Owsiak – WOŚP – Woodstock

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Fundacja Owsiaka zbiera pieniądze zimą, a sprzęt medyczny zakupuje po około 10. miesiącach, a więc jesienią. W międzyczasie, – w okresie letnim organizuje imprezę dla młodzieży pod nazwą "Przystanek Woodstock",

której zorganizowanie kosztuje niemałe pieniądze. A poza tym trzeba zauważyć, że zdeponowane w banku na lokacie terminowej pieniądze – nie podlegają rozliczeniu z działalności WOŚP. Nie mam zamiaru zaglądać Owsiakowi w kieszeń, jako że nigdy jej nie zasilałem.
Chcę tu się skupić tylko na tym, że pieniądze zebrane pod hasłem zakupu sprzętu medycznego nijak się mają do finansowania imprezy dla młodzieży, która ze wszech miar nie służy szczytnym celom, a więc szerzeniu kultury, moralności, etc., a… rozwiązłości obyczajowej, seksualnej, narkomanii, alkoholizmowi i… totalnemu zdziczeniu.

Część Polaków – niestety – słynie z tego, że ma słabą pamięć. Ale są wyjątki. Ponieważ należę do tych… mających dobrą pamięć, muszę przypomnieć, co działo się wokół Jerzego Owsiaka i jego Fundacji parę lat temu.
Otóż w dniach 5-6 sierpnia 2005 roku Owsiak – jak corocznie – zorganizował „Przystanek Woodstock”. Tym razem w Kostrzyniu n/Odrą.

           
 

Obok organizacje katolickie rozstawiły swe namioty, tworząc „Przystanek Jezus”. Obecne były także kamery TV Trwam. Ale kiedy obok na owsiakowej imprezie zaczęły się dziać rzeczy „nie z tej ziemi” – reporterzy TV nakręcili materiał, z którego powstał film dokumentalny zatytułowany „Przystanek Woodstock. Przemilczana prawda”.
Kiedy ów film kilkakrotnie wyemitowano przez TV Trwam – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wytoczyła proces wrocławskiej fundacji Lux Veritatis, właścicielowi TV Trwam, bo poczuła się dotknięta tym filmem dokumentalnym. Ukazywał on „Przystanek” jako miejsce, gdzie deprawuje się młodzież – popiera pijaństwo, handel narkotykami i szerzy satanizm. Film pokazano 27 grudnia 2005 roku na rozprawie. Ale sąd zdecydował o utajnieniu tego fragmentu procesu. Sąd powołał się na przepis o tym, że utajnienie procesu lub jego fragmentu jest możliwe, jeśli „jawne rozpoznanie sprawy zagrażałoby porządkowi prawnemu lub moralności” – wyjaśniał wówczas rzecznik prasowy wrocławskiego sądu – sędzia Bogusław Tocicki.
– Co zatem miałoby zagrażać porządkowi i moralności?
Treść filmu. Zapis pewnych okoliczności objętych tą relacją, – uściślił rzecznik. Jerzy Owsiak w oświadczeniu opublikowanym po rozprawie na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry zarzucił autorom filmu manipulację. Powiedział, cyt.: „Przez kilkadziesiąt minut musiałem oglądać zmanipulowany, specjalnie zmontowany materiał. Autorzy za wszelką cenę chcieli podciągnąć obraz do głoszonej tezy. Każdy leżący jest pijany, osoba, która być może pudruje nos – na pewno zażywa narkotyki, a jeden jedyny 12-latek z puszką piwa był chyba częściej pokazywany niż Jurek Owsiak. (…) Na filmie widać było namiot, nad którym powiewała flaga z symbolem marihuany. Według autorów to „zalegalizowany punkt sprzedaży narkotyków”.
Owsiak twierdził, że to kłamstwo, które ma swoje skutki. – Niedawno w USA, jakiś starszy pan zapytał mnie, dlaczego handluję narkotykami – opowiadał dziennikarzom Jerzy Owsiak. – Tłumaczył mi, że Stanach to jest zakazane. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – powołując się m.in. na opinie policji – stwierdziła, że „Przystanek Woodstock” to bardzo bezpieczna impreza. – Są patologie, ale my walczymy z nimi – przekonywał Owsiak. – Dlaczego ten, kto widział namiot z flagą, nie zgłosił tego naszym służbom porządkowym? Zrobilibyśmy z tym porządek.

