Przegrana chciwej Europy

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Świat

Nie zgadzam się z tezami "Starego" w notce "Przegrani", eksponowanej na SG na Salon24. Po pierwsze ów "Mieszkający we Francji Tunezyjczyk" nie dał "wyrazu nienawiści “wykluczonych” do “profitentów”. Żadni "wykluczeni" za nim nie stali. We Francji jest dużo biednych ludzi, którzy nie nienawidzą, nie kradną, nie napadają i nie zabijają. Nie wiem, czy ten przestępca jest w jakikolwiek sposób charakterystycznym przedstawicielem Tunezyjczyków. Moim zdaniem, nie jest. Od Tunezyjczyków doznałem wiele serdeczności. Podobnie o nas mówi się, że Polacy są złodziejami, a Polki kurwami. Osobiście nie znam nikogo, kto by ukradł w Niemczech samochód, ale to jest już naszą "marką" narodową. 

 

Według autora "Zbrodniarz się zemścił za niemożność radowania się z prawa do uczestnictwa w przywilejach, których nie dostąpił z własnej winy lub wskutek uprzedzeń środowiska, czy wreszcie zacofania rodziców, którzy mu poskąpili środków na edukację." Szybki osąd i moim zdaniem nietrafny. Bardziej logiczne jest to, że do wyjazdu z rodzinnej wioski pod Sousse zmusiła go bieda, a nie skąpstwo rodziców. Zacofanie i uprzedzenia są immanentnie związane z biedą. Jaka zaś była jego wina, że urodził się w kraju tak biednym?  Skąd wiadomo, jakie były jego intencje? Autor ma zdolności jakieś paranormalne?

 

Możliwe jest równie dobrze, że był to typowy atak samobójczy, popełniony z pełną świadomością że atak na innych ludzi sprowadzi na niego śmierć, że zostanie zabity przez siły porządkowe. Typowe jest również takie samobójstwo w sytuacji rozwodu, wcześniejszej przemocy wobec żony, dzieci, kiedy sprawca zabija całą rodzinę i na końcu sam siebie albo pozwala zabić się policji. Z dostępnych informacji wiadomo, że nie był on zaangażowany ani poiitycznie, ani religijnie. 

Czy takie zdarzenie akurat wzmaga nienawiść do polskich imigrantów? Nie sądzę. Takie zdarzenia wzmagają przede wszystkim nienawiść do imigrantów arabskich, "pochodzenia islamskiego" jak się wyraził jeden z uczonych eksertów TVN-u, i afrykańskich, idące za tym ataki na tle rasowym, coraz częstsze w tzw. starych demokracjach.

"Zbrodnie ekstremistów popełniane na społecznościach, które im udzieliły schronienia budzą nienawiść mniej zorientowanych w problemie tubylców." Generalizacje zawsze są fałszywe, cytując Marka Twaina. To nie była zbrodnia ekstremistów, tylko indywidualna, zwykłego kryminalisty. Ale z drugiej strony, czy bardziej "zorientowani tubylcy" mogliby polubić ekstremistów-zbrodniarzy? 

Winnych ksenofobicznych ataków na naszych rodaków w Wielkiej Brytanii proszę nie szukać w nowych imigrantach z Bliskiego Wschodu. Ta ksenofobia w Angolach była od dawna, ta pogarda wobec innych, lęk wobec obcych był od zamierzchłych czasów.  Nie uszanowano nawet we właściwy sposób naszych bohaterskich lotników walczących o Anglię, odebrano zasługi tym, którzy złamali szyfry Enigmy itd., itp.

I znowu fałszywa teza: "Rzecz wymaga tylko czasu. A tego właśnie uciekinierzy raczej nie mają." Otóż mają, mają bardzo dużo czasu. Oni, zniewoleni od wieków okrutnym traktowaniem i ekonomiczną eksploatacją kolonistów, przybywają do Europy Zachodniej od lat 50-tych w sposób ciagły i systematyczny. Władze Francji, Belgii i Niemiec  specjalnie ich sprowadzały i sprowadzają jako tanią siłę roboczą, do swoich kopalni i fabryk, kontynuując swoją dawną politykę, kierując się tylko chciwością, zyskiem i traktując ich niczym ludzkie śmieci. Odpowiedzialnych proszę szukać raczej we władzach Europy. 

