Kresy = Polska = Kresowianie = Polacy

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj

Wszyscy wiemy co to są Kresy. Wszyscy wiedzą kim są Kresowianie. Wszyscy również wiemy, że Kresowianie zostali zdradzeni przez wszystkie dotychczas rządzące opcje polityczne. Począwszy od SLD, poprzez AWS, PO, PSL a skończywszy na PiS. Mało tego. Zostali zdradzeni przez wszystkich urzędujących "strażników żyrandola", włącznie z tym ostatnim, pieszczotliwie zwanym "Dudusiem"

A więc ZDRADA OD WSZYSTKICH I NA KAŻDYM KROKU

Chciałbym zaznaczyć, że oprócz potomków Kresowian żyjących w Polsce, są jeszcze Kresowianie mentalni, którzy to nie są potomkami Kresowian, ale są i żawsze będą Kresowianami w sercu i mentalnie, a jest nas wcale nie mało!

I wreszcie ogromna grupa kresowian w dalszym ciągu tułająca się  po stepach Azji, syberyjskiej Tajdze czy innych zapomnianych przez Boga i ludzi miejscach byłego imperium rosyjskiego. Osobiście uważam, że ludzie ci powinni wrócić do swoich sadyb na Wołyniu, Wileńszczyźnie, Małopolsce Wschodniej i innych.. To jest przecież ich Ojczyzna, ich Kraj. To jest Polska!

Nie należy zapominać o następnej ogromnej grupie Kresowian żyjących na Wileńszcyźnie, Grodzieńszczyźnie, Wołyniu, Polesiu czy Małopolsce Wschodniej. Ziemie te zostały zrabowane przez Stalina prawem kaduka i takim samym prawem zostały darowanie Białorusi, Żmudzi (Litwie), czy Ukrainie. Zostały darowane tym co wywozili Polaków w milionach i mordowali Polaków w setkach tysięcy. Prędzej czy później sprawiedliwości stanie się zadość!

Te dwie ostatnie grupy Polaków Kresowian zostały zdradzone szczególnie tragicznie. Tyle ile im naobiecywano i nigdy nie dotrzymano....... Obietnice te już idą w niemalże tysiące.

Patrząc na krzywdę Kresowiaków, na ńagminnie łamane przyżeczenia i objetnice, uważam, że Kresowiacy nie mają innego wyjścia, tylko, bazując na istniejących już organizacjach, powołać własną reprezentację polityczną reprezentującą interesy Polityczne Kresowian. To powinien być następny krok, bowiem po tych wszystkich złamanych i niedotrzymanych przyżeczeniach i obietnicach nie można się już spodziewać nic więcej tylko następnych zdrad i złamań. Niestety, Kresowianie muszą sobie zdać sprawę z tego, że nikt nie zrobi dla nich nic, że są traktowani jak mięso armatnie. Wykorzystani, a nastę pnie kopnięci. Zasada murzyn zrobił swoje, murzym może odejść pasuje tu jak ulał. I proszę się nie obawiać, że cokolwiek będziecie rozbijali, nie nie będziecie rozbijali, a macie wszystko do zyskania. Proszący jest wykopywany za drzwi, żądający wywalający drzwi kopniakiem jest nie tylko wysłuchywany, ale również dostaje prawa. Jeżeli Kresowiacy chcą coś osiągnąć musią pokazać kułak.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

PIS zdjął znowu z porządku obrad Sejmu procedowanie ustawy mającej karać propagowanie banderyzmu w Polsce, żeby "nie psuć krwi" przed mającą się odbyć w połowie grudnia wizytą prezydenta Dudy na Ukrainie. Jak można się tak poniżać jako państwo, jak można tak poniżać pamięć ofiar pomordowanych przez zdziczałych ludobójców z OUN-UPA?! 

A znacznie mniejsze kraje, takie jak Słowacja czy Węgry potrafią skutecznie zadbać o swoje interesy w relacjach z Ukrainą. Dlaczego więc tak zakochani na zabój w banderowskiej Ukrainie politycy wciąż udają, że są Polakami? Niech zmienią obywatelstwo na ukraińskie i przeniosą się na Ukrainę!    

