Trzy grosze wrednego nacjonalisty i jeszcze z fobiami.

Obrazek użytkownika Jurand
Blog

Jako wrednemu nacjonaliście i na dokładkie z fobiami, nazwa królestwo galicji i londomerii czy jakoś tam oraz wielkie księstwo krakowskie przyprawia o ból zębów. Dla mnie jest to poprostu Małopolska, w ostateczności mogę zaakceptować  nazwę,  wschodnia ze Lwowem i zachodnia z Krakowem, ale to wszystko. Tzw galicja i londomeria i wk krakowskie to ziemie zrabowane Rzeczypospolitej w 1772 roku. Przypuszczam, że w ramach wdzięczności za Odsiecz Wiedeńską. Nie interesuje mnie również tzw "rabacja galicyjska" z dwuch powodów. Galicja w tej części Europy nie istniała a rabacja to jakieś dziwne słowo. Wiem natomiast o ruchawce chłopskiej w zachodniej Małopolsce w 1846 roku. Jednym z przywódców tej trwającej kilka dni ruchawki był austriacki szpieg i zdrajca od 1845 roku, a prowokator austriacki w 1846 roku niejaki Jakub Szela, który to dostał za swoje zasługi 30 hektarowe gospodarstwo na Bukowinie i tamże zmarł w Lichtenbergu, cały czas będąc pod opieką  habsburgów.


Tyle jeli chodzi o ruchawkę  chłopską jako samą w sobie. Nie była ona pierwsza czy ostatnia w Europie. I tak naprzykład poprzedzały ją ruchawki w Anglii w 1381, w Niemczech było ich sporo, praktycznie od 1476 do 1517 , bez mała co roku gdzieś tam coś tam, następnie 1524-1526, a w sto lat później w 1626, w Austrii. Wszystkie były bardzo krwawe i bardzo okrutne. Z piłowaniem, rozcinaniem czy ucinaniem, ale to wszystko było XIV i XV wieku i wszystkie miały podłoże socjalne. Nie miały za zadanie wyrzynanie całego Narodu mieszkającego na swoich ziemiach i przywłaszczenie ich sobie. Po raz pierwszy i nie ostatni wpadli na ten pomysł spece od przekrętów narodowościowych na dworze Habsburgów we Wiedniu, a zastosowali to w czasie ruchawki w Małopolsce zachodniej. Habsburskim Austro-Węgrom chodziło o powstrzymanie Powstania Krakowskiego, co im się całkowicie udało. A co za tym idzie zatrzymania przywłaszczonych ziem.


Dlaczego  manipulacja jazgdyni jest potwornie wredna i wręcz szkodliwa? Otóż zrównuje ruchawkę ciemnych mas chłopskich, całkowicie nieświadomych narodowo z zaplanowanym ludobójstwem, w celu zagarnięcia  ziem naodu zamieszkującego je od tysięcy lat  i pokazania światu, że jest to ich "pradawna ziemia" ich narodu. Narodu, który praktycznie nie istniał, narodu, który był dopiero w planach. Czy Ukraińcy to Ukraińcy i czy uważają ziemie wchodzące w skład Ukrainy za ukraińskie, tym zajmę się później. Bo trochę inaczej wygląda propaganda, a trochę inaczej rzeczywistość. Jest bardzo zastanawiające, że Ukraina nie może znaleźć wystarczająco dużo żołnierzy do obrony swoich granic. Prawie 50 milionowy naród nie może zbudować armii mogącej pogonić kilka tysięcy "zielonych ludzików". Dziwne, bardzo dziwne. Chyba, że ten naród wcale nie czuje się jednym narodem.


Nie chcę i nie będę się zagłębiał w historię. Od tego są zawodowcy. Chociaż jeżeli zawodowcami są niejaki Tusk i Komorowski, oraz im podobni, to może lepiej niech się historią Polski zajmą amatorzy, przynajmniej nikt nie będzie wychwalał zdrady jako cnoty. Chyba, że znowu znajdą się amatorzy, którzy interes Polski mają serdecznie w d..... Jeżeli nie będziemy potrafili bronić polskich racji, to zawsze znajdą się obrońcy racji innych, co niestety widać bardzo wyraźnie już na tym portalu. Desant się rozwija coraż bardziej i bezczelniej.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (25 głosów)

Komentarze

Daj nam Panie Boże jak najwięcej takich amatorów historyków, a uchowaj przed "profesjonalnymi historykami" (nie mylić z nielicznymi prawdziwymi profesjonalistami), którzy powinni sobie jak najszybciej znaleźć inne zajęcie! 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1471134

// Dlaczego  manipulacja jazgdyni jest potwornie wredna i wręcz szkodliwa? //

witaj SKS , troche kamyczka do Twojego ogródka , a i prośliłbym byś nie wyciagał  zbyt pochoponych wniosków po zadaniu Ci kilku pytań.

Zarzucasz Januszowi potworne i wredne kłamstwo, jak ja jako czytelnik moge sobie wyrobic zdanie o Twoim wpisie, skoro przyjacielu sam napisałeś że zawodowym historykiem nie jesteś. Dlatego też zapewne gdzieś , coś czytałeś na ten temat i takie a nie inne wnioski wyciągasz. Nie twierdze że fałszywe, ale też nie mam prawa takich kategorycznych słów stosować wobez JzG, bo też korzysta z podobnych materiałów i wyciąga takie a nie inne wnioski. 

A wiec róznijmy się, ale różnijmy się "pikinie"

Vote up!
10
Vote down!
-7
#1471140

Szkoda "nafty" na dyskusję z paranoją :) 

Już próbował na NaszychBlogach szerzyć putlerowskie nowiny ... z wiadomym skutkiem, bo jak reaguje Pan Darski na tego typu nowiny nie musze pisać.

Co wie i co potrafi ten bloger - autor kolejnej durnoty na temat tym razem Jazgdyni, wystarczy zajrzeć do mojej notki "Polska i Ukraina niegdyś jagiellońska rodzina". To zwykły trol, kłamca i oszczerca - i tyle w temacie. Nie odpowie na żadne pytanie, będzie manipulował Twoimi wypowiedziami i przypisywał Ci wszystko czego nie powiedziałeś - i wręcz na odwrót z Twoi mi intencjami, bedzie pisał że popierasz zbrodnie i je wybielasz.

Wszystkich proszę o przecztanie mojej notki pod linkiem i wpisy tego trola, kłamcy i oszczercy.

 

Dyskusja z tym panem nie ma najmniejszego sensu.

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1471141

Ponieważ jest pomiędzy nami (Jurand - Kanada) spora róznica czasu , poczekajmy na odpowiedz

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1471144

Jego odpowiedzi są w mojej notce "Polska i Ukraina niegdyś jagiellońska rodzina".  Dzisiaj postąpił tak jak kiedyś wobec mnie: założył specjalny wątek, gdzie za chwile zleci sie sfora i zacznie ujadać o czymś, czego Jazgdyni ani nie napisał ani nawet nie pomyślał :)))))

Zorganizują sobie kolejny putlerowsko-propagndowy wiec na temat banderowców. Znamy to z czasów komuny - prawda? Tak kiedyś nas pałowano słowem i pałą - zapomiałeś ? Stara dobra komusza i esbecka szkoła. W realu robi się do dziś takie "wiece" w łże mediach.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1471149

Witaj Ulo!

 

Przeczytałem ponownie twój mądry i koncyliacyjny wpis ponownie. Tym razem z wszystkim komentarzami.

Ile razy Juranda zatopiłaś przyłapując go na manipulacji i mataczeniu?

Popatrz... A ja chciałem go traktować jak poważnego człowieka.

A teraz się zastanawiam, czy może to świadomy manipulator, pełen nienawiści, bo jego ukraiński sąsiad ma lepszy dom i nowszy samochód?

Ludzie pełni kompleksów i frustracji często szukają wyimaginowanego wroga, by pokryć swoje życiowe niedostatki.

Teraz już przez ciebie nalezycie ostrzeżony, nie będę go traktował poważnie i zaliczę do właściwej kategorii.

 

Pozdrawiam

 

Ps. W tych komentarzach u ciebie ujawnił się jeszcze większy umysłowy oryginał ziejący nienawiścią. To Tadman. Na szczęście zniknął.

Czego życzę wszystkim manipulatorom i agentów mających w du..e chrześcijańskie wartości i polską rację stanu

 

Serdeczności Ulo

 

Ps. Ktoś tu wyraźnie tchórzy i nie ma zamiaru przedstawić wiarygodnych materiałów historycznych. Może ich nigdy nie było?

Vote up!
7
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471179

Mają problem z przedstawianiem dowodów historycznych,

bo putas nie odtajnił archiwów z Czekistowskich prowokacji.

Dokładnie jak z dowodami na sprawstwo Katyńskich Dołów Śmierci.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471190

...artykuł, prawie jak konspekty WUML-u :)))

Vote up!
7
Vote down!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1471191

Józio, nie kłamstwo. Manipulacja w celu pokazania, że rzeź na Kresach w zasadzie to taki drobny epizod oraz, że w zachodniej Małopolsce też zdażyło się coś takiego i to byłi Polacy, więc o co właściwie wam wszystkim chodzi, przecież wyrzynaliście się wcześniej nawzajem, a teraz macie pretensje do tych biednych Ukraińców, którzy potarmosili tam kogoś na tym Wołyniu, jakieś tam drobne 60 tysięcy, a nie dwieście pięćdziesiąt tysięcy, a przecież tyle samo, a może i więcej wymordowali chłopi szlachty w czasie ruchawki w Małopolsce Zachodniej w roku 1846. Hm ciekawe podejście do sprawy. Jaka to różnica, że ktoś tam zabił kogoś w wypadku samochodowym, a jakiś seryjny morderca zarżnął 1500 ludzi na przestrzeni pięciu lat. Żadna. Prawda?
 
Jaka to różnica, że w czasie ruchawki chłopskiej zostało wyrżniętych ok 5000 szlachty, a na krasach ok 250 tys chłopów, szlachty i kogokolwiek jeszcze o NARODOWOŚCI POLSKIEJ!!!! Owe 5 tys. To była tragiedia nic nie zmieniająca jeśli chodzi o egzystencje całego narodu. Nic nie zmieniająca jesli chodzi o układ narodowościowy w tym, w sumie bardzo małym rejonie. Nic nie zmieniająca, jeśli chodzi o granice. Czy to samo można powidzieć o rzezi na Kresach trwającej już od 1939 roku aż praktycznie do 1950 roku, z największym natężeniem w latach 1943-1945? Czy uważasz, że można wrzucić do jednego worka obie rzezie? Czy jest to to samo? Ja uważam, że różnica ciężaru gatunkowego jest przepotężna. A najgorsze, że jazgdyni dopuścił się tej potwornej manipulacji ze względów osobistych. Naczelnym było dokopanie trybeusowi. A tego juz było za dużo. Jak jesteś na tyle głupi, że chcesz dokopać komuś za wszelką cenę, to przynajmniej nie próbuj manipulować świętościami narodowymi. Trzymaj się od tego z daleka. Chyba, że jesteś jak niejaka Ujejska, banderowską szczekaczką.
 
Banderowcy bowiem uwielbiają pozować na wyzwolicieli Ukrainy. Przypominam tylko, że Ukraina to okolice Zaporoża, Doniecka, Ługańska, dniepropietrowska i Kirowgradu. Tam jest Ukraina. Pokazuje to nawet godło Ukrainy, Tryzub. Cała reszta t Ruś, a na zchodzie Małopolska WSchodnia. Problem w tym, że to właśnie nacjonaliści ukraińscy, późniejsi banderowcy stali się przyczyną upadku Ukrainy Petlury. W wyniku której 3/4 Ukrainy wpadło w ręce bolszewików. To nacjonaliści ukraińscy, późniejsi banderowcy, bulbowcy, melnykowcy są pra przyczyną cierpień Rusinów na terenach zajętych przez Rosję bolszewicką. To oni są praprzyczyną śmierci głodowej ponad 10 milionów Rusinów. Obrońcy i wyzwoliciele! Tfu!
 
