Zaniechanie

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj
Zaniechanie zawsze powoduje problemy w przyszłości. Im większe zaniechanie w im większym czasie, nawet mały problem urasta do monstrualnych wielkości. Powoduje, że przyszłość jest determinowana przez ów zaniechany, nierozwiązany problem.
 
Takim właśnie zaniechaniem, ktore praktycznie zabija Polskę była nieprzeprowadzona LUSTRACJA i DEKOMUNIZACJA. Nieprzeprowadzenie tego bardzo prostego zabiegu jest praprzyczyną wszystkiego co złego dzieje się w Polsce. Jest praprzyczyną sitwy wysysającej siły witalne Narodu. Jest praprzyczyną Drugiego Mordu Katyńskiego. Jest praprzyczyną emigracji młodych ludzi. Jest praprzyczyną zniszczenia polskiego przemysłu i rolnictwa. Jest praprzyczyną upadku szkolnictwa i nauki polskiej. I będzie praprzyczyną zniknięcia Polski z map świata.
 
LUSTRACJA i DEKOMUNIZACJA. Czy jest to "polowanie na czarownice" jak to przedstawiają to ci którzy właśnie z nieprzeprowadzonej LUSTRACJI i  DEKOMUNIZACJI czerpią konkretnie wymierne korzyści. Byłoby pół biedy gdyby były to korzyści tylko finansowe, niestety te korzyści sięgają dużo dalej niż tylko nieograniczone złodziejstwo. To, że listy umoczonmych mają wszystkie państwa i ich rządy czy wywiady jest powszechnie wiadomo. Wiadomo również, że korzystają z tego poprzez szantaż ludzi odpowiedziałnych za pewne odcinki w rządzie, armii czy wywiadzie w osiąganiu swoich celów jest również jasne od dość dawna. Tego należało się spodziewać. Tym ja się zjamowałem i zajmowali się inni mającu dużo więcej wiedzy na ten temat niż ja. A więc nie widzę jakiekolwiek sensu powrotu do tego samego.
 
 Ale jest jeden aspekt, który jest prawie nie dotykany przez nikogo. Czy ktoś pamięta kto pierwszy dorwał się do tajnych akt bezpieki. Wprawdzie nie dopuszczono ich do akt wywiadu, ale to niewiele zmieniło. Otóż komisja ta działała w składzie MIchnik, Holzer, Ajnenkiel i Kroll od kwietnia do czerwca 1990 roku, praktycznie prawm kaduka. Co to była za komisja to same nazwiska mówią. To, że po "pracach" tej "komisji" większość bardzo niewygodnych dla wielu osób ze świecznika artystyczno-intelektualnego zniknęła, już wie niewielu ludzi, a jeszcze mniej ludzi zdaje sobie sprawę ze znaczenia tych "zaginionych akt". Myślę, że te właśnie i trochę innych były przyczyną zamchów stanu w czercu 1992 i w pełzającego zamachu stanu w latach 2005-2007. Te właśnie akta i dokumenty ułatwiły przejęcie całych mediów przez grupkę zdrajców. Krytycy okrągłego stołu upatrują całe zło w tym meblu. To był tylko mebel, gdzie kilkudziesięciu baranów wydawało porykiwania. Całe zło nastąpiło po czerwcu 1992 roku, kiedy to TW nabrali poczucia bezkarności i jak się wielokrotnie okazało później fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Bo to, że dokumenty zniknęły, to wcale nie oznaczało, że zostały unicestwione, One są w odpowiednich rękach. A to, że powodują bezczelność niektórych Żydów to już temat na zupełnie inne opracowanie.
 
Na zakończenie tego wpisu chciałbym się zatrzymać chwileczkę na zaniechaniu LUSTRACJI i DEKOMUNIZACJI przez PiS. Pomimo, że PiS miał Prezydenta i Premiera, zaniechał tego. Przypuszczam, że powodem była obawa przed zamachem stanu. Zamach stanu odbył się i tak, a przy okazji został zamordowany Prezydent, dowództwo WP plus niepodległościowa elita. Przez tchórzliwe zaniechanie Polska została strącona na samo dno!
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (23 głosy)

Komentarze

Nic dodać, nic ująć!  Tym właśnie, czyli wymazaniem po raz kolejny Polski z mapy skończą się próby obłaskawiania (pol)bolszewików. Jak to mówił Józef Mackiewicz: z komunistami się nie rozmawia, do komunistów się strzela!!!

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1445573

Dziś wydaje mi się ważniejsze zrobienie porządku z obcymi fundacjami, pokroju Fundacji Batorego, które pompują niewyobrażalne ilości gotówki, którą finansują krecią robotę.
Aczkolwiek dekomunizację można przeprowadzić. Tylko UE nie pozwoli. Przy okazji wypłynęła by przecież obca agentura z zachodu, a na to oni sobie nie mogą pozwolić. Z lustracją było i jest dokładnie tak samo.

