Czas na szarżę

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj
Napisane z inspiracji blogiera gorilisko odnośnie prowokacji w Kościele w Poznaniu. Niestety, mam jakieś dziwne wrażenie,  że tego radzaju prowokacje i "ustawki" nasilają się w niemalże z dnia na dzień. I to w całej Polsce. I w tym momencie trzeba by odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje. Odpowiedź jest tylko jedna. Całkowity brak respektu nie tyle dla Kościoła Katolickiego ile dla wierzących, a najciekawsze jest to, że słyszałem zdania, że jest to sprawa Kościoła i niech Kościół sobie z tym walczy. Niestety nie ma nic bardziej mylnego. Kościół to MY! I to NAM  jest okazywany całkowity brak respektu! Katolicy nie mają respektu w kraju w którym ponad 94% ludzi deklaruje przynależność do KK, deklaruje, że jest wierzącymi Katolikami! Gdyby to nie było takie tragiczne, to byłoby bardzo śmieszne.
 
Skoro brak respektu, to z czegoś ten brak wypływa. Z czego? I znowu odpowiedź jest banalnie prosta. Z poczucia BEZKARNOŚCI tych, którzy NAS Katolików obrażają i  lekceważą. No dobrze, a jakie są przyczyny tej bezkarności. Ano tylko trzy. Brak silnej reakcji ze strony hierarchów Kościoła Katolickiego,  państwa, a co najważniejsze, brak reakcji ze strony wierzących. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, jeśli chodzi o pierwszych, jeśli chodzi o państwo, każdy zna odpowiedź, niestety organa służące do ochrony prawa i obywateli, czyli nas wszystkich na polecenie najwyższych czynników państwowych organizują te "ustawki" i prowokacje, takiej masy tych świństw nie było nawet w pereelu. O coś im chodzi. O co? Odpowiedź znowu  prosta. O zgnojenie i przekonanie społeczeństwa o jego całkowitej bezradności. O wmówienie Polakom, że są niczym, że "wadza" może po nich deptać, traktować jak mierzwę, motłoch, a społeczeństwo i tak pozostanie na kolanach.
 
Społeczeństwo na kolanach! A przecież tak nie bywało, i to całkiem niedawno! A więc co się stało? No cóż, jest to rezultat "pracy" wielu czynników. Pierwszym i chyba najważniejszym jest to, że społeczeństwo nie otrzymuje wyraźnego i silnego przekazu ze strony hierarchów KK. Przekaz ten jest bardzo zróżnicowany i bardzo niewyraźny, pokazuje bezsiłę i odseparowanie, w oczach społeczeństwa, od wierzących, od Katolików, od NAS wszystkich. Według wielu opinii tak to właśnie  wygląda, że pomimo nadludzkich wysiłków czynionych przez wielu Kapłanów,  wielu hierarchów jest postrzeganych jako sprzymierzeńcy szatana zwanego Platforma Obywatelska!
 
I wreszcie ostatnim członem tej tragicznej układanki jesteśmy my sami. Wygląda na to. że to MY jesteśmy tym najważniejszym członem tej potwornej układanki.  Skąd bowiem bierze się poczucie tak bezczelnej bezkarności tych faszokomunistycznych bojówek? Smutne, ale to poczucie bierze się z naszej niemocy zareagowania w sposób jednoznaczny. Oczywiście przeciętny Polak nie wie kim są ci bojówkarze, a więc powinien stanąć w obronie swojej, swojej rodziny, swojego sąsiada, swojej wiary czy poprostu drugiego Polaka. Powinien użyć wszelkich dostępnych środków,  w ramach prawa, w obronie tychże. A prawo pozwala na użycie koniecznej siły, włącznie z pozbawienim napastnika możliwości prowadzenia dalszych działań mogących spowodować uszkodzenie ciała osoby napastowanej, lub w przypadku ataku na wiarę, obrońca wiary ma prawo użyć siły koniecznej w zastopowaniu tego ataku.  Zawiłe? No to może bardziej po polsku. Należy skuć mordę bojówkarzowi tak, żeby wylądował w szpitalu na conajmniej kilka tygodni. Nastęopnym razem dobrze się zastanowi zanim zacznie cokolwiek. A conajmniej zoriętuje się, że bojówkarski biznes nie opłaca się. A jeśli okaże się, że ci bojówkarze to policjanci lub ochroniarze, będzie kogo podać do sądu.  W związku z bezradnością państwa w ściganiu bojówk faszokomunistycznych czas najwyższy zacząć tworzyć samobronę obywatelską wspomagającą państwo w obronie obywateli. Muszą zacząć nas się bać, co najedno wychodzi z respektem lub szacunkiem.
To byłoby na tyle. Dziękuję za uwagę.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Wystarczy poszanowanie. Po polsku "respekt" nie znaczy to samo, co "respect" po angielsku.