Nie będę się ustosunowywał do występów pani Ujejskiej. Mam o niej jasne zdanie. Nie chcę i nie będę się zniżał do jej pozomu, a już tym bardziej do jej języka, co wcale nie znaczy, że któregoś dnia tego nie zrobię.
Vote up!
12
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471195

Żadnych dyskusji z takimi jak ty putlerowskimi kłamcami i manipulantami JUŻ NIE BĘDZIE.

Dowód w mojej notce, gdzie mi nie odpowiedziałeś na żadne pytanie, tylko łgałeś i mnie oczerniałeś.

I nie wysilaj się więcej na jakiekolwiek próby wciagnięcia mnie w swoje putlerowskie bzdety, bo reakcji nie będzie.

Koniec kropka - żegnam :)

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1471199

"…] Żydzi dla zysku podniecali chłopów, aby rabowali, zabijali, aby mogli od nich fanty najdroższe za parę grajcarów nabywać” – pisał Franciszek Ksawery Prek, naoczny świadek rabacji galicyjskiej 1846 r.

 

Franciszek Ksawery Prek – wybitny malarz, literat, pamiętnikarz i społecznik, przeszedł do historii przede wszystkim jako autor 11-tomowych pamiętników obejmujących lata 1817-1855, będących nieocenionym źródłem wiedzy o życiu społeczno-gospodarczym oraz obyczajowym ówczesnej Galicji. Fragmenty dziennika opublikowane przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich – Wydawnictwo pt. „Czasy i ludzie” (Wrocław 1959) przybliżają barwną panoramę tamtych lat, m.in. tragiczne wydarzenia 1846 r.

 

Antyszlacheckie wystąpienia chłopów w Galicji w lutym 1846 r. zostały już po wielokroć opisane przez wielu autorów. Społeczny konflikt nabrzmiewający od lat wybuchł z ogromną siłą dzięki knowaniom austriackiej administracji lokalnej, dążącej do zniszczenia rękami włościan polskiego zrywu niepodległościowego. Jednak pewne aspekty owych wypadków wciąż oczekują na bliższe zbadanie.

 

W tych tragicznych dniach obwód tarnowski, w mniejszym stopniu bocheński, sanocki, jasielski, sądecki, wadowicki, rzeszowski stały się widownią krwawych porachunków. Podburzone przez Austriaków oddziały chłopskie atakowały, grabiły i równały z ziemią „pańskie” dwory. Szczególnie złowrogą sławę zdobyła wataha Jakuba Szeli, odpowiedzialna za napady w Smarżowej, Kamienicy, Gorzejowej, Siedliskach, Bączałce, Grudnej, gdzie z wyszukanym okrucieństwem zamordowano ponad sto osób.

 

Rabacja okazała się kataklizmem, który uderzył z niepohamowaną mocą, wprawiając w przerażenie całą ówczesną Europę. W Tarnowskiem zrujnowano aż 90 proc. szlacheckich gniazd; w Sądeckiem 77 proc.; w Bocheńskiem i Jasielskiem ok. 35 proc.; w Sanockiem i Wadowickiem ok. 20 proc.

 

W sumie zniszczono aż 470 dworów i pałaców. Dewastacjom i grabieżom towarzyszył wielki rozlew krwi. Zamordowano ok. 200 właścicieli dóbr i dzierżawców oraz kilkakrotnie więcej służby. Ogółem historycy doliczyli się co najmniej 1100 zabitych (z tego ¾ w Tarnowskiem) tylko podczas napadów na dwory.

 

Zdaniem niektórych badaczy całkowita liczba ofiar rabacji mogła sięgnąć nawet dwóch tysięcy. Nie jest to wykluczone, jeśli uwzględnić, że chłopskie watahy atakowały również polskie oddziały powstańcze. Do największej tragedii doszło pod Gdowem, gdzie powstańcza partia pułkownika Adama Suchorzewskiego została rozgromiona przez austriackie wojsko oraz tłumy chłopstwa (zwerbowanego przez starostę bocheńskiego Karola Bernda ). Doszło wówczas do bestialskiego mordowania wziętych do niewoli powstańców, do dobijania rannych leżących na pobojowisku. W tym jednym starciu poległo aż 154 polskich patriotów, z tego wielu – z rąk chłopskich „braci”.""

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1471218

. Sprawnie działająca propaganda austriacka, wedle której cesarz chciał znieść pańszczyznę, a powstanie szlachty miało temu zapobiec, w tym słowa Franciszka Kriega - austriackiego prezydenta guberni lwowskiej ""Na polską rewolucję trzeba będzie napuścić polskich chłopów, potem chłopów się wystrzela i na sto lat będzie spokój" spowodowały, że zbrojne gromady chłopów złupiły w lutym i marcu 1846 roku około 500 dworów.

 

    Spojeni alkoholem przez żydowskich karczmarzy i austriackich urzędników na widok nielicznych powstańców z przerażeniem wołali, że "Polacy idą wyrzynać do szczętu chłopów". Czy można było z takimi nieoświeconymi obywatelami wywalczyć wolną Polskę? Być może nie wiedzieli co to znaczy. Napadali więc na dwory i czynili bratobójcze spustoszenie. Zamordowano, często w bardzo okrutny sposób, około 1000 ludzi, głównie ziemian i urzędników dworskich. W mroźne, lutowe dni rozgrywały się ludzkie dramaty. Tak było np. w Jodłowej - na "Stawisku", gdzie rozbestwione chłopstwo z wiosek na zachód od Jodłowej leżących, napadło na folwark; wywleczono leśniczego Franciszka Merskiego i jego syna też Franciszka, skatowanych powieziono przez Ryglice w stronę Tarnowa i bito przed każdą karczmą, aż w Zalasowej dobito i trupy zawieziono do Tarnowa, bo za takich lepiej płacono. Na rynku w Pilźnie pastwiono się nad księdzem Goleckim przywiezionym z Dobrkowa, bito go cepami po czym odwieziono znów do Dobrkowa i wyrzucono na śniegu, a gdy jeszcze drgnął dobito cepami."

 

 

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1471220

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z tą rzzą Włyńską t bym sę Twm mjsc zstnwł. Rzl krńcy t fkt l z czyją nmwą? N jst tjmncą fkt, ż gr dwódców P t byl rdzccy fcrw którzy nknęl nmckj nwl. D fct byl t lb NKWDzśc lb sby zwrbwn przz NKWD. tych c nzywją ch bndrwcm t chcłby zwdmć, ż ów dblczny Bndr sdzł w tym czs w bz kncntrcyjnym. tyl.

Vote up!
2
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471313

...otóż to, porównywanie chłopskiej ruchawki do eksterminacji Polaków na ich własnych ziemiach jest wrednym nadużyciem, dlatego powstrzymałem się od komentarzy pod postem @jazgdyni..pozdrawiam

Vote up!
13
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1471154

Powstrzymałeś się, bo po prostu nie miałeś argumentów i zatkało kakało.

A szkoda, bo ja czekałem z dalszymi niespodziankami dla ciebie. Teraz długo się nie dowiesz.

Vote up!
7
Vote down!
-9

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471180

...ale nie wchodzę w polemiki z gościem, którego celem jest wybielanie banderowców..zaniżanie liczby ofiar...po prostu się brzydzę i szkoda mi marnować czasu...tyle

 

...dalsze niespodzianki pisz u Targalskiego, masz moje imprimatur :))

 

Vote up!
13
Vote down!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1471192

Ty jesteś aktywny katolik i mądry człowiek?

 

To odpowiadaj tu natychmiast:

"...którego celem jest wybielanie banderowców..."

GDZIE ich wybielałem - chociaż jeden cytat proszę - inaczej nazwę ciebie kłamliwą świnią.

"...którego celem jest [...]..zaniżanie liczby ofiar..."

GDZIE zaniżyłem liczbę ofiar - - cytat - inaczej nazwę ciebie kłamliwą świnią i będę to wszędzie rozpowszechniać.

 

"...prostu się brzydzę..."

 

A to dopiero! Katolik, który na Wybrzeże przyjeżdża na rekolekcje, których bardzo potrzebuje, bo jest konwertytą i katolikiem dopiero od paru lat. Pacierza się nauczył... Lecz boskich przykazań jeszcze nie.

Bo dziewiate przykazanie ma w dupie i kłamie i jest oszczercą:

"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"

Prymitywny chrześcijanin często sobie tak myśli: - Pójdę do spowiedzi i wszystko będzie przebaczone.

I nie ważne, że Pan kladzie szczególny nacisk na cnotę prawdomówności i stosunek do swego bliźniego.

 

Tych sześć rzeczy nienawidzi Pan…butne oczy, kłamliwy język…
składanie fałszywego świadectwa, sianie niezgody między braćmi." Przyp. 6:16-19

A powiadam wam , że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną,
zdadzą sprawę w dzień sądu. Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony
i na podstawie słów twoich będziesz potępiony." Mat. 12:36,37

"Nie obmawiajcie jedni drugich, bracia." Jak. 4:11

Fałszywy świadek nie uniknie kary, a kto mówi kłamstwa, nie ujdzie cało." Przyp. 19:5

I chyba najważniejsze:

On, (szatan) …w prawdzie nie wytrwał bo w nim nie ma prawdy.
Gdy mówi kłamstwo mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa." Jan. 8:44

 

Czy w tobie, po tej muzyce,którą ja Adam "Nergal" Darski uprawiałeś, szatan jeszcze ciągle nie gra na gitarze???

 

Pomyśl, ktore z poniższych grzechów własnie popełniasz?

 

Grzechy przeciwko dziewiątemu przykazaniu.
   
- fałszywe świadectwo ( kłamliwe zeznanie )
    - niesłuszne podejrzenie (oparte na przypuszczeniach i pozorach)
    - oszczerstwo (zniesławienie, mówienie o kimś nieprawdy)
    - plotka (niesprawdzona wiadomość, wyolbrzymiona i przekazywana dalej)
    - obmowa (wyjawianie cudzych błędów w celu tworzenia sensacji)
    - mówienie niecałej prawdy 
   -  kłamcą jest i prawdy w nim nie ma." 1 Jana 2:4 4:20 
    - obłuda (hipokryzja, faryzeizm)
    - zakłamanie (trwałe nagięcie swoich przekonań do kłamstwa)
    - krytykanctwo (złośliwa , nieuzasadniona krytyka np. przełożonych)
    - szemranie (krytykanctwo skryte, buntownicze)
    - szyderstwo (naśmiewanie się z bliźniego w celu dokuczenia mu)
    - obelga (obraza)
    - klątwa (słowna obelga połączona ze złorzeczeniem)

POPEŁNIASZ WSZYSTKIE Z NICH NARAZ I PO KOLEI ! JAK CIEBIE NAZWAĆ?

 

A jeszcze słowem nie wspomnałem o nienawiści.

 

Gdyby to twój spowiednik wiedział... A idzie Wielki Tydzień...

Tfu !

Vote up!
8
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471201

777777777777

Vote up!
10
Vote down!
-7

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471204

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leniwiec Seed nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Comment:

oIo

Vote up!
5
Vote down!
-7

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471210

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ula Ujejska (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Szkoda "nafty"  na oszczerców - olej. 

Bo za chwilę, zaczną Ci ubliżać inni ze sfory putlera by Cię znów sprowokować... po to ten wątek.

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-10
#1471206

To przykre, jak kiedyś uczciwemu człowiekowi odbija i nagle wyłazi z niego świnia.

Zauważyłaś - to są liczmani trupów! Kto więcej ma trupów ten zwycięża!

Co za mentalność. Ja nie jestem tego w stanie zrozumieć. Zbrodnia jest zbrodnią, ludobójstwo ludobójstwem, a rzeź, rzezią.

Czy muslim, scinający głowę jednemu więźniowi jest mniej "ludobójczy", od tego, co ścina dziesięciu więźniom?

Istnieje "mała rzeź" i "duża rzeź"?

 

Niesamowite, jak niektóre mózgi pracują. Widocznie chore mózgi.

 

Uściski

Vote up!
5
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471225

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1471213

;;;;;;;;;;;;

Vote up!
11
Vote down!
-7

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471203

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

kłmcm, mącclm szczrcm?

Vote up!
7
Vote down!
-10

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471207

A ty na zasadzie rzucę błotem, może się coś przyklei?. Myślę, że jadnak powinieneś się pomodlić o zdrowie, szczególnie psychiczne. 

Nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu.

Zacietrzewienie  jest bardzo złym doradcą. Przesłania zdrowy rozsądek. Przypominam, To jest dyskusja na argumenty, a nie rzucanie kalumii, ale wygląda na to, że do ciebie to nie dociera. 

Vote up!
5
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471399

Gratuluję przenikliwości.

W powyższym tekście znalazłeś różnicę pomiędzy ludobójstwami.

Szelą kierowali Habsburgowie, a banderą łubianka.

A w sprawie formowania armii przeciw waciakom, już nie jesteś taki odkrywczy?

Nic Ci w rękę ani przed oczy nie wpadło?

Nie słyszałeś o przymusowych deportacjach, gdzie nawet cmentarze wyrywano z ziemi?

Acha, masz problem bo tego niie robili "banderowscy faszyści"?

Pozdrowienia

PS. Do dziś czekam na odpowiedź ws. Konstytucji którą tu zapowiadałeś.

Zapomniałeś?

Ja nie zapominam

 

Vote up!
9
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471156

A konstytucję napisz sobie sam. Będzie ładniej wyglądała. Bo jeśli o mnie chodzi to wyrzuciłem to z mojego kompa. Szkoda czasu. Zmarnowałem kilka miesięcy i to wszystko.

Vote up!
10
Vote down!
-7

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471197

Nie obiecuj sobie zbyt wiele - nigdy nie zapominam.

Także twojego aktywnego udziału w torpedowaniu tej inicjatywy.

A nie zmarnowałeś sobie , tylko Polskim Patriotom kilka miesięcy.

Wyrzucając jak piszesz, ze swojego kompa, dajesz także świadectwo.

Vote up!
7
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471200

"Także twojego aktywnego udziału w torpedowaniu tej inicjatywy"

A czy wiesz chociaż komu zarzucasz torpedowanie?

Były dwukrotne próby wrzucenia Konstytucji na Niepoprawnych i raz na Blog-n-roll. Wszystkie zakończyły się zanim się na dobre zaczęły. Bardzo prozaiczna przyczyna. BRAK ZAINTERESOWANIA!!!! Między innymi twojego.

Szedł Jaś przez wieś..........Życzę zdrowia, bo o rozum już zbyt późno.

Vote up!
9
Vote down!
-7

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471242

Tak, wiem komu.

Ze zdrowiem miewam kiepsko, ale z moim rozumem jeszcze nie raz dam ci pokonkurować.

Spróbujesz jeszcze szczęścia?

Vote up!
6
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471250

Obawiam się, źe jednak nie wiesz, i bardzo dobrze, ze nie wiesz, bo zgłiupiałbyś do reszty. 

Vote up!
8
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471253

Jeśli to był argument, to miej litość, bo zajadów dostanę.

Wiosna teraz, awitaminoza, a ty mnie do łez rozśmieszasz.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471260

Uważaj z tym śmiechem, abyś nie zasłużył na powiedzonko, że śmiejesz się, niczym głupi do sera.

Vote up!
8
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471270

Foremki, łopatka i wiaderko?

Do Ciebie jurandziu się śmieję, do Ciebie.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471319

Niestety twoje uśmiechy ci nie pomogą. Nie jesteś w moim typie. Poza tym, mam swoją piaskownicę. Zaproszenia nie przyjmuję.

Vote up!
6
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471336

Nie zrozumialeś.

Sam napisałeś, że jesteś wredny i masz fobie.

Za Boskim nakazem chciałem Ci pomóc.

Pomoc odrzucasz - trudno.

Jedno, co jeszcze dla Ciebie mogę zrobić,

to doradzić pozostanie w swojej piaskownicy.

Podobno lepienie babek jest bardzo relaksujące.

Może zadziała terapeutycznie?

Vote up!
5
Vote down!
-2

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471378

Dobrze zrozumiałem. W twojej piaskownicy za dużo błota. Moja jest czysta. Zostaje w swojej.

Vote up!
5
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471402

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i to w momencie gdy Rosja dokonuje agresji na naszego przyjaźnie nastawionego do nas sąsiada i otwarcie grozi nam wojną i zniszczeniem naszego Kraju. 

Polską racją stanu teraz jest pomoc militarna Ukrainie oraz własne zbrojenia, w tym zakup najnowocześniejszej broni, w tym strategicznej, a nie próby rozdrapywania ran z historii.. 

Vote up!
8
Vote down!
-9

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471172

Powiem ci coś. Obyś nigdy się nie przekonał jak bardzo kochają Polaków banderowcy. Nie mówię o zwykłych Rusinach, którzy kładli swoje głowy w obronie polskich sąsiadów,  a takich jak oni jest dużo więcej na Rusi, niż rezunów na ukrainie.

Polską racją stanu jest dbanie o polskie interesy bez względu gdzie one nie byłyby oraz okazywanie szacunku swoim zmarłym poprzez pamięć i ściganie zbrodniarzy do sądnego dnia!

Vote up!
10
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471247

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Są według mnie tylko dwie przyczyny. Sam napisz mi z jakiego powodu robisz tą brudną robotę?

"Banderowcy" to byli 70 lat temu i nikt rozsądny nie kwestionuje ani wymiaru zbrodni ani ich odpowiedzialności. Chociaż dziwnym trafem pomija się inspirację Rosjan. Niektórzy idą nawet dalej w tej paranoi i odpowiedzialność Rosjan przenoszą na wydumanych "żydów".

Problem polega na tym, że dzisiejsi "banderowcy", którzy chcieli by "wymordować Lachów" to wymysł ruskiej propagandy.  

Obecna Ukraina jest nam przyjazna i na dodatek walczy z naszym odwiecznym wrogiem: Rosją, która nie ukrywa że chce Polskę zaatakować i zniszczyć. 

Wbijanie dzisiaj klina między Polaków i Ukraińców służy Rosjanom, czemu musimy wszyscy przeciwdziałać we własnym interesie. 

Vote up!
6
Vote down!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471261

A może zamiast powtarzać coś, może byś tak trochę pomyślał?

Vote up!
9
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471272

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo ja niczego nie powtarzam tylko napisałem co o tym sądzę 

Vote up!
4
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471368

To przestań sądzić, a zacznij myśleć.

Vote up!
5
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471403

Podejrzewam, że to wiesz, tylko wolisz manipulować i przekomarzać się, bo nie masz argumentów; a to źle świadczy o tobie...

Vote up!
3
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471484

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jurand nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powtarzasz propagandowe chwyty, że "banderowcy" byli 70 lat temu. 70 lat temu to oni dopuścili się ludobójstwa na Polakach, we współpracy z dwoma największymi wrogami Polski, Rosją i Niemcami. Czy przeprosili chociaż za to? Czy chociaż milczą?  NIE!!!!!!!!! I nigdy nie przeproszą, bo głupcy twojego pokroju postanowili zatańczyć na grobach wymordowanych rodaków w imię iluzorycznej zgody. 

Skoro nie ma banderyzmu to jakim cudem ludobójcy , gwałciciele, mordercy są promowani na Ukrainie, bo nie na Rusi, jako bohaterowie, 70 lat po ich zbrodniach. Dlaczego powstają pomniki banderowskich bandytów na całej Ukrainie, a nawet, nielegalnie, w Polsce. Dlaczego wykonawcy i ideologowie zbrodniczego nazibanderowskiego systemu zbrodni co chwila są nagradzani jakimś tam medalem? Przecież nie istnieją od 70 lat. I w końcu dlaczego, w Warszawie, w polskiej szkole 13 latek obiecuje Polakom, że zabierze im Kraków, Warszawę Lublin, czy Rzeszów, a jeśli nie oddadzą po dobroci to poderżnie im gardła. Ma 13 lat, ktoś go tego nauczył. Pewnie duchy banderowców sprzed 70 lat weszły w biednego chłoptasia. A takich jak on jest dużo więcej. Dlaczego kilka lat temu spotkany na konferencji kanadyjski Ukrainiec obiecuje mi, że oni będą znowu ryzaty Lachiw, i gwałcili mołodycie?

Głupcy twojego pokroju, próbują leczyć cholerę dżumą. Tacy jak ty nie mają najmniejszej polskiej dumy narodowej. To jedno, a drugie jesteś jednym z desantowców mających za zadanie osłabić polskiego ducha w Polakach, a takich jest tu trochę.

Wbijanie klina między Ukraińców i Polaków służy Rosji? Ależ Rosjanie i Ukraińscy nacjonaliści (banderowcy, melnykowcy, bulbowcy) zawsze działali razem i to już od 400 lat, a od 250 lat w to wszystko włączyli się aktywnie Niemcy. Nieistotne czy z Niemiec czy z Austrii.

Tacy głupcy ja ty umożliwiają zakończenie konfliktu między Ukrainą i Rosją, a kiedy ten konflikt się skończy, w Polsce zaroi się od ukraińskich zielonych ludzików, a to będzie tylko forpoczta, rosyjskich, a później żmudzkich zielonych ludzików. Myślisz, że paranoja? Czy ktokolwiek myślał o rozpadzie Jugosławii? Czy Serbowie myśleli, że Albańczycy zabiorą im Kosowo? A w Polsce coraz bardziej bezczelny RAŚ? Poaranoja?

Powtarzam raz jeszcze. Każdy uczciwy Polak i patriota musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń. Agenci wpływu i pożyteczni głupcy są wśród nas. Którym z nich ty jesteś. Nie wiem, ale jesteś jednym z nich. I nie ubieraj się w biało czerwone szaty, bo czarno czerwone gacie ci spod nich wychodzą.

Vote up!
4
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471407

Kombinujesz dobrze.

Tylko te drobne niedopowiedzenia powodują, że wnioski są ...

Poprawię więc nieco niedopowiedzenia:

Wbijanie klina między Ukraińców i Polaków służy Rosji? Ależ Rosjanie i ROSYJSCY NACJONALIŚCI MIESZKAJĄCY NA UKRAINIE (banderowcy, melnykowcy, bulbowcy) zawsze działali razem i to już od 400 lat.

Teraz tu sensu jakby więcej.

Bo jak sprawdzałeś tych rezunów?

Tym że okrzykują się Ukraińcami?

Tak jak w Polsce, sowiecka agentura najgłośniej, we wszystkich mediach krzyczy "my polacy"?

I to właśnie oni, ci Ukraińscy faszyści, chcą teraz do europy, choć mają znacznie bliżej

do faszysty na kremlu?

Chyba coś wątki poplątałeś.

Albo - tu Cię znów zacytuję:

Agenci wpływu i pożyteczni głupcy są wśród nas

Vote up!
5
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471413

Trafiony - zatopiony !

Putlerek pisał o swoich kamratach, a tylko na szkoleniu uważnie nie słuchał i dlatego się zaplątał ?

:)))))

 

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1471439

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jurand nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Twój prowadzący dostanie naganę za ciebie. Wypisujesz totalne bzdury! Leniowiec do cepa, nie do pióra, bo nawet cep ma większe IQ niż ty. To co nawypisywałeś to jakiś totalny bełkot. A gdzie rosyjscy nacjonaliśći mieli działać? Na wyspach Salomona? Musieli działać w Rosji, jak piszesz. Ja natomist napisałem, że banderowcy, bulbowcy czy melnykowcy czyli ta cała naziukraińska banda morderców współpracowali z bolszewicką Rosją w ludobójstwie na Kresach. Na to są dowody. A wpółpraca Ukrainy i Rosji w zwalczaniu Rzeczypospolitej i Polaków datuje się od ok 400 lat wstecz. Przecież to już wie dziecko w szkole podstawowej. Ciebie tego na kursach nie uczyli?. Oj wyłażą ci te twoje czarnoczerwone gacie, oj wyłażą, niczym barchany Ujejskiej. Ten biało czerwony garniak co go nosisz na pokaz coś zbyt ciasnawy dla ciebie, a i jakiś znoszony, bo widać te twoje czarnoczerwone gacie przez te dziury na dupie. W magazynach nie mieli już innych?

