Australia, słowami swoich Premierów, rozgniewała muzułmanów

Obrazek użytkownika Jurand
Świat

Muzułmanie chcący żyć zgodnie z islamskim prawem szariatu, mieli powiedziane we środę przez australijskiego premiera pana Kevina Ruuda, aby opuścili Australię, jako, że rząd wziął na cel radykałów, próbując zażegnać potencjalne ataki terrorystyczne.

Oddzielnie były premier, pan John Winston Howard, również rozgniewał australijskich muzułmanów, równiez we środę, mówiąc, iż popiera agencje wywiadowcze monitorujące meczety w Australii.

Powiedział:

"Imigranci, nie Australijczycy, muszą się zaadoptować, nie mają innego wyjścia, wóz, albo przewóz. Jestem już zmęczony, razem z narodem, zamartwianiem się tym, czy urażamy jakąś jednostkę lub jej kulturę.

Od czasu ataków terrorystycznych na Bali doświadczyliśmy gwałtownego wzrostu patriotyzmu przez ogromną większość Australijczyków.

Kultura nasza była i jest rozwijana przez ponad dwa wieki, ciężkich walk, porażek i zwycięstw przez miliony ludzi szukających wolności.

Językiem urzędowym w Australii jest język angielski i większość Australijczyków mówi tym językiem. Nie hiszpańskim, libańskim, arabskim, chińskim, japońskim, rosyjskim, czy jakimkolwiek innym językiem. Dlatego jeżeli ktoś chce być częśćią naszego narodu, naszej społeczności. Musi nauczyć się języka angielskiego.

Austarlijczycy w swojej masie wierzą w Boga. To nie jest jakaś chrześcijańska prawica, chrześcijańska propaganda czy polityczna chrześcijańska poprawność polityczna, ale fakt, oczywisty i bezsporny, ponieważ to Chrześcijanie i na Chrześcijańskich zasadach założyli to Państwo i ten Naród. I to najwyraźniej jest udokumentowane.

A ściany naszych szkół są odpowiednim miejscem aby to pokazać. Jeżeli Bóg, nasza wiara i nasze krzyże w szkołach obrażają kogoś, w takim razie sugeruję abyś rozważył inną część świata jako twój nowy dom, ponieważ Bóg jest częścią naszej kultury!

My akceptujemy twoją wiarę czy twoje przekonania. Nie pytamy o nic. Wszystko to, co chcemy, to abyś zaakceptował nasze przekonania i naszą wiarę, abyśmy mogli wszyscy żyć zgodnie i spokojnie jako jeden naród. To jest nasz Kraj, nasza Ziemia, i nasz Styl Życia.

Masz okazję aby skorzystać z tego wszystkiego, abyś by szczęśliwy, z nami.

Ale kiedy już zakończysz skarżyć się, jęczeć, czy biadolić, na Naszą Flagę, Naszą Deklarację, Naszą Wiarę Chrześcijańską i na Nasz Styl Życia.

Bardzo zachęcałbym abyś skorzystał z jeszcze jednej wielkiej Australijskiej Wolności.

 

WOLNOŚCI DO WYJAZDU!

 

Tyle słowa urzędującego Premiera i byłego Premiera Australii. Miejmy nadzieję, że  Australijskie Tsunami dotrze do Europy.

 

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Za słowami powinny iść jednak czyny.
Np. należy stosować wyższe opodatkowanie imigrantów do czasu, aż zdadzą egzamin z języka australijskiego, historii australijskiej, religii chrześcijańskiej (nie muszą wierzyć, ani należeć do kościoła, ale muszą religię znać). Wpływy z tych podatków powinny iść na dofinansowanie szkół dla imigrantów.
Poza tym kościoły chrześcijańskie powinny być zwolnione z podatków, a inne nie.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#36794

ja powiem z perspektywy osoby mieszkającej za granicą: tak jak ja oczekuję od osób przebywających w Polsce znajomości polskiego, tak sam uważam, że jeśli chcę żyć w Austrii muszę znać tutejszy język i zwyczaje i je akceptować. I dla mnie to jest jasne.

Proszę zauważyć jak w krajach muzułmańskich "tolerują" Biblię i Chrześcijan - gdzie nie gdzie za samo posiadanie pisma świętego można mieć poważne kłopoty. Czy my, niedobrzy i nietolerancyjni chrześcijanie latamy za każdym moslemem i sprawdzamy czy nie ma swojej świętej księgi?

