Pierwszy poważny błąd rządu i Prezydenta?

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj

Rozumiem, że liderzy Blog-n-roll.pl i niepoprawnych starają się nie jeść z jednego talerza, ale wpis dokonany przez Marka D zamieszczony na Blog-n-roll.pl jest zbyt ważny aby go pominąć milczeniem. Tu nie chodzi o prywatę , ktoś z otoczenia Beaty Szydło zaczyna chyba odwracać kota ogonem, ktoś próbuje nabić wyborców PiS w butelkę, a to już jest zbyt poważna sprawa aby olać. Tym bardziej, że znając Marka D od dawien dawna z blogosfery, wiem, że nie wciska kitu.

Dlatego proszę Marka D o wybaczenie, że pozwoliłem sobie na zamieszczenie jego wpisu na niepoprawnych. Polska jest jedna, a Polacy to jeden naród.

____________________________________________________________

 

Pierwszy poważny błąd rządu i Prezydenta?

 
 


24 November, 2015 - 07:12
 |  Written by MarkD  |  6

Musiałem zmieniać tytuł wielokrotnie, zanim wybrzmiał mniej emocjonalnie niż moje wrażenie po przeczytaniu informacji o wypowiedzi szefa komitetu stałego rady ministrów – Henryka Kowalczyka dla RMF FM. (ok.godz.10:00)

"Podwyżka kwoty wolnej od podatku najprawdopodobniej dopiero za rok. Teraz rząd Beaty Szydło z tym nie zdąży"

Nie zrozumiałem dlaczego nie zdąży skoro :

"Zmiany w podatkach rozliczanych rocznie (czyli m.in. PIT) należy wprowadzać do końca listopada roku poprzedniego. Wyjątkiem są zmiany podatkowe korzystne dla podatnika. Podwyżka kwoty wolnej jest korzystna dla podatnika"

Ale w kolejnych zdaniach news'a przeczytałem:

"Jeżeli jednak komuś, w tym wypadku najbogatszym, tę kwotę by się obniżyło, wtedy mamy zmianę niekorzystną dla grupy podatników, czyli obowiązuje termin listopadowy. Po drugie dochody z podatku PIT stanowią lwią część budżetów gmin, miast na prawach powiatów i powiatów. Obniżka kwoty wolnej oznaczałoby potężną wyrwę w samorządowych finansach. Dlatego rząd chce więcej czasu na zastanowienie."

Co to oznacza? Ktoś znowu ma zamiar kombinować z dochodowym? Wydawało mi się, tak, wydawało mi się, że PIS jest partią rozumną i wie iż walczy o zdrową gospodarkę i uczciwe państwo. Jeśli zaczynie od zmian podatkowych które dla niektórych mają być niekorzystne to ja dziękuję. Co za pomysł by komuś "tę kwotę by się obniżyło"? Kiedy, komu, jak i po co? Bogaci nie płacą dochodowego, potrafią go uniknąć! Czy ta prawda nie dotarła do szarych komórek "ekonomistów" PIS-u?

Czy Państwa emocje rosną tak jak moje?

Informacja z wczoraj:

"Zdaniem Morawieckiego osiągnięcie kwoty wolnej od podatku na poziomie 8 tys. zł rocznie może odbywać się stopniowo. Minister rozwoju uważa, że wyższa kwota wolna nie musi dotyczyć wszystkich podatników, może przysługiwać tylko uboższym".

Odwołać Morawieckiego ! - chciałoby się zawołać. Kret jakiś czy co? Kowalczyk to tylko powtórzył. (Ale może to jakieś stanowisko rządu i może przemyślana strategia, co potwierdzała by informacja z 16. Ale o tym za chwilę.) I dalej w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" pan wicepremier mówi :

"Obiecane prospołeczne wydatki będą rosły, w miarę jak budżet państwa będzie zdobywał na nie środki"

To już jest niemal zamach na rządy PIS. No bo logiczne jest, że jeśli budżet nie będzie tych środków tak szybko "zdobywał" to z wszystkich obietnic PIS nici. Wiek emerytalny - kosztuje - to może go stopniowo? 500 zł - też stopniowo?

To raczej jest tak, że albo się wie co się chce osiągnąć i się liczy a potem jednocześnie zmienia się budżet w sferze przychodów i wydatków, albo gęba w kubeł bo po prostu nie umiemy i nie zrobimy. A nie że liczy się obywatel, trzeba wspierać i inne pierdoły o tym jak będą wracać młodzi i rzutcy by zakładać biznesy! Nie będą, bo próg zostaje na 2016, a oni pewnie chcieli by zainwestować zarobione funty czy eurosy, ale ponieważ spodziewają się dużych zysków to właśnie ich poinformowano, że niski próg nie będzie ich dotyczył!