Ukraińscy naziści czy faszyści, jak wolisz zawsze chcieli do Europy. Nawet już raz służyli w europejskiej armii, w WAFFEN SS!!! Czyżbyś tego zapomniał! A fe, nieładnie. Oj niezbyt pilnym uczniem byłeś na tych kursach, oj, niezbyt. Prowadzący stracił premię, a ty dostaniesz po uszach, że tak szybko i tak łatwo dałeś się zdekonspirować jako agent wpływu. Pani Ujejska ze swoimi okrzykami o zatapianiu też się pospieszyła, ale o niej było wiadomo już od dawna, że agentka wpływu, więc porządni ludzie nawet nie chcieli z nią dyskutować, a teraz ty. To już trzeci pewny.....zatopiony. Ciekawe ilu jeszcze się odkryje. Niedługo następny wpis zamieszczę. Zobaczymy kto się odkryje.

A teraz leniwiec i pany Ujejska, sława herojam. tym co czyścili prastare ukraińskie właści z Lachiw.  Służba Bezpecznosti, ruki po szwam!

Vote up!
4
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471447

Swięta racja, że odwracać kota ogonem też TRZEBA UMIEĆ.

I dlatego pewnie tak pomijasz temat wysiedleń i ZAMIANY mieszkańców Ukrainy

przez stalina.

Coś Cię te fakty mocno uwierają.

Zupełnie jak i to, że to stalin wymordował setki tysięcy ludzi Polskiego pochodzenia.

Nie słyszałeś?

Tak mi przykro.

O zamianie zamordowanych na ludność sowiecką, też pewnie nie słyszałeś?

O "uzupełnieniu" wymordowanej populacji w Polsce, też nie słyszałeś - o 200tyś. sowieckich

żołdaków.

Biedactwo, jak Ty mało dostrzegasz z tej swojej piaskownicy.

Za to za bardzo koncentrujesz się na moim ubraniu i nic nie znaczącym Leniwcu.

Chcesz wyobrazić mnie sobie?

Popatrz na pazury!

I nie wysilaj się.

Obrzucając mnie wyzwiskami godnymi sowieckich oprawców,

swojego autorytetu nie zbudujesz.

A mnie to rybka.

Ja jestem tylko tymi literkami na ekranie.

Vote up!
5
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471451

Jak widzisz, wcześniej czy później, wyjdzie z takiego charakter sowieckiego menela który bedzie wszystkim ubliżał.

Coś ci zacytuję z wątku "Polska i Ukraina niegdyś jagiellońska rodzina"

(...)Oczywiście my Polacy, nigdy nie zapomnimy wołyńskiej zbrodni i nigdy nie pogodzimy się z dzisiejszą gloryfikacją banderowców - i będziemy domagać się ich potępienia.
Trzeba więc bardzo uważnie śledzić ten "ukraiński tygiel", tu w Polsce i na Ukrainie - i mądrze reagować na czas. Elita rządząca na Ukrainie już doskonale to rozumie i wie, że po skrystalizowaniu się narodu i państwa będzie trzeba się uczciwie rozliczyć z bolesną historią polsko-ukraińską. Przypilnujmy aby stało sie to jak najszybciej.

(...)Trzeba więc bardzo uważnie śledzić ten "ukraiński tygiel", tu w Polsce i na Ukrainie - i mądrze reagować na czas. Elita rządząca na Ukrainie już doskonale to rozumie i wie, że po skrystalizowaniu się narodu i państwa będzie trzeba się uczciwie rozliczyć z bolesną historią polsko-ukraińską. Przypilnujmy aby stało sie to jak najszybciej.

Czy to jest podstawa z tamtej notki aby mnie oskarżać o wybielanie zbrodniarzy? To jest moja odpowiedź dla putlerków którzy mnie oskarżają i w tamtym wątku o wszelkie zbrodnie. Odpowiedź dawno znana, a tutejszy autor... Czy jest tak głupim palantem że nie czyta  tekstów tylko reaguje na hasła? NIE ! To wyszkolony putlerek do odpowiedniej reakcji jak psy Pawłowa.

Powiem Ci dlaczego  tak się działo i dzieje.... zwróć uwagę na tytuł tamtej notki. ... "Polska i Ukraina niegdyś jagiellońska rodzina"

To zabolało i zmusiło do reakcji.  Przeciw takim hasłom szkolą polskich putlerków, co tu widać i czuć ! To tacy w sondażach piszą że nie mają nic przeciw powrotowi na honorowe miejsca pomników sowieckich katów ...itd
Trzeba więc bardzo uważnie śledzić ten "ukraiński tygiel", tu w Polsce i na Ukrainie - i mądrze reagować na czas. Elita rządząca na Ukrainie już doskonale to rozumie i wie, że po skrystalizowaniu się narodu i państwa będzie trzeba się uczciwie rozliczyć z bolesną historią polsko-ukraińską. Przypilnujmy aby stało sie to jak najszybciej.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/ula-ujejska/polska-i-ukraina-niegdys-jagiellonska-rodzina

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1471455

Zupełnie niedawno, pewien arcykundel z okolic żyrandola obwieścił,

że "przegrywamy w wojnie z rosyjską propagandą".

Na ile mnie to zeźliło, to masz dowodny przykład.

Nie można przegrać z propagandą, bo zawsze jest tylko mistyfikacją.

Na użytek twórcy.

I dlatego każdą propagandę można obalić.

Potrzebny jest spokój, chłód nawet i punkt po punkcie obalanie fałszu

i niedopowiedzeń.

I jeszcze jedno.

"Gwiazdy" propagandy chcą błyszczeć, brylować.

Wytworzyć wręcz wirtualny "obraz" bohatera.

Dlatego tak często sami odnoszą się do osoby, a nie do treści.

Całość obliczona jest na ośmieszenie, albo zniechęcenie interlokutora.

W jednym i drugim przypadku, byłoby to ich zwycięstwem.

Bo oni zostaliby na pustym placu, i w zupełnie nieskrępowany sposób

realizowaliby narzucone z kremla "mozgajobstwo".

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471456

Twierdzisz , że łatwo ją obalić punkt po punkcie. Spróbuj z tym, co Ci tu przedstawię. Oglądając tę"prelekcję" doznałam całej gamy emocji. Ziarno rzucane przez "prelegenta" kiełkuje mimo woli. Muszę przespać się z tym...

 A swoją drogą, dobrze jest poznać "słabe strony" zarówno "opołczeńców" jak i ich przeciwników. Niegłupi powiedział, że gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta. Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1471480

Witaj

Pozwoliłem sobie zapisać link i przeanalizuję na spokojnie.

Pewne alogizmy juz znalazłem, ale postaram się opisać to całościowo.

Proszę tylko o czas, bo nad takimi wrzutkami służby pracują często miesiącami.

Oczywiście ja postaram się szybciej:)

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471485

naprawdę dobrze napisane i uargumentowane, bo "dali"- jak na razie -juz 3minusy:). Więcej minusów oznacza celność argumemtacji

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1471425

Pewnie jesteś z tego dumny? Ale - zapewniam cię - mało kto się nabierze.
 
//Powtarzasz propagandowe chwyty, że "banderowcy" byli 70 lat temu//
- fajna metoda to przywłaszczanie sobie argumentów przeciwnika. Propagandowy chwyt, że "banderowcy" powstali z grobów i chcą mordować to ruski wymysł. Nie jest możliwe odwrócenie twierdzenia, bo fizycznie jest to niemożliwe. Więc twoje stwierdzenie "powtarzasz propagandowe chwyty" jest z góry identyfikowalne jako fałsz. Lepiej bardziej się postaraj.
 
//70 lat temu to oni dopuścili się ludobójstwa na Polakach, we współpracy z dwoma największymi wrogami Polski, Rosją i Niemcami//
- oczywista nieprawda. Inspiratorami ludobójstwa na Polakach byli Rosjanie. Określenie "we współpracy" jest nieudolną próbą zdjęcia odpowiedzialności z Rosji. 
 
//Czy przeprosili chociaż za to? Czy chociaż milczą?//
- Ukraińcy wiele razy przepraszali Polaków za popełnione zbrodnie przez nacjonalistów Ukraińskich. Niedawno zrobił to Poroszenko podczas jego ostatniej wizyty w Polsce. No, ale w ruskich wytycznych tego nie napiszą...
 
//głupcy twojego pokroju postanowili zatańczyć na grobach wymordowanych rodaków w imię iluzorycznej zgody//
- posuwasz się do inwektyw. Jak byłem mały mówiło się "jak kto kogoś nazywa tak się sam nazywa". Jednym słowem - określiłeś siebie...
 
//dlaczego, w Warszawie, w polskiej szkole 13 latek obiecuje Polakom, że zabierze im Kraków, Warszawę Lublin, czy Rzeszów, a jeśli nie oddadzą po dobroci to poderżnie im gardła//
- no tu już kompletnie się skompromitowałeś. Duchy "banderowców" żadnych krwi wstąpiły w jakiegoś trzynastoletniego Polaka w Warszawie. W jakiej ruskiej gaziecie przeczytałeś te wymysły?
 
//kilka lat temu spotkany na konferencji kanadyjski Ukrainiec obiecuje mi, że oni będą znowu ryzaty Lachiw, i gwałcili mołodycie//
- no patrz - to w Kanadzie Ukraińcy szykują się aby mordować tam Polaków?! - Poniekąd zaczynam rozumieć twoje obawy...
 
//Głupcy twojego pokroju, próbują leczyć cholerę dżumą//
- nie życzę sobie żeby byle kto mnie obrażał. Dotarło do ciebie?
 
//Tacy jak ty nie mają najmniejszej polskiej dumy narodowej. To jedno, a drugie jesteś jednym z desantowców mających za zadanie osłabić polskiego ducha w Polakach//
- o polskiej dumie nie powinni wypowiadać się mający kacapską skundloną mentalność.
 
//Wbijanie klina między Ukraińców i Polaków służy Rosji?//
- a niby komu zależy żeby obydwa bratnie narody - Polski i Ukraiński nie zjednoczyły się i nie połączyły sił w walce obronnej przeciwko imperialnej i faszystowskiej Rosji? 
 
//Tacy głupcy ja ty umożliwiają zakończenie konfliktu między Ukrainą i Rosją, a kiedy ten konflikt się skończy, w Polsce zaroi się od ukraińskich zielonych ludzików//
- wbij sobie do swego pustego łba, że argument "głupcy" jest na poziomie prymitywnego chama, a ja do takiego poziomu się nie zniżam.
Cieszę się że dostrzegasz że zależy mi na jaknajszybszym zakończeniu konfliktu na Ukrainie. Putlera trzeba szybko zastopować. 
Widzę, że też wszystko zaczyna ci się mieszać. "Zielone ludziki", czyli terroryści i najemnicy dokonujący agresji militarnej na sąsiednie państwo to specjalność Rosjan, a nie Ukraińców, jak perfidnie kłamiesz.
 
//Agenci wpływu i pożyteczni głupcy są wśród nas//
- napisałeś o sobie. Odpowiedz w końcu kim jesteś: agentem wpływu czy pożytecznym głupcem?
 
//I nie ubieraj się w biało czerwone szaty, bo czarno czerwone gacie ci spod nich wychodzą//
- i tu się odkryłeś. Prawdziwy Polak nie może przebierać się w jakieś szaty, bo barwy narodowe są jedne. Ta myśl o potrzebie przebierania się zdradza cię, że nie jesteś Polakiem. Jakiej barwy masz gacie? - Bo według mnie czerwone.
Vote up!
4
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471497

Pozwól że zwrócę Ci uwagę na ten cytat:

//kilka lat temu spotkany na konferencji kanadyjski Ukrainiec obiecuje mi, że oni będą znowu ryzaty Lachiw, i gwałcili mołodycie//

Zastanów się kto i do kogo to powiedział i gdzie to było :)

Tak się właśnie robi putlerowską propagandę: dwa putlerki w dwóch różnych rolach. Jeden grający Polaka i drugi Ukraińca a dookoła zdziwieni Anglosasi. Brakuje mi tylko cytatów z tamtejszej prasy ... sądzę jednak, że tam w mediach łże kundli nie ma a Anglosasów nie tak łatwo złapać na putlerowskie zagrywki, więc pewnie tylko amerykańska TVszczekaczka Putina zrobiła być może z tego aferę.

