Igor Janke myśli jak Al Kaida?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

We wczorajszej "Rzeczpospolitej" Igor Janke "dowcipnie" komentował sprawę tajnych więzień CIA w Polsce. Pytał, kpił: a gdzie miały być - na wieży Eiffla? Według niego "Europa traci instynkt samozachowawczy"; twierdzi on, że jak godzilismy się na wojnę, to i na więzienia i tortury, a rozprawianie o prawach, w tym prawach człowieka, to idiotyzm, pięknoduchostwo, kwestie trzeciorzędne.

Red. Janke, niby inteligentny człowiek, a pisze takie rzeczy? Dzisiaj, kiedy już nie ma mowy o "rzekomych" tajnych więzieniach, ale po prostu o więzieniach i postawione są prokuratorskie zarzuty pp. Siemiątkowskiemu i Millerowi, powracam do jego słów i sposobu myślenia.

Po pierwsze, Panie red. Janke, my nie godziliśmy się na tę wojnę, a decyzja o wkręceniu w nią Polski została podjęta ponad naszymi głowami, nawet bez informowania Sejmu, nie mówiąc już o jego zgodzie w formie jakiegoś głosowania, bez konsultacji ze społeczeństwem.

Po drugie, wsparcie "misji pokojowej" sojusznika to kwestia bardzo, bardzo odległa od zgody na tajne więzienia i tortury na terytorium własnego kraju. To nie jest kwestia jakiegoś "pięknoduchostwa", tylko przestrzegania prawa, krajowego i międzynarodowego, oraz podstawowych reguł cywilizacyjnych. Nie godzilismy się na to, by ktokolwiek - łapany jak dzikie zwierzę przez hycla - był w naszym kraju więziony i torturowany, bez żadnych procesów, sądów, wyroków, bez prawa do obrony. Nie godziliśmy się, by w naszym imieniu ktokolwiek postępował tak samo jak Al Kaida, by stosował te same metody.

Po trzecie więc, Panie red. Janke, nie wiem, skąd Pan wie, że ci więzieni byli winni, czy niewinni? Ma Pan w tej sprawie jakieś bliższe informacje, dowody? Wysłani w nieznane żołnierze mieli za zadanie wymordować lub wyłapać członków wrogiej Al Kaidy, ale czyż tam nie byli wszyscy do siebie podobni i czy nie było łatwiej złapać jakiegoś niegramotnego chłopa pasącego kozy, niż ostrzeliwującego się z karabinu albo mogącego odstrzelić jeszcze jakąś rakietę Taliba? Jak Pan może pisać, żebyśmy nie zajmowali się "losem ludzi, którzy chcieli wymordować nasze rodziny"? Na jakiej podstawie przesądza Pan o ich winie? Tylko takiej, że byli Arabami, muzulmanami? To wystarczy, by uznać, że są terrorystami, nie mają oni żadnych praw, że można ich więzić, męczyć, torturować? Pewnie niektórzy pod torturami mogli się przyznać do niepopełnionych czynów, a inni, którzy uparcie milczeli, mogli zostać uznani za szczególnie groźnych, zatwardziałych terrorystów... Tylko jedna rzecz jeszcze: w naszym systemie prawnym, cywilizacyjnym, nawet mordercy, nawet najgorszym zbrodniarzom, przyznajemy prawo do sądu.