Druga strona tego samego problemu to kancelaria Prezydenta. A tu znowu ktoś liczy, ale na naszą słabą pamięć. Ja pamiętam i znalazłem informację z 8.10.2105r.

"Projekt ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie po wyborach parlamentarnych:

Rozumiem miał dużo innych spraw, ale to był jeden z jego priorytetów. Czemu więc zwleka skoro ustawa gotowa? Tym bardziej, że po dzisiejszym posiedzeniu rządu (godz.16:00) , premier Szydło powiedziała:

"Jeżeli projekt dot. kwoty wolnej od podatku zostanie złożony, oczywiście będziemy nad nim pracować"

Czy to jakaś walka pod dywanem, czy strategiczna rozgrywka by z rządu zdjąć odpowiedzialność za niedomykający się budżet? A może jeśli się nie domyka to trzeba jeszcze dołożyć a to jest znakomite uzasadnienie dla podatku od banków i wielkopowierzchniowych marketów? To jedyne pozytywne wyjaśnienie jakie przychodzi mi do głowy.

Za kilka dni, PIS i prezydent mają szansę stracić kilka/kilkanaście procent poparcia. Czy się na to zdecydują? To nie trudno osiągnąć. Cytowane wypowiedzi już wywołały falę krytyki na forach. Co będzie dalej, łatwo się domyślić.

Jestem zdania, że powinna w podatkach nastąpić rewolucja. Zapowiadane zmiany były jedynie propozycją ewolucji. Teraz mamy ewolucyjną ewolucję. Pozostaniemy w kraju okupowanym przez fiskusa. Ale propozycja zmiany kwoty wolnej, na której się skupiłem, jest oczywista i oczekiwana od lat. Ostatnia zrobiła to prof Zyta Gilowska w 2007.

Chciałbym za tę notkę, pełną obaw, przeprosić za kilka dni. Ale nie składa mi się przekaz idący z rządu. Może to manipulacja, może ktoś czegoś nie wiedział, albo wyraził własną opinię, albo... Albo ja się mylę.

PS.Informacje z cytatów znajdziecie wpisując ich fragmenty w google. cytowałem bez zmian.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:26)

Komentarze

Gdy przyszły rząd, a i prezydent, stawiali sobie zadania  nikt tak naprawdę nie wiedział jaki jest faktyczny stan finansów państwa, prawdopodobnie okazuje  się o wiele gorszy od przewidywanego, stąd biorą się zmiany w terminach realizacji. Audyty w resortach dopiero się rozpoczynają, PO zostawiła po sobie wiele ukrytych min i zbuków i to też nie może się nie odbić na planach nowego rządu. 

To dobrze, że w obywatelach nareszcie wyostrzył się zmysł sprawowania kontroli nad władzą ale chwila - ile ten rząd urzęduje? 10 dni?

Obserwujmy ale również dajmy mu trochę czasu, zwłaszcza, że każda sprawa jest priorytetowa bo PO zostawiła państwo w proszku. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499796

Masz rację. Pisałem już wielokrotnie frazę "po owocach ich poznacie". Poczekajmy. Jednak w przypadku o którym mowa w artykule, jest nadal możliwe spełnienie obietnic. Chyba że były to tylko obietnice. Gdy nie chce się czegoś zrobić, zawsze można powiedzieć: To nie my. To poprzednia ekipa. A my mamy związane ręce. 

A wystarczy w trybie ekspresowym przyjąć ustawę o opodatkowaniu zagranicznych korporacji i banków a pieniądze się znajdą. Tylko trzeba chcieć się narazić. A tego raczej nie widzę.  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1499799

"A wystarczy w trybie ekspresowym przyjąć ustawę ..."

Jesteś pewnie wytrawnym ekonomistą, potrafisz w 1 dobę zrobić bilans państwa, napisać projekt ustawy i przeprowadzić przez sejm... Zgłoś się do Morawieckiego, na pewno zatrudni. Poupadaliście na głowę i tyle.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1499993

Contesso,

Dotrzymywanie danego słowa to kwestia wiarygodności i uczciwości. A podniesienie kwoty wolnej od podatku, jeśli taka możliwość techniczna istnieje powinno być priorytetem dla rządu, bo bez tego naród skazany jest nadal na rolę pariasów w Europie.

