Czy POLSAT jest antypolski i proniemiecki?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Rzadko, ale nieraz zaglądam do mediów telewizyjnych, które są moim zdaniem nie tylko antypolskie, ale i miałkie programowo oraz totalnie ogłupiające ludzi i kreujące Polaków na naród prymitywów, ksenofobów, faszystów i chamów.

Wielokrotnie już o tym pisałem, że wiele stacji telewizyjnych w Polsce ma niewiele wspólnego z naszym krajem i służy jedynie do zabijania w nas dumy z tego, że jesteśmy Polakami i posiadamy własną tożsamość etniczną, kulturową, historyczną, własne tradycje, język, wiarę, sztukę, własne duże i dumne państwo w środku Europy.

Pomijam tutaj lewacko-demoliberalną propagandę zionącą np. z TVN-u czy całej grupy Polsatu. Uważam bowiem, że o wiele groźniejsza jest ukryta i podstępnie serwowana w tych stacjach antypolskość i kreowanie w nas poczucia niższości z jednoczesnym reprezentowaniem i promowaniem interesów innych krajów, z reguły nam wrogich.

Takie działania występują nie tylko w sferze programów informacyjnych, ale przede wszystkim w różnego rodzaju serialach, tzw. programach paradokumentalnych gdzie notorycznie tylko słychać i widać kłócących oraz wściekłych na siebie Polaków czy też w programach satyryczno-artystycznych.

Nie czas teraz i miejsce na roztrząsanie treści poszczególnych programów, tym bardziej, że nie jestem ich wiernym oglądaczem.

Natomiast - jak wspomniałem - nieraz zdarzy mi się przypadkowo coś obejrzeć i taka sytuacja miała miejsce wczoraj, gdzie akurat podczas obiadu przełączyłem swój telewizor na stację Polsat i obejrzałem ostatnie chwile programu satyrycznego kabaretu Neo-Nówka pod tytułem: "Seks, alkohol i książki".

Nie znam treści całego ich programu, ale moją uwagę zwróciło samo zakończenie, gdzie autorzy wzajemnie się przedstawiali. Otóż z humorem w przypadku dwóch członków grupy dodawano po personaliach słowo "Polska", natomiast w przypadku trzeciego członka grupy dodano wyrażenie wskazujące na miejsce jego pochodzenia lub zamieszkania: "Prusy Wschodnie".

Ocenę pozostawiam czytelnikom zwracając jedynie uwagę, że nawet w podręcznikach niemieckich publikuje się mapy z przedwojennym podziałem terytorialnym, gdzie wszystkie tzw. odzyskane przez Polskę ziemie po II WŚ są prezentowane jako dalej niemieckie, co przeczy obecnemu podziałowi terytorialnemu Europy, gdzie nie ma żadnych Prus Wschodnich a Polska ma swoje granice akceptowane przez świat międzynarodowy.

Być może potraktowałbym to wszystko jako żart zaprezentowany przez grupę kabaretową, ale nie jest to pierwszy przypadek podstępnego promowania Niemców i przedstawiania w złym świetle Polaków w Polsacie. A dodatkowo akcje niemal wszystkich produkcji Polsatu (seriali) umiejscowiona jest we Wrocławiu, co nie byłoby wcale złe bo to piękne miasto, gdyby nie to, iż część Niemców dalej uważa to miasto za swoje a Ruch Autonomii Śląska ma tam nad wyraz duże znaczenie i poparcie władz samorządowych.

Grupa Polsat to koncern, który obok Polsatu ze słoneczkiem emituje również takie kanały jak: TV4, TV6 czy Superstacja. Wszystkie należą pośrednio lub bezpośrednio do Zygmunta/Józefa o wielu nazwiskach takich ja: Krok, Solorz-Żak czy Podgórski. To bardzo ciekawa, tajemnicza i kontrowersyjna postać. Jest on właścicielem nie tylko telewizji, ale i operatorów telefonii komórkowej (Polkomtel/Plus, Areo2) oraz wielu innych przedsiębiorstw i grup kapitałowo-finansowych, m.in.: Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Elektrimu, Midasa, Sferii, Plus Banku/Invest-Banku, ATM Grupy (udziałowiec), Anteny1, Śląska Wrocław (piłka nożna) i wielu, wielu innych.

