Metody policyjne nie wystarczą

Obrazek użytkownika Janusz 40
Idee

"Europo wstań z kolan i walcz, bo będziesz codziennie opłakiwać swoje dzieci". To celne sformułowanie opinii większości myślących Europejczyków. Głos premiera polskiego rządu był chyba słyszany w świecie. Powinny go wziąć do serca przywódcy państw bogatej Europy korzystających z "muzułmańskiej" siły roboczej.

Oczywiście, Niemcy Francja, Anglia, państwa Beneluksu, Szwecja, Norwegia, w nieco mniejszym stopniu Włochy, Hiszpania, czy Szwajcaria - nie zrezygnują z pracy obcokrajowców; mają ich zresztą już kilkadziesiąt milionów (razem wzięte) - niekiedy od kilku pokoleń. to głównie państwa kolonialne i z byłych kolonii rekrutują się owi gastarbajterzy. Wydawało się, że wielka Brytania wybrała dość uciążliwą, ale dającą perspektywę drogę asymilacji owych "gości" dając status obywateli wszystkim mieszkańcom państw Commonwealth'u. Owi kolorowi najczęściej „Brytyjczycy” poczuli się dowartościowani, zyskali jakieś socjalne beneficja i to funkcjonowało. Okazało się, że nie do końca. Istniały zawsze i istnieją niewidzialne bariery uniemożliwiające zrównanie się owych przybyszów z Anglikami. To elitarne drogie szkoły, znajomości od pokoleń, pewna klasowość, żeby nie powiedzieć kastowość. (znamy to z naszego podwórka). Pierwsze pokolenie było zadowolone, gdyż jego status był kilkakrotnie wyższy niż w kolonii z której pochodził. Ale już pokolenia następne przyrównują się do rdzennych mieszkańców Anglii, to samo jest w innych europejskich państwach, w których żyją ludzie z Afryki i Azji od kilku już pokoleń. Oni są sfrustrowani narażając się nieustannie na szklany sufit w swoich życiowych planach.

Obecna wzmożona fala gości z państw Azji i Afryki to w 90 procentach emigracja zarobkowa. Status uchodźcy zdrowym silnym młodym mężczyznom się nie należy. Oni są zdolni do pracy i do walki o wolność w swoich krajach. Nierozważna polityka państw zachodniej Europy, a szczególnie Niemiec, które owszem, potrzebują ciągle nowych rąk do pracy – polegająca na daniu im mieszkań, kieszonkowego i czasu na asymilację – spowodowała ich gwałtowną demoralizację. Mając dużo wolnego czasu bez potrzeby pracy – szybko „zasymilowali” się ze swoimi pobratymcami żyjącymi tu od pokoleń. Przybysze z byłych pokoleń i sfrustrowani kolorowi już urodzeni w Europie poczuli się silni i zaczęli odreagowanie swoich kompleksów. Oprócz przyczyn racjonalnych ograniczających ich oczekiwany awans społeczny istnieją jeszcze przyczyny sztuczne. Mam na myśli nieuzasadnioną dyskryminację przy uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia, czy znalezieniu odpowiedniej pracy. To właśnie wspomniane wyżej nepotyzmy i kastowość.

Oczywiście, Europa Zachodnia nie zrezygnuje z zatrudniania obcokrajowców – są potrzebni do prac fizycznych w budownictwie, przy budowie dróg, w usługach, handlu. Oczyszczania miast itp. prac nie wymagających specjalistycznego wykształcenia. Bogaci Europejczycy odzwyczaili się od tego typu pracy. Osobnym zagadnieniem jest zatrudnianie specjalistów z branży komputerowej, czy lekarzy – tutaj nie ma dyskryminacji. Swoistym wzorcem polityki w stosunku do pracujących obcokrajowców jest Polska; pracuje ich u nas ponad 1,5 miliona. Ale nie mają statusu uchodźcy, muszą sami się utrzymywać i sami zabiegać o pracę. Nikt w Polsce nie pyta o ich religię (nie wszyscy są chrześcijanami). Współżycie z Muzułmanami osiadłymi w Polsce od 600 lat nie stanowi żadnego problemu; oni respektują nasze prawa, ich wierzenia nie wzbudzają żadnego problemu. Mają identyczne z chrześcijanami perspektywy zawodowego rozwoju i życiowej kariery.