Vote up!
0
Vote down!
0
#36790

O ile wiem to aby dostac prawo pobytu w Australii to trzeba zdac egzamin z j. angielskiego.
Wspanialy wpis Jurandzie...Akiko

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#36808

Zaskakujące słowa i zobaczymy, czy za słowami pójdą czyny. Gratulacje dla Australii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#36829

żeby się na słowach nie skończło. Ale nawet i same słowa są bardzo ważne: ktoś - i to nie byle kto - w końcu powiedział to co ludzie w większości myślą i co chcieli od swoich reprezentantów usłyszeć.
Australiczyczycy - przyznaję to uczciwie - zaskoczyli mnie tym razem. Jakoś tak mi się zawsze wydawało, że to taki raczej "postępowy" naród. A tu taka miła niespodzianka... Może ktoś, kto mieszkał lub mieszka w Australii podzieliłby się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Gratulacje dla Australii i wielkie dzięki dal Juranda za tą informację!!
Panie Jurandzie, czy może Pan podać jakiś link do oryginalnego tekstu?

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#36840

Wejdź na google i wklikaj hasło Prime Minister Howard-Muslims Out of Australia. Jest trochę więcej na ten temat.

pzdr
_______________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#36847

Piękne newsy, chciałbym takie czytywać co dzień...

Co ja teraz mogę, chyba tylko wrzucić tekst Monty Pythona z jednego ze skeczy: "Australia, Australia, Australia, we love You..."

(chociaż skecz sam z siebie jest trochę szyderczy, jak to u Angoli...)

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#36854

Australia, Nowa Zelandia mają wielki problem z emigracją wietnamską, chińską i muzułmańską!
To zaraza na miarę świńskiej grypy.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#36859

jak na czasy politpoprawnego Świata - brawo!

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#36877

postanowiłam dotrzeć do źródeł tej wypowiedzi i w sieci jest dużo sugestii, że te słowa nigdy nie zostały wypowiedziane ani przez premiera Howarda and przez Ruud'a.
Wielu blogerów australijskich mocno sugeruje, że to był czyjś głupi żart (hoax). Twierdzą, że w tej wiadomości są elementy prawdy, ale jako całość jest ona niedokładna i wprowadzająca w błąd.

Krótkie streszczenie, tego co mi się pokrótce udało znaleźć:
1. cała ta wiadomość o wypowiedzi Howarda jest dosyć stara i zaczęła krążyć w sieci w roku 2005 - nie trzeba przypominać, że klimaty polityczny w Australii roku 2005 jest inny niż dzisiaj - w różnych, różniących się szczegółami wersjach.
2. w swojej najbardziej rozpowszechnionej wersji zawiera ona wypowiedź Howarda, w której on niby to że islamiści, którzy chcą wprowadzić w Australii szariat i teokrację powinni wyjechać. Źródła, do których dotarłam mówią jednak co innego: autorem tej wypowiedzi był Skarbnik Federalny Peter Costello i została on opublikowana w listopadzie 2005 w Herald Sun w Australii - niestety nie udało mi się dotrzeć do oryginalnego tekstu i nie wiem, czy to jest prawda.
3. Australijski minister edukacji Dr Brendan Nelson w sierpniu 2005 powiedział, że ci, którzy nie akceptują australijskich wartości powinni "zmiatać z Australii" (chyba tak po polsku tłumaczy się zwrot clear off) - tym razem udało mi się dotrzeć do tekstu źródłowego: http://www.abc.net.au/news/newsitems/200508/s1445181.htm
4. Howard natomiast w wypowiedzi również z sierpnia 2005 powiedział m.in., że rząd Australii będzie monitorował (podsłuchiwał) czego to nauczają w meczetach - jego wypowiedź została opublikowana w prasie (The Age), oto link do artykułu: http://www.theage.com.au/news/National/Govt-prepared-to-move-in-on-mosques-PM/2005/08/24/1124562912954.html
Jest to raczej ostrożna wypowiedź, w której Howard zapewnia, że chodzi mu tylko o monitoring a nie o ingerowanie w czyjąś religię.
4. fragment cytowanej niby to wypowiedzi Howarda, w której mówi on o swoim widzeniu imigracji, nauki angielskiego, adaptacji do kultury australijskiej, australijskich wartości i stylu życia i w której to na końcu mówi, że ci, którym się ta kultura i wartości nie podobają, mogą w każdej chwili wyjechać z Australii: te słowa nie są słowami Howarda ale zostały napisane przez niejakiego Barry'ego Loudermilk'a, weterana US Air Force i publicystę i polityka (obecnie jest kongrsmenem w stanie Georgia w USA) w roku 2002. Skrócona wersja artykułu Loudermilk'a: http://www.breakthechain.org/exclusives/beamerican.html
Dłuższa wersja:http://www.breakthechain.org/exclusives/outrage.html
Przeczytajcie zwłaszcza wersję skróconą: podobieństwa do "mowy" Howarda są olbrzymie. Można ten cały tekst znaleźć również na stronie Barry'ego Loudermilka: http://www.barryloudermilk.com/default.htm
To co napisał BL zostało troszkę zmienione, dostosowane do realiów australijskich i krąży już od dawna po sieci jako wypowiedź Howarda.

