Po filmie "Pucz" kilka zdań...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Po wczorajszym obejrzeniu na TVP1 filmu dokumentalnego "Pucz" (jest na YouTube) napisałem na gorąco komentarz, który w poniższym tekście przedstawiam w wersji mocno rozszerzonej.

Reżyserka film zrobiła specyficznie, bez żadnego komentarza. Liczyły się obrazy i wypowiedzi innych w tym "puczystów" a film składał się w większości z materiałów nagranych przez samych zdrajców Polski i Polaków.

Pomijając zbydlęcenie totalnych sejmowych zdrajców, to mnie osobiście najbardziej  poraża głupota odmóżdżonych zwolenników totalnej opozycji. Ta nienawiść, agresja, udawanie rannych oraz lemingowatość i podatność na manipulacje swoich zdradliwych przywódców. To jest po prostu amok, jakieś zezwierzęcenie i całkowita nieumiejętność logicznego myślenia. Oni nie myślą, ale jak lemingi i barany... idą na rzeź nie wiedząc po co... Bo "nienawidzę PiS"... To jest przesłanie mojego pokolenia 40-60 latków, które zostało totalnie ogłupione przez michnikowszczyznę. Ci ludzie są chorzy z nienawiści i szkoda mi ich. Lata propagandy antykaczystowskiej zrobiły swoje. Oni nic nie rozumieją, nic nie wiedzą... przy nich taki R. Petru to intelektualny guru. I to jest największą bolączką dzisiejszej Polski. Te 20% całkowicie bezmyślnych i odmóżdżonych (spośród ludzi aktywnych wyborczo). Nadzieja jest w młodych ludziach i w tych, którzy dotąd nie ufali nikomu i nie brali udziału w wyborach (50%). Oni zauważyli, że po raz pierwszy od 27 lat rząd zaczął o nich dbać, rządzić dla nich. I wiem, że to się przełoży na wynik wyborów.

Osobiście brakowało mi rozszerzenia wątku niemieckiego o nagły "polski" zamach terrorystyczny i cytaty z niemieckiej prasy. Trochę było, ale za mało.

Film na lemingach nie zrobi żadnego wrażenia. Pozostaną przy swoim zdaniu. Ich się nie da zmienić. Znam ich w realu. To ludzie, którzy są pozbawieni szarych komórek a ich wychowanie jest z pogranicza ubeckiego, WSI-owego, michnikowego i wałęsowskiego rynsztoka. Nie mają pojęcia o honorze, kindersztubie, służbie publicznej, klasie intelektualno-osobowościowej. Nie wiedzą co to znaczy prawdziwa polska elita i wzgardzają tą polskością i Polakami. Czują się klasą wyższą, wykształciuchami, co wmówił im A. Michnik i reszta potomków żydo-ubecji oraz tzw. elit III RP. To zaczadzenie A. Michnikiem i lewacko-demoliberalną ideologią jest u nich totalne a do tego występuje u nich tzw. dysonans poznawczy... Nie chcą zrozumieć rzeczywistości po 1989 roku, bo zawaliłby się ich świat, choć gdzieś tak pod skórą wiedzą, że nie mają racji... ale nie przyznają się do tego i tyle. To odrzucenie prawdy i realiów to typowa reakcja u ludzi z dysonansem poznawczym, o którym pisałem wielokrotnie [m.in.:1,2]. Ich wiedza, sposób bycia i rozumowania jest tak prostacki i debilny, że aż mnie przeraża. Ich przekonano, wmówiono im, że stanowią wyższą kastę ludzi i oni w to uwierzyli, choć "słoma wychodzi im z butów" cały czas. A tak naprawdę to prymitywy ludzkie z ukrywanym kompleksem niższości wobec normalnych Polaków i całej spuścizny historycznej Polski. Bo tak naprawdę w dużej mierze to nie są Polacy - szczególnie liderowo - a jeno obywatele polscy. Ta hołota puczystowska w sejmie i na ulicach przed wojną czyściłaby buty normalnym elitom polskim. Oni mnie - jako Polaka - obrażają po prostu i tyle.

Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej, ale dobrze, że taki zapis powstał. To jest jawne oskarżenie o próbę zamachu stanu, siłowego zamachu stanu i rozlewu polskiej krwi. Natomiast odpowiedzialni za cały ten pucz, okupowanie sejmu, agresję wobec władz i posłów muszą ponieść jakąś karę, zarówno finansową, jak i prawno-karną. Prawo przecież obowiązuje w Polsce wszystkich po równo, choć wiem, że według elit III, oni są świniami równiejszymi wobec prawa niż inne zwierzęta (za G. Orwellem: "Folwark Zwierzęcy"). Dodatkowo - oprócz samych posłów - należy obciążyć finansowo same partie biorące udział w próbie siłowego zamachu stanu w Polsce.

Pomijając jednak zwolenników totalnej opozycji to jej liderzy też są antypolskimi i egocentroistycznymi prymitywami sterowanymi przez ludzi z "wyższej półki". W filmie widać ich kompletną degrengoladę osobowościowo-intelektualną. Znam wielu ludzi, którzy nieraz - jak to w życiu - stoczyli się na samo dno, ale nawet wtedy zostali myślącymi normalnymi osobami (oczywiście nie wszyscy), czego nie można powiedzieć o liderach, posłach i senatorach totalnych zdrajców. To, co pokazał o nich film "Pucz" świadczy jedynie o tym, że znaleźli się na dnie śmierdzącej gnojówki, pod której dnem jest już tylko zapomnienie lub wyszydzenie na kartach historii Polski.

Oczekuję też, że polskie oraz sojusznicze (CIA) służby kontrwywiadowcze (i wywiadowcze) zbadają cały organizacyjny i wykonawczy proceder próby zamachu stanu. Nie wierzę bowiem, żeby przygotowały go kukiełki w rodzaju M. Kijowskiego, G. Schetyny, Mazguły czy R. Petru. Podobnie nie wierzę, że trochę większe kukiełki w postaci A. Michnika, Smolarów, L. Balcerowicza, W. Frasyniuka, B. Komorowskiego, T. Lisa, A. Olechowskiego, M. Dukaczewskiego i innych były kreatorami całego zamieszania. Operacja była zapewne zaplanowana przez większych i być może też zagranicznych braci lewacko-demoliberalnych, nienawistników Polski i Polaków. Należy też ostatecznie wyjaśnić udział w całej hucpie D. Tuska i wreszcie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy D. Tusk faktycznie był (jest) agentem BND i czyje interesy reprezentuje. I nie może być dla tego anty-polskiego zdrajcy poparcia na następną kadencję a jak bez immunitetu przekroczy granicę Polski to trzeba dla niego przygotować "dołek", areszt oraz odpowiednio osądzić (też za Smoleńsk). Ponadto też należy zbadać i ostatecznie rozwiać wątpliwości związane ze ewentualną współpracą z WSI i służbami moskiewskimi B. Komorowskiego i A. Kwaśniewskiego.

Odrębną sprawą jest też zbadanie okoliczności powstania i prześwietlenie transparentności  finansowania .N i KOD oraz organizacji "w odwodzie", czyli Obywateli RP.

I na koniec... PiS (J. Kaczyński) tych oszołomskich zdrajców rozgrywa na razie jak dzieci, ale musimy uważać, bo oni nie zaprzestaną swoich destrukcyjnych działań. Zbyt wiele interesów zostało przez obecne władze naruszonych a dodatkowo również musimy bacznie obserwować unijne i moskiewskie elity oraz też na unijnych, polskich i totalnych zdrajców w postaci eurodeputowanych w stylu Thum czy Lewandowskiego.