Głosowałem za tym rządem, przekonywałem znajomych (jak zapewne wielu Niepoprawnych) jeszcze w czasach gdy było to wyśmiewane i "nieeuropejskie". Ale jeśli ten fundamentalny dla życia i świadomości Polaków warunek nie zostanie spełniony - PiS utraci moje zaufanie bezpowrotnie. I obawiam się, że wielu, wielu osób, dzięki którym osiągnął sukces w wyborach, również.

W stopce cytujesz słowa Lecha Kaczyńskiego - "Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Jak ma się czuć naród, któremu rząd odbiera każdą zarobioną złotówkę? Może się czuć jedynie jak naród niewolników.

pozdr...

/benjamin

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1499817

"Dotrzymywanie danego słowa to kwestia wiarygodności i uczciwości."

 

To co - podważamy wiarygodność i uczciwość tego rządu już po 10 dniach jego urzędowania? 

Albo inaczej - rząd stracił wiarygodność i jest nieuczciwy bo w 10 dni od chwili rozpoczęcia urzędowania  nie spełnił obietnic wyborczych.

 

...To są dobre gadki, nośne, ale dla GW, TVN i różnych niesiołów. 

Nie bądźmy tacy... platformerscy! 

Co do treści mojej stopki - mierzenie ducha narodu stopniem posiadania to niestety co najmniej idiotyzm, paranoja. Tak to w skrócie ujmę. Gdyby Polacy podczas zaborów tak właśnie mierzyli to dziś Polski by nie było. 

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499836

Contesso,

Za stary już jestem na gierki słowne. Jeśli słyszę, że coś będzie zrobione - oczekuję, że ktoś kto to deklaruje, dołoży wszelkich starań dla dotrzymania słowa. Gdybym usłyszał - podniesiemy kwotę wolną od podatku, ale konkretny termin, bądź harmonogram będzie możliwy po audycie finansów państwa - dla mnie byłoby OK. Jeśli jednak na każdym kroku deklaruje się natychmiastowe działania, a akurat to (podatki) w mojej ocenie jest szalenie istotne, a później zaczyna kręcić, że nie dziś, chyba też nie jutro, może porozmawiamy o tym w przyszłym roku - to moje zaufanie podważone jest znacząco. I mniej istotne jest czy dzieje się to po 10 czy po 100 dniach, bo nie mam pewności czy za rok sytuacja się nie powtórzy.

Nie obdarzałem zaufaniem przypadkowych ludzi, tylko takich, którzy deklarowali proste uczciwe zasady. Gdybym tego nie oczekiwał - do wyboru miałem inne ugrupowania.

Bardzo łatwo przychodzi Ci szermowanie określeniami "idiotyzm", "paranoja" w stosunku do nieco rozbieżnego z Twoim poglądu. Zdecydowanie łatwiej niż próba zrozumienia sensu zawartego w mojej uwadze. Zauważ, że nic nie wspomniałem tam o uzależnianiu wielkości narodu od "stopnia posiadania" raczej miałem na myśli pewną formę "kolonializmu" jaką od dłuższego czasu uprawiają struktury państwa na własnych obywatelach, łupiąc ich z każdego wypracowanego dobra.

Na marginesie - jest wyraźna zależność pomiędzy "stopniem posiadania" a "duchem narodu" o czym mogą zaświadczyć przypadki znane z naszej historii, w szczególności z okresu rozbiorów. Ale może ja się słabo znam na historii.

pozdrawiam

/benjamin

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1499839

"Jeśli słyszę, że coś będzie zrobione - oczekuję, że ktoś kto to deklaruje, dołoży wszelkich starań dla dotrzymania słowa. Gdybym usłyszał - podniesiemy kwotę wolną od podatku, ale konkretny termin, bądź harmonogram będzie możliwy po audycie finansów państwa - dla mnie byłoby OK. "

 

Czyli - rozumiem, że rząd zapowiedział, że swe obietnice zrealizuje w ciągu 10 dni od zaprzysiężenia, Ty tę deklarację widziałeś/słyszałeś/czytałeś. Zatem... zwracam honor - masz jak najbardziej uzasadnione prawo obsobaczać rząd i Beatę Szydło, że nie wywiązała się z obietnic przedwyborczych. 


 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499849

hór wujów.

Sorry, ale gdy widzę nełonowy poziom wspisów nie-Lotnej czy błyskotliwe fajerwerki bon-motów Ben-Jamina - robi mi się niedobrze. 

