Pętla czasu i miejsca oraz pętla głupoty

Obrazek użytkownika Piter1
Kraj

Nie było mnie w Polsce ponad półtora roku. Ale pętla czasu i miejsca działa jak pełnia Księżyca - jest co miesiąc i, niezależnie od miejsca jej obserwowania,  zawsze mam coś ze swoich wcześniejszych doznań, przeżytych sytuacji, wspomnień, chwilę zadumy.

Wróciłem na chwilę do kraju i widzę, że w tym samym mniej więcej czasie (co to jest 1,5 roku?) i w tym samym miejscu (Polska) te fizyczne pojęcia działają jak zwykle pozytywnie. Te same krajobrazy ale jakoś ładniejsze, ci sami ludzie ale jakoś bardziej przyjaźni... Oczywiście są problemy takie czy inne, wichury (w czerwcu w moim lesie i w okolicy trzy minuty wiatru obaliły 40% drzew) ale to wszystko jest podświadomie(?) i świadomie słoneczne. Tego na Zachodzie nie ma - pracuję w Anglii i jedynie widzę jakąś schizę. Jedyni uśmiechnięci i dynamiczni to są Polacy - tu oczywiście tez jest wiele czarnych owiec, wręcz baranów - ale to temat na inną notkę.

Upływ czasu jest nieuchronny (starzejemy się ale mam nadzieję pozytywnie), miejsca zostają te same ze wspomnieniami ale ładniejsze.

Jest jednak jedno zjawisko o zasięgu ogólnokrajowym, które zamiast zmieniać się pozytywnie (czyli w tym przypadku zanikać) rośnie w postępie już chyba geometrycznym. Tym zjawiskiem jest głupota i  postępujące zapętlenie TO (totalnej opozycji).Wielokrotnie miałem *cynki* z Polski, że Prawica w cuglach wygra wszystkie najbliższe wybory. Podchodziłem do tego z pewną taką nieśmiałością wiedząc, że to mogą być bardzo optymistyczne ale jednak subiektywne, indywidualne opinie.

Natomiast po obejrzeniu wczorajszej konferencji wyborczej TO (Schetyna plus przystawki) oraz dzisiejszej PSL (Kosiniak-Kamysz a w tle Struzik) nie byłem  w stanie powstrzymać się od wyluzowania mózgu i osobistego nastroju. One po prostu same się wyluzowały. Cynizm i buta totalsów powinna była przełożyć się na jeszcze większy cynizm i manipulację ale oni po prostu z wściekłości za porażkę i odstawkę od żłobu dostali paraliżu umysłowego. Pętla głupoty w zachowaniu tych ludzi jest porażająca i w tym sensie jest pozytywna dla naszej większości, która myśli krytycznie ale konstruktywnie.

Normalny człowiek jak przegra walkę, to zastanawia się co było przyczyną porażki, co można poprawić przed następną walką. TO czuje się tak, jakby kulturalny, europejski dżentelmen dostał po pysku od chama. Nie widzi oczywiście tego, że to dżentelmen zachowywał się przez ostatnie wiele lat jak cham i złodziej, a chamy to uczciwi ale krytyczni ludzie. Nie wyciąga żadnych wniosków i piekli się a ludzie rzeczywiście już na ich widok pukają się w czoło. Pętla głupoty na ogół kojarzy się źle ale w tym przypadku jest zjawiskiem bardzo pozytywnym - tak trzymaj TO!

Nie będę brał udziału w wyborach ze względów logistycznych ale wyjeżdżam za parę dni do Anglii w dobrym nastroju. Musze tam pobyć jeszcze przez jakiś czas ale wracam - i jestem pewien, że wrócę już do naprawdę odzyskanej od sitw Polski. Debile z TO sami się likwidują i dostaną znów po pysku, jak ta Ruda w Warszawie.

Pozdrawiam i życzę przezroczystych urn wyborczych.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Myślą, że żeby odzyskać władzę w Polsce trzeba przekonać zagranicę. A że trzeba przekonać Polaków to im nawet do pustych łbów nie przyjdzie.Antypolskie K**ewstwo zrobiło zbiorową fotkę

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1571959

To jest właśnie część tego towarzystwa, które już totalnie zgłupiało. Polacy w Anglii mają różne poglądy ale dyskutuje się w miarę normalnie i bez emocji. Jak *intelektualista* Sikorski skarżył się w angielskiej TV na brunatną Polskę, to wszyscy dostali piany od lewicy do prawicy.

