Joe Chal: - Niemiecki przemysł zastosuje twardą linię po rozpoczęciu procedur „Brexit-u”!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat
Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że niemiecki przemysł zastosuje twardy i nieugięty nacisk po oficjalnym rozpoczęciu procedur opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.
 
Wielka Brytania nie może mieć dostępu do jednolitego rynku UE bez akceptacji swobodnego przepływu osób, powiedziała w czwartek kanclerz Niemiec Angela Merkel, ostrzegając, że nie pozwoli na niekontrolowany przepływ ludzi tzw: „free-for-all”.
 
]]>]]>
 
Foto: Angela Merkel na corocznym spotkaniu BDI;
 
"Jeśli mówimy o pełnym dostępie do rynku wewnętrznego, który jest powiązany z pełną swobodą przemieszczania się, to ruch ten będzie rozprzestrzeniał się po całej Europie a tego po prostu nie wszystkie kraje UE chcą", powiedziała kanclerz do liderów biznesu z BDI -(Federacja Przemysłu Niemieckiego).
 
Merkel wezwała aby wszystkie niemieckie firmy wspierały się wzajemnie i zastosowały twardą linię w stosunku do UK od momentu rozpoczęcia oficjalnych procedur Brexit-u, nawet w obliczu potencjalnej szkodliwości gospodarczej lub spowodowania osłabienia Unii Europejskiej.
 
"Musimy uczynić nasze interesy stabilne tak, aby europejskie federacje branżowe nie wywierały presji na nas" podczas rozmów z Londynem, powiedziała Merkel na  corocznym spotkaniu federacji.
 
Niektórzy brytyjscy politycy są przekonani, że przedstawiciele branży na kontynencie, obawiając się utraty dostępu do Wielkiej Brytanii, będą dążyli do porozumienia pozwalającego UK dostępu do jednolitego rynku UE, przy jednoczesnym ograniczeniu migracji przez kanał.
 
Kanclerz przyznała, że będą dokonywane kompromisy uzależnione od różnych sektorów przemysłowych, ale podkreśliła, że ochrona czterech swobód UE - dóbr, kapitału, ludzi i usług – będzie dobra dla przemysłu.
 
Komentarze Merkel zostały wypowiedziane zaledwie kilka dni po tym jak premier Wielkiej Brytanii Theresa May powiedziała, że ​​zainicjuje w marcu 2017 roku dwuletnie rozmowy, aby opuścić Unię Europejską.
 
Partia Konserwatywna Pani premier May zgłosiła na konferencji w tym tygodniu mnóstwo politycznych propozycji mających na celu ograniczenie migracji do wyspiarskiego kraju.
 
Brytyjczycy głosowali w dniu 23 czerwca, aby wyjść z UE, po kampanii, w której wyspiarze opowiedzieli się, że jedynym sposobem na ograniczenie imigracji było porzucenie członkostwa w „zjednoczonej Europie”.
 
 
W artykule tym wykorzystano informacje powszechnie dostępne w necie jak i źródła własne.
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (4 głosy)