Ci "Oświeceni" natychmiast wiedzą, że jest źle, będzie źlej, jako że już dawno ostrzegali, przepowiadali, straszyli.., 

A nie możecie, jeszcze przez chwilę, usiąść na własnej d... i spokojnie poczekać? Już was... swędzi?

Wytrzymajcie może do owych, słynnych, "studni"...

Gdy zaczynacie jazgot - kto jeszcze może uwierzyć, że wy rzeczywiście "prawicowi", a nie patridioci, czy trzeciodrogowcy-duginowcy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1499853

Pani Katarzyno,

Jest prosta recepta na Pani frustracje - nie czytać. Tam gdzie w komentarzu pojawi się podpis "benjamin", proszę pominąć całą ramkę. Dzięki temu oszczędzi sobie Pani nieprzyjemności zapoznania się z moimi "błyskotliwymi fajerwerkami bon-motów". To naprawdę proste. Zwłaszcza, że Pani komentarz, poza próbą obrażenia mnie i Contessy niczego nie wnosi do dość ważnego zagadnienia poruszonego przez Juranda.

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1500150

....tu coraz częściej spotyka, to zwykłe, mało dyplomatyczne i mało kulturalne , próby nacisku, w których idzie jedynie o narzucenie swojego poglądu. Za wszelką cenę, po trupach, aż do odruchów wymiotnych...u niektórych. Nie zaś o rzeczową wymianę opinii i zbliżenie stanowiska. A najbardziej przykre jest to ,że mają one miejsce u osób, które powinny wykazywać szczególną wrażliwość, bądź to ze względu na zawód, bądź to na płeć, bądź to na wiek. Pozdrawiam, szczególnie benjamina, bon-tona bo identyfikując się z ich poglądami, czuję się również obrażana.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1500157

To tak a'propos komentarza z 28 Listopada, 2015 - 14:44

Hmmm...Gdybym czuła się obrażona, zareagowałabym osobiście. Zatem - proszę mnie nie wkręcać. Wkręcę się sama gdy zajdzie potrzeba!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1500162

Nowy rzad dopiero raczkuje, sprawuje władze dopiero kilkanaście  dni, dajmy im czas. Niech nie robią niczego pochopnie, a zamiast tego niech dobiorą sobie najlepszych, najbardziej doświadczonych doradców, tak jak to zrobił nasz Minister Obrony. Narodowej, Antoni Macierewicz. 

http://jeznach.neon24.pl/post/127596,jaki-minister-taki-doradca

http://www.mpolska24.pl/post/10236/pan-minister-nianczy-swego-doradce

Oczywiscie o starych praktykach nepotyzmu PO, kiedy to znajoma ulubiona dziatwa sprawowała funkcje państwowe, kasując apanaże, o jakich większość Polaków moze co najwyżej pomarzyć, nie ma tutaj mowy, bo pan Macierewicz sprowadził swojego doradce prosto z dalekiego, choc z nami zaprzyjaźnionego USA, z pewnością wiec jedynymi kryteriami doboru takiego doradcy były jego umiejętności, mądrość i doświadczenie w zakresie obronności państwa.

Masz racje, obiecywać a realizować to zupełnie dwie rożne rzeczy, każdy żyd i każdy Cygan ci to powie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Lotna

 

#1499850

bo przecież to była kampania wyborcza!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1499856

Trza nam było Lotną na premiera, Benjamina na prezydenta i w tydzień by spełnili obietnice. Co ja gadam - w 3 dni!

Boooosz... Tak się wyślizgać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499878

daje czas na spełnienie obietnic. Zadłużenie państwa jest nie do odrobienia!. Pracowano na to osiem długich lat!. Wyprowadzono na Kajmany, cały realny majątek narodowy!. Na zieloną wyspę też, czekaliście osiem lat. Czy ktoś nadal uważa, kanciarza Tuska, za "mężyka stanu"?. Ktoś krzyczy, o niespełnionych obietnicach?.....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1499803

Jesli ta obietnica nie zostanie spelniona, to ja wsrod znajomych twierdzacych, ze wszyscy politycy sa zlodziejami i oszustami bede musiala zamilknac na zawsze. Szczegolnie ci mlodsi, ktorych nie wzruszaja religijne gesty nowego przywodztwa, nie dostaja niczego dla siebie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1499804

Majstrowanie przy jednej z pięciu najważniejszych obietnic premier Szydło z expose to błąd. Vez wzgledu na sytuacje finansową to jest jeden ze sztandarów, który pozwala wierzyć w Zmiane i daje wsparcie tej ekipie. Pewnie i sporo "kretów" znalazło szybka ścieżke awansu w liestopadzie...ale tez zalecam więcej powściągliwości - me(n)dia i bez tego są czerwone...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1499809