Tak właśnie się straszy świat i dyskredytuje Ukrainę by uzasadnić zbrodnie popłniane przez putlerków.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1471501

że tylko ruska chołota myśli iż może to kogoś przekonać.

Vote up!
3
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471502

Ano równie "niewinnie" wygladałoby porównanie wypadków jakiegoś głodu z powodu plagi czy klęski do Wielkiego Głodu na Ukrainie. Byłaby to wyjątkowa podłość. Nie inaczej sprawa się ma w tym konkretnym przypadku. Jest to perfidna i chamska, iście bolszewicka manipulacja! Do nauki nieuki! Autorowi bowiem powyższego tekstu do pięt nie dorastacie!  

Vote up!
9
Vote down!
-4

jan patmo

#1471186

Janie - dziwie się ze przerzucanie sie nawzajem liczba zamordowanych, doprowadza aż do takich ostrych animozji. Ludobójstwo jakie dokonane zostało na Wołyniu, jest ludobójstwem na niespotykana skale, nie jest na dziś ważne jakie są to liczby, 60,80,czy 200 tyś. Jest to nie do ustalenia, ale jesli już zostawmy to historykom, to nie jest tylko problem w tej konkretnej "sprawie". Inne narody też maja z tym problem, popatrz na ludobójstwo Ormian i co na to Turcy, zobacz na ludobójstwo w Rwandzie i mógłbym przytaczać jeszcze wiele z nieodległej przeszłosci. Wiec nie warto aż tak ostro polemizować.nie warto

Vote up!
7
Vote down!
-7
#1471198

To taka technologia.

Gdy już merytorycznie nic się ugrać nie daje,

gdy wyzwiska i insynuacje nie przyniosą spodziewanego efektu,

to zawsze jeszcze przecież pozostaje:

NU JOB MAĆ, MY KULTURNYJ NAROD.

Vote up!
7
Vote down!
-7

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471202

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mozna i tak, ale czy "matematyka" powinna az tak dzielic -

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1471205

To nie matematyka dzieli.

Łubianka dzieli, aby okryć skalę swoich zbrodni na Polakach,

ale i na innych nacjach także.

Bo tych zbrodni, nie daje się porównać z żadnymi innymi

ludobójstwami.

I to zarówno skalą jak i okrucieństwem.

Vote up!
6
Vote down!
-7

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471208

Nie chodzi o przerzucanie się liczą zamordowanych. Chodzi o reperkusje jakie nastąpiły w wyniku tych mordów. Powtarzam raz jeszcze. Na całych Kresach plus Lubelszczyzna i Rzeszowskie zostało wymordowanych ok 250 tys Polaków. Conajmniej dwa razy tyle uciekło i już nigdy nie wróciło w rodzinne strony. Ludobójstwo Ukraińskie bardzo ułatwiło sprawę bolszewikom w zagarnięciu Małopolski wschodniej, bowiem tam już prawie nie było Polaków! I jak można TO porównywać z jakąś ruchawką chłopską w zachodniej Małopolsce, nawet jeśli przez to upadło Powstanie Krakowskie?

Upadek Powstania Krakowskiego miał reperkusje dla samych chłopów. Odwlókł w czasie ich uwłaszczenie, które to mieli obiecane przez Dembowskiego. Tak że wygląda na to, że słuchając habsburkiego łajna chłopi kopnęli sami siebie w cztery litery. Nic poza tym.

Vote up!
9
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471251

tak - ja jednak jestem zdania że kazdy na własną odpowiedzialnosc pisze, a jego opinie,poglady,czy interpretacje podlegają ocenie i odpowiedniemu komentowaniu . Mnie chodziło tylko o to by interpretacja tych wydarzen nie była powodem do konfliktów, niepotrzbnych sformułowań itp. Ja na histori znam sie tyle na ile jest to jest dostepne w sieci, bo wiadomo ze w czasch kiedy byliśmy 'uczeni' to o wielu sprawach nie mielismy pojecia. Do dzis  wielu rzeczy jeszcze nie wiemy i byc może nigdy sie nie dowiemy.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1471259

Józio, nie wyrażam się, nie obrażam nikogo, dopuki ktoś o to nie zapyta, ja tylko zwracam. Zwracam dobre dzisięciokrotnie, a złe stukrotnie. Jeśli ktokolwiek dyskutuje ze mną merytorycznie, jestem do usług, ale wystaczy, że wylezie z niego świnia raz, przestaję dyskutować całkowicie, tym bardziej jeśli ktoś zakazuje mi tej dyskusji bo to  jego pisanie. Problem w tym, że jazgdyni puściły nerwy, bo zdał sobie sprawę, że nawypisywał bzdur, a "duma" nie pozwoliła mu na wycofanie się z tego. Próbowałem mu to ułatwić. Nie zrozumiał. W kazdym razie nie zakazuje mu pisania tego co mu ślina na język przyniesie. Niech pisze. Poprostu nie będę odpowiadał, ale na spokojnie któregoś dnia siądę sobie i odpiszę, nie tylko jemu, ale wszystkim tym co wyobrażają sobie, że dobrze czynią będąc ukraińską tubą. Rozumiem, że szukają na siłę przyjaciół,  ale w tym przypadku niech szukają przyjaźni z Rusinami, a nie ludźmi zarażonymi nienawiścią do Polski i Polaków od małego. Przecież banderowców, melnykowców czy bulbowców już nie ma. Potwornie śmieszni ludzie. Dopuki istnieje ich obłąkańcza mordercza idea, i dopuki istniją ludzie którzy ją wyznają, doputy cała ta banderowsko nazistowska swołocz istnieje, i tylko czeka aby rzucić się Polakom do gardła znowu, odbierać swój Lublin, Zamość, Rzeszów, Przemyśl, Kraków czy cokolwiek tam sobie zakreślą palcem.

Do czego nawołuję? Popieraj sobie czego i kogo chcesz, ale nie próbuj mnie przekopnywać, że tylko ty masz rację, żę jeśli mam inne zdanie to jestem putlerem, ruskim szpionem, szogunem czy innym obwisiem , bo to jest próba wyeliminowania mnie i mnie podobnych, to jest próba opanowania NP, a na to nie pozwolimy. Parę lat temu byli już tacy co to próbowali, nie udało im się to.

 Nieistotne, stare dzieje. Mówisz, że nas nie uczono. Nie, nie uczono, ale internet jest pełen informacji, a pomyśleć nkomu nie zaszkodzi.

Vote up!
10
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471285

Bo z tego co wiem są oni jedynie w ruskich wytycznych...

Vote up!
4
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471299

Nie wcinaj się, kiedy starsi i mądrzejsi rozmawiają.

Vote up!
6
Vote down!
-6

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471338

ale napewno nie mądrzejszy. Więc nie udawaj kogoś kim nie jesteś.

Vote up!
4
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471498

Niemalże zasługujące na Nobla w dziedzinie "martwe ciele walnęło ogonem". Jaje mądrzejsze od kury.

Vote up!
2
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471850

nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

To bój o Polskę.

Pozdrawiam.

Vote up!
14
Vote down!
-7

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1471214

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471263

Opowiem Ci anegdotę z życia mojego Smoka.

 Smok poszedł kiedyś na wywiadówkę do szkoły jednego z synów naszych sąsiadów, bo rodzice akurat byli w drodze. Ku jego zdziwieniu, wśród rodziców zobaczył znanego wtedy polityka z pierwszych stron gazet. Tenże polityk w tym dniu, był bardzo aktywny w komitecie rodzicielskim z pakietem super pomysłów w sprawach moralnych, wychowania etc. Chciał pokazać Smokowi swoją wyższość itd. Mój Smok cierpliwie czekał na koniec, ale wreszcie nie wytrzymał i rzucił parę słów po których wszyscy się rozeszli w milczeniu. To było mniej więcej tak:

Smok:  Szanowny panie X, wczoraj na zebraniu Platformy prezentował pan stanowisko które jest całkowicie sprzeczne z przedstawianymi tu pomysłami. Czy mam podać rodzicom szczegóły?

Na co ów polityk bąknął coś w tym stylu: ...że tam na zebraniu to była polityka, a tu chodzi o realne życie naszych dzieci. Na co mój Smok mu ripostował: "Taaaak, wychodzi więc nam, że tam  był pan alfonsem a tu chce być platfonsem?".

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1471290

Jurandzie, jesteś , jak zwykle ,niezawodny.Dziękuję za merytoryczne argumenty jak i elegancki sposób dyskusji. Jeszcze Polska nie zginęła ....póki ma takich rycerzy. Kundle ujadają..a karawana idzie dalej.Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
14
Vote down!
-9

Verita

#1471226

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

// Kundle ujadają..a karawana idzie dalej //

bez złośliwych uwag byłabyś chora ???? czy tak juz masz w genach

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1471248

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Psłm tym w mjj ntc: http://1d10.blgspt.cm/2015/03/nw-ldz-zbdj-nw-zm-nw.html

któr ttj przszł bz ch b byłą brdz nwygdn.

Rsj, z jj cywlzcją trńską t n tylk krzn n-słwńsk (w przcwństw d Plków, krńców Czchów, którzy są Słwnm), l mntlnść zpłn nn d nszj. 

Plcy, którzy przyswl sb rsyjską tchnkę rzmwn, są czymś węcj nż zrsyfkwnym Plkm. Są p prst Rsjnm, którzy d Rsjn z rdzn tym sę tylk różną, ż mją mówć p plsk  &ndsh; tką tzę stwł w swym sj &bdq;Wpływy rsyjsk n dszę plską&rdq; prf. Mrn Zdzchwsk. Wlńsk hstryk d rz ltrtry flzf pkzj, jk dwn wry &bdq;wlkm&rdq; rsyjskm dm, jk przcwństw &bdq;młych&rdq;, &bdq;prtyklrnych&rdq; rszczń Plków d npdlgłśc, prwdz d rsyfkcj dszy. Jk wynkm tych lśnń w &bdq;dzdzn prktycznj&rdq; stj sę zpłn ztrt dprnśc wbc bcj wrgj nm ptęg. rtykł Zdzchwskg pchdz z 1920 r., l dl ns, żyjących w Plsc psmlńskj, pwnn być jdną z bwązkwych lktr. 

Szczgóln nbzpczn - n plskm grnc - jżl chdz mntlnść rsyjską jst rzygncj z włsnj pdmtwśc jdnstk dpwdzlnśc z dbr wspóln. Wdłg nj z wszlk npwdzn Plków dpwdją jkś &qt;n&qt;. Dltg n wrt chdzć n wybry &qt;b t tk nc n zmn&qt;. N wrt bdwć wspóln jczyzny, dbć wlczyć Ną, b jst t &qt;h.., d..p kmn kp&qt;. Łtw m wszystk npwdzn wytłmczyć spskm Żydów, bnkstrów, msnów, NW nwt F. Prw dl tj grpy jst p t by j mjć, b pństw jst wrgm, który chc ns wyzyskć. Wgól pństw t n jst &qt;nsz mtk&qt;, któr ns db, tylk ndzrc, który sln str s ns znwlć. T pstw nwlnk jst njbrdzj chrktrystyczn dl Plków mntlnśc rsyjskj. Z tg wywdz sę tych sób przknn, ż Plk jst kmś grszym d nnych, twry zgrnczn są lpsz d krjwych. Dltg tj grpy jst tk sln przknn, ż Plsk jst krjm słbym, nc n znczącym; n mjcym żdnych szns w knfrntcj z Rsją Nmcm, węc lpj d rz w rz czg sę pddć lcząc n łskę prwców. trz t lpj sę &qt;n mszć&qt;, współprcwć, chć t fszyśc współprc n nrónych zsdch, l zwsz. Jk pmętmy z hstr zdrjcy klbrncj względm Rsj mją ns dłgą trdycję.