Vote up!
6
Vote down!
0

Piter1

#1571961

Jak rządził PSL to żaden Rolnik nie musiał szukać żony w telewizji !!!

Ale na serio 

Wystąpili wczoraj trzej tenorzy, jeden śpiewał lepiej, drugi gorzej. Trzeci zaś gdy w domu nie odrobił zadania, z karteczki swą kwestię zaiwania. Porwać serca wyborców?,

to nie metoda, głosów takie działanie Wam nie doda.

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1571963

No i już wszystko jasne: głównym punktem konwencji totannych było wspólne oświadczenie głoszące, że „Nie boimy się Kaczyńskiego”.

Jedna pani mówiła też, że PiS ją podgląda zza firanki a jeden pan oświadczył, że widzi brunatną chmurę. Doprawdy, bardzo interesująca impreza 

Vote up!
6
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1571960

Gdyby tylko cechą Totalnej Opozycji była „głupota” i w rezultacie, jak słusznie piszesz, owo „zapętlenie”, można byłoby sobie to całe antypolskie błazeństwo spokojnie odpuścić. Niestety, ludzie ci z rodowodami głęboko zakorzenionymi w PRL-u, usiłują spętać kajdanami nienawiści wszystko co tradycyjne, patriotyczne i katolickie w tym Kraju. Co więcej, przez spiskowe knucie z brukselskimi biurokratami, wrogimi idei niepodległości naszej Ojczyzny, ich akcje trzeba kwalifikować jako zdradę Narodu Polskiego. Stąd ta druga Targowica.

Bez szansy na polski Majdan, szaleńcza strategia Targowicy sprowadza się do akcji na rzecz chorobliwej idei: im gorzej dla Polaków, tym lepiej. Marzy im się wywołanie ulicznego buntu zagłodzonych, bezrobotnych Polaków. Zaplątani w to szaleństwo, resortowe dzieci oraz ich sympatycy, wyprani mózgowo przez niepolskie środki przekazu, ciągną nas do następnego rozbioru. Tego ideologicznego i tego prawdziwego. Utraty wolności na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy, gdzie zawsze będziemy pariasem i biednym nieoświeconym kuzynem, który wciąż wierzy w Boga.

P.S. Jednakże, Twoje pozytywne nastawienie poparte uczciwą, osobistą obserwacją pomaga. Tak Tobie samemu, jak i innym. Dziękuję!

Vote up!
10
Vote down!
0

Zbyszko

#1571985

Monika Olejnik przed chwilą powiedziała, że Rotmistrz Pilecki „przewraca się w grobie”. Czy ktoś może przekazać Pani "Redaktor", że Rotmistrz nie ma swojego grobu, że ciągle Jego szczątki są poszukiwane?
Jak już się chce mieszać nawalanki z historią to warto sprawdzić.

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1572041

Ten optymizm zewsząd dmucha Jeszcze dwa słowa do rządzących Kochani Nie lękajcie się!!!

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0
#1572045

Wychowana w komunistycznym kulcie służb specjalnych, Monika Olejnik, jest jedną z resortowych córek. Ta „gwiazda” TVN-u od dawna cierpi na amnezję wsteczną. Swego czasu nie pamiętała, że jej ojciec był wysokim funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. A na samo tylko wspomnienie o donosach na swego męża reaguje agresywnymi pogróżkami. Pamiętamy atak Olejnik na znienawidzonego przez nią Rafała Ziemkiewicza, który mówił, co myślał o jej komentarzu, gdy na łamach "GW" broniła Wojciecha Jaruzelskiego.

Cóż tam Monice Olejnik prawda historyczna o „jakimś tam” Witoldzie Pileckim, który powiedział do szwagierki Eleonory Ostrowskiej, że w porównaniu z katownią UB „Oświęcim to była igraszka”. Warto też przypomnieć, że ś.p. Lech Kaczyński po zakończonym programie w TVN "Kropka nad i" tak mówił do tej „gwiazdy”: "Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście … nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie."

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Zbyszko

#1572062