Nowoczesna.....przypadek.... czy może.....

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj
Nowoczesna. Nazwa znana już w przeszłości. Podeprę się trochę artykułem  z miesięcznika "Zakazana Historia"  z listopada 2015 roku pana Dominika Kucińskiego pod tytułem  "W Przedsionku Piekieł, życie w warszawskim getcie".
 
Nowoczesna była to restauracja w warszawskim getcie, ale oddajmy głos autorowi.
 
........"Już samo podejście przed wejście (Nowoczesnej) nie było prostym zadaniem mogli to zrobić elegancko ubrani, najbogatsi i najznamienitsi mieszkańcy getta. Pozostali, wynędzniali do ostateczności ludzie, którzy ze wszystkich stron cisnęli sie ku wejściu, oraz ku wchodzącym do środka bogaczom, byli brutalnie rozganiani przez tęgich portierów przy pomocy pałek. Nie zdarzało się aby tym biednym ludziom okazywano jekiekolwiek zainteresowanie, nie mówiąc już o jałmużnie".......
 
I następny fragment.
 
......."Halina Krahelska pisała: "nigdzie bardziej niż w tym zamkniętym i zawężonym terenie ujawniały się kontrasty i antagonizmy z większą wyrazistością".
Jedni wymierali z głodu, inni pławili się w wartko płynącym alkoholu, obfitym żarciu i dziwkach. Ci drudzy to było środowisko restauracji "Nowoczesna"
 
No to może przyjżyjmy się teraźniejszemu środowisku "Nowoczesnej".  Kto tam bryluje, ostantecyjnie wręcz kłamie nie licząc się przeciętnymi ludźmi, mając ich poprostu za gnojowsko. Jaka jest zatem różnica między reastauracją "Nowoczesna" w Gecie Warszawskim w czasie wojny a partię "Nowoczesna" R. Petru.
 
Czy nazwa jest tylko zbierzna, nic nie znacząca, czy, być może jednak obie nowoczesne wychodzą z tego samego środowiska? Różnica 60 lat, ale podejście to samo.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Obecnie Nowoczesna wypełnia ściśle i intensywnie polecenia mafii odnośnie rozmontowywania władzy PISu i jest jedynym ugrupowaniem w Sejmie , ktore do tej pory nie zlożylo ani jednego projektu jakiejkolwiek ustawy ( lenistwo, niekompetencja ... ? )

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1502863

W likwidowaniu Polski, mająca zmienić zblazowaną i skompromitowaną PO.

Finansowaną przez lewackiego żyda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1502870

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1502962

Masz pan szcególne wyczucie chwili. Ten rysuneczek jest tak wymowny, iż zastępuje tysiące słów. Do tego rysunku warto by jeszcze dorysować tło tych "setek tysięcy" manifestantów, filmowanych z dziesięcu kamer a potem odpowiednio zmontowanych i przedstawianych w łżemendiach. Tych zmanipulowanych głupców, oraz tych którzy mają w tej partyjce swój polityczny, badź materialny interes, albo jedno i drugie. Oraz tych "prześladowanych", którzy stracili oparcie w Paligniocie i jemu podobnych awtorytetach. Swoja drogą Petruś wiedział komu kapcie nosić co by z tego konto zasilać.

Pozdrawiam Świątecznie

opornik

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1503005