Co na to wszystko Fundacja Lux Veritatis? – Niczego nie komentujemy – powiedziano po rozprawie we wrocławskiej siedzibie fundacji. Jej pełnomocnik – mecenas Krystyna Kosińska powtarzała w sądzie to, co mówiła w listopadzie na poprzedniej rozprawie: że Wielka Orkiestra nie wskazała, jakie konkretnie fragmenty filmu naruszają jej dobra osobiste, w jaki sposób i jakie konkretnie są to dobra. Mecenas Kosińska chciała, aby Owsiak wskazał, w której minucie filmu padają obraźliwe sformułowania i czy obraźliwy jest dźwięk, obraz czy komentarz do filmu. – Obraża nas publikacja filmu – odpowiedział pełnomocnik Orkiestry – mecenas Stefan Jaworski. – Godzi on w dobre imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, – podkreślił.

Dobre imię? Najpierw trzeba je mieć, aby mówić o utracie. Jak można stracić coś, czego nigdy nie mieliście tow. Owsiak? – chciałoby się zapytać.

Post scriptum
„Niezawisły" sąd zakazał emisji tego filmu na antenie TV Trwam i… przeproszenie Jerzego Owsiaka. Skandal!!! TV Trwam zaniechała dalszej emisji tego filmu, ale Fundacja Lux Veritatis nie przeprosiła J. Owsiaka, ponieważ uznała – odmiennie od postanowienia sądu, – iż za pokazanie prawdy się przeprasza.

Z ostatnich dni:
Parlamentarzyści zaapelowali do Jerzego Owsiaka, by wycofał się ze swojej publicznej wypowiedzi, w której stwierdził, że: "eutanazja to pomoc starszym w cierpieniach". Ich zdaniem, słowa te "szkodzić będą przede wszystkim prowadzonej przez Owsiaka akcji, gdyż w zestawieniu z zapowiedzią zbierania pieniędzy dla seniorów, brzmią wyjątkowo niefortunnie".

Satyr

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Abstrahując od owsiakowych pieniędzy, festiwali, akademii,etc.
które wystarczająco opisałeś, chciałbym zwrócić uwagę na pewien aspekt osobowości tego... No właśnie, kogo?

Owsiak zachorował. Chyba gdzieś tak z 10 lat temu, a może wcześniej... Zachorował na to samo, na co Marek Kotański zachorował w II poł. lat `8O.Trudno nazwać mi ten syndrom, ale ma on wiele wspólnego z rozbuchanym, autorytarnym ego, poczuciem misji, przekonaniem o nieomylności własnych racji...

Choroba Kotańskiego objawiała się w akcjach porządkowania szaletów, łańcuchach "dobrej woli", etc. Dzięki nim - a także dzięki publicznie demonstrowanemu, autorytarnemu ego - Kotański został wówczas ulubieńcem Jaruzelskiego. Cóż, zapewne dzięki temu, że Jaruzelski - w aspekcie osobowości - cierpiał na to samo schorzenie. Tak więc Kotański był wykorzystywany politycznie i politycznie chroniony. Został tzw. autorytetem.

Z Owsiakiem jest to samo. A nawet gorzej, bo o ile Kotański - w mojej ocenie - nie był do końca świadomy odgrywanej przez siebie roli - o tyle Owsiak jest. Mało tego, z premedytacją eskaluje swoje działania na rzecz tzw. elit III RP.

Smutne manowce działań społeczników przekonanych o tym, że wiedzą lepiej od innych, czego potrzeba społeczeństwu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319373

Nie upraszczam, stwierdzam fakty.
Jak i boleję nad faktem, że mając sqrwiela w zasięgu
łuku, nie skorzystałem z okazji...
A już wtedy "baleciki" po udanych zbiórkach
nie należały do cichych.
W odróżnieniu od osiedla, na którym się odbywały.
On jest jeszcze jednym przykładem na zasadę, że
nie ma kary, to nie ma też i miary.
Od małych spraw się to zawsze zaczyna...
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#319396

 który w swoim zboczeniu nie widzi nic złego...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319582

