Po audycie nie tylko PO i PSL powinny zniknąć ze sceny politycznej!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Wczoraj i dziś poświęciłem trochę czasu aby wysłuchać całości wystąpień rządowych dotyczących audytu po rządach PO-PSL. Do swojego archiwum skopiuję również stenogram z tego sejmowego posiedzenia.

Pierwszym uczuciem jakie mnie ogarniało niemal po każdym z wystąpień ministrów była złość a później pogarda.

Złość, że my Polacy pozwoliliśmy takim ludziom rządzić przez 8 lat a tak naprawdę przez niemal 26 lat. To jest po prostu niewiarygodne, iż potrafiono nas tak zmanipulować i doprowadzić do takiego intelektualnego wyjałowienia, że staliśmy się bezwolnymi i bezmyślnymi baranami idącymi z uśmiechem na rzeź z jednoczesnym na głos wychwalaniem rzeźnika.

Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć jak naród polski w dużej części dał się sprowadzić do roli niewolnika i piewcy własnych ciemiężców.

Co się stało z naszym narodem, który od 1050 lat może się pochwalić własną państwowością, językiem, ziemią, tożsamością, bohaterstwem, wolnością, wiarą, tolerancją i narodową dumą? Narodem, który potrafił odrodzić się nawet po 123 latach zaborów. Cóż takiego doprowadziło nas do tak daleko posuniętej degrengolady? Gdzie się zapodziała nasza wewnętrzna wolność i od zawsze do niej dążenie?

Mówię tu o nas wszystkich jako Polakach, bowiem daliśmy się wewnętrznie zantagonizować, skłócić a wielu z nas uległo antypolskiej propagandzie i manipulacji. Ale przecież jesteśmy jednym narodem i chyba wszystkim nam powinno zależeć na naszej ojczyźnie. Nam współczesnym Polakom i również dla dobra naszych dzieci i wnuków.

Owszem... Nieraz tak jest, że nie zawsze potrafimy odróżnić dobro od zła. Szczególnie teraz, gdzie te pojęcia są przez totalitarystycznych lewaków i takich samych demoliberałów relatywizowane. Nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić co jest prawdą a co jest kłamstwem. I też jest to bardzo trudne w dobie powszechnego kłamstwa, które nieraz  przedstawiane jest jako prawda.

Ale przecież są wartości nadrzędne, które powinny dawać nam fundament własnej tożsamości oraz umożliwić prawidłową ocenę teraźniejszości. Nie trzeba tych wartości daleko szukać. One są zawarte w Dekalogu i z tego Dekalogu możemy je wydobyć. Tam są zawarte uniwersalne wartości ogólnoludzkie oraz zalecenia naturalnego i korzystnego dla nas postępowania nas wszystkich, nas ludzi i wobec innych ludzi. Sam zaś dekalog nie musi wszakże dotyczyć tylko wierzących, bowiem zestaw większości (ostatnie siedem) norm etyczno-moralnych tam zawartych jest powszechnie akceptowany także przez niewierzących, czyli tak naprawdę przez ogół ludzi.

Każde z tych norm zostało przez rządy PO-PSL i większość rządów III RP pogwałcone. Pogwałcone też zostały normy prawne i obowiązujące w Polsce prawo.

Powrócę do pytania... Co się z nami Polakami stało, że wielowiekowe hasło: BÓG, HONOR, OJCZYZNA przestało być drogowskazem naszego prawego postępowania, naszej codziennej postawy. Dla nie wierzących można by zamienić słowo BÓG w wartości humanistyczne określone przez większość przykazań Dekalogu.

Wielokrotnie o przyczynach tego stanu rzeczy pisałem, ale tak naprawdę jego istotę wskazał w przemówieniu sejmowym minister obrony narodowej A. Macierewicz pytając: „Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną?”

To pytanie można odnieść nie tylko do naszego bezpieczeństwa narodowego, ale do wszystkich aspektów naszej polskiej rzeczywistości... od kultury do gospodarki i nawet sparafrazować: "Co takiego wam Polska zrobiła, że tak chcecie ją zniszczyć i przejąć?".

Odpowiedź jest tylko jedna. Naszej, polskiej porażki i zniszczenia naszej Polski chcą nie-Polacy oraz polscy zdrajcy. A dodatkowo inni też chcą ją dalej grabić. Polacy duchem nigdy by na to nie pozwolili i mam nadzieję, że nawet Polacy otumanieni dotychczas antypolską propagandą obcych nam etnicznie ludzi oraz okłamywani przez polskich zdrajców powrócą do polskości.

Dlatego też nie tylko PO-PSL powinny zniknąć ze sceny politycznej jako zdrajcy, ale też i wszystkie ugrupowania godzące się na powolne niszczenie i przejmowanie Polski przez obcych. Także te powstałe na gruncie zdradzieckich i niepolskich UD/UW/demokraci.pl a dziś objawiające się jako Nowoczesna i KOD.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (13 głosów)

Komentarze

Cała obecna tzw. "opozycja" powinna zniknąc z politycznej sceny.Wierzę,ze wielu PO-przestepców trafi za kratki, wielu zwieje z kraju ...tych ludzi nie warto reedukować, czekac na jakieś normalne honorowe zachowania - to tylko lumpy, za kradzione pieniądze poprzebierane w drogie stroje i służace obcym...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1513188

Przywódcy "opozycji" powinni być osądzeni i osadzeni za kratami na długie lata.Ich majątki powinny być przekazane do skarbu państwa.Ich szkodnictwo jest porównywalne z tym, które dokonywali komuniści.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1513193

