Totalsi i analiza stanu własnego mózgu

Obrazek użytkownika Piter1
Kraj

Oglądałem i słuchałem dziś rano pani Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej w TVP INFO. I teraz poddaję analizie psycho-fizycznej mój mózg. Mój mózg przestaje wyrabiać w odbiorze przekazów totalsów - co ta pani powiedziała konkretnego, jaki ma plan na wybory, do kogo ona się zwraca? Jak każdy z nas miałem wiele sytuacji w życiu, w których musiałem włączać mózg na bardzo wysokie obroty, momentami on mi się grzał ale potem spokojnie się chłodził i wychodził bez większych uszkodzeń. Jednak mam już trochę lat i materiał trochę mi się zaczyna zużywać i męczyć..
Co ta Pani Nowoczesna powiedziała? No więc nowocześnie, totalnie NIC! Po prostu nowoczesny, plastikowy, bezpłciowy słowotok polegający na wygłaszaniu antypisowskich ogólników, sloganów o wartościach i bełkotu o programie. Program oczywiście polega na załatwieniu bezpłatnych posiłków w szkołach, opiece dla seniorów, budowie dróg (!) etc., etc. i... odsunięciu PIS-u od władzy. Pani nie odpowiedziała na żadne konkretne pytanie prowadzącego tylko w kółko słowotokowała. Na pytanie dlaczego Nowoczesna, która powstała w kontrze (sic!) do PO, jest dziś w koalicji z PO, pani odpowiedziała, że mają dużo wspólnych WARTOŚCI. Pytam się więc już chyba setny raz - gdzie jest ta słynna lista tych słynnych wartości?
I zastanawiam się, do kogo ta pani się zwraca jako do swoich (i PO) potencjalnych wyborców? Mój sterany ale jeszcze wciąż w miarę funkcjonujący mózg wysłał mi trochę kontrowersyjną odpowiedź - no chyba tylko do idiotów lub innych poszkodowanych przez urazy głowy.
Poszedłem na spacer do lasu aby to przetrawić i przy okazji trochę się dotlenić. Wróciłem wzmocniony i pogodzony z moim wewnętrznym komunikatem. I nasunęła się refleksja wesoła i jednocześnie smutna - totalsi przykręcają sobie imadła na mózgach w trybie on-line ale z drugiej strony cały czas liczą, że w Polsce jest wystarczająca liczba bezmózgowców, którzy na totalsów zagłosują. Wesołe jest to, że mózgi sobie ściskają, smutne, że występują już z totalną pogardą dla normalnie myślących ludzi i ich pamięci o ostatnich latach ciepłej wody w kranie, wyższością nad nimi i wmawianiem wirtualnej, wręcz odwrotnej rzeczywistości i przyczyn aktualnej sytuacji w Polsce.. Sofiści przy totalsach to przedszkolaki. 
Tego typu myślenie kwitło przez osiem lat rządów PO-PSL i skończyło się dla nich klęską -  a Ci dzisiaj w kółko to samo.

Pani Lubnauer jest matematyczką więc, zamiast słowotoku, powinna mówić konkretnie i rzeczowo. Albo jest wyjątkiem od reguły albo włożyła sobie mózg w imadło już na samym początku kariery politycznej.

Ja uczyłem się w warszawskim  VI LO im. Reytana - mój matematyk i jednocześnie wychowawca nie musiał dużo mówić a w klasie była cisza i wszechstronnie rozumiana koncentracja. Przerzucenie ściągawki na klasówkach było opracowywaną każdorazowo w najdrobniejszych szczegółach operacją logistyczną. Egzaminy z matematyki na studia były pikusiem - wystarczyła konsekwencja i spokój w merytorycznym nauczaniu a z drugiej (naszej) strony zrozumienie. Na studia dostało się 98% mojej klasy, czyli, rzec by można, przekonanych wyborców naszego matematyka.
W przypadku pani Lubnauer żaden z tych czynników nie występuje ale ona z uporem komsomolca robi i wie swoje. Obserwując jej metody wykładowcze, ciekawe ilu z jej <wychowanków> zda najbliższy egzamin czy to matematyczny, czy samorządowy. Będąc hipotetycznie jej matematycznym wychowankiem chyba bym poszedł na jakieś studia humanistyczne lub nawet biologiczne (bez obrazy dla obu dziedzin).
Na pytania o Schetynę i jego kamarylę, Nowacką, KOD i Obywateli RP mój mózg już nie reaguje. Jedynie na pytanie o powrót Tuska na białym koniu dostałem komunikat zwrotny - tak, chce wrócić na białym koniu, tylko że wszystkie konie (nawet te w innych kolorach) na jego widok spieprzają galopem i z kwikiem przerażenia. Chyba że wróci dwusuwowym Trabantem (no może Wartburgiem) w oparach niebieskich, europejskich spalin.

