Jak nie o polityce to o czym ?

Obrazek użytkownika Popruch
Idee

Nie milkną komentarze na temat Zofii Noceti-Klepackiej, ucieczki naszych możnowładców do Brukseli wolnej od 5G, kolejnych pomysłów na podniesienie płacy minimalnej czy nowych stawek podatkowych.

Nie milkną redaktorzy wzywający z prawa i lewa do potępienia strony przeciwnej, opamiętania czy zachwytu nad naszym pięknym krajem czy cudowną nową ideologią gender, naszą nową wiarą dnia codziennego. Że wszyscy są równi, ale niektórzy, zwłaszcza ci inni: równiejsi.

Nie milkną ...

Dlatego nie będę o tych rzeczach pisał. Dosyć już nasłuchałem się czarno/białych opinii. Bez odcieni szarości.

Ale to właśnie tak wygląda świat.


A tak widzą go media/środowiska skrajne/trolle chcące nas skłócić. Tak chcą, byśmy Świat widzieli politycy.

No dobrze, co Popruch chcesz tym udowodnić ? Kogo przekonać ? Co ty w ogóle chcesz powiedzieć ? O co ci chodzi chłopie ?

Ano o to, że i historia i sztuka (literatura/teatr/film) już wielokrotnie rozgryzły ten temat. Każda skrajność jest chora. Każda skrajność rodzi na samym końcu totalitaryzm i cierpienie.
Socjalizm chciał, byśmy wszyscy byli równi. Komunizm chciał, byśmy wszyscy byli pod kontrolą. Narodowy socjalizm (nie wiedzieć czemu nazywany z lubością nazizmem) chciał, by została jedna doskonała rasa.

Dostrzegacie schemat ?

W "Rok 1984" Orwella każdy musiał myśleć po linii. W "Nowym lepszym Świecie" każdy miał ściśle przyporządkowane miejsce od momentu poczęcia. W "Harrison Bergeron" Vonneguta wszyscy mieli być na jednakowym poziomie intelektualnym, a realizowane było to przez elektroniczne równanie do najniższego poziomu.

Ale ludzie nie są jednakowi, w żadnym aspekcie. Dlatego w takich "cudownych" systemach "równość" musi być wymuszona. Nawet w "Seksmisji" kobiety łykały tabletki, by zahamować sztucznie popęd seksualny.

Nie jesteśmy tacy sami. Nigdy nie będziemy. Feminazizm (tak trzeba nazwać skrajny odłam tego ruchu), próby wyniesienia na piedestał praw mniejszości (odwrócenie ról społeczno/kulturowych) mają na celu tylko i wyłącznie skłócenie nas jako narodu. I nie mówię tu tylko o nas, Polakach. Dotyczy to tak samo nas jak i innych nacji. Podsycanie animozji religijnych, ekonomicznych czy ideologicznych to bardzo skuteczny mechanizm. Niestety nieświadomie nawet, mając jak najlepsze intencje bierzemy w tym udział. Dlatego tak ważna jest samoświadomość, brak umysłowej "klatki" i otwartość na dialog. A kiedy trzeba na "danie w mordę" jak mawiał jeden podwórkowy wieszcz :)

Miejmy świadomość, że bez tego dajemy się prowadzić na sznurku jak buhaj z kółkiem w nosie. Niby niebezpieczny, mogący roznieść pół wsi, a potulnie idący tam gdzie każą.

Oglądamy "Barwy szczęścia" czy jakieś inne "Ważne sprawy". A ważne sprawy mamy w 4 literach. Bo już priorytety nam się poodwracały. Nie widzimy nawet tego, że rządzą nami nadal ci sami ludzie.

Pozmieniały się jedynie barwy. Zmieniły się etykietki. Czerwony zastąpiono błękitem, zielenią lub innym "reklamowym" kolorem. Sierpy z młotami przemalowano na miłe oku gwiazdki, stare logo spłaszczono i unowocześniono. Skomplikowano tylko lekko system. Nadal nie wiadomo kto tak naprawdę rządzi.

