Joe Chal: - PiS chce wyprowadzić Polskę z UE, ostrzega Donald Tusk!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Gospodarka

„Polski nacjonalistyczny rząd chce wyprowadzić Polskę z UE”, takie słowa użył przewodniczący Rady Europejskiej.

Były premier Polski Donald Tusk, który obecnie przewodniczy regularnym spotkaniom przywódców Unii Europejskiej, przewiduje, że partia rządząca w Polsce Prawo i Sprawiedliwość opuści zjednoczoną Europę tak jak to zrobiła Wielka Brytania.

"Nie mam wątpliwości, że dla PiS jednym z głównych celów jest "uwolnienie polskiej polityki od wpływów UE" - powiedział Donald Tusk na spotkaniu z mediami.

Dodał, że po skończeniu się jego kadencji w Brukseli w 2020 wróci on do krajowej polityki, sugerując, że obecny konserwatywny i nacjonalistyczny rząd pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego planuje referendum w stylu Brexitu.

Oświadczył również, że „Polska jest największym odbiorcą funduszy europejskich netto, otrzymując ponad 10 miliardów euro rocznie, ale może stracić pieniądze po Brexicie”. Jest to niezupełna prawda, ponieważ nasz kraj zajmuje czwarte miejsce jako odbiorca funduszy europejskich po: Hiszpanii, Włoszech i Francji.

W UE trwają konsultacje o przyszłych wydatkach i już Komisja Europejska poinformowała, że ​​wszystkie kraje będą musiały zwiększyć swój wkład finansowy, co oznacza, że Polska, która ma kwitnącą gospodarkę najprawdopodobniej zmuszona będzie wpłacać znacznie więcej do kasy w Brukseli, niż otrzymuje.

Tusk powiedział, że łatwo będzie przeprowadzić w Polsce referendum, kiedy zwiększą się wydatki a benefity zostaną obcięte, wtedy rząd w Polsce uzna, że ​​nadszedł już najwyższy czas, aby zapytać Polaków, czy chcą, aby Polska dalej pozostawała jako członek UE".

Donald Tusk, jako były centro i proeuropejski premier Polski w latach 2007-2014, oskarżył PiS o celowe "wywoływanie konfliktów z UE, ponieważ unia ogranicza wszechwładność partii Jarosława Kaczyńskiego".

W grudniu zeszłego roku komisja UE rozpoczęła działania prawne przeciwko polskiemu rządowi w związku z reformami w sądownictwie, które rzekomo stanowiły atak na konstytucyjne prawa.

Polska i Węgry do niedawna otwarcie sprzeciwiały się unijnym kontyngentom migracyjnym, pomimo orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, ale w ostatnich dniach premier Orban powątpiewa w wspieraniu polskiej opozycji w Europie Środkowej-Wschodniej do integracji z UE w sprawie przyjmowania imigrantów. Jest bardzo prawdopodobne, że są czynione starania aby odseparować Węgry od Polski?

Wychodzi na to, że Polska, tak jak przed II wojną światową pozostanie osamotniona i jeżeli w najbliższym czasie z wykorzystaniem dobrej koniunktury gospodarczej nie urośnie w siłę to nasz kraj zacznie być spychany poza granice wpływów na politykę europejską.

Pan Tusk otwarcie ostrzegł Polaków, którzy popierają członkostwo w UE, że „Czas ucieka, ale w Brukseli jest jeszcze nadzieja, że Polska pozostanie w unii, chociaż mam wątpliwości ponieważ to już pomału umiera”.

Były premier dał do zrozumienia, że za niecałe trzy lata zaangażuje się w wybory krajowe, nie wierzy on jednak, że wtedy Polska będzie jeszcze członkiem wspólnej Europy.

Pan przewodniczący używał w swoich wypowiedziach  języka płonącej wrogości określając sytuację jaka jest kreowana w Polsce, gdzie rzekomo za cichym przyzwoleniem PiS-u panoszy się obcy wywiad rosyjski a przecież Rosja została uznana jako poważne zagrożenie dla UE. Tusk oskarżył partię rządzącą w Polsce za „podważanie liberalnej demokracji i zachodnich wartości”.

"Niemal wszystko, co partia rządząca w Polsce proponuje w kluczowych kwestiach politycznych pasuje do publicznie sformułowanych i opisanych interesów i oczekiwań Moskwy". "Mógłbym wymienić wiele przypadków, w których PiS i Moskwa mają podobne poglądy i cele"- powiedział Donald Tusk europejskim mediom.

Post Scriptum

Głoszone opinie Pana Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska przetłumaczyłem i zinterpretowałem z zachowaniem najwierniejszego i najdokładniejszego sensu jego wypowiedzi a nie było to takie łatwe ze względu na nietypowy akcent, dziwny sposób wymowy i zbyt mocne podkreślanie litery „R”, która w języku angielskim często jest wyciszana i powinna brzmieć jak „AAAr”.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

Kłamliwy polityczny śmieć.

Vote up!
5
Vote down!
0

Traczew

#1556246

proponuję żeby Tante Angela postawiła go sobie w swoim ogródku po zakończeniu kadencji krula Europy. Zawsze go tam najbardziej ciągnęło.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1556271

Ten człowiek niejaki Tusk, uczynił już b. dużo wszlakiego zła! Nie ma bardziej rozpoznawałnego symbolu III RP Pomrocznej, jak właśnie Tusk. Co prawda Wałęsa ściga go zaciekle w swoich podłych i nieustannych atakach na legalne opinie naukowców, grafologów, prokuratorów ale jednak Tusk ma więcej za uszami. Słabość naszej ojczyzny polega choćby na tym, iż nie jesteśmy w stanie postawić go skutecznie przed sądem, choćby i za gigantyczne szkody w sprawie badania zamachu w Smoleńsku w 2010 r. . A to sprawa pierwszorzędna! Tusk tymczasem będzie konsekwentnie dążył do władzy, bo w tym widzi ratunek dla siebie i innych, gdyby mu się to kiedyś jeszcze udało, możemy zapomnieć o wszystkim. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1556288

Ot podstarzały (jak mówił o nim Kwaśniewski), mściwy rudzielec. Nawet nie ma bardzo co w pamiętnikach pisać. Pozostało wnukom bajki opowiadać. Czas nie próżnuje nadchodzi nowa epoka. Prędko pójdzie w zapomnienie.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1556292

   Witam! Wyprowadzić szmalcowników Polski pokroju Rudego z UE. Wybraniec lobby Niemieckiego wbrew negatywnego stanowiska Polski. Ta kreatura kiedyś stanie przed sądami w Polsce.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1556296

Vote up!
1
Vote down!
0
#1556317

10 01. 2018 
Donald Tusk powiedział mediom zachodnim, że partia rządząca w Polsce (PiS) pozostaje jeszcze w UE tylko dla pieniędzy!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1751262088282394&set=a.117379388337347.21727.100001958608569&type=3

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#1556370