Tzw. europejska „poprawność” i zaproszenie wystosowane do potencjalnych uchodźców spowodowały tę ostatnio wzmożoną falę przybyszów z całej Afryki i Azji południowo-zachodniej także z państw, gdzie nie toczą się żadne działania wojenne.

Słuchając przemówień szefów rządów bogatych europejskich państw widać, że zaczynają rozumieć skalę zagrożeń, zaczynają rozumieć, że metodami policyjnymi nie zapobiegnie się terroryzmowi. Ale mówią o konieczności poszanowania praw i obyczajów europejskich przez przybywających z innych stref kulturowych – gości. Nie widać jednak sensownych recept rozwiązania problemu. Wydaje się, że należy zdecydowanie odstąpić od przejawów wykluczenia, należy zlikwidować sztuczne bariery w uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia i życiowego rozwoju. Ideologia tzw. państwa islamskiego oparta na religii – w rzeczywistości wykorzystuje frustracje wyznawców Proroka na tle ekonomicznym. Religia jest tu przykrywką – najlepszym rekrutem do armii terrorystów jest Arab, który nie odnalazł się zawodowo w Europie.

Islam niejedno ma imię; pomimo nawet mało ukrywanych sympatii Muzułmanów do terrorystów walczących w imię Allacha – zdecydowana ich większość nie uczestniczy w tej walce i skłonna jest nawet ich potępić. Aby zwalczyć terroryzm – biała Europa powinna się sprzymierzyć z tymi mądrzejszymi postępowymi przybyszami do naszego kontynentu i w sposób instytucjonalny prowadzić procesy asymilacyjne. Ważne jest, by właśnie zaktywizować ich pobratymców. Ta metoda wydaje się być całkowicie zaniedbana. Ponadto, warto stworzyć ścieżkę awansu dla zdolnej młodzieży kolorowej, jakiś system stypendialny, nie mogą się czuć obywatelami drugiej kategorii. Bogaci Europejczycy nie mogą sobie wyobrażać, że nawet za dobre wynagrodzenie kupią sobie współczesnych niewolników. Trzeba sobie uświadomić, że kolorowi też posiadają ludzką godność, której nie powinno się pomijać. Dopóki tego Europa sobie nie uświadomi dopóty nie opanuje terroryzmu, Alternatywą jest jedynie internowanie i deportacja oraz policyjne metody wzorem gestapo podczas hitlerowskiej okupacji.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:10)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541285

... domagające się Wigilii i lemingi maszerujące ku przepaści i w nią skacząc.

Nie umiem sobie wytłumaczyć takiego zachowania, mordują ich a oni dalej chcą ich przyjmować i z nimi się asymilować.

To normalny debilizm, bo inaczej nie można tego nazwać i stąd te kredki i rysowane na ulicy.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1541300

czegoś takiego jak muzułmańska siła robocza, to raczej drobni przedsiębiorcy, zajmują się  handlem, prowadzą sklepiki, gdzie można kupić szwarc mydło i powidło, są kierowcami taksówek, autobusów itp, prowadzą punkty gastronomiczne z kuchnią orientalną. Sporo jednak nie pracuje i korzysta z zasiłków socjalnych, które przy licznej rodzinie są dość pokażne. Poza tym muzułmanie nie tylko w Anglii, ale także w innych krajach Europy to społeczność raczej zamknięta, trudno się asymilują, żyją  w swoim świecie, mam wrażenie, ze bez prawidłowego kontaktu z rzeczywistością.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1541301

przestań za mną chodzić , zrób sobie z pałki lepszy użytek :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1541302

- ich rzeczywistości na szczęście, nie naszej. A do deklarowania współczucia nie ma powodu; solidarności raczej też.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1541305

.... sie z panem zgadzam. Odroznialabym tu moze asymilacje i integracje. Ja odczuwam osobiscie asymilacje negatywnie - bo rozumiem to jako calkowite przejecie zasad i norm kraju przyjmujacego uchodzcow, rezygnacje  z wlasnej kultury. Udana integracja laczy  w  sobie powiazanie tych dwoch elementow.