 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Zgadzam sie, ze winne sa przedewszystkim wladze krajow europejskich i wlasciciele gospodarki ale sam akt zbrodni nie jest tylko konsekwencja zbrodniczej osobowosci danego osobnika. Indywidualny akt popelnil Brevik. Udrzyl z premedytacja tam gdzie spodzieal sie, ze decydentow najbardziej zaboli. Widac, nie zabolalo dostatecznie mocno.

Zbrodnia Tunezyjczyka nie jest tylko indywidualnym aktem sprzeciwu czy desperacji. Jest to rowniez systemowe dzialanie ideologiczne wyplywajace i islamskiej indoktrynacji i ideologicznego, politycznego i ekonomicznego konfliktu wiernych muzulmanow z tym co w Europie. W naszych czasach takie zbrodnie popelniaja tylko Muzulmanie w Europie i Ameryce Polnocnej. Jakos sie nie zdarzylo, ze rozzaleni na bialych Amerykanow Latynosi morduja ich w kosciolach czy podkladaja bomby w metro.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1516587

Usprawiedliwianie mordercy z Nicei nie mieści się w głowie, szczególnie jeśli usprawiedliwienie pisze sie po polsku...to nie żaden biedny "wykluczony" tylko terrorysta islamski nie nawidzący chrześcijańskiej Europy...a współsprawcami tragedii sa lewaccy idioci od dziesięcioleci zapatrzeniw "multi-kulti"...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1516591

Przegladam systematycznie Salon24, ale Starego nie czytam.

Nie da się oddzielic ataku w Nicei od religii islamu. Ponieważ jest to jedyna religia, która obiecuje pośmiertną nagrodę za zabijanie niewiernych (co prawda hurysy obiecane są wyłacznie męzczyznom).

Nie przemawia do mnie argument, że nie wszyscy muzułmanie są terrorystami; owszem nie są, ale imamowie w meczetach nie potepiają zamachów. Nie potepiaja też obrzezania kobiet, zemsty honorowej, sprzedawania i gwalcenia dziewczynek należacych do "niewiernych".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1516592

....myślę,że autor notki wybaczy mi, że odbiegnę nieco od tematu, ale taka jest konieczność chwili

WIELKA RADOŚĆ W DOMU GUCIA, GUCIO GUMĘ MA DO ŻUCIA

LECZ OKRADŁA GUCIA LUCIA GUCIO GÓWNO MA DO ŻUCIA

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1516596

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

http://sbb-music.jimdo.com

#1516609

Na rodzinnej ziemi tego człowieka germańscy okupanci (południowoskandynawscy androphagowie Frankowie okupujący również celtycką Gallię) porobili "państwa" i

obozy koncentracyjne,

zdetonowali conajmniej 4 bomby jądrowe !!!

 

Ojczysta ziemia tego człowieka okupowana jest już od czasu Wandali, którzy w latach ok. 200-400 n.e. grabili i pustoszyli, przemieszczając się w górę Odry i Warty, Piastowski (od ok. 600 p.n.e.) Śląsk, a następnie (w)Andaluzję i w końcu północną Afrykę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wandalowie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Frankowie

http://en.wikipedia.org/wiki/Gerboise_Bleue

http://america.aljazeera.com/articles/2015/3/1/algerians-suffering-from-french-atomic-legacy-55-years-after-nuclear-tests.html

 

Przebywając w mniej skażonej Europie był nadal skazany na wyzysk i dyskryminację.

Cóż mógł zrobić ?

 

Polska jest w podobnej sytuacji, zapraszam do zapoznania się z historią terroryzmu w Europie:

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/terroryzm-w-europie

http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/zniszczyc-pelna-pychy-europe

 

i ponad 4000-letnią historią Piastowskiej cywilizacji:

http://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/1289-ostatni-sejm-cywilizacji-piastow

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

http://sbb-music.jimdo.com

#1516610