Skucha

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Mnożą się ślepe ataki PO-wców i Petru-owców na projekt prac nad nową Konstytucją. Krzyk się podniósł straszny. A ja sobie patrzę, patrzę i nadziwić się nie mogę. Jak to jest? Najpierw był krzyk, że koniecznie, ale absolutnie, trzeba bez zastanowienia, natychmiast, co do przecinka opinię Komisji Weneckiej wdrażać, potem był krzyk, że rezolucję Parlamentu Europejskiego trzeba przyjąć bez najmniejszego zająknięcia. Co mnie dziwi? Sprzeczność logiczna. W rezolucji jest apel o pozytywne odniesienie się do opinii Komisji Weneckiej, a ta zawiera apel o reformę Konstytucji. Cytuję:

"140.     Pomimo, że to zdecydowanie nie jest dobry moment, w obecnych okolicznościach, aby omawiać reformę Konstytucji i ewentualne Nowelizacje, jednak Komisja Wenecka zaleca, aby do Konstytucji w perspektywie długoterminowej została wprowadzona poprawka, wprowadzającą większość kwalifikowana w wyborach sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez Sejm, w połączeniu ze skutecznym mechanizmami zapobiegającymi sytuacjom impasu." (http://www.tvn24.pl)

Pamiętam dobrze wypowiedzi polityków Kukiz'15, że to tochę nie tak, by Komisja Wenecka, a za nią PE żądały od Polski z jednej strony bezwzględnego stosowania się do obecnej Konstytucji, z całą świadomością jej mankamentów, i z drugiej strony - przygotowania nowej Konstytucji. Teraz tzw. opozycja podług swojego widzimisię "poprawia" Komisję Wenecką i Parlament Europejski. 

Reforma Konstytucji jest zatem realizacją zaleceń Komisji Weneckiej i Parlamentu oraz Komisji Europejskiej.

Można się oczywiście zawsze spierać, który czas jest ku temu najodpowiedniejszy, ale mam nadzieję, że ta decyzja jednak nie będzie nam narzucana z zewnątrz, że te ośrodki pozostawią jednak tę odrobinę autonomii polskiemu, demokratycznie wybranemu rządowi? Zresztą obecny pomysł nie grozi rewolucją z dnia na dzień, ale polega na podjęciu długofalowych prac, zakłąda roczną perspektywę. Cytuję prezesa J. Kaczyńskiego:  

"Konstytucja 3 maja przewidywała swoją weryfikację co 20 lat. W przyszłym roku będzie 20 lat od uchwalenia Konstytucji z 1997 roku. Czy to nie dobry moment do podjęcia pracy nad nową ustawa zasadniczą? To dobry moment."

[wytłuszczenie moje]

http://300polityka.pl/news/2016/05/02/kaczynski-o-zmianie-konstytucji-referendum-rzeplinskim-planie-morawieckiego-i-tusku-6-kluczowych-cytatow/

No, cóż, rozumiecie teraz. Po prostu skucha, skucha, Panie Schetyna, dyletanctwo, Panie Petru...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)