Konfa - czym to się je?

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Skąd się wzięła ta dziwna formacja? Myślę, że z czasem nastąpiło nieubłagane zatarcie wyrazistych granic - patriotym kontra jego brak, komuna / demokracja, państwo socjalne / liberalne, kultura / chamstwo. Jeszcze do czasów Palikota (skąd się on wziął?) podziały były wyraźne. Jednak zaczęły się zacierać - tak od ostatnich wyborów. Wspomniany Palikot rozsiał zarodniki "nowego chama", czyli osób przeciw czemukolwiek co ma związek z logiką, zdrowym rozsądkiem i patriotyzmem. Ten narybek zaczął się rozrastać i plątać tu i tam, szukając żerowiska. Część popłynęła do Nowoczesnej, ale to upadło. Rozleźli się po K15, PO, a część trafiła do korwinowskich grupek. Tam zrobiło im się miło. Można było otwarcie gadać, że lubi się forsę, że ma się w dupie Polskę, cokolwiek można wyrechotać i nic nie jest złe. Można czytać NIE, można każdą głupotę potwierdzić bzdurną teorią, a co?! Można swoją zawiść i wściekłość na to, że ktoś biedny dostał wsparcie obrócić w "program". Podatki - złem absolutnym! Dalej, skoro nie ma podatków, to po co urzędy?! Skoro jest wolność, to wszystko niepotrzebne! Armia też. Ameryka? Zło wszelkie (podobne twierdzenia jak postkomuny). Przecież można być niepodległym bez Ameryki! A armia - skoro nie ma podatków - też nie opłaci się. I niech nikt nie gada, że to na rękę Putinowi, czy Merkel!
Ogólnie rzecz biorąc, to taki stek pierdółek i ględzenia starego JKM, który nawiasem mówiąc należał do SD, czyli sprzymierzonej z PZPR partyjki, a obecnie robi otwarcie za ruskiego agenta, bo okazało się, że w Polsce wolno. Tzw. wymiar i organy nie mają ząbków. Chwalą więc też cynizm, zazdrość, nihilizm, i pod siebie, pod siebie, żeby więcej, żeby inny nie zmniejszył miseczki. Jak pieski, zeżreć szybko i bez przemyśleń, żadnych głębszych idei, po co to komu? I te rozważania o "biznesie" na poziomie teorii Ryszarda Petru sygnowane przez niejakiego Mentzena, który zawsze wie najlepiej. No i oczywiście 100% odporność na argumenty, oraz powtarzane w kółko frazesy i kłamstwa, o rozdawnictwie, o ogromnym wzroście podatków i skolonizowaniu przez krwiożercze USA. Jest też i nowy u nich lider, widać jak z napięciem walczy o wizerunek...
Samo patrzenie na tego ich frontmana - to chuchro o wyglądzie kurczaka z powstrzymywanym skrzywieniem mega-ust - już powoduje pytanie: "kto by k... chciał na to głosować?" Jak widać jest te 6-9%, które chcą. No, ale jak wiemy, zawsze jest te kilka procent, które zasra deskę w knajpianej toalecie. Nieznoszę tego Pali-Korwi-Petrunizmu. Tfu! Ale, poradzimy sobie, to tylko taka mała V kolumienka. PO było gorsze.

pierwotnie na moim blogu pod innym tytułem]]>tutaj]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

      Przecież ta indolencja nic konstruktywnego nie może stworzyć, a myślenie bardzo boli. Najłatwiej opluć, kłamać na potęgę, podnosząc do potęgi nieistotne chore tematy. Niestety skrajnie antypolskie. Ta obecna polityka totalnych zdrajców, przede wszystkim opiera się na emocjach, a kłamstwo i oszustwo stały się regułą, regułą która doskonale się wplata w rosyjską propagandę. Cała ta Unijna obecna polityka przedstawia obraz, baranów radośnie podążających do rzeżni. Ważną rzecz na koniec trzeba dodać, że gdyby nie Polska, to Rosja od dawna panowałaby po Lizbonę, po drodze połykając Niemcy i spółkę.

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1644290

Raczej mutacja.

Wobec rozczarowania zbyt spolegliwą i miękką  postawą przedstawicieli "dobrej..." powstało zapotrzebowanie.