Vote up!
4
Vote down!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471267

Najzabawniejsze jest ogłaszanie wielkiej przyjaźni polsko-ukraińskiej, której nigdy nie było.
Kiedyś Kazik Staszewski śpiewał, że "zbrodnia, to nie zbrodnia, jeśli nie jest ukarana..." Ma facet rację.
Na koniec taka ciekawostka. Wszyscy obrońcy Ukrainy, którzy chcą odkładać "dialogi wołyńskie" na jutro, w grudniu, popołudniu, jakoś nie potrafią się wznieść na porozumienie ponad podziałami z Rosją. Hipokryzja w czystej postaci.
Ja nie nawołuję do miłości do Rosji, bo i co tam kochać, ale zwykła pragmatyka i rozsądek nakazują w tym rusko-ukraińskim cyrku zachować daleko idący dystans.
Tak na marginesie- jeśli Niemcy pchają nas tam w miarę możliwości na pierwszą linię ( razem z USA), to my powinniśmy tym bardziej pozostawać w ostatnim szeregu. Zdrowy rozsądek.
Szela też by się nadawał na BOHATERA UKRAINY!

Vote up!
12
Vote down!
-5

              

#1471264

genialne podsumowanie.

Pozdr.

Vote up!
9
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1471268

Dziękuje za życzenia mi zdrowia, i na wzajem dla pani

Vote up!
7
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1471296

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zapytaj najpierw putlera czy tego on chce. Bo z jego bełkotu, gdzie grozi Polsce wojną i unicestwieniem to nie wynika. Wręcz odwrotnie.

Zdrowy rozsądek podpowiada, ze należy Rosję unieszkodliwić. Jak najprędziej. Dla dobra ludzkości. 

A Ukraina moża nam w tym bardzo pomóc. Poniżej jedna z najrozsądniejszych wypowiedzi na ten temat. Zgodna z Polską Racją Stanu.

Ukrainie na pewno trzeba pomóc, dostarczając jej sprzęt. (...)

Politycy z Estonii, Litwy i Łotwy oficjalnie mówią, że boją się rosyjskiej agresji. 

Jeśli popatrzymy na dynamikę sytuacji, ale także na doświadczenie historyczne (aneksję tych krajów w 1940 r. przez Związek Radziecki), to te obawy są bardzo zasadne i zrozumiałe. Rosja prowadzi teraz ekspansywną politykę i każdy scenariusz jest niestety realny. Oczywiście wiele zależy od tego, jak potoczy się sytuacja na Ukrainie.

Czy polskie obawy są również uzasadnione?

Niestety tak. Niedawno przy okazji rocznicy aneksji Krymu odbyła się wielka manifestacja w Moskwie, przemawiał na niej prezydent Putin. W pewnym momencie w tłumie rozległy się okrzyki: „Następna Finlandia, a potem Polska!”. Nie bagatelizowałbym tego. W przeszłości oba kraje należały przecież przez pewien czas do Imperium Rosyjskiego i w rosyjskiej świadomości wciąż to jakoś tkwi. Dla mnie i wielu osób szokujące było to, że takie okrzyki mogą być wznoszone – i to nie przez pojedyncze osoby – w obecności prezydenta Rosji. Nie mówię, że to on je inspirował, ale to on stworzył atmosferę, która zachęciła ludzi do tego. Apetyt wzrasta w miarę jedzenia.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/861546,brzezinski-polska-powinna-sie-zbroic-i-liczyc-glownie-na-siebie-na-ukrainie-sie-nie-skonczy.html

Vote up!
4
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471295

A gdzie ja napisałem, że marzy mi się porozumienie z Rosją? Ja tylko uwypukliłem hipokryzję. Nic więcej.
Rzeczywiście, dozbrajanie Ukrainy przez Polskę może skłonić Putina do "dania nam po łapach", aczkolwiek my nie mamy nic, co moglibyśmy Ukrainie zaoferować, co mogłoby wpłynąć na jej sytuację, a ta jest opłakana. Jeszcze kilka miesięcy, a Ukraińcy nie tylko poproszą Janukowycza o powrót, oni go koronują za obietnicę pokoju i powrotu do normalności. W Kijowie już się bandyci obrzucają granatami, bo sprzęt schodzi za grosze jak ciepłe bułeczki.
Nie wiem czy wiesz, ale Ukraina nadal ma więcej czołgów niż Polska. Nadal też większość produkowanego tam uzbrojenia idzie na eksport.

Vote up!
6
Vote down!
-4

              

#1471301

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wiele razy to już pisałem. Teraz powtórzę. Nasza bierność i powściągliwość wobec rosyjskiej agresji tylko Putlera rozzuchwala i upewnia w przekonaniu, że nie będziemy się bronić. Tak działa psychika bandziora. A Putin to taki uliczny bandyta. Pomagając Ukrainie pomagamy przede wsystkim sobie. Dlatego powinniśmy nie tylko wspomóc ich militarnie wysyłając sprzęt wojskowy, ale także finansowo przekazując środki w większości nieodpłatnie. Po prostu dlatego, że nam to się opłaci. A normalność o której piszesz na Ukrainie nastąpi dopiero wtedy, gdy Rosjanie zaprzestaną agresji przeciwko temu krajowi, wycofają terrorystów i najemników z Donbasu, oddadzą nielegalnie zawłaszczony i okupowany Krym oraz przestaną ingerować w sprawy wewnętrzne Ukrainy, Polski i innych krajów.

I w polskim interesie jest aby nie doszło do kontrewolucji na Ukrainie inspirowanej przez Rosję. Polskie służby powinny Ukraińcom w tym pomóc.    

Vote up!
3
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471302

"Z KONTRREWOLUCJĄ SIĘ NIE ROZMAWIA! DO KONTRREWOLUCJI SIĘ STRZELA!"
Możesz mi konkretnie podać jaki sprzęt chciałbyś Ukrainie wysłać? Tylko konkretnie z pominięciem podstawowego wyposażenia strzelca.

Vote up!
6
Vote down!
-3

              

#1471308

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tutaj szczegółowa dyskusja na ten temat: http://www.defence24.pl/analiza_jakiej-broni-potrzebuje-ukraina

Mogę tylko dodać, że możemy i powinniśmy sfinansować zakupy broni, której potrzebuje Ukraina

Vote up!
3
Vote down!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471315

Sfinansować...deficytem? Czy Tobie się wydaje, że po takich wpadkach ktoś da do łapek Ukraińcom radary rozpoznania artyleryjskiego?
Czy Tobie się wydaje, że producent Javelinów, ot tak, zechce dostarczać zestawy na Ukrainę? To nie jest handel jabłkami...Ale to też pokazuje jak wiele do powiedzenia o tym wszystkim mają laicy. Dlatego cała dyskusja udzie takimi torami.

Vote up!
6
Vote down!
-2

              

#1471344

że Ukraina produkuje i eksportuje radary rozpoznania artyleryjskiego Zoopark-2 1L220U?

Co do Javelinów, to jedynie Obama za namową Merkel jeszcze się ociąga, ale pod wpływem Kongresu i jak ruszy ofensywa Rosyjska, co jak się sądzi nastąpi lada chwila nie bedzie miał wyjścia...

http://www.defence24.pl/news_amerykanskie-rakiety-javelin-dla-ukrainy 

Vote up!
5
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471499

Na początek proponuję poczytać historyczne książki Waldemara Łysiaka, którego twoi koledzy, za przykładem Frondy i Niezależnej obrzucili równo błotem.

Dlatego wracam do Łysiaka, gdyż mam takie marzenie (pewnie ścietej głowy), że jak już Andrzej Duda zostanie prezydentem, to nie otoczy się wianuszkiem głupców i klakierów, a rzeczywiście wzniesie się dla dobra Polski ponad podziałami;  będzie się choćby spotykał (na powiedzmy czymś w rodzaju obiadów czwartkowych) z Waldemarem Łysiakiem czy Stanisławem Michałkiewiczem, od których się przecież może wyjatkowo dużo nauczyć. Chyba się jednak za bardzo rozmarzyłem! 

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
-4

jan patmo

#1471293

Marzenia się spełniają 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EZ6r9cGagro

A jesli chodzi oW.  Łysiaka to czytałem tylko streszczenie jego książek, a na dziś przy moich ślepiach to problem, co nie znaczy że jeszcze tego nie zrobie

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1471297

Otoz to sa wypisz wymaluj potomkowie tempych chlopow , ktorzy sie dali podpuscic i za obietnice badz za marne grosze czy okowite rzneli wokrutny sposob narod polski czyli szlachte.

Chlopstwo nie raz w dziejach Polski wystepowalo przeciw polskim patryjotom w najmniej korzytnych momentach dla Polski co swiadczy ze chlopi jak i obecen lemingi nie sa zwiazane z Polska.

Co do Ukraincow to wedlug historykow w ich zylach w wiekszosci plynie lechicka krew taka sama jak u Polakow z nad Wisly.Tak ze smialo mozna nazwac ze wolynska rzez to byla bratobojcza masakra podpuszczonej choloty na inteligentniejszeych i zamoznijeszych braciach Lachach i moim zdaniem sama akcja nie uwzgledniajac oczywiscie wielkosc ofiar miala podobne podloze jak mordy Szeli czy inne ruchawki.

Pewnie tez agentura putinowska zaciera rece jak tu sie polaczki kluca zamiast Polski bronic przed Kacapami.
A teraz jest mozliwosc zeby pomoc Ukraincom w walce z naszym odwiecznym wrogiem i ich rekami tego wroga oslabic.

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1471330

przy okazji wspomnieć o jeszcze jednym wydarzeniu w historii obu "pobratymczych" narodów. Była nim Koliszczyna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koliszczyzna http://www.eprudnik.pl/koliszczyzna-zapomniana-rzez/ bunt chłopski w 1768r na Ukrainie. Jestem za tym żeby udzielać ukraińcom pomocy w trwającym konflikcie, bynajmniej nie z powodu sympatii ola tego narodu, tylko z tego że podejrzewam że gdy Rosja dostanie to co uważa za swoje, wezmą się za nas. Niemcy już przebierają nóżkami aby odebrac Polsce ziemie które oni u siebie nazywają "niemieckim terytorium pod czasową polską administracją" Sami nie są w stanie przeprowadzic takiej operacji nawet w sytuacji kiedy w Polskiej Konstytucji istnieje zapis który im to umożliwia , oczywiście za zgodą Polskiego sejmu rzecz jasna.Tym mozna tłumaczyć to niespodziewane dla "Wielkiego Izraela' veto sejmowe wobec planu sprzedaży polskich lasów. Nasz zachodni sąsiad nie życzy sobie aby sprzedawac mienie leżące na terytorium które oni uważają za swoją własność. taki deal będzie możliwy dopiero gdy odkroja swoje pajdkę. Wtedy Polacy płaćcie sobie swoje długi czymkolwiek chcecie. Przedłużający konflikt na Ukrainie daje Polsce czas na znalezienie drogi wyjścia z tej nieomal beznadziejnej sytuacji w jaką wpędziła nasz kraj "okrągłostołwa jaczejka" przez dwadzieścia pięć lat swoich rządów. Angażowanie się w ten konflikt było by karygodnym błędem. poniekąd jast to też nasza wojna, ale to nie my ją wywołaliśmy i nie my powinniśmy stawać w pierwszym szeregu. Niech to robią ci którzy w końcu lat osiemdziesiątych wsparli zdychające ZSRS siedemdziesięciomiliardową dolarową pożyczką którą póżniej odebrali sobie rujnując przemysł w krajach satelickich ZSRS i tym samym czyniąc z nich rezerwuar taniej siły roboczej, kredytowych niewolników i rynki zbytu dla produkowanego u siebie chłamu. Dzisiaj robią z Rosją wielomiliardowe interesy a nas namawiają abyśmy nadstawiali karku za jakis potomków rezunów którzy w podzięce już po wszystkim zrobią nam kęsim.

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1471384

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

//Jestem za tym żeby udzielać ukraińcom pomocy w trwającym konflikcie, bynajmniej nie z powodu sympatii ola tego narodu, tylko z tego że podejrzewam że gdy Rosja dostanie to co uważa za swoje, wezmą się za nas//

- i to jest sedno argumentacji. Ciekaw jestem dlaczego miłośnicy putlera do tego nie chcą się ustosunkować?

Vote up!
3
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1471500

Chcesz żeby się całkiem odkryli ?

