Joe Chal: – Wrak tajemniczego niemieckiego U-Boota znaleziono u wybrzeży Szkocji!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

(Z cyklu – Nieznane historie i legendy:)

 
Szkockie przedsiębiorstwo energetyczne podczas układania na dnie morza podwodnych kabli zasilających odkryło wrak niemieckiego U-Boota z pierwszej wojny światowej.
 
W środę przedsiębiorstwo energetyczne z siedzibą w Szkocji opublikowało zdjęcia jakie wykonał sonar na których zidentyfikowano wrak leżący na dnie morza - eksperci sugerowali, że być może jest to słynny UB-85?
 
]]>]]>
 
Foto: Obraz wraku z sonaru dna morza u wybrzeży Szkocji;
 
Z opisanej po I-szej wojnie światowej w lokalnej kronice wynika, że załodze okrętu udało się odeprzeć atak z morza, ale spowodowane uszkodzenia zmusiły ich do poddania się okrętowi brytyjskiej marynarki.
 
Całe to zdarzenie stało się legendą opisaną przez naocznego świadka kapitana U-boota, Günthera Krecha, który zapisanymi „słowami namalował atak Bestii" jako potwora z dużymi oczyma, osadzonymi na dwu rogach małej czaszki a wielkie zęby w świetle księżyca przypominały miecze, które lada moment mogły przebić ich stalową skorupę.
 
]]>]]>
 
Obraz legendarnego potwora (siostry potwora z Loch Ness), który prawdopodobnie zaatakował UB-85?
 
"Każdy marynarz będący na wachcie zaczął strzelać w kierunku bestii i to był największy błąd jaki popełniła załoga U-boota, zamiast ogłosić alarm i po cichutku skryć się w otchłani wód morskich” napisał w książce pokładowej kapitan.
 
Przestraszona i zaskoczona załoga U-boot poddała się bez stawiania oporu angielskiemu statkowi HMS Coreopsis pomiędzy wybrzeżem Szkocji i Irlandii, w dniu 30 kwietnia 1918 roku.
 
Jednak cała prawda o niedawno odkrytym i leżącym na dnie morza U-bocie może właśnie dopiero teraz zostać wydobyta z głębin?
 
Eksperci nie są tak zupełnie pewni, że jest to legendarny okręt podwodny, ale historyk i archeolog morski Innes McCartney, powiedział, że "cechy tego konkretnego wraku, który jest w dużej mierze w nienaruszonym stanie utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest to  okręt podwodny klasy - UBIII".
 
"Znane są fakty o dwóch takich okrętach podwodnych, które zostały utracone przez niemiecką flotę w tej okolicy, ale bardziej znanym jest UB-85 niż jego siostrzana łódź UB-82".
 
Dr McCartney jest skłonny twierdzić, że to mechaniczny problem spowodował, ze ten okręt podwodny nie nadawał się do dalszego nurkowania.
 
"Jesteśmy na pewno coraz bliżej momentu rozwiązywania tajemnicy UB-85 i przyczyny jego zatonięcia. - Czy wspólnej awarii mechanicznej lub czegoś co można byłoby w łatwy i logiczny sposób wytłumaczyć"
 
Jednak tak jak niektórzy uważają i snują fantastyczna opowieści, które też trzeba brać pod uwagę jako równie prawdopodobne.
 
"Powierzchnia morza, gdzie atak miał miejsce jest znana już od dawna jako miejsce istnienia legendarnego morskiego stwora", wyjaśnia Gary Campbell, opiekun Dziennika Obserwacji  i Rejestru pojawiania się potwora z Loch Ness a to co opisał niemiecki kapitan może okazać się prawdą".
 
"To wspaniałe uczucie widzieć, ze słonowodna kuzynka Nessie najprawdopodobniej zaangażowała się w pomoc w działaniach wojennych", kontynuował Innes.
 
Morscy inżynierowie pracujący nad projektem z Szkockiej Energii nazywanym Zachodnim przyłączem natknęli się na wrak podczas układania podwodnego kabla morskiego, który ma się rozciągać na odległość 385 kilometrów, co czyni go najdłuższym tego typu na świecie.
 
"Przez te wszystkie lata byłem na wielu budowach linii energetycznych, ale mogę powiedzieć, że ta jest najbardziej niezwykłym odkryciem", powiedział Peter Roper z Szkockiej Energii.

 

 
W artykule tym wykorzystano ogólnie dostępne informacje znajdujące się a necie jak i źródła własne.
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (14 głosów)

Komentarze

sobie "czepnąć sie":) - wiem, że tak najłatwiej.

Ten okręt na pierwszym, górnym rysunku, raczej ma hackenkreuza na fladze, to chyba raczej jest  innej wojny:)

No, ale tekścik niezły,  pozwalający się oderwać od wszechobecnej polityki....

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1523456