Vote up!
13
Vote down!
0

jan patmo

#1552171

Temat banderyzmu powoli ukazuje słaby punkt PIS-u. Polityczne kierownictwo tej partii obrało kurs na przeczekanie, że "jakoś tam będzie". Pomyłka. Nie będzie jakoś tam.

Kilka dni temu PAD w wywiadzie dla tv "Trwam" zajął w istocie podobne stanowisko jak obecnie Kukiz'15 stąd wniosek, iż PIS zostaje w gorącym kartoflem w ręku.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Apoloniusz

#1552195

Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów i polskiego prezydenta. To jest skandal! Jak długo będziemy to tolerować? – pytał dziś w Sejmie poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

 

Sejm miał się dziś zajmować projektem ustawy Kukiz'15 dotyczącym penalizacji banderyzmu. Tuż przed rozpoczęciem posiedzenia, na konwencie seniorów, zapadła decyzja o zdjęciu tego punktu z dzisiejszych obrad. Głos w tej sprawie zabrał poseł Tomasz Rzymkowski.

– Jak długo będziemy ulegać tej narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? – pytał polityk. – W 1990 roku parlament polski potępił Akcję Wisła, a do tej pory Sejm nie jest w stanie potępić i wprowadzić do swojego porządku prawnego regulacji, która będzie potępiała banderyzm – zbrodniczą ideologię, która kładzie się cieniem między naszymi narodami – mówił Rzymkowski. Poseł Kukiz'15 tłumaczył, że jeśli my jednoznacznie nie powiemy, że banderyzm jest zły, to nie możemy oczekiwać tego od naszych sąsiadów.

– Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów i polskiego prezydenta. To jest skandal! Jak długo będziemy to tolerować? Jak długo przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego, plują nam w twarz, porównują marszałka Piłsudskiego (…) z bandytą Banderą, naszych bohaterów z AK i NSZ z porównują z bandydatmi z OUN-UPA. Jak długo będziemy znosić te upokorzenia?! – zakończył Rzymkowski.

Vote up!
16
Vote down!
0
#1552176

Kresy = Polska = Kresowianie = Polacy.

Innego stanowiska nie będzie bo być Nie Może! Jesteśmy To winni Matkom, Ojcom, Siostrom i Braciom!!!

http://www.zbrodniawolynska.pl/zw1/galeria-1/149,Galeria-zdjec.html

"Algorytmom" blogera Zetjot'a oraz przerysowanym "faktom" blogera Sebastiana Jarczaka - kategoryczne NIE!

Tu jest odpowiedź dlaczego NIE:

http://natemat.pl/184999,wyrok-smierci-na-polakow-oto-dowody-ze-ukrainscy-nacjonalisci-mordowali-wedlug-ustalonego-planu-cytaty

Dopóki dopóty nie ma wspólnego stanowiska uzgodnionego w formie pisemnej  przez wszystkie kompetentne czynniki i zatwierdzonego przez parlamenty , nie ma przeprosin za dokonane ludobójstwo, nie ma odcięcia się i potępienia nazizmu spod znaku tryzuba - zgody nie będzie! Musi to zrozumieć parlamentarne lobby niemiecko ukraińskie działajace na szkodę Polski!

PS

Cytuję: 

"Kwestia upamiętnienia zbrodni wołyńskiej jest o tyle istotna, że Ukraińcy bez żadnego skrępowania oddają cześć odpowiedzialnym za jej przeprowadzenie i ani myślą uznać gigantycznych, bestialskich zbrodni popełnionych przez ich organizacje, praktycznie wszystkiemu zaprzeczają. To tak jakby Niemcy dzisiaj honorowali na różny sposób SS i partię nazistowską, zaprzeczali zbrodniom popełnionym przez te organizacje i do tego odmawaili nam prawa uczczenia ofiar ich działania. Działania Ukraińców wykraczają poza wszelkie normy moralności i stosunków dobrosąsiedzkich. My nie chcemy wszczynać z nimi konfliktu, ale jeśli nadal będą prowadzili taką politykę historyczną to sami się w stosunku do nas skonfliktują - i bardzo źle na tym wyjdą."

Wojciech Matus,   13 lipca 2016 r. 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

casium

#1552623