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2013/06/kilka-politycznych-refleksji-z-apelem.html

[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/10/rady-dla-oszukanych-wyborcow-po.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:21)

Komentarze

doskonale wiedzą co się dzieje i walczą wszekimi sposobami za( )żarcie, a że nie wychodzi im tak jak ichnim mocodawcom - cóż, obecnym wodzom brak elementarnej dyscypliny. Wiedzą już, że PIS zmieni ordynację wyborczą w wyborach samorządowych, a to dla nich będzie juz totalny koniec. Ostatnie ich wpadki mają więcej wspólnego z elementarnym brakiem etyki niż z brakiem rozumu. Niefortunnie, teraz nie stać ich nawet na lojalność nawet w obec siebie. Ktoś kiedyś powiedział, że dużego zła nie da się fizycznie ugasić, takie zło musi się samo wypalić, więc im potrzeba bardziej egzorcysty niż nauczyciela, albo się sami do końca wypalą.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0
#1530594

Ja również oczekuję rzetelnego ustalenia kto był inspiratorem tych haniebnych wydarzeń w Sejmie. Tak jak ty mam przekonanie, że za tymi zaprzańcami stoją jacyś ludzie, którzy nienawidzą Polski, którzy nawet za cenę przelewu krwi chcą utrzymać nasz kraj jako swoje kondominium. Wszytko wskazuje na zagranicę. Dowodem na moje twierdzenie jest dziwny i natychmiastowy zanik sygnału TVP w znacznej części Polski podczas puczu. To zdumiewające, że cała infrastruktura transmisyjna jest w obcych rękach, a doprowadził do tego rząd PO-PSL. Koniecznie powinniśmy odzyskać sieć transmisyjną bo to strategiczny element obronności kraju. Służby muszą dokładnie ustalić przyczynę przerw i pogorszenia jakości odbioru TVP. Ustalić i ukarać winnych.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1530595

Żeby wyłączyć sygnał TVP niemal w całym kraju trzeba siły i możliwości - a tych nie maja pajace ze szKODu, ale maja niemieccy agenci i ich oficerowie prowadzący...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1530599

Udział Tuska w tej hucpie rzeczywiście wskazuje bardziej na Niemcy niż Rosję jako organizatorów. Niemcy tracą na tym rządzie najwięcej, bo Tusk zrobił z Polski land niemiecki z tania siła roboczą, a juz za stocznie powinien bekonąć w więzieniu. Zrobił to dla Niemców i naprawdę czekam na wyjasnienie jego niemieckiej agenturalności. Dla Tuska "polskość to nienormalność", więc ojczyznę ma tam, gdzie jego matka i dziadek... w sprusaczonych Niemczech. Oczywiście Moskwie tez zależy na destabilizacji, ale z ich strony nie było i nie ma aż takiej nagonki na polskie władze jak w Niemczech.

Po nieudanym puczu nagle Merkelowa chce sie spotkać z Kaczyńskim a przedpole powoli robia niemieckie media. Nie dziwne?

Ogólnie zaś uważam, że po niemieckiej stronie i dziesiejszej UE grozi nam największe zagrożenie. Dobrze, że jest Trump, który dla Niemców jest szokiem, szczególnie po ostatnim wywiadzie :).

Pozdrawiam

P.S. Nie zapominajmy jeszcze o sklerotyku G. Sorosie i michnikowszczyźnie oraz dawnych WSI...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1530613

"Ogólnie ja ten film zrobiłbym trochę inaczej, ale dobrze, że taki zapis powstał" Ja natomiast nic bym nie zmienił ponieważ film na Facebook robi furorę a to najważniejsze, żeby dotrzeć do lemingów. Co do podziału społeczeństwa i żalu za tych zmanipulowanych to radziłbym powściągliwość oni szczali na krzyz i bluznili Niszczyli i niszcza wszystko co polskie. Mam w dupie czy sa to resortowe dzieci czy zmanipulowani. Każdy ma swój rozum i odpowiada za swoje czyny teraz!