Panstwa Europy Zachodniej potrzebuja sily roboczej, natomiast normalni zjadacze chleba czuja sie zagrozeni. Ostatnio w Europie jest moda na zwiekszanie  ilosci kamer ( nie tylko w punktach newralgicznych) - osobiscie uwazam, ze kamery pomoga w rozwiklaniu zajsc po tym jak juz sie cos stanie, a to juz  za pozno. No i ktos robi interes na sprzedazy kamer ! Dlatego najwazniejsze jest zwiekszenie liczby policji i sluzb pomocniczych. Praca profilaktyczna w szkolach i przedszkolach. A w stosunku do osob podejrzanych o radykalizm - nie wolno sie patyczkowac.  Odsylac, wiezic albo przynajmniej internowac!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1541317

np. 1 km. w Ceucie kosztował tyle samo co 1 km. naszej autostrady tylko, że w Euro.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541325

- wystarczy obejrzec ich dzielnice we Francji czy Wlk. Brytanii - mieszkaja tam i ci, ktorzy przyjechali dawno, i ci ktorzy dopiero co - muzulmanskie dzieci wychowywane we Francji nie maja zadnych przeszkod, zeby sie uczyc nawet na poziomie uniwersyteckim - jednak korzystaja z tego rzadko - im wystarcza ukonczenie obowiazkowych szkol.

Takze nikt nie organizowal muzulmanom gett - zrobili to sami - ich przekonania religiujne i styl zycia sa nie do "wpasowania" pomiedzy zachodnioeuropejska kulture i sposob zycia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1541322

(...)- wystarczy obejrzec ich dzielnice we Francji czy Wlk. Brytanii - mieszkaja tam i ci, ktorzy przyjechali dawno, i ci ktorzy dopiero co - muzulmanskie dzieci wychowywane we Francji nie maja zadnych przeszkod, zeby sie uczyc nawet na poziomie uniwersyteckim - jednak korzystaja z tego rzadko - im wystarcza ukonczenie obowiazkowych szkol.(...)
Ciekawe spostrzeżenie... tylko dlaczego nawet w Polsce wśród studentów widać rozwarstwienie klasowe? Akurat najmniejszą grupę wśród studentów stanowią przedstawiciele cenzusu finansowego, do którego przypadkiem należą ci imigranci.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541326

Na pewno nie na kierunkach technicznych, gdzie trzeba się wykazać zdolnościami matematycznymi, sporą wiedzą i pracowitością.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1541331

masz jakieś badania na poparcie tej tezy?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541333

(Mickiewicz)

"gwałt niech się gwałtem odciska"

Za dupę ich i do domu.

https://www.youtube.com/watch?v=NHxt1LcxZZ8

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1541338

Tak, mam córke na takim kierunku, przekrój społeczny bardzo różny, tu nie wystarczy 3 Z: zdać, zakuć ,zapomnieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1541347

Lewactwo zachodnie nie rozumie skali zagrożeń ze strony wojującego islamu, dlatego dzieją się rzeczy straszne i tragiczne..

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1541337

do Belfastu od RealIRA. Ciekawe co powiesz na ich wyczyny...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541339

Widziałam kilka lat temu przemarsz oranżystów w Belfaście w pobliżu kościoła katolickiego. Bardzo mały ten pochód i wszystko odbyło się spokojnie, nikt ich nie atakował. Nawet nie ma porównania z przemarszem kibiców przez moje miasto, pełnych wścieklości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1541376

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

http://www.polishexpress.co.uk/ira-pozazdroscila-isis-prawdziwa-ira-grozi-terrorem-w-uk

Jako, że zamach 22 marca miał sobie coś z irlandzkiego, więc poszukałem pod tym kątem i mamy trafienie:
http://www.polishexpress.co.uk/kolejny-atak-terrorystyczny-w-irlandii-polnocnej-czy-ira-powrocilahttp://www.polishexpress.co.uk/kolejny-atak-terrorystyczny-w-irlandii-polnocnej-czy-ira-powrocila

I jeszcze jeden rodzynek:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/irlandczycy-zatrzymani-za-planowanie-zamachu-na-ksiecia-karola,542457.html

PS. Czyli tak na ok. ponad 22 zamachów w 2 lata... a to są tylko, do których dotarłem i to z doskoku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1541385