Dla Pana, Panie red. Janke, wydaje się to nieistotne: przyjął Pan i szerzy taki stereotyp, że każdy Arab, islamista, to z pewnością terrorysta: zabić go i nie zastanawiać się! Objawiającej jakieś skrupuły Europie zaś zarzuca Pan słabość i zajmowanie się idiotyzmami! Czym więc się różni Pańskie myślenie od Ossamy Bin Ladena, od Al Kaidy?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo by sie ucieszyli...:-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239672

mieszczuch7
Umieściłem, ale adresat nie raczył odpowiedzieć. Chyba mają jednak z tego jakąś frajdę, bo dali tę notkę na SG!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#239817

Prosze przyjąc za pewnik, że nie wiemy nic - ani czy byli to terroryści, ani czy byli faktycznie torturowani. Pan zaklada, ze to wie, red janke tez (nie jest on zreszta z mojej bajki ale jednak jego argumentacja przemawia do mnie).  To co uderza, to jak przedtem ciągłe obwinianie nas, Polaków. Niemcy zabijali Żydów - winni sa Polacy bo to polskie obozy, Rosjanie mordowali i więzili ludnośc Śląska (zresztą także Polskich patriotów w obozach poniemieckich - winni sa Polacy itd itd. Teraz PE wini nas, Polaków za to że Amerykanie swoich więźniów przetrzymywali, przesłuchiwali, mozliwe że nawet torturowali - ale nie rozlicza Amerykanów, Prezydenta, nie wiem CIA czy kogo tam, tylko Siemiątkowskiego. I Polskę jao całośc. Za II wojne światowa i jej tragiczne skutki winni są jacyś tam mityczni Naziści, Hitlerowcy, Faszyści - no i oczywiście Polacy. Polacy jako naród. Dlatego nie zgadzam sie z Pana protestem, przed obroną by może jednak terrorystów wtedy, gdy wiedza o  nich nie jest i pewnie nigdy nie bedzie znana.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239707

mieszczuch7

Może masz rację? Może nie należy już w nic wierzyć, zwłaszcza w wiarygodność zarzutów stawianych przez prokuraturę, a ujawnianych w trzy miesiące po fakcie? Dziękuję za mądrą refleksję i zgadzam się co do pompowania win Polaków. Ale Pan powinien zgodzić się też ze mną co do pompowania stereotypu "Islamisty-terrorysty", czyż nie?
Kłaniam się

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#239820

"We wczorajszej "Rzeczpospolitej" Igor Janke "dowcipnie" komentował sprawę tajnych więzień CIA w Polsce. Pytał, kpił: a gdzie miały być - na wieży Eiffla? Według niego "Europa traci instynkt samozachowawczy"; twierdzi on, że jak godzilismy się na wojnę, to i na więzienia i tortury, a rozprawianie o prawach, w tym prawach człowieka, to idiotyzm, pięknoduchostwo, kwestie trzeciorzędne."

Janke ma rację. W wielu sprawach racji nie ma ale w tej akurat jego rozumowanie jest absolutnie prawidłowe.
I niech Bóg ma nas w swojej opiece jeśli myślenie inaczej stanie się u nas normą.

"Dzisiaj, kiedy już nie ma mowy o "rzekomych" tajnych więzieniach, ale po prostu o więzieniach i postawione są prokuratorskie zarzuty pp. Siemiątkowskiemu i Millerowi, powracam do jego słów i sposobu myślenia."

W tej sprawie powinniśmy bronić naszej racji stanu. Nawet jeśli ma ona ohydny łeb Kwaśniewskiego i Millera. Co jest tą racją stanu ? Obrona własnego państwa na arenie międzynarodowej za wszelką cenę. Nawet za taką, że na pytania o te rzekome więzienia powinna padać z ust każdego urzędnika taka odpowiedź:

- w sprawie rzekomych więzień nie mamy nic do powiedzenia. Spierdalajcie.

Janke dobrze pisze, że "Europa traci instynkt samozachowawczy" - problem w tym, że Polska JUŻ straciła instynkt samozachowawczy. Za chwilę przyznamy się do więzień CIA, od wielu miesięcy jakieś skurwysyny ciągają naszych chłopaków przed sąd za rzekome ludobójstwo w Afganistanie... jeszcze chwila i u nas coś poleci w powietrze.

Póki co ratują nas dwie rzeczy - klimat i socjalny syf. Dzięki temu ta muzułmańska dzicz omija naszą zieloną wyspę jak zapowietrzony rewir.