PS. Grzybów nie ma.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Pani, nieraz mam wątpliwości, Lubnauer jest niestrawialnie nielotna i nieciekawa chyba właśnie z uwagi na swe ścisło-umysłowe (stąd obrazy imadła) uwarunkowanie - albo na odwrót - kogo to, dopóki się nie zaciskają na zawsze zwieracze..
Tacy ludzie powinni zajmować się swoją specjalnością i dać innym od siebie odpocząć raz na zawsze. Swoje społecznikowskie ambicje niech sobie zaspokajają dawaniem darmowych korepetcji równie nielotnym uczniom.

No, ale mamy demokrację, a pani nowoczesna, tu moje moje wątpliwości pryskają, Lubnauer ma cechy nie do odrzucenia przez wyrafinowanych demokratów, którzy właśnie dlatego wpisali ją na swą listę wyborczą: niski, tuż nad ziemią, środek ciężkości - oczywiście w psychologicznym znaczeniu, czyli po ludzku - taki mechanizm samokontroli genetycznego braku poczucia wstydu, który nie pozwala odlecieć w kosmos wrodzonej skłonności do agresji lub do kłamania  i pociskania nie trzymających się kupy wymysłów. Taki mechanizm jest jak koło zamachowe na kółkach- wystarczy napędzić, ustawić na szynach, puścić i będzie tatranował wszelkie bariery zdrowego rozsądku - jak qrwa mały pociąg
Takiego mechanizmu brakuje panu Rysiowi Peru, paniom myszce agresorce i dyktaturze kobiet Wielgus, znaczy się prawie certyfikowanym świrom, co to ewidentnie latają nad chmurami..
Dlatego pani Lubnauer powoduje u innych uczucie zaciskanego na skroniach imadła podczas gdy nowoczesne świry: Petru, dwojga nazwisk Pichowicz i Wielgus wywołują salwy śmiechu.

Osobiście wolę zajmować swoją uwagę źródłami humoru niż diagnozowaniem nieokreślonego dyskomfortu w zwojach na skutek analizowania słów ni to polityków, ni to matematyków. Jedynym dla mnie wyjątkiem, jeśli chodzi o styk polityki z nauką, jest dwojga specjalności elektryk, któremu się zespawały anoda z katodą, przez co każda jego wypowiedz jest nieustannym elektrycznym łukiem - normalnie skecz za skeczem na żywo.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1572459

Czy specjaliści powinni rzeczywiście zajmować się tylko swoją specjalnością?- pewnie tak ale przykłady z góry zasiewają niepewność

Komorowski - historyk bredzący o bigosie i nie znający historii

Tusk - historyk, dla którego <polskość to nienormalność>

Balcerowicz - ekonomista a wyprzedał kraj za grosze

Klich - psychiatra, który zamiast wojskiem powinien zając się swoim własnym przypadkiem

Petru - ekonomista a jego partia nie dostaje dotacji

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Piter1

#1572463

Lubnauer (z dobrymi komunistycznymi korzeniami) to taki sam produkt służb PRL-u jak wcześniej Palikot, Petru, Tusk czy Gregor...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1572466

Nie widzę najmniejszego powodu by tym nielotom poświęcać choćby zdziebełko uwagi. Uważam to za polityczny błąd i przejaw bieżączki emocjonalno-politycznej ze strony internautów. Jest wiele ciekawszych i ważniejszych tematów. A idiotów trzeba zignorować albo domagać się ich,  co najmniej, banicji, jeśli nie kary głównej za zdradę stanu. Nie należy brać gówna do ręki a na pewno nie do ust.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1572602