To jest wyjątkowo niefortunna wypowiedź.
Z każdej strony.
Jemu się ulało głośno to, co jego promotorzy
wprowadzają po cichu.
I w ten sposób ta "niefortunna wypowiedź" ma szansę
zachwiać całym "programem" lewactwa zgromadzonego
wokół salonu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#319374

Dobrze, że "Owsik puścił parę z ust". Przynajmniej wiemy już na 100 procent, kto zacz. Poza tym, dzięki temu w tym roku nie będzie tak pięknie wyglądała ta publiczna zbiórka. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319382

Za żadną cenę nie odmówię sobie widoku "facjatek"
puszkarzy, kiedy głośno zapytam, czy to zbiórka
na pavulon lub drewniak do zabicia Babci:)
A już wiem, że podobnych mnie będzie więcej...
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#319384

Rozliczenia finansowe

Sprawozdania finansowe za poszczególne lata:
2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011

http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

Sprawozdania ze sposobu wydatkowania zebranych w efekcie Finałów WOŚP środków:
VIII finał, IX finał, X finał, XI finał, XII finał, XIII finał, XIV finał, XV finał, XVI finał, XVII finał, XVIII Finał, XIX Finał

Nawet w tych opublikowanych dokumentach widać niezłe wałki nie tylko związane z Melonem sp. z o.o.
Niezły mająteczek też zgromadzono, który leżakuje na lokatach ku pomyślności i by żyło się lepiej tym co tym biznesem kręcą.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#319386

Te sprawozdania, choć cenne, ale nie oddają sprawy łapówek
wręczanych dla "wspomożenia"decyzji o wybraniu dostawcy.
Raz nawet zrobiło się o tym głośno.
Ale aż zadziwiające, jak krótko...
Drugi temat, to "sfałszowane" puszki w zaufanych rękach.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#319398

"Nie mam zamiaru zaglądać Owsiakowi w kieszeń..."

Owsiak jest osoba na tyle znana bo co roku od ok 20 lat
WYLEWAJA SIE Z TELEWIZORA OWSIKI.
Co roku uprawia nachalna propagande siejąc w glowach zamet o szczytnych celach po czym zebrane pieniadze nieuzytkowane pomanzaja jego odsetki....
Coz taki Amber Gold na troche mniejsza skale - poszukiwac tysiace by niezla zyc przy okazji.Towar w listopadzie kapnac do szpitali.

Laskawca w listopadzie i grudniu wyda pieniadze - to niech je dziadyga zbierze w pazdzierniku!
Oscylatory Bagsika?
Owsiak mial dobre sprawdzone wzory (?) wiec nich nie klamie o uczciwosci i bezinteresownosci.
MAM PRAWO W TO ZAGLADAC- oglupia Polska mlodziez i zaglada do mojej kieszeni na ulicach, pod kosciolami, z internetu!

Wiec ja uwazam,ze moge i zajrzalem w te sprawozdania finansowe Owsikowego Samograja, ktory atakuje mnie z mediow lub na ulicach jaki virusy zimowej grypy - co roku!
Jesli moge bronic sie przed grypa moge rowniez zajrzec do finansow i powiedziec, ze to JEST ZARAZA.
Przeciez w Owsikowy weekend ja ze wszech stron bede atakowany!
Nawet jesli nie dam grosza on bedzie wlazil w moje zycie .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319391

Tez tak uwazam, nalezy patrzec Owsiakom i innym i do kieszeni i  na lapy, bo maja bardzo klejace brudne paluchy. Kazdy sadzi po sobie i uczciwym ludziom nawet do glowy nie przychodzi do jakich przekretow dochodzi pod szlachetnymi pozorami.

Marionetki rzadowe propaguja Owsiaka, ktory, jak wynika chocby z notki Autora, udziela sie na wszystkie strony i boki, wiernie wykonujac zalozenia programowe miedzynarodowego syndykatu zbrodni, tyle tylko, ze wybrali glupka, ktory nie kryje sie z ich zamiarami i glosno o nich mowi. Nie ma mowy o obwarowaniu przepisami majacymi zapobiec usmiercaniu przez rodziny ludzi starszych i obloznie chorych bez ich zgody czy polecenia, nie obwija w bawelne mowiac, ze eutanazja to ostatecznosc, mniejsze zlo i ciezka decyzja, ktora powinna byc wylacznie decyzja chorego, kiedy byl w pelni wladz umyslowych, ale z drugiej strony zawsze jest mozliwosc wywierania nacisku -  tylko wali prosto z mostu, ze jedyna pomoc na jaka cierpiacy staruszkowie moga liczyc od panstwa to morderstwo, ktore w istocie jest dobrodziejstwem, a wiec jest jak najbardziej pozadane!.