Otucha jest to ze coraz mniej opetanych i zmanipulowanych. Widac Bog daje im jeszcze szanse. Ja takiego milosierdzia nie mam i idioci beda dla mnie idiotami choc byli moimi znajomymi. Natomiast bede nabieral szacunku do tych ktorzy do konca 2016 roku sie opamietali i aktywnie ale to aktywnie wspieraja rzad Beaty Szydlo. Nasz Polski Rzad! Nie ma odwrotu musimy isc za ciosem. Wiem ze to pierwszy obywatelski rzad.

P.s mam nadzieje ze nie wejdzie akcyza na samochody w takiej formie jak proponowali w zeszlym roku bo strace wiare :)

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1530608

w zapisach fimowych.Tak ze sa to same fakty i ten kto ma jeszcze troche oleju potrafi te obrazy odpowiednio analizowac na lemingow nie licze bo im moze tylko pomoc lekarstwo lekarza francuskiego Dr. Joseph-Ignace Guillotin.
Oczywiscie w sieci znalazlo sie wielu krytykantow tego dokumeny miedzy inymi wykreowany autorytet
Stanislaw Michalkiewicz ,ktory jako etatowy kret musia wbic szpile w ten dokument.
Ten kret zaciekle broniacy esbeckich emerytur dzis w wywiadzie dla TV Republika klamal i manipulowal twierdzac ze w filmie nie powiedziano ze odpowiedzialna firma za zanik przesylu sygnalu telewizyjnego jest firma amerykanska.Otoz wlasnie w tym dokumencie to powiedziano ale zaproramowany kret Michalkiewicz musi mieszac.
Przypomne jeszcze kiedy sie wazyly losy Polski przy poprzednich wyborach i kiedy liczyl sie kazdy glos oddany na PIS ,to wlasnie wtedy Kret Michalkiewicz agitowal i nawolywal aby glosowac na partie jego kolesia zPRLu Korwina Mike wiedzec ze glosy oddane na Mike beda glosami straconymi.
Mika za PRLu byl powiazany z Moskwa taka wiez czesto obowiazuje az do smierci - naturalnej ale czasem konczy sie szybciej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1530618

 

 

Po 3 na moj komentarz oddanych glosach postanowiłem również poprzeć idee popierających i oddalem swój glos!  Zusammen 4 glosy :) Dziękuje za tak wyrażona akceptacje. Sadze ze to mobilizuje każdego do działania. Pochwały każdy chce słyszeć wiec chwalmy sie na wzajem bez zawisłości bo chodzi o wyzszy cel. Chwalmy sie nawzajem ale nie bez przesady i nie w gronie wzajemnej adoracji bo to niszczy ideee. Pozdrawiam tych co to zrozumieli i nie przesadza w rozumieniu :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1530628

W zasadzie zgoda, tylko jedna uwaga: Największym błędem byłoby niedocenienie przeciwnika.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1530625

Obejrzałam dokument na TV Info. Mimo, że w miarę śledziłam wydarzenia z i sprzed sejmu, to jednak były sceny niewidziane wcześniej. Poczułam smak bezsilności... Do tych ludzi prawdziwy obraz wydarzeń nie jest w stanie dotrzeć, tak myślę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1530646

Chyba Pani (?)

Nie można ich nie doceniać. Mądrzejści od nich kreślą scenariusze, ale moim zdaniem sa przegrani. Tacy ludzie nie powinni nigdy zasiadać w sejmie ani pełnic funkcje publiczne. jak widziałem Nitrasa, to ręki nigdy bym mu nie podał. To kretyn i bufon. Rozmowa z nim byłaby dla mnie uwłaczeniem mojej godności. O paniusiach z PO i .N nawet nie chce mi sie pisać. To jakieś naprawdę kretynki i nawet - choc niektóre sa może atrakcyjne fizycznie - nigdy bym się z nimi nie spotkał na kolacji. Głupoty nie znoszę, też u kobiet :))))

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1530659

Znakomicie opisane! Jednym słowem! Pospolita nowoczesna dzicz!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

viki

#1530719