O ile "Europę" (bo i nie całą) jeszcze jestem w stanie zrozumieć - na tamtejszy socjal zwaliła się taka rzesza muzułmanów, że ze zrozumiałych powodów rząd niejednego z państw tak dzisiaj drących mordę o rzekome więzienia CIA, jest po prostu zakładnikiem swoich świeżo upieczonych obywateli. Polski i nastrojów w Polsce panujących zrozumieć nie jestem w stanie. Jedyne argumenty jakie ewentualnie można wziąć pod uwagę na wytłumaczenie tego filosemityzmu to albo chęć małpowania postępowych paranoi albo przynależność do klubu nienawidzących USA.

Czy to się komu podoba czy nie, cywilizacja białego człowieka jest w trakcie wojny z pseudo-cywilizacją człowieka niebiałego. Dodatkowo rzecz komplikuje fakt, że człowiek niebiały posiada to czego potrzebuje człowiek biały. To są niestety okoliczności, które wręcz przesądzają o tym, że ten konflikt trwa i trwać będzie wiecznie.

Warto, zdając sobie sprawę z powyższego, przemyśleć dogłębnie po której stronie stajesz.

Gdybyś nie mógł zasnąć urażony moim głosem, zawsze możesz coś policzyć przed snem. Np. głowy chrześcijan zarżniętych i dzień w dzień zarzynanych przez współwyznawców "jakiegoś niegramotnego chłopa pasącego kozy", czy innego biedaka, który najpierw polatał sobie po świecie za friko, a potem obijał się na Karaibach przez parę lat.

Mało rzeczy ogólnie mnie dziwi ale ten wpis autentycznie mną wstrząsnął.

Przykro mi to mówić ale dałem jedynkę. Nie było innego wyjścia.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#239835

AdamieDee,

nie chwalcie za bardzo Igora Janke, bo to naprawde dobry, medialny  gagatek !

Stworzyl niezalezny portal - salon 24. i od lat kompromituje to miejsce.

A jego kumple z Rzepy i Uwazam Rze tez patrza na niego z przymrozeniem oka.

Janke siedzi okrakiem na barykadzie narodowych sporow, a co to oznacza, to chyba wiesz ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#239841

...ale czasem i zwierzę potrafi zagadać ludzkim głosem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#239842

No... dobrze, 

ze znasz gadzine i wiesz, co ona moze ;)

Ja jestem w tym temacie dosc krytyczny, ale zagladam na jego portal od lat i znam te jankeskie manipulacje ponizej pasa.

Jest to, niestety, bardzo smutny temat rozdzwiekow na prawicy i dzialania rozlicznych harcownikow tajniackich.

pozdro.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#239843

Ja tam tylko wklejam to co piszę na Niepoprawnych. Po tym co czytam na temat S24 nie mam ochoty się tam szlajać i użerać z lewactwem ; )

Jak już to wolę "kukły" z NE, mają fajniejsze - Migalski, Gudzowaty ; ))))

Wracając do S24 - wiesz, Konstancin-Jeziorna to droga miejscowość, jak się tam mieszka to trzeba kombinować żeby nie ustępować Lisowi, Urbanowi i innym sąsiadom ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#239845

AdamDee:

/.../  Konstancin-Jeziorna to droga miejscowość, jak się tam mieszka to trzeba kombinować żeby nie ustępować Lisowi, Urbanowi i innym sąsiadom ; )

-----------------------

Sluszna uwaga ;)

Mieszkanie obok Lisow i Urbana zobowiazuje do salonowej sztamy !

* ponizej... zdjece z oferty sprzedazy domku w K. - J. - 300 m2 za jedyne... 4.900 000 zl.

Ale biblioteka w tym domku ladna:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#239848

- z tym że wykorzystuje inteligencję do swoich pokrętnych celów.

www.ratujemyroja.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#239858