Jarosław Kaczyński - "dyktator"

Obrazek użytkownika Janusz 40
Idee

Kłopot z takim dyktatorem; można pominąć starożytność, ale w czasach nowożytnych ukształtował się nowy typ dyktatora - Piotr I, czy Karol XII potrafili osobiście robić uzytek z miecza - posłuch był. To trwa do dzisiaj - albo fizyczna barbarzyńska postura (Łukaszenka), albo niebywała sprawność fizyczna i przebiegłość (Putin). Były i są dyktatury zbrodnicze - Stalin , Hitler, kolejne Kimy, sa dyktatury wynikające z bogactwa i arystokratycznej kastowości - kraje arabskie. Bywają dyktatury oparte na ortodoksyjnej religii.

           Całkiem inne "dyktatury" powstawały w wyniku nieprzeciętnych zasług (głównie wojennych) - Piłsudski, De Gaulle, Churchill. Nasz rodzimy bohater ma zresztą z nimi wiele wspólnego - wprawdzie nie wojenne zasługi, ale fakt długiego trwania, fakt umiejętności powrotu do władzy - to w dziejach świata są sytuacje całkiem wyjątkowe.

          Kłopot z J. Kaczyńskim polega na tym, że jego władza nie opiera się na argumencie siły, tylko na sile argumentu - nie zarządza godzin policyjnych, nawet nie używa inwektyw w stosunku do politycznych przeciwników, nie myśli o Berezie Kartuskiej (chociaż ze względów na liczbę przestępstw gospodarczych poprzedniej rządzacej ekipy - można byłoby "zalludnić" niejedno wiezienie).

         W państwie, które niedawno uzyskao prawdziwą wolność, w którym została zniszczona fizycznie istotna część inteligencji - trudno jest rządzić demokratycznie. Polska stała sie łatwym stosunkowo łupem dla międzynarodowego kapitału - ze stanu podległośći weszła (głównie za sprawą rządów ostatnich ośmiu lat) w stan półkolonii. Bez Legii Cudzoziemskiej i czołgów została podporzadkowana światowym graczom bankowym - przy pomocy eksportu kapitału przekształcili nasz kraj w rezerwuar taniej, a stosunkowo dobrze wyedukowanej siły roboczej. Wg specjalistów w tej dziedzinie - co roku wyprowadzane są z Polski ok 100 mld. zł., co przy odpowiedzialnej gospodarce mającej na celu dobro kraju nie miałoby miejsca. Oczywiście, że owo "dojenie"  państwa nie mogłoby się odbyć bez współpracy z rodzimymi koryfeuszami zarządzajacymi gospodarką. Pewną dolę muszą otrzymywać, mają koszty zwiazane z utrzymaniem władzy - to też kosztuje, ale w rachunku ostatecznym opłaca się i to bardzo.  Powstała grupa społeczna, która w ten stan rzeczy doskonale się wpisała - to beneficjenci układu; fakt, że naród jest wyzyskiwany, że mógłby sie rozwijac dwa razy szybciej - ich nie interesuje - liczy się osobista kariera, osobisty dostęp do kasy. 

          Otóż państwo spętane takimi układami finansowym, towarzyskimi, korporacyjnymi - jest niezmiernie trudno naprawiać. Wszyscy zainteresowani utrzymaniem status quo czując się zagrożonymi w swoich interesach zrobią wszystko, by do tego nie dopuscić - Właśnie obserwujemy to zapamietanie w walce o ochronę swoich interesów. Istniała opozycja i jej lider Jarosław Kaczynski - kłopot polega na tym, że jednak opozycja wygrała wybory parlamentarne, a wszystkie przetrwalniki w rodzaju opanowanych mediów (nawet publicznych), czy "swój" Trybunał Konstytucyjny - też jakoś nie powodują utraty zaufania do nowych rządów.

         Dodatkowym kłopotem dla Salonu-układu rządzacego dotychczas Polską - dla włascicieli III RP jest postać lidera - nie można go zniszczyć medialnie - nie ma na niego haków, nie ma ciągu na kasę (jak niemal wszyscy z owego Salonu), nie kłamie, dotrzymuje słowa, nie kieruje sie nepotyzmem i partyjniactwem, szanuje ludzi, na celu ma dobro Polski i Polaków - dziwny jakiś  i dlatego trudno go ruszyć. A przecież fizycznie, to miernota - w czasie wczorajszych publicznych wystąpień był wyraźnie chory - z widocznymi oznakami jakiegoś przeziebienia, a potrafił utrwalić przekonanie w narodzie, że kierowana przez niego polityczna opcja jest własnie najlepszą dla rozwoju kraju dla poprawy życia wszystkich Polaków - nie tylko (jak dotąd) - właścicieli III RP i ich klientelii...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

W tej chwili Jarosław Kaczyński jest gwarantem zmian w kierunku Polski wolnej , silnej , niezależnej , państwa gdzie Polacy nie są mniejszoscią narodową ( jak za czasów rządów poskomunistów), Polski dla Polaków gdzie hasło Bóg, Honor , Ojczyzna odzyskuje swoją dawną wartość.  

Należy go bardzo strzec , otoczyc szczelną ochroną , bo mafia rzadzaca dotychczas nie odpuści. To jest dla niej walka na śmierc i życie inaczej straci wladzę i ogromne pieniądze  