Tak więc są poważne przesłanki, by stwierdzić, że ta "wypowiedź" Howarda to nieprawda.

5. w lutym 2009 roku ten sam tekst zaczął krążyć po sieci ale w zmienionej formie: zamiast Howarda pisano, że wypowiedź ta jest autorstwa Kevina Ruuda, premiera Australii od listopada 2007. Jest to jeszcze większe oszustwo niż w przypadku Howarda, który kiedyś tam coś podobnego, może nie aż tak radykalnego sobie powiedział, bo ani premier Rudd ani nikt z jego rządu niczego takiego ani nawet zbliżonego w wymowie nie powiedzieli.

Niestety - z przykrością to Panu mówię, panie Jurandzie - ale są poważne przesłanki by uważać całą tą wypowiedź Howarda za sfabrykowaną i nieprawdziwą.
Mogę tylko powiedzieć, że niezależnie od tego czy ta wiadomość jest fałszywa czy też prawdziwa, bardzo bym chciała by Howard, Rudd czy ktokolwiek z możnych tego świata tak rzeczywiście powiedział i przestał się podlizywać muzułmanom. Bo duch i przesłanie tego, co zostało napisane jest jak najbardziej słuszny.

Vote up!
1
Vote down!
0
#36880

Dzięki wielkie za tyle ciężkiej pracy. Rzeczowa wypowiedź, na dodatek poparta argumentami i linkami.
Można powiedzieć:
...good job! You went "the extra mile".
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#36882

Również to wszystko czytałem. Jednej rzeczy nigdzie nie ma. I to jest bardzo zastanawiające. Dlatego zdecydowałem się na wpis. Nie ma Dementi. I to zarówno Ruuda jak i Howarda. Według mnie jest to bardzo zastanawiające. Dlaczego? Przecież w dzisiejszym bardzobardzopoprawnym świecie polityki, nie zdementowanie tego rodzaju wypowiedzi, jest samobójstwem politycznym. Kiedy nie następuje dementi? Wtedy, kiedy nie można czegoś zdementować. A kiedy nie można? Czy kiedy są przesłanki, nawet bardzo poważne, czy wtedy kiedy są twarde dowody?

Wychodząc z tego założenia zdecydowałem się na wpis. Czy jest prawdziwy? Uważam, że jest. Ta wypowiedź krążąca po internecie nie powstała sama z siebie. To, że jeden polityk zapożycza pewne sformułowania od drugiego, to nic nowego. Wkładane do wypowiedzi innego polityka są już wypowiedzią tego drugiego. Mało tego, ten drugi polityk traktuje je jako swoje.

Być może zostały puszczone jako próbny balon. Sprawdzić reakcję. Sprawdzić, czy jest poparcie dla tego rodzaju, już nie wypowiedzi, ale konkretnych działań. Wiem jedno. Nie ma dymu bez ognia.

I jeszcze jedno. Dlaczego właśnie Ruud i Howard? Dlaczego właśnie Australia? Ciekawe.

_____________________________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#36901

Krzysztof J. Wojtas
Podoba mi się. Też uważam, że każdy kraj ma swoją kulturę i wszelkie indoktrynacje winny być zwalczane .
Wszelkimi sposobami.

Tak tylko się zastanawiam - co robią amerykanie i nasze wojska w Afganistanie?
Ktos ich tam zapraszał?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#37032

Myślę, że to był wstęp do tego, by im dać do zrozumienia.
Dobrze to wymyślili.

Teraz powinno się rypnąć, że ci muzułmanie na Bali, to byli przebrani żydzi.
Na pewno za kilka dni ukaże się ta wiadomość w Australijskiej prasie.

O, Boże! żeby się ukazała.

To byłby początek końca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#37952

niestety to tylko internetowy "troll", "hoax" ... http://news.softpedia.com/news/Hoax-Alert-Australian-Prime-Minister-Julia-Gillard-Angers-Muslims-320354.shtml

Admin powinin sprawdzic zrodla zanim pusci temat w obieg. Chociaz rozumiem powody takiego postepowania jest to nie profesjonalne.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#331337

niestety to tylko internetowy "troll", "hoax" ... http://news.softpedia.com/news/Hoax-Alert-Australian-Prime-Minister-Julia-Gillard-Angers-Muslims-320354.shtml

Admin powinin sprawdzic zrodla zanim pusci temat w obieg. Chociaz rozumiem powody takiego postepowania jest to nie profesjonalne.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#331338