Vote up!
6
Vote down!
-1

              

#1445577

doprowadzilo do tragedi smolenskiej i zamachu stanu.

Owszem PIS mial malo czasu - jak tlumacza sie,ale najpierw buduje sie fundament,na ktorym buduje sie reszte, a tym fundamentem jest  bezpieczenstwo rzadu i panstwa ,czyli wszelkiego rodzaju sluzby z wojskiem na czele,ktore nie maja w swoich strukturach osob ze starego ukladu.

Delegacja polska do smolenska zostala wsadzona na mine wlasnie przez postPRLowskie kacapskie sluzby,ktore maja swe macki wszedzie,jest to wciaz zywa kacapska hydra, ktorej co raz to  odrastaja lby i dlatego sciecie jednego z nich nic nie daje, trzeba sie pozbyc calej besti i to na raz.

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1445580

Obce fundacje. A na jakiej podstawie i w jaki sposób one działają i osiągają swoje cele? Skąd biorą pieniądze aby później je wpompowywać tu i ówdzie, temu czy tamtemu? Skąd wiedzą do kogo i w jaki sposób dojść? Fundacja Batorego, Fundacja Adenauera czy inna dżuma czerpie pełnymi garściami z kies obcych rządów, a jeszcze więcej z kies wywiadow, że nie wspomnę o różnego rodzaju korporacjach robiących szemrane interesy czy wykupienia kluczowych przedsiębiorstw. To jest właśnie pochodna zaniechania LUSTRACJI i DEKOMUNIZACJI. Docierają do ludzi którzy panicznie boją się ujawnienia swojej przeszłości i "sugerując" różne "przecieki" dostają to co chcą.

Największymi i najbardziej bolesnymi przykładami są Abp. Wielgus i niedawno prof. Kieżun. Według mnie wszyscy w mierę uczciwi i honorowi ludzie mający "za uszami" we własnym interesie powinni opowiedzieć wszystko, pokajać się i odsunąć na jakiś czas aby i oni i inni przemyśleli to wszystko, to bowiem utnie wszelkie próby szantażu czy "sugestii", ale co naprawdę mnie dziwi takich NIE MA! A więc te wszystkie patriotyczne gadki to zasłanianie siebie i wodolejstwo, nic więcej!

Vote up!
6
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1445605

Dzięki temu że nie było lustracji i dekomunizacji mieliśmy okrągły stół i Magdalenkę.

Winni tego stanu rzeczy są WSZYSCY rycerze naszego okrągłego stołu.

Vote up!
5
Vote down!
0

markiza

#1445579

się  zatrzymała po 89.To  jest tragedią   pomimo  klonów  politycznych i wielkich dyferencji prawnych w Polsce.Zadałem sobie pytanie czy  system   gospodarczy nazywany przez amatorów politycznych po 45  socjalizmem był  bardziej szkodliwy aniżeli okupacja hitlerowska.Ile zginęło Polaków za Stalina a ile za Hitlera?Michał  Grocki jest na fali i gratuluję autorowi sukcesów ale mój czasami bolesny pragmatyzm,który nie zapomina "Teheranu"jest za trwaniem społeczeństwa w Polsce czyli jego przetrwaniem.Wiem  że krytyka "polityki" w PRL,DDR,CSRR,CCCP jest w modzie i fajnym alibi dla aktywności BND czy CIA przed 89 w Polsce ale dla zjadaza chłeba tego zwykłego do 7.000 netto Euro przeszłość nie ma znaczenia.Cieszę się że autor ten temat poruszył i za to dziękuję.Nie podzielam opini o lustracji gdyż w dobie komputerów można wszystlo sfałszować nawet Euro dlatego mój pragmatyzm oczekuje przetrwania i Dialogów,edukacji Narodu ale co jest najważniejsze inwestycji w kadrę urodzonych po 80 roku w Polsce.Tyle na temat.

 

Pozdrawiam  oczywiście bardzo serdecznie i Dobrego Dnia życzę.

 

Marek M.Lipski

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1445588

podobnie jak ty i zgadzam się rownież z twoją opinią poniżej.Mam też nadzieję,że PiS dojdzie do władzy i mimo problemów dokona oczyszczenia.

Vote up!
5
Vote down!
0

lupo

#1445639

Wtedy rozrasta się gnijąca rana

Tylko wycięcie jej może uzdrowić

A szatanowi w jątrzeniu przeszkodzić

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1445645

PiS nie rządził samodzielnie, a obecnośc Leppera czy Giertycha w rządzie skutecznie przekreśliło szanse na dekomunizacje czy lustracje. Niestety. Przy pierwszej zaś próbioe zmiany sytuacji rząd upadł i skonczyło sie tak powszechnie obecnie głoszone rzadzenie Pis-u.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1445722