Chór Balcerowicza: PKB siędzie, bieda będzie. Co to będzie, co to będzie?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Komisja Europejska prognozuje dla Polski optymistycznie wyższy wzrost PKB, niż oczekiwany wcześniej - 3,5 proc. w tym roku i 3,2 proc. w przyszłym, odbicie w inwestycjach, spadek bezrobocia i wyższy deficyt sektora finansów z powodu inwestycji i wydatków socjalnych.

Wzrost gospodarczy Polski przyspieszy do 3,5% w 2017 r., prognozuje zgodnie Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Odnotowujemy szybki wzrost plac. Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zwiększyło się w marcu o 5,2 proc. rok do roku.

Agencje ratingowe Standard & Poor's ani Moody's & Fitch nie obniżają wiarygodności Polski...

A Balcerowicz zapowiadał katastrofę w stylu greckim. Głównie z powodu 500+. Dziwne, nieprawdaż? Tymczasem nawet Komisja Europejska robi mu wbrew i chwali PIS-owski rząd: „Nowy dodatek dla dzieci zwiększy dostępny dochód oraz zaufanie konsumentów” – czytamy w najnowszym opracowaniu z Brukseli. Balcerowicz twierdził, że "program PiS jest programem spowolnienia wzrostu gospodarczego w Polsce". Okazał się niewiarygodny. Raz jeszcze. I niczego się nie uczy, nie wyciąga wniosków. Wczoraj znów to samo:

"- To jest taka bonanza w stylu greckim. Grecy przez kilkanaście lat mieli bonanzę, a potem katastrofę - powiedział Balcerowicz."

A muzykę do tych słów robi mu PO:  a to jałowy, "przenoszony" przez 3 lata wniosek o Trybunał Stanu dla b. premiera Jarosława Kaczyńskiego, a to znowu przekaz dnia o dymisji ministra, kabaretowe skakanie po Błaszczaku, a to straszenie PIS-em... I znowu wszyscy chórem: PKB siędzie, bieda będzie. Co to będzie, co to będzie?

]]>http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-11/ke-podwyzsza-prognoze-wzro...]]>

]]>http://forsal.pl/artykuly/929333,polska-gospodarka-zwolni-czy-przyspiesz...]]>

]]>http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1755270,Agencja-ratingowa-Sand...]]>

]]>http://www.rp.pl/Dane-gospodarcze/304199925-Wzrost-plac-nabiera-rozmachu...]]>

]]>https://wiadomosci.wp.pl/agencje-fitch-i-moody-s-nie-zmienily-ratingu-po...]]>

]]>https://www.wprost.pl/530903/Balcerowicz-Program-Rodzina-500-to-marnotra...]]>

]]>http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/komisja-europejska-twierdzize-500...]]>

]]>http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/balcerowicz-o-wynikach-gospodarczych,74699...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (5 głosów)