Mnie udało się tylko raz zedrzeć maskę putlerkowi, kiedy w mojej notce Jurand zaczął się doczytywać pochwał i wybielania banderowców ... a przecież już w pierwszych zdaniach napisałam tam, że:

(...) Oczywiście my Polacy, nigdy nie zapomnimy wołyńskiej zbrodni i nigdy nie pogodzimy się z dzisiejszą gloryfikacją banderowców - i będziemy domagać się ich potępienia.

 

Putlerka przyciągnął i zraził wyłącznie tytuł mojej notki, więc zgodnie ze szkoleniem, z klapkami na oczach snuł swoje oszczerstwa wobec mnie.

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1471504

Nie jestem pierwszym, który zachodzi w głowę, co jeszcze robią tutaj ci domagający się ruszania co koń wyskoczy na pomoc Ukrainie. Przecież oni już od dawna powinni służyć w ochotniczych batalionach walczących z kacapskimi wojskami (wiadomo pod jaką flagą). Nikt by im tam słowem krytyki nie wspomiał o jakichś pomnikach Bandery czy innych rezunów. A tak muszą sie szarapać z niepoprawnymi tępicielami kultu Bandery. Czyż nie prościej by było się ochotniczo zaciągnąć i tym samym uwolnić głowę od upierdliwych krytykantów?!

Vote up!
8
Vote down!
-5

jan patmo

#1471392

Bo wtedy  mielibyście znów bezkarną okazję na to ?

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-8
#1471394

Tak im zapewne obiecał wujaszek sta...putin.

I nakazal pewnie robić zdjęcia, aby można było pokazywać w necie,

co polscy faszyści robią z biedną ludnością cywilną.

 

Vote up!
6
Vote down!
-6

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471397

Putlerki już robią zdjęcia - zwróć uwagę na związane ręce patriotów ukraińskich i na charakterystyczny dla NKWD strzał w tył głowy... wszystko jak w Katyniu. Zdjęcie pochodzi chyba z lotniska w Doniecku.

 

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1471400

Bo wszystko co się zmieniło, to to że mają waciaki z syntetyków,

zaś do broni nie używają sznurka, bo z Polski ukradli pasy.

To ta sama dzika i nieludzka sowiecka tłuszcza.

Vote up!
7
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471405

Dajcie dobry przykład, bo wykrzykiwać hasła do boju za wolną Ukrainę to potrafi każdy, nawet ci co nigdy nie trzymali broni w ręce. A najczęściej wykrzykują takie hasła propagandziści pozostajacy na czyichś usługach oraz zwyczajni dekownicy!

Przytłaczająca większość młodych ludzi w Polsce nie ma zielonego pojęcia o sprawach wojskowych. Są bardziej bezbronni niż stado baranów prowadzone na rzeź. Gdyby nie samorzutnie powstające ogranizacje samoobrony, tworzone właśnie przez młodych, Polska byłoby skazana w krótkim czasie za zagładę. A tak jest chociaż nadzieja. Ale nie ma dużo czasu!

Ukrainie pomaga wielu Polaków, choćby poprzez Caritas. Ale nikt rozsądny nie da pieniędzy nie wiadomo komu, bo mogą pójść choćby na nowe pomniki sławiące zbrodniarzy z OUN-UPA! Ze zdecydowanie też większą pomocą mogłoby przyjść swoim rodakom środowiska diaspory ukraińskiej, które się za bardzo do niej nie kwapią.

Odwagi bojcy!

Vote up!
7
Vote down!
-6

jan patmo

#1471420

A skąd wiesz, że nie ma dużo czasu?

Putler jakiś dekret rozesłał?

To po to powołał następne 150 tys. żołnierzy?

I nie obawiaj się o młodych.

To nie pierwszyzna w historii.

Znajdzie się jeszcze sporo dojrzałych, co młodych wyszkolą i poprowadzą.

Starszych, ale bogatszych o wiedzę o wewnętrznych strukturach sowieckiej armii.

Nie doceniasz też możliwości cywilów.

Jak zbraknie karabinów, to i "filipinki" starczą na rozerwanie wrogów na strzępy.

To Polaków odróżnia od waciaków.

WIEDZA i WIARA w zwycięstwo.

Wiedza też podpowiada, że tym razem trzeba dokończyć dzieła

i ustanowić Polski folwark na kremlu, z putasem za świniopasa.

W 1920 też słodko nie było, a rżnięte to były waciaki.

Vote up!
6
Vote down!
-6

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471428

Co wy tak boleśnie o tych pomnikach się trzęsiecie ? Odnoszę wrażenie że najbardziej was boli to, że Ukraińcy niszczą pomniki zbrodniarzy sowieckich ?

No jak śmieli !

 

Oooo, i tutaj tyż !

 

 

No jak tak mogli zrobić ?!  Nie boją sie już cara ?

Towarzyszu Patmo, a wiecie że w Polsce jest odwrotnie, że przywraca się pomniki oprawców sowieckich na honorowe miejsca ?

Ba, nawet z honorami sie chowa zbrodniarzy !

No i wicie rozumicie towarzyszu Patmo, a to akurat was nie boli i nie pyskujecie w tym temacie, że to banderowcy nam te świnie podrzucają ? Nie było prykazu?

 

Towarzyszu Patmo

My te pomniki w Polsce traktujemy tak:

 

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1471430

Jako wyjątkowo dzielni bojcy możecie nawet z procami i choćby dziś ruszać na kacapów!

Z procą na koń i bolszewika goń!

PS Czekam niecierpliwie na relację z chrztu bojowego.

Vote up!
7
Vote down!
-7

jan patmo

#1471433

Aby nam wróg noża w plecy, jak na Ukrainie nie wbijał,

zacząć trzeba niewątpliwie od agentury sowieckiej, a do tego koni nam nie będzie trzeba.

Proca to też zbyt wiele.

Ale i sosenek ci u nas dostatek.

Zastrugamy.

 

Vote up!
6
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471438

Przebiegły kanadyjski manipulator. Dobrze wyszkolony. Lecz nie taki idealny, bo oni wszyscy mają ten intelektualny pułap, którego nie są w stanie przeskoczyć. To starają się nadrobić wrzaskiem, impertynencjami i ustawicznym mataczeniem. W końcu kompletnie platają się w swoich kłamstwach.

A za nimi rzesza parszywych kundelków, cierpiących na umysłowe liszaje, bo co rusz dostają z procy w dupę.

 

Ulo i Leniwcu - ja wiem o co wam chodzi. Ja się też lubię podraznić dla zabawy z kotem albo psem.

Fajnie się bawicie, przyznam, tylko stale wygrywając w każdym kroku, w końcu się znudzicie bzdurą i sił zabraknie dla ważnych spraw

 

Poszczuć psa: - Bierz go!!!

Vote up!
5
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471449

Nie mogę.

Jedno,że mój pies atakuje na hasło "ruski" :)

A drugie, to obiecałem Jurandowi, że dam mu szczęścia spróbować.

Bo skoro ciągle powtarza o mojej głupocie, to rozumiem

że w oczach Czytelników chce porównania...

Vote up!
6
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471452

Mój Ogryzek atakuje na hasło ZOMO  :)

Mój Smok do dziś się z tego mojego pomysła śmieje. Kiedyś sobie zażartował do Ogryzka, mówiąc mu że jest zomowiec, a psina tylko warknął i się obraził heh. Przybiegł do mnie na skargę i skomalał patrząc na Smoka :)

Popatrz, niby durna psina a czuje że ZOMO to coś niedobrego było.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1471465

przytulanie

 

nic nie mam przeciwko temu

że się do mnie przytula

lecz mogłaby zmienić waciak

urocza komsomołka ula

 

PS Jak widać, nie mam wielkich wymagań!

Vote up!
7
Vote down!
-7

jan patmo

#1471458

.... Jasiu ty biednoto . Odwal się od Uli - raz na zawsze OK ?

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1471459

Towarzysz Patmo chciałby "ugryźć", lecz jakaś "bezzębna ta psina" ...  jak to pisał Sztaudynger:

"Towarzysz przeżywa największe z upokorzeń, od kiedy nawalił mu korzeń"

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1471462

Kto próbuje nastawiać przeciw sobie Polaków i Ukraińców jest moim wrogiem

Opublikowano 13/03/2014, autor: Marek Jerzy Minakowski
 

Jestem po matce Wołyniakiem. Moją rodzinę na Wołyniu wymordowano w 1943 r. aby rozdzielić tych co mówią po polsku od tych, co mówią po rusku (ukraińsku). Byśmy się nienawidzili i nie mogli mieszkać razem. Dlatego biorę na świadków kości moich przodków i oświadczam – ci wszyscy, co teraz próbują zaogniać rany i spory między Polakami a Ukraińcami, sami realizują program morderców. Sami są „banderowcami” i „upowcami” – nawet jeżeli twierdzą że z „banderyzmem” i „UPA” walczą. Bo fakty są bezwzględne.

Historię mojej rodziny opisałem tu kilka lat temu w tekście Moje prywatne ludobójstwo i przypominałem w wielu miejscach. Mój dziadek, Faustyn Kraszewski urodził się mieszkał w Kisielinie – tym samym, który dokładnie sportretował Włodzimierz S.  Dębski w książce Było sobie miasteczko (jest też o tym film do obejrzenia). Przyszedłem na świat tylko dlatego, że mojego dziadka objęła branka w 1940 r. (Sowieci, uznawszy że Polski już nie ma, traktowali mieszkańców Wołynia jak swoich obywateli i młodych mężczyzn brali do armii). Spędził więc wojnę w sowieckim czołgu (KW-2), „walcząc z faszyzmem”, mi.in. pod Stalingradem. A rodzinnego Kisielina już nigdy nie zobaczył. Jego rodzinę wymordowano (z wyjątkiem tych, którzy schowali się w płonącej plebanii). Moja babcia mieszkała w Łucku, skąd w 1945 r. całą rodzinę zapakowano do towarowego wagonu i dwa tygodnie wieziono do Prus Wschodnich. Moja mama urodziła się w 1948 r. w obozie dla uchodźców zwanym Allenstein. Tam też urodziłem się ja.

Nie: mimo tego, ale: WŁAŚNIE DLATEGO – zaklinam was, zdrajcy, rusofile: przestańcie sobie wycierać gębę Wołyniem! Wołyń to miejsce, gdzie przez wieleset lat żyli obok siebie ludzie mówiący po polsku, po rusku i po żydowsku. Wszyscy razem, obok siebie. W malutkim Kisielinie mieliśmy kościół łaciński, cerkiew i synagogę. W XVII wieku mieliśmy też nawet zbór ariański (ze sławną drukarnią), gdy po prawosławnym sędzim łuckim, Fiodorze Kadianowiczu Czaplicu, Kisielin odziedziczył go jego syn, arianin Jerzy Czaplic, który przyjął do Kisielina arian wygnanych z Rakowa.

Zostawcie naszą wołyńską ojczyznę w spokoju. Nie kontynuujcie dzieła banderowców. Pozwólcie odbudować to, co zostało zniszczone. Tak żebyśmy znowu mogli z naszymi sąsiadami mieszkać w jednej, wspólnej ojczyźnie. By odebrać pośmiertne triumfy tym, którzy to chcieli uniemożliwić.

A kto będzie przeszkadzał – będzie jątrzył wyszukując „banderowców na Majdanie” – niech wie, że będę go traktował jak osobistego wroga, ze wszystkimi tego konsekwencjami. A nawet gorzej, niż wroga – jak zdrajcę. Wroga można szanować, zdrajcą się gardzi.

 

http://minakowski.pl/kto-probuje-nastawiac-przeciw-sobie-polakow-i-ukraincow-jest-moim-wrogiem/?fb_action_ids=10201587643319734&fb_action_types=og.likes&fb_ref=below-post&fb_source=other_multiline&action_object_map=[1416841021899453]&action_type_map=[%22og.likes%22]&action_ref_map=[%22below-post%22

 

Vote up!
5
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471464

Ważny głos zainteresowanego osobiście.

Wyjątkowo ważny.

Pokazuje bowiem, jak bardzo nieporządani są "wyręczacze"

w wyrównywaniu rachunków.

To właśnie owi wyręczacze stają się pasem transmisyjnym

dla katów, chcących na tej zbrodni jeszcze jedno zwycięstwo ugrać.