Ale na samej górze ZAWSZE JEST TYLKO JEDNO MIEJSCE.

Nie dajmy się skłócić

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (11 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...to nie ONI nas skłócają.  To My  się kłócimy.

I jeszcze jedno , autor napisał  " W życiu różnie bywa, bo nad przypadkami w życiu osobistym panuję ja a w życiu społecznym Bóg." 

Chyba jest jednak trochę inaczej.

W życiu osobistym panuję ja, zgoda...ale w życiu społecznym...inni, każdy odpowiada za siebie.

Gdyby to Bóg panował w życiu społecznym...to byłby raj na ziemi.

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1593497

- może nie będzie źle :)

Link do tematu niżej:

https://niezalezna.pl/274497-precedensowy-proces-przeciwko-facebookowi-chodzi-o-usuwanie-kont-po-marszu-niepodleglosci

Mnie zablokowali konto dwa razy bo jak mi napisali: nie plotkowałem z innymi tylko za bardzo prezentowałem patriotyczną postawę i miałem za dużo polskich flag.

Te przeklęte czerwone świnie z facebook-a nawet nie bardzo się przejmowali moimi protestami w tym i na temat oczerniania Polski i Polskiego Rządu oraz Prezydenta RP. -napisali że jak mi się nie podoba taki profil na fb. to żebym ich sobie zablokował i nie oglądał.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1593563

Wpis niezły, jednak brakuje mi propozycji rozwiązania problemu. Samo powiedzenie "nie dajmy się skłócić", jest dalece nie wystarczajace.

Ps. co do szajsbooka, to patrząc na nasze sądy, to nie mam wielkiej nadziei na sprawiedliwy wyrok, no ale zobaczymy.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1593565

Tak dział Państwo PiS proszę głosujących na ten twór wywiadu PRL i samego Kiszczaka.
Niżej lista zboków-powodów topiących finansowo panią Kaję Godek z pozwu przeciwko niej za to, że u Gozdyry nazwała zboczenie zboczeniem. Dodam, że wczoraj PiS wyrzucił panią Kaję z rady nadzorczej spółki gdzie zarabiała parę złotych na życie od 2015 gdzie ją wcześniej umieścił.

Całość jest jak widać zsynchronizowana: tajne służby i ich sądy - zboki konfidenci - PiS autoryzująca całość tych przestępczych działań przeciw tej dzielnej kobiecie.

Lista zboków z pozwu przeciw Kai Godek "o złożenie 50x (pięćdziesiąt razy) w Polsat przeprosin" poniższych zboków :

"Działając w imieniu Powodów i Powódek: Michała Korchowca („Powód ad 1"), Emilii Barabasz („Powódka ad 2"), Wiktorii Beczek („Powódka ad 3"), Aleksandry Boczkcwskiej („Powódka ad 4"), Bartłomieja Gruszczyńskiego - Regowskiego („Powód ad 5"). Franciszka Gruszczyńskiego - Ręgcwskiego (.Powód ad 6"): Karoliny Kęciziory („Powódka ad 7"), Witolda Klausa („Powód ad 8"), Rafała Mikulskiego (;:Powód ad 9"). Aleksandry Muzińskiej („Powódka ad 10"), Igora Ostrowskiego (..Powód ad 11°). Juliana Potrzebnego („Powód ad 12") Krzysztofa Śmiszka („Powód ad 13"), Jakuba Urbanika („Powód ad 14") Katarzyny Wiśniewskiej („Powódka ad 15') oraz Olgi Ziegier („Powódka ad 16"), (dalej łącznie jako „Powodowie" i „Powódki") na podstawie pełnomocnictw do reprezentowania Powodów i Powódek"
 

Koszt takich przeprosin zboków to chyba przekroczy 50 x 20 000 zł = 1 000 000 zł?

Tak PiS i Duda zreformowali sądy!

Vote up!
4
Vote down!
0

panMarek

#1593598