Jeżeli ktoś z czytelników częściej ogląda stacje Z. Solorza-Żaka-Kroka-Podgórskiego to niech zwróci uwagę na subtelności proniemieckie i antypolskie prezentowane w tych kanałach, nawet w zawoalowany sposób i niech napisze do mnie na adres e-mail... bo być może ja w ogóle nie mam racji a całe moje podejrzenia są tylko jakąś oderwaną od rzeczywistości projekcją moich skłonności do wiary w teorie spiskowe...

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Komentarze

Juz wczesniej zauwazylem ze POLSAT jest antypolski,to sa wstawki antypolskie,niby niewielkie ale podbudowujace wyzsza rase.Dlatego pomijam ogladanie Polsatu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1529842

Masz rację, ja też od dawna o tym piszę, ale niezby często. W tym przypadku po prostu się zbulwersowałem tymi prusami wschodnimi. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1529844

więc nie mogę podjąć tematu ale moim skromnym zdaniem,właśnie brak oglądalności i kierowania do nich reklam,byłby najlepszym sposobem na "naprawienie " tych dziennikarzy i ich właścicieli

co do właścicieli,to coś mi się kojarzy z 

WSI sPOkojna,WSI wesoła...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529845

Neonówka to zakompleksiałe bydlaki wstydzące sięwłasnego pochodzenia

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Romuald Kałwa

#1529860

Wedle informacji z Wikipedii pan Solorz miał swoje konta na Cyprze a na cztery tygodnie przed blokowaniem wszystkich kont na Cyprze (z racji wymagania przez KE pobrania olbrzymiego podatku od kont) wytransferował część swojego majątku do TiVi Foundation z Liechtensteinu. I tak naprawdę właśnie ta jego fundacja w raju podatkowym jest właścicielem niemal wszystkich mediów (w tym Cyfrowego Polsatu/Polsatu) oraz m.in. spółek telefonii komórkowych (Polkomtel/Plus, Aero2) czy firm: Midas, Sferia (też operator telekomunikacyjny oferujący usługi telefonii nomadycznej - rozszerzonej wersji telefonii stacjonarnej, komórkowej oraz dostępu do internetu). Ponadto Zygmunt/Piotr Krok/Solorz-Żak/Podgórski był agentem I Departamentu MSW - wywiadu PRL (lata 1983-1985) zarejestrowany jako TW "Zeg". W latach 80-tych został mu wydany ponadto paszport konsularny a on sam ma wykształcenie średnie techniczne. SB-ekiem zostaje się całe życie - takie jest moje zdanie i do dzisiaj nie wiadomo skąd on na to wszystko miał pieniądze.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1529843

na POl...i coś tam dalej,czyli u zębatego dwu siwobrodych coś nadaje na PIS,POdobno są z ObywateleRP,a więc nowa przybudówka do nienawistników Państwa Polskiego ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529846

Zarówno Haim Krok vel Solorz, jak i Srulek Walter z Icakiem Wejchertem, są gudłajami!. Stąd ich antypolskość i wstręt do naszych imponderabiliów!. Do katolicyzmu i wartości honorowych, oraz prawdziwej, pełnej chwały historii!. Oni nie powstali znikąd!. W okresie, po okrągłostołowym wyszli z ukrycia, a raczej spod pokrywek WSI!. Nie zapominajmy, że Kiszczak był nie tylko żydziskiem, ale i ideowym sowieckim komuchem. Stworzył sieć ludzi, do przejęcia Polski. W świetle dzikich, rabunkowych prywatyzacji, pojawia się zapuchnięte lico Sorosa!. Jestem pewien jego ścisłych związków z Kiszczakiem!.  Potem były akcje "żelazo" i FOZZ!. Z ukradzionych nam pieniędzy, wyrośli nasi wrogowie!. Wtedy powstali z popiołów pokrematoryjnych Kuroń, Michnik, Geremek, Balcerowicz, Buzek, Suchocka, Bartoszewski i setki innych, antypolskich drani!.  Od 1945 roku, trwa nieprzerwane wywłaszczanie Polaków. Z kultury, polityki, biznesu, sądownictwa, przemysłu, oraz kościoła katolickiego!. Polski film, muzyka, malarstwo i poezja, to same "orle nosy"!. Dziewięćdziesiąt procent aktorów, którzy nas kształtują, to gudłaje!. Znamy wszyscy te twarze i nazwiska!. Każdy żyd, niezależnie od maści politycznej, ma jeden cel główny. Okradać gojów i stworzyć na polskiej ziemi, raj obiecany!. Judeo Polonię!. Akcenty niemieckie, na przemian z rosyjskimi, definiują tylko lndywidualne, żydowskie sympatie polityczne!.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1529907