Ciekawe, ile matek i babc, ojcow i dziadkow bedzie musialo skorzystac z tego dobrodziejstwa, zanim sie Polacy obudza i zniszcza te owsiakowa zaraze?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#319407

Usłyszałam ostatnio, że Owsiak jest cudowny, bo w szpitalach jest dużo sprzętu z czerwoną nalepką.

Woodstock? Nie ma znaczenia.
Kasa na boku? Nie ma znaczenia.
To państwo powinno płacić za sprzęt - bo na to m.in. idą nasze składki? Nie ma znaczenia...

Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319397

też jest w szpitalu dużo sprzętu z serduszkami. Z tego, co do mnie dotarło, to któregoś razu wpadli Owsiakowcy do szpitala i obkleili tymi serduszkami dużo sprzętu, którego nie zakupili.
Ot i tak to działa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#319566

Pomocnych Serc Monolog-wodospad" wydane przez Znak. Książkę ciężko jest znaleźć. Jeżeli uda mi się ją odzyskać (tak to bywa z pożyczającymi nie tylko pieniądze - nie zawsze oddają) przywołam dokładny cytat. Chodzi o to, iż kol. Juras opisał we fragmencie dotyczącym Przystanku tajemniczego darczyńcę, który przyszedł do niego wzruszony ideą miłość-przyjaźń-muzyka i wręczył mu milion (nie pamiętam czy o dolary czy o złotówki chodziła, ale to bez znaczenia), nie wziął pokwitowania, faktury nie wystawił i rozpłynął się na zawsze. I nic (NIC!) nie chciał w zamian. Przyszedł, dał, poszedł. Ot, zwykła, codzienna sprawa - ktoś ma na luzaku milion więc daje go Owsiakowi. Jeśli będziecie mieli okazję zajrzyjcie do tego dziełka.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#319410

z bardzo krzykliwą okładką! I też komuś pożyczyłam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319502

A stosują do tego różnych ludzi dziwnych
O specjalistach nad nimi czuwającymi dowodów brak
Ale dokładnie widać ,że to pożera rak
Świadomość to obecnie trudne do zrozumienia słowo
Tym co nie myślą, a głupieją nałogowo
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#319493

skąd wzięła się nazwa WOŚP i do jakiego święta się ona odwołuje. Czyżby do Świąt Bożego Narodzenia? Ale przecież to święta katolickie a katolicyzm jakoś kłuje w oczy tegoż dyrygenta.
A z zakupem tego sprzętu dla seniorów to coś musi być na rzeczy skoro senator Libicki z PO wycofał swoje poparcie dla WOŚP. Czyżby chodziło o sprzęt do usypiania staruszków, co to nie mogą spać w nocy? Dziwne.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#319577

Libicki (poruszający się na wózku) chyba się wystraszył WOŚP, bo teraz Owsiak popiera eutanazję osób starych, a zaraz potem przyjdzie kolej na inwalidów i ciężko chorych

prawdziwe zawołanie Jurka Ściemniaka powinno brzmieć: No to ściema!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319656

Świetny tekst dla Owsiaka :-)))! Obawiam się jednak, że go nie wykorzysta :-(. A szkoda... :-)))!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319660

Super zawołanie, hehehe. A to Ci się udało! :-)

Gdy widzę "Owsika" na ekranie,
I słyszę "siema"!,- jego zawołanie,
Szlag mnie trafia, burzy się krew,
Budzi się we mnie wojownika zew.

Gdy Owsik "ściema"! - gromko zakrzyknie,
Podejrzewam, że złość mi szybko zniknie,
Bo przyzna się dupek, że kit nam wciska,
A finał będzie taki, że... oleją go ludziska.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319700

 Hitler wiecznie żywy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319705