Na bardzo bojowe, niekoniecznie skuteczne lecz hałaśliwe ugrupowanie.

I uważam że ciągle czepianie się sympatii i agenturalności ma swój cel.

Czy są autentyczne, czy też pochodzą z wyolbrzymienia pewnych Celowych wypowiedzi, Konfa ma w ręku jeden Autentyczny zarzut.

Bezczynność.

Gdzie owi zapuszkowani, puszczeni w skarpetkach, gdzie likwidacja agenturalnych mediów?

Gdzie Prawdziwa, dogłębna lustracja majątków, konfiskaty, kary bezwzględnego więzienia?

I wobec tylu zaniechań deklarowanych kroków, jak nie poddawać w wątpliwość kolejnej nieudanej odsłony "państwa prawa"?

Gdy potrzeba by metod rodem z putinlandii.

Co prawda stojącej na korupcji, lecz i na bezwzględnych pokazówkach.

Cały czas mamy do czynienia z nieruszalnymi aferami, brakiem wyjawienia powodów czy wykonawców weekendowych zleceń.

Z brakiem dobrania się do "de" świętym krowom".

Czym jest Konfa?

Oddolnym ruchem, agenturalnym(wielu by chciało).

A może wyrazem krzyku beznadziei kolejny raz oszukanych... .

 

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

brian

#1644295

Nic się nie da bez sprawiedliwych sądów. Dopóki są tacy jak dzisiaj - wszystko upieprzą. Dlatego bez tej reformy nic się nie uda. Nie zamkniesz żadnego zlodzieja, bo jutro wyjdzie. I tak dalej. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1644380

autentyczne wzburzenie

 

to onucami odurzenie

z tego się bierze

autentyczne wzburzenie

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1644296

"KONFA" - ma KONFiskować, więc konfiskuje Polakom - fundaMentalne prawa - jeDynie deKlarowane w Konstytucji RP...

- Które, od 1997 roku -> zawieszone SĄ na POlitycznym HAKU...

"OTUA"... - O - TU A-rtykuł 44 -> KONFiskujący Polakom prawo - do SĄDOWEGO odzysku kapitaŁów produkcyjnych (eksPortowych stoczni, hut, kopalń bogactw organicznych i mineralnych,  zakładów przemysłowych i prywatnych produkcji - niezbędnych bóbr materialnych)...

KONFiskta - materialnych - praw Obywateli Polski - POlega na zalegających archiwach  (prokuratorsko-sądowniczych) - zawierających (przymknięte) zgromadzone dowody - ewidentnych zbrodni antypoloniZmów...

Tak KOMPROMITUJĄCYCH - "przyczyny polityczne (SystemOwego) - nie ścigania przestępstw funkcjonariuszy pubLicznych"-​​​​​​ antypoloniZmów..., ŻE tylko  IMITACJE instytucji wymiaru sprawiedliwości - mogą dopuszczać POspolite (samorządowo-samosądowe) okradanie Obywateli Polski ...

- Okradanie Ich dorobków produkcyjnych (do polskiego redukowania niedoborów dóbr pubLicznych)

POspolite ZŁOdziejstwo "państwowe" -( ekstremalnie POtęgowane od 2008 do poŁowy 2015 roku) rozkradło  Polakom, Ich dorobki prokukcyjno-usługowe - "oczywiście" bez podstaw prawnych - teorEtycznie uzasadniających przyczyny polityczne - KONFiskowania Polakom - Wartości Wspólnych - Polski.

Pozdrawiam. J. K.

 

 

https://konstytucja.online/44

Vote up!
2
Vote down!
0
#1644299

Czy nie wystarczy choć na pięć lat wprowadzić prawo z dwudziestolecia międzywojennego?

Vote up!
4
Vote down!
0

Niepoprawny

#1644309

Wystarczy - dobry przykład -> naturalnie, dobrowolnie, własnowolnie, nieprzymuszenie, roztropnie (tropem: wzorowych śledztw rozpoczętych w 1997 roku) - zrozumiałe, skutecznie -> OCZYWIŚCIE.

Pozdrawiam. J. K.

 

 

https://repozytorium.ka.edu.pl/handle/11315/28262

Vote up!
0
Vote down!
0
#1644321