Łubiańskie metody.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471466

podniecenie

 

nie podniecaj się

rycerski marusiu

gotów tu zrobić

kałużę siusiu

 

PS Reszta sfory niech też da sobie na wstrzymanie, bo nas wszystkich zaleje! 

Vote up!
5
Vote down!
-6

jan patmo

#1471467

Gratulacje

Właśnie zareklamowałeś swoje wychowanie.

Cokolwiek różne od Polskiego.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471468

Bul, bul, bul. Leniwiec trafony,  zatopiony.

Vote up!
5
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471474

Leniwce znakomicie pływają.

Do tego są tak opanowane, że nie gubią liter z nerwów.

Wyluzuj, popij zimnej wody i pomyśl, zanim coś napiszesz.

Bo pogrążasz się systematycznie, wyręczaczu.

Postaraj się i błyśnij intelektem, jaki tu szumnie ogłaszałeś.

Jak dotychczas, to tylko tasiemka i to po kremlowsku cienka.

Wielki pic i za tym nic.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471475

Jego oszczerstwa i putlerowskie manipulacje obnażono już wielokrotnie. Cóż mu pozostało ?

Kociokwik !

Reszta putlerków tylko pałuje i jakoś ucichła.

:))))))

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1471478

Ciiicho.

Bo nie będę wiedział, czy trafienie centralne:)))

Ale teraz liczę na jakąś odpowiedź, godną Polskiego Pana.

Przecież Jurand prymitywnym chłopem nie był.

Do czegoś ten awatar powinien zobowiązywać.

A i test przy okazji, czy to nie był ten sam program

nauczania, co u brunka widać.

Choć uczucia mam mieszane, bo i w tekście notki

kłopoty z ortografią.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471479

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jurand nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jako, że się tytułujesz Leniwiec Seed. A wiadomo co to seed, jeśli chodzi o ssaki. A więc podajesz się jako sperma leniwca lub plemnik leniwca. Co mnie zastanawia to od kiedy to plemniki są mądrzejsze od dorosłego osobnika danego gatunku. Ma toto łeb kodem genetycznym i ogon służący do przbijania się w narządach rodnych, a wymądrza się niczym embrion. Reasumując. Drogi plemniku, najpierw stań się w miarę dorosłym osobnikiem, a dorosłe osobniki zaczną cię traktować trochę bardziej poważnie, o ile oczywiście nie pójdziesz w trawę, bo jak narazie jesteś tylko plemnikiem i niczym więcej, a więc wymachuj sobie ogonkiem a dorosłe osobniki popatrzą się na cię pod mikroskopem.

Aha z toboju już skończyłem. Modl się, żeby Jarema się nie zjawił.

Vote up!
2
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471839

Ciekawa logika.

Bo okazuje się że tzw. dorosły osobnik poległ w walce z plemnikiem.

Bo czymże więcej jest spór z moim nickiem?

Nie masz już argumentów ani logicznych ani merytorycznych,

to zaczynasz walkę z awatarami?

Cieniutko "inteligencie".

Vote up!
4
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471844

Następny kandydat do Nobla w dziedzinie "walnęło martwe ciele ogonem". Plemik na trawie, próbuje fikać. Co do awatarów, każdy wybiera taki jaki mu odpowiada. Jeden jest Jurandem a drugi....plemikiem. A dokładniej, awatar świadczy o człowieku który go używa, czyli jeszcze dokładniej, to wszystko czynię abyś zrozumiał, plemnik na trawie czepił się końskiego kopyta i udaje pana. To tak jak w tej opowiastce jak to gówno czepiło się statku i krzyczy płyniemy.Jeszcze dużo czasu upłynie abyś mógł postać w odległośći ok 10 kilometrów ode mnie. A i to powinno być dla ciebie zaszczytem.

Ja w każdym razie nie uważam cię za partnera w jakiejkolwiek dyskusji, dlatego możesz sobie wypisywać co ci się żywnie podoba, nawet nie będę czytał. Jesteś zerem.

Vote up!
2
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471851

Ostatnie pchnięcie należy się tylko pokonanym Rycerzom.

Dlatego nie dostąpisz tego zaszczytu.

Vote up!
3
Vote down!
-2

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471855

Już w pierwszym poście napisałam, że do menelstwa nie warto sie odzywać :)

Na Berdyczów niech sobie piszą - bo tylko tam znajdą poparcie.

Tak było w moim wątku o Ukrainie. Jak prosiłam o wskazanie gdzie wybielam zbrodniarzy, to menelstwo językowe zeszło natychmiast do szamba. Cel wiadomy, myślalo menelstwo że odpowiem podobnym językiem, a oni zaraz do Gawriona na skargę polecą.

Rozumiesz już ?

Jak tylko obnażysz putlerka, to zaraz próbują się Ciebie pozbyć poprzez różne prowokacje.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1471878

Ależ ja od początku to wiem:)

A historia moich starć jest już bardzo długa.

A nicka i awatara mogą atakować do woli.

Bo WAŻNE SĄ TYLKO MYŚLI SŁOWA I CZYNY.

Bo w odróżnieniu od realu, w necie nie ma osobistości.

Tu autorytet buduje się latami, będąc rzetelnym i uczciwym.

Tenże autorytet można zburzyć jednym fałszywym ruchem.

I wtedy nie ma już nic.

Jest tylko ciąg literek uwiązanych do awatara.

W przypadku "zadaniowanych", okraszone wulgarnością

i wściekłym atakiem na chłodny ekran.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471880

trop

 

za swym tropem

biega jak najęta

a nuż wyniucha

ruskiego agenta

 

PS A chodzi oczywiście o sforę. Życzliwie podpowiadam: Gorąco! 

Vote up!
6
Vote down!
-6

jan patmo

#1471482

Żeby oczywiście nasi dzielni bojcy nie ruszyli w bój uzbrojeni jedynie w proce i łuki ze strzałami o krzemiennych grotach, niech wprzódy upłynnią swoje majątki (zwłaszcza ci zamożni), a uzyskane pieniądze przeznaczą na przyzwoite uzbrojenie. I proszę się z decyzją o pozbyciu majatków zbyt długo nie ociągać, bo to może zaszkodzić "świętej sprawie".

Proszę nas na bieżąco informować o szczegółach transakcji, no i - ma sie rozumieć - o terminach bojowych wyjazdów.

Vote up!
7
Vote down!
-4

jan patmo

#1471516

.

 

 

 

 

Boli cię głowa? To może być rak mózgu!

 

 

.

Vote up!
4
Vote down!
-5

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1471519

rak

 

to dlatego nie masz honoru

choć przecież żeś z Gdyni

bo kacapski ci rak w głowie

kompletne spustoszenie czyni

 

PS Przy tej okazji serdecznie proszę niejaką ulę ujejską, aby zechciała łaskawie zamieścić zdjęcia obalanych pomników Bandery i innych zbrodniarzy z OUN-UPA (z Ukrainy czy innego miejsca na świecie).

Z góry dziękuję. 

Vote up!
6
Vote down!
-5

jan patmo

#1471525

Wiedziałam że nie zrozumiesz przenośni ze zdjęciami z Ukrainy i z Polski. Dlaczego mnie to nie dziwi? Inteligentni zrozumieli.

Tylko sowiecka i hitlerowska swołocz próbowała odbierać człowiekowi godność.  Idziecie tą drogą towarzyszu Patmo.

Zmień pampersa, otrzyj gila

I się więcej nie wychylaj !

Vote up!
8
Vote down!
-3
#1471549

                                          nie idźcie tą drogą

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JSUIQgEVDM4

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1471528

Piszesz że czas Apokalipsy zbliża się do Polski, a Polska będzie takim Wietnamem dla kacapstwa.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1471539

od ula do ula

 

choć się bardzo stara

lata od ula do ula

nie znalazła żadnych zdjęć

pracowita ujejska ula

 

PS A może jest trutniem?!

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

jan patmo

#1471559

..... a tak cię prosiłem ! ?

ps.

Latasz z tym "połetyckim piórkem".... jeszcze se krzywdę zrobisz

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1471561

Nigdy dość tłumaczeń.... więc napiszę ci to łpatologicznie:

Dziwisz się Ukraińcom że dzisiaj stawiają pomniki zbrodniarzom i z honorami się odnoszą do szczątków zbrodniarzy a nie dziwisz się Polakom że robią podobnie? Tam potępiasz a tu jakoś nie ma podobnej reakcji ?

Komasz już - rozumiesz co ci chciałam uświadomić ?

Mam nadal wątpliwości czy to zrozumiesz mimo klarownego wytłumaczenia. Bo między Polakami a Ukraińcami jest jeszcze jedna różnica - chodzi o motywację, ale w odbiorze efekt jest podobny.  I tu i tam są resortowe dzieci, i tu i tam posowieckie plemniki rozgrywają narody na rzecz putlera. Ty bierzesz w tym udział po stronie sowieckich plemników.

Kumasz już ?

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1471566

błędny rycerz

 

choćby pod waciakim

skrywała się jego dama

dla błędnego rycerza

pozostaje ona ta sama

 

PS Nikt jeszcze nie znalazł skutecznego środka na zauroczenie!

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

jan patmo

#1471570

chwyty

 

po tym jak twój waciak

zostanie dokładnie umyty

może i ty przestaniesz

stosować prymitywne chwyty

 

PS Zanim jednak zabierzesz się do czyszczenie swojego waciaka, wcześniej zacznij zmywać z siebie banderowski brud!

Vote up!
3
Vote down!
-4

jan patmo

#1471612

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Gratulacje! Pułapka cholernie skuteczna i całe robactwo się zlazło. :))

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1471656

Jeszcze nie, oprócz ciebie robalu do kompletu robactwa brakuje niejakiej Rebe :)

Nie przyfrunie? ....wielga szkoda heh, bo i na nią czekamy z "azotoksem ".

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1471658

No popatrz tylko.

Centrala zaniepokojona?

Wsparcie przesyła spod czerwonych, kremlowskich neonów?

Ale jeszcze za wcześnie na gratulacje.

Najpierw trzeba zwyciężyć.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1471659

To jeszcze nic. W przygotowaniu jest coś bardziej ciekawego. Mam nadzieję, że zlezie się więcej czerwono czarnego robactwa. A wycie będzie tak głośne jak wtedy kiedy Jarema wbijał to robactwo na pale. Aż rozkosz będzie posłuchać.

Vote up!
4
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471838

W pułapce znalazło się 4 osobników o zdecydowanie czarno czerwonych podniebieniach. 2 z nich to zadeklarwana upowska swołocz. Jeden zastawiał pułapkę, i sam w nią wpadł, co doprowadziło go do rozstroju umysłowego, a od tamtego wpisu to już poleciał z górki. Dobry chłop, mam nadzieję, że się opanuje, bo poglądy ma zdrowe. Tylko utopista. Wyobraża sobie, że skomleniem  można coś osiągnąć. Nie z upowcami. Tych należy zniszczyć za wszelką cenę. A jemu pomylili się Rusini z upowską swołoczą. A jeden to poprostu śmieszny gówniarz, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy świata, z tym, że z właśnie z takich jak on wyrasta upowska swołocz. Dlatego należy to walić w mordę i słuchać czy żyje, może w końcu zrozumie cokolwiek.

W każdym razie tych czterech narobiło wrzasku za 1004, ale to ich metoda. Zakrzyczeć. A ja? A ja się trochę pośmiałem. Osiągnąłem swój cel.

Vote up!
3
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1471924

Kupiłem już nową paczkę patyczków do czyszczenia uszu. :)))

Ruski troll, znaczy się Bibrus, postanowił zabić sotniarzy śmiechem i zaczął od Serwisanta Umysłów. Ponoć ten ostatni jeszcze dycha.

Natomiast nasza dzielna Kaczusia jest tak za jednym kandydatem na prezydenta, że ma być podana w BORówkach u Dudów na Wielkanoc.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1472179

robale

 

po założeniu przynęty

czekać nie trzeba wcale

bo się w mig chmarami

zbiegają wszystkie robale

 

PS Jeśli oczywiście przynęta jest prima sort.

Vote up!
2
Vote down!
-5

jan patmo

#1471703

Kiedy dobra jest przynęta, każda ryba będzie wzięta.
Machaj wędą, a wyniki wtedy będą.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1471863