Oczywiście zgadzam się z Tobą całkowicie, o czym wielokrotnie pisałem. Niemcy nas organicznie nienawidzą w swojej ogromnej większości, a już liderowo-lewacko totalnie, podobnie jak syjoniści. O Judeopolonii też pisałem. O tym sobie marzą, bo Izrael jest otocziony zbyt wrogimi krajami i na dłuższą metę będzie trudno utrzymać to państwo, więc szukają sobie nowej ziemi obiecanej i niestety znaleźli ją sobie w Polsce... i to od dawna a od czasów stalinowskiej żydo-komuny już totalnie. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1529934

Antypolski na pewno! Niestety z ubolewaniem stwierdzam, że krecia robota zaowalowana w cieniutki jedwab satyry pod postacią chociażby Ferdynanda Kiepskiego z serialu "Świat według Kiepskich" wydała już swój owoc. W ubiegłym roku miałem 5 pobytów w szpitalu i krąg ludzi wśród których przyszło mi przeżywać te trudne chwile był wyraźnie podzielony co było bardzo łatwe do ustalenia z prozaicznego powodu - na sali zawsze jest jeden telewizor i jak w kryształowym lustrze ukazuje kto jakie ma poglądy. Kiedy na sali przeważały starsze roczniki, zawsze można było się porozumieć, niestety w przedziale wiekowym 30 - 50 latków dominowali Polsat-owcy, dla których wieczór bez dziennika TVN i tego serialu w Polsacie był stracony. Na moje pytanie z czego się tak cieszą i czy utożsamiają się z "bohaterami" tego serialu oraz czy tak rzeczywiście wygląda Nasz Kraj odpowiadali przeważnie, że się czepiam a to przecież jest takie śmieszne. Moje pytanie czy zdają sobie sprawę, że takimi właśnie przez tą krecią robotę widzą nas w świecie pozostawało bez odpowiedzi. Naprawdę z racji wieku - jestem już emerytem - dość dużo mam czasu na oglądanie programów TV i materiałów internetowych, ale równie szkalujących inne narody, poniżających filmów i programów nigdzie nie znalazłem. Ciekawe, czy gdyby "bohaterami" tego serialu byli Żydzi to cały świat by się śmiał a w Izraelu emitowanoby go? 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1530049

Już nawet nie chcę mówić o Kipskich bo mnie obrzydzenie bierze. Ale dziś jest też wiele tzw. seriali paradokumentalnych (też w TVN-e, gdzie jest też wiele programów i treści z pogranicza satanizmu) w stylu "Dlaczego ja", które już totalnie kreują prostackie zachowania Polaków wdrukowując w nich ordynarnie krzykliwe i prymitywne zachowania i własnie przedstawiając w nich Polaków jako infamtylnych prymitywów.

A tak refleksyjnie... Kiedyś w TVP realizowany był świetny serial o polskich przedsiębiorcach pt. "Rezydencja". Oczywiście - ze względu na promowanie przedsiębiorczości i zapewne jeszcze z wielu innych przyczyn - zaprzestano produkcji i emisji tego serialu, podobnie zresztą jak popularnego serialu "Plebania". Sądzę, że TVP mogłaby je wznowić, może w nieco zmienionej i unowoczesnionej formule.

Pozdrawiam

Nie spotkałem jeszcze serialu bądź filmu, który śmiałby się satyrycznie z Żydów

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1530051