Vote up!
5
Vote down!
0

Lotna

 

#420663

respekt «szacunek w stosunku do jakiejś osoby połączony z onieśmieleniem, czasem też z lękiem»

Wiele słów, oznacza to samo, jeśli chodzi o mnie to miałem na myśli raczej to drugie "czasem też z lękiem". Wydaje mi się, że to określenie jest bardziej adekwatne do tego co chciałem przkazać. Ale może być i "poszanowanie" dlaczego nie.

Vote up!
6
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#420672

Bokser n.p. czuje respekt (strach) przed drugim bokserem.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#420776

chyba nie jest samym szatanem a tylko  sługą szatana.

Wydaje mi sie, że wielu hierarchow jest postrzeganych nie jako chrześcijanie,

a jako "judeochrzescijanie" a to się wielu katolikom nie podoba (mnie też).

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

cui bono

#420679

stanu!".Ten gnojek decyduje o racji jej racji...  Powiedział tak bo uważa, że tylko on jest pan władza i poza nim nikt nie ma nic do gadania. On jako ta "władza" przez 6 lat nie robił nic innego tylko zapewniał sobie bezkarność i w imię tej jego racji stanu bo nią jest, niszczył wszystko co popadnie, rozdawał za bezcen co popadnie. Wielu Polaków nie chce tego widzieć, a ci co nareszcie zobaczyli to z kolei nie protestują głównie dlatego, że reagując przyznaliby się do winy, że mu to ułatwiali, a często nawet pomagali. "Co powiedzą sąsiedzi, co powie rodzina, wyjdę na durnia" itd. Ot, taka mentalność, a przecież wciąż nie jest za późno... Lepiej dziś przyznać się, że się było durniem, ślepym itd. niż by za rok, za 10, 20, dzieci i wnuki mówiły - dziś jest jak jest, a mogło być inaczej gdyby durnie tata z mamuśką, niech Bóg świeci nad ich duszami,  nie przyglądali się kiedyś bezczynnie jak taki jeden s.... na ich oczach rujnował Polskę.

Myślę, że niejeden z nas nie raz w swoim życiu słyszał taką gadkę od znajomych, przyjaciół, sąsiada itd. Ja słyszałam wiele razy. Jakby zebrać takie wypowiedzi to ich nie są setki, ich są miliony. A miliony to siła. Spuszczona do kanalizacji przez krzywo pojęty wstyd...

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#420685

najpierw trzeba zweryfikować ilość katolików w naszym nieszczęsnym kraju.Założenie,że jest nas ponad  90% to gruba przesada  i stąd biorą się problemy.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1

Verita

#420690

Do czasu, najpierw wszelkie świństwa chłonął
Gdy się przebierze miarka wszelkiego zła
Nadejdzie na ziemię oczyszczenia mgła
Czas tego jak widać jest bardzo blisko
Bo rozrasta się zło niczym mrowisko
Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#420720

Tylko wrogowie Polski atakuja Kosciol i prowokuja. Wsrod niewierzacych sa takze ludzie, ktorzy pozostawiaja Kosciol w spokoju, wiedza, ze zniszczenie Kosciola bedzie rownalo sie zniknieciu Polski. Nawet RM i tv TWAM daje mozliwosc takim Polakom by przedstawili tam swoje opinie na wazne tematy dotyczace Ojczyzny, niektorzy sa tam nawet chetnie zapraszani. Prowokuje obecna wladza. TuSSki i Komoruski wraz z cala POlszewicka banda z ich koalicjantami zaszkodzili Polsce duzo bardziej anizeli rasPutin. To tych ludzi trzeba odsunac od wladzy i ukarac jak najszybciej aby pokrzyzowac plany rasPutinowi.

Vote up!
1
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#420778

Drodzy Państwo, czas diagnoz już minął, zostały postawione. Teraz czas na - szarżę, taką  jak ta rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. Czas na dzialanie, a nie gadanie w kółko.

Vote up!
1
Vote down!
0
#420800

do protestujących matek w sejmie albo pod sejmem.Tak jak było po katastrofie smoleńskiej.Każde działanie tego rządu prowadzi do katastrofy.Czy potrzebne są następne ofiary?

Vote up!
1
Vote down!
0

Verita

#420808