Wściekle antypolska POlszewicka swołocz nie podniosła ani o grosz kwoty wolnej od podatku przez osiem lat swoich "nierządów". Dlaczego więc PIS tego medialnie nie wykorzysta poprzez jak najszybsze podniesienie tej kwoty do deklarowanego minimum 8 tys zł. Przecież "sędziowie" Trybunału Konstytucyjnego taką ustawę i tak uznają za niekonstytucyjną. W następstwie czego przepadnie zarówno Trybunał w POlszewickim składzie, jak i sama POlszewia. Skoro sami chcą się wykończyć, to po jaką cholerę im w tym przeszkadzać?!  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1499810

Jakiś przykład daj.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499837

Tabelka jest porażająca, trudno
uwierzyć, że jest aż tak niedobrze!.
Ale drogi Jurandzie ze Spychowa,
dajmy nowej władzy, która zastała
dziurę w budżecie, nawis długu
i bagno korupcji - trochę czasu.

W nastroju optymistycznym
dedykuję Panu krótki wierszyk.

*

Pokonał bliżej ludziom nieznany
polityczny gracz, kilku naprawdę
groźnych rywali. Duda mocarz!.

Czy podoła kraj ojczysty ocalić?
Życzmy mu sukcesów na wyboistej
drodze zmian, poznamy po owocach!.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1499821

Jest takie mądre polskie powiedzenie : "Co nagle , to po diable". Nie mozna podejmować dzialań przeciwko wrogowi (silnemu , doswiadczonemu i cwanemu) nieprzemyslanych, bo mogą się one obrócić przeciwko dzialającemu. Jak zauważyla contessa Nasz Rząd dziala dopiero bodajże od 10 dni. Przez tak krótki okres czasu nie da sie nawet sporzadzić porządnego audytu otwarcia. Obietnice byly dawane/szacowane  prawdopodobnie w oparciu o ogólnodostepne dane . Trzeba najpierw zweryfikować "stan posiadania", żeby podjąć ostateczna decyzję.  Dajmy mu więc wiecej czasu i nie traćmy wiary w Nasz Rząd i Naszego Prezydenta, ktorzy musza pracować od samego poczatku przeważnie w skrajnie trudnych warunkach ( patrz np. sprawa Trybunału Konstytycyjnego)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1499831

robię to przez całe długie życie... i co z tego?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1499854

zobaczyć podobne, krytyczne wpisy po dziesięciu dniach pierwszej, czy drugiej kadencji Tuska, sławnej prezy-dencji Komo-ruska, czy nawet ostatniego roku nie-rządów Kopacz-ki.

Może uwagi Lotnej? Może Benjamina?  Może jeszcze kogoś?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1499857

Podatek dochodowy PIT w Polsce kosztuje tyle ile wnosi do budżetu. Gdyby go zliwkidować i wywalić te tłumy urzędasów, to de facto bilans wyjdzie w okolicach zera i każdy jeden polityk w Polsce doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Dlaczego PiS nie chce wyciąć tego wrzodu, to temat na osobny wpis. Jednak tłumaczenie, iż jest tak źle, że się nie da, to dokładnie takie samo tłumaczenie jakie stosowało PO przez jakieś pięć lat...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

              

#1499867

ale chyba nie przez wszystkich. Aby komus dodac, trzeba komus odebrac - wtedy bilans moze wyjsc na zero.

Jesli podwyzszymy kwote wolna od podatku (trzeba o nalezy to zrobic - juz na przyszly rok - a wiec uchwalic nalezy do konca listopada), to musimy podniesc podatek PIT dla najbogatszych. Majac szczegolowe dane naprawde nie jest to trudne.

Powiedzmy, ze wprowadzamy dodatkowa 40% stawke w podatku dochodowym - latwo wyliczyc (oczywiscie majac dane, ktore sa podstwowe - w Ministerstwie Finansow) ile na tym zyskamy - dzielimy to przez ilosc wszystkich podatnikow i juz mamy kwote - o ile mozemy podniesc kwote wolna od podatku. Nie wymagajmy od razu cudow - czyli zrownania kwoty wolnej z podobnymi na Zachodzie - liczy sie chec i gest wobec obywateli. Wazna jest tez odpowiedzialnosc  rzadu - a nie szastanie pieniedzmi na prawo i lewo.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1499897