Panie Premierze - DZIĘKUJEMY!!!

Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

W dniu dzisiejszym – czwartek 6-tego października 2011 roku – zebraliśmy się tłumnie na dworcu w Gdańsku – Wrzeszczu w oczekiwaniu na przyjazd Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Od samego rana była przepiękna, słoneczna pogoda, pomimo dość silnego wiatru.

Już na peronie powitała nas bojówka PO, zachowując się agresywnie wobec zgromadzonych, wyśpiewując „Polska w budowie” na słynną już nutę „Donald Matole twój rząd obalą kibole” oraz wznosząc okrzyki „zwyciężymy – wy przegracie”. Jak nam odpowiedzieli, są studentami – co zastanawia, co „złota POlska młodzież” robi na peronie w czasie zajęć szkolnych. Co ciekawsze, byli to ci sami młodzi ludzie, którzy zakłócili dwa dni wcześniej wiec wyborczy Andrzeja Gwiazdy pod „Cristalem”.

Pociąg przyjechał o godzinie 12.15. PUNKTUALNIE.

Życzymy ministrowi Grabarczykowi dalszych takich sukcesów.

Na peronie powitaliśmy godnie naszego gościa. Byli członkowie partii Prawo i Sprawiedliwość, przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej, Stowarzyszenia Godność, niezależnych dziennikarzy i reporterów oraz innych organizacji społecznych. Nad zachowaniem porządku czuwali Stoczniowcy z Solidarności, którzy również zapewniali ochronę Prezesowi.

Z dworca Jarosław Kaczyński udał się złożyć kwiaty na grobie Anny Walentynowicz na gdański cmentarz Srebrzysko.

O godzinie 13.30 odbyła się minikonferencja na podwórzu pod domem, gdzie Pani Ania mieszkała.

Następnie delegacja udała się pod Pomnik Poległych Stoczniowców na placu Solidarności przed bramą nr 1 Stoczni Gdańskiej, gdzie został złożony wieniec. Jarosław Kaczyński wygłosił krótkie przemówienie, nawiązując do wydarzeń sprzed 31 lat, które rozpoczęły pochód Polski do Wolności.

- Polska nowoczesna nie może być Polską tylko dla niektórych. Nie może być Polską taką, jaką niestety w wielu wypadkach jest dziś. Nie może być Polską budowaną według tych planów, tych projektów, które niesie neoliberalizm, bo te projekty skompromitowały się w Polsce i skompromitowały się w świecie. A to przecież jest ideologia tych, którzy dzisiaj Polską rządzą. Rządzą nie w interesie całego narodu, rządzą w interesie niektórych. I możemy to zmienić. Musimy to zmienić. Musimy to zmienić w imię tego co dziś, w imię naszego życia, które toczy się w tej chwili, ale także w imię tego życia, które będzie, w imię życia tego pokolenia i przyszłych pokoleń. Polska silna, Polska godna, Polska sprawiedliwa i solidarna musi pozostać naszym celem. Dziś Szanowni Państwo czuć w powietrzu tą aurę sprzed 31 lat. Polacy podnoszą głowę, odzyskują poczucie siły, pewności siebie. Jestem przekonany, że z tej siły, z tej pewności siebie, zrodzi się zmiana – wielka zmiana. Bo przecież nie jest ambicją naszego Narodu być słabym, lekceważonym państwem, być zapleczem i źródłem taniej siły roboczej dla możnych tego świata – mówił Premier Jarosław Kaczyński pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Na koniec spotkania został odśpiewany Hymn – w całości, wszystkie cztery zwrotki.

PANIE PREMIERZE – DZIĘKUJEMY!

Ciri

 

Cała galeria zdjęć dostępna jest na portalach NowyEkran, sympatycypis.pl oraz mypis.pl . Prawa autorskie zastrzeżone.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czy społeczeństwo Gdańska zagłosuje na PiS. A może za mało kopniaków otrzymało od PO przez 4 lata rządów Tuska?

bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189502

gość z drogi

i wtedy zobaczymy,czy warto było 

Czy Śmierć Górników nie poszła na Marne,czy Robotnicy z Wybrzeża,ktorych Krew na zawsze obciąży Towarzyszy jenerałow,tez poszła na marne?

Gdanski,

i Andrzej GWIAZDA i grób Matki Solidarności,Anny Walentynowicz

Gdanski,o ktory walczyli nasi Dziadowie....

Zobaczymy,czy zda egzamin z Dojrzałości

10

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#189507