A że prostakom dali koryta nie jest ich winą

Zawsze mieli ciągoty do kasy i apanaży

Więc mnie nie dziwi gdy takiemu okazja się zdarzy

Wina pozostałej inteligencji zastraszonej

Ale przynajmniej żywej do edukacji gotowej

Bękarty mają domieszkę prostackiej krwi w sobie

I widocznie góruje ona w każdej zdegenerowanej osobie

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1513189

To już nawet nie jest działanie na szkodę Polski. To jest jawne jej zniszczenie. Ci ludzie powinni teraz siedzieć za kratkami i dziękować Bogu, że nie są powieszeni. Chociaż żałuję, że obecnie w Polsce nie ma kary śmierci. Być może to przesada z mojej strony, ale nie moze być tak, że zdrajcy chadzają nawet po więziennym spaceraku. Tych ludzi winniśmy osądzić albo ich wygnać z Polski.

Jeżeli teraz ktokolwiek pójdzie na jakiś marsz PO, KOD czy Nowoczesnej jest godny tylko pogardy. A gardzę idiotami...

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1513195

Sabotaz w wykonani PO oraz  PSLu nadaje sie tylko do osadzenia przez sady , nasza ocena jest znana lecz nic nie poradzimy na to ze ci sabotazysci , aferzysci  chodza nadal po sejmowych korytarzach i sa wolnymi osobnikami.

Tylko sady sa odpowiednimi  organami do wydawania wyrokow i niech to czynia bez skrupulow  aby nastepni rzadzacy nie czynili podobnie .

Vote up!
6
Vote down!
0
#1513199

 Witam! To nie tylko PO i PSL,ale także towarzysze z SLD ze swoim góru Millerem ,Kwaśniewskim ,Kaliszem i wieloma innymi! Pamiętajmy również Palikota.Te nieuprawnione dochodami zameczki zostaną im odebrane,na króre Ciężko zapracowali.Te Hieny musi dopaść zwykła ludzka sprawiedliwość! Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1513207

Doświadczenie Europy ostatnich stu lat uczy, że za pomocą "odpowiednich" środków można ogłupić każde społeczeństwo. Mówię o "public relations" czyli metodzie która w swoim czasie miała służyć zwiększaniu sprzedaży towaru ku uciesze producentów i handlarzy. Okazało się jednak, że metody tej można używać też ku przekonywaniu gawiedzi o swojej dobrej woli, nieomylności, bezinteresowności i skuteczności w rządzeniu. 

Nietrudno zauważyć, że najskuteczniejsza propaganda jest wtedy, gdy wskaże się nie tylko świetlany cel działania, ale także obszar wrogi, z którego należy umknąć, czy też pozbyć się go w mniej lub bardziej niewyszukany sposób. Na zasadzie, że drogi proszek do prania kupujemy nie tylko dlatego że jest lepszy, ale także dlatego że inne są gorsze. Głosujemy na PO, bo PiS przyjdzie o szóstej rano i zaprowadzi do więzienia. Inni głosowali na NSDAP, bo w ten sposób obronią się przed złem tego świata - Żydami, a jeszcze inni na komunistów bo pozbawią kapitalistów możliwości wyzysku siły wytwórczej czyli ich samych. Tak to działa, ale i odpowiednio kosztuje. W ostatnich kilku latach bardzo rzadko dowiadywaliśmy się o istnieniu użytkowanych przez rząd PO i PSL firm pijarowskich które nie robiły tego za darmo. Wprost przeciwnie. Jakoś nie sądzę, żeby te koszty pokrywane były z pieniędzy ideowych członków i sympatyków tych partii. Wyobrażam sobie, że wydatki które musiały być olbrzymie, i z którymi się za bardzo nie liczono (choćby koszty programów Tomasza Lisa czy utrzymanie armii propagandowych manipulatorów) zostały ukryte w różnych kosztach dziwnych operacji jakie obecnie są tematem audytu. 

Zapewne część tej potencjalnej wiedzy jest ukryta przed świadomością publiczną jako tajemnice działalności firm (legalnych zresztą) ale ciekawe byłoby poznać tę tematykę choć ogólnie. Zwłaszcza, że w skutecznej propagandzie tkwi zarówno przyczyna że nie udało się ekipy Tuska odpiłować od żłoba po pierwszej kadencji, tego że ekipa rządząca zdominowana przez PO, w tym samego Tuska, dokonała głębokiego podziału polskiego społeczeństwa które aktualnie przypisuje PiS-owi, tego że wszystkie afery które w normalnym społeczeństwie wysadziłyby momentalnie ekipę rządzącą, znikały bez śladu ze sfery mentalności publicznej, jak i tego że po różnych miejscach w Polsce (ostatnio w Warszawie) ganiają teraz dziesiątkami tysięcy sztuk pogłowia "zwolennicy demokracji" organizujący swoiste seanse nienawiści (tu cytuję niejakiego Jerzego Urbana, byłego rzecznika prasowego byłego komunistycznego rządu) przeciwko obecnemu, legalnie wybranemu w demokratycznych wyborach Rządowi, posługujący się równie prymitywną propagandą jaką ich traktowano przez wiele ostatnich lat.

Na ile metoda doktora Josefa Goebbelsa okaże się skuteczna? Pytam dlatego, że Niemcy, żeby się z niej otrząsnąć, musieli przegrać wojnę, a mentalnośc komunistyczna w krajach byłego Związku Sowieckiego (zwłaszcza w Rosji) wciąż trzyma się dobrze.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1513209