują to fragmenty ze skandalicznie transportowanym wrakiem, odwróconym do góry kołami i przesuwanym jakimś sprzętem po ziemi. W czasie tej operacji dochodziło do kolejnych uszkodzeĹ„ zarówno mechanizmów jak i poszycia. Celowe niszczenie wraku: żołnierz wybijający jakąś tyczką okno rządowego Tupolewa. W momencie, kiedy zorientował się, że jest filmowany odwraca się do kamery i z bananem na ustach pokazuje uniesiony w górę kciuk. Cięcie piłą tarczową wraku, przecinanie nożycami hydraulicznymi przewodów hydraulicznych i elektrycznych. Pospieszne uprzątanie miejsca katastrofy, co wg ekspertów od badania wypadków lotniczych stanowi jawne i celowe tuszowanie sprawy.
Po drugie: zeznania pracowników warsztatu mechanicznego. Pierwszy rzekomo nie poszedł na miejsce katastrofy, a kiedy ciągnięty za język puścił parę, że służył w wojsku i widział różne operacje wojskowe, ale nic więcej nie powie, każe myśleć, że my tutaj wszyscy, którzy jesteśmy wciąż odsądzani od czci i wiary, wyzywani od teoretyków spiskowych, mieliśmy rację ! W całe "wydarzenie" zaangażowane były rosyjskie służby specjalne. Dodatkowo, co znający sprawę wiedzą jawne oszustwo drugiego pracownika, który rzekomo nagrał film 1:24.
Po trzecie: zeznania pracowników okolic lotniska na temat wycinki drzew na podejściu do pasa, która musiała być zatwierdzona "z góry".
Po czwarte: Kompletna indeolencja zarówno ministra Millera, Edminda Klicha, oraz prokuratury, jawnie potwierdzająca to, co mówiliśmy od dawna: pomimo zapewnieĹ„ Donalda Tuska i jego licznych pomagierów w mediach: polskie śledztwo to fikcja. Fikcja, ponieważ opiera się jedynie na materiałach dostarczonych przez Rosjan. A tych, jesli wierzyć realizatorom programu Misja Specjalna dostarczono (przepraszam za kolokwializm) "gównianą ilość". Mętne tłumaczenie prokuratury, mętne tłumaczenie Klicha. skandaliczne tłumaczenie w.s. przechowywania wraku w stylu: "przecież zwrócilismy się do Rosjan z uprzejma prośbą, by to, co zostało z samolotu nakryli jakąś szmatą, bo deszcz pada". Można wręcz powiedzieć, że poza ogólnie dostepnymi materiałami w internecie, prokuratura nie robi sama NIC, nikt nie był na miejscu, nikt nie rozmawiał z ludźmi, nikt nie szukał nagraĹ„ innych osób poza "Kolą" i filmem "1:24". Jak dla mnie to jawny skandal (o czym ówiliśmy już wielokotnie) i zaniedbanie swoich obowiązków.
Po piąte: Rozmowa z właścicielem garażu (anonimowy) i informacja o wizytach służb mundurowych, oraz polecenie milczenia w kwestii katastrofy. Można to tłumaczyć dobrem śledztwa, ale jak to się ma do transparentności tegoż śledztwa ? Wiadomo nam wszystkim również to, co powiedział ten człowiek, a co nie jest żadnym odkryciem, a miało chyba tylko podnieść dramaturgię materiału.
Po szóste: Stan i sposób przechowywania wraku. Pozostawiam bez komentarza, zwłaszcza w świetle tego materiału:
http://www.youtube.com/watch?v=fXPV7UxrCME&feature=player_embedded#
Po siódme: kim jest ten człowiek, rzekomo z polskiej ambasady w Rosji, tak gorliwie "strzegący" miejsca katastrofy, by nikt na miejscu niczego nie rozkradał, że ma się wrażenie, że wszystkie swoje obowiązki ma w czterech literach (żeby się nie wyrażać kolokwialnie po raz drugi) i nie wie nawet gdzie jest przechowywany wrak (pracownik polskiej ambasady, wobec takiej katastrofy dla naszego kraju ? Jakiej ambasady ?) ? Człowiek dodatkowo sugerujący, że szczątki zabieraja Polacy ! A u kogo przepraszam znaleziono karty płatnicze, z których pobierano pieniądze po śmierci ofiar ? Gdzie są telefony satelitarne, gdzie do diabła ponad 50% samolotu, gdzie wzmocniona salonka, gdzie kokpit, z którego książką serwisową machnięto nam przed nosem w TV ?

Co ten program wnosi nowego do naszej wiedzy ? Przede wszystkim kilka ciekawych materiałów filmowych, nieznanych nam wcześniej, bo nie pokazywanych w mediach. Przede wszystkim skandaliczne traktowanie dowodów rzeczowych i ich celowe niszczenie, zarówno na miejscu katastrofy jak i w miejscu przechowywania wraku (jeśli tą stertę śmieci walających się pod gołym niebem można jeszcze nazwać szczątkami). Wypowiedzi pracowników zakładu napraw samochodowych, jawnie sugerujące udział rosyjskich służb specjalnych w całym zajściu. Po raz pierwszy chyba w telewizji pokazano choć część prawdy/faktów o śledztwie. Po raz pierwszy jawnie powiedziano ludziom, że polskie sledztwo opiera sie WYŁĄCZNIE na materiałach dostarczonych przez Rosjan, a polska strona NIC SAMA NIE ROBI (nie może, nie wolno jej, albo zwyczajnie działa na szkode Państwa Polskiego).
Czego mi brakowało ? Rzetelnego śledztwa, materiałów z których można coś wywnioskować procesowo. Rozumiem, że w 20 minutach programu trudno zmieścić wszystko, co nagrała ekipa tv, ale może czasami warto pokazać cos więcej ? Brakowało mi filmu z udziałem służb specjalnych Rosji o którym na końcu programu wspomnieli twórcy. Brakowało mi jasno postawionych wniosów, które zostały jedynie "musnięte". Brakowało przede wszystkim informacji o możliwości innych wersji (jedynie zaznaczenie) i jednocześnie totalna kompromitacja Edminda Klicha bodajże w rozmowie telefonicznej, że nikt nie zajmuje się kwestią zamachu, bo ... "wykluczył to MAK" ! To od czego jest polskie śledztwo ?
Jakie mam zarzuty ? Przede wszystkim pokazanie animacji, która miałaby rzekomo uwiarygodniać ostateczne sekundy lotu Tu-154, bez komentarza, że wersja na niej pokazana to jedynie hipoteza. Brakowało mi informacji o przebiegu śledztwa, jasnego zaznaczenia, że opieramy się tylko i wyłącznie na materiałach dostarczonych przez Rosjan. Jasnych tez, zjadliwych dla przeciętnego zapatrzonego w TVN leminga Kowalskiego.

Punktów i wniosków zapewne jest więcej, ale pisze to niejako "na kolanie", dlatego ograniczyłem się do tych najważniejszych. Pomimo niedociągnięć, uważam, że program po raz pierwszy pokazał choćby częściowo prawde o sledztwie. Nawet, jeśli data jego pokazania jest bezpośrednio związana z mydleniem oczu ludziom podczas negocjacji umowy gazowej z Rosją, czy kłopotami z finansami publicznymi, to z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wypadków. Po pierwsze: ciekawi mnie co to za materiał ze służbami specjalnymi posiadają realizatorzy programu. Po drugie: ciekawe jak długo po tej emisji (jeśli nie była odgórnie zaplanowana, jak napisałem wcześniej) program Misja Specjalna (i jego twórcy) utrzyma się na antenie TVP ?

Pozdrawiam

uaktualnienie: Ciekawe, czy ta informacja dzisiaj ma jakiś związek z wczorajszą emisją programu Misja Specjalna ? Ech te teorie spiskowe...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zarzad-tvp-odwolal-janeckiego,1,3699738,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

i muszę przyznać, że jestem w szoku.
I może się ktoś śmiać, ale mój największy szok wzbudził ów pracownik polskiej ambasady! Facet ma budowę ochroniarza ew. bandyty (jak kto woli), wyraz gęby zakapiora, nie potrafi się wysłowić po polsku i nie ma o niczym pojęcia!
Tak wyglądają pracownicy ambasady zatwierdzani przez Radka?

Vote up!
0
Vote down!
0
#87709

Pełna zgoda, co do fizjonomii pracownika ambasady [której] mówiącego po
polsku. Postura i fizjonomia mięśniaka z karczychem ale proszę
spojrzeć na jakoby polskich urzędników państwowych jak Schetyna,
miro, paligłup CO JEDEN TO LEPSZY i nie chodzi tu urodę ALE
WŁAŚNIE WYPISANE NA GĘBIE WŁAŚCIWOŚCI NATURY !
Cóż cały wybrany do rządzenia garnitur jest WŁAŚNIE TAKI !

Vote up!
0
Vote down!
0

merypol

#87730

http://www.youtube.com/watch?v=HYrcy7GnIOs http://www.youtube.com/watch?v=xyo31hNIzkg Na tym filmie widać jak ruski sałdat wybija szyby łomem. Dlaczego i po co? Tu http://www.youtube.com/watch?v=fXPV7UxrCME&feature=player_embedded# w oknie widać otwór po kuli. (1:43) 1:47 filmu na dolnej krawędzi okna widać drugi podobny otwór. Autor filmu dokładnie koncentruje ujęcia filmu na tych miejscach.

Vote up!
0
Vote down!
0

TheZas

#87735

wrak to Niepodległość a triumfujący sołdat to powtórka historii. To symbol kondominium.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#87743

przekazywanych Polsce w sprawie katastrofy Rosja przemyślała swoje decyzje, że to już wszystko.
Sądzę, że Rosjanie powinni nam przekazać jeszcze książkę telefoniczną Smoleńska. Też jest długa i jej tłumaczenie zajmie kilka miesięcy.
Powinniśmy otrzymać dodatkowo atlas botaniczny okolic Smoleńska ze szczególnym uwzględnieniem wieku i rodzaju rosnących tam niegdyś (przed wychlastaniem) brzóz.
Swoje uzasadnienie ma również przekazanie Polsce raportu statystycznego kobiet ciężarnych zamieszkałych w Smoleńsku, które powiły dzieci tuż po katastrofie. Zachodzi bowiem podejrzenie graniczące z pewnością, że przyspieszony poród był skutkiem stresu wywołanego katastrofą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#87810

chyba nie wypada się śmiać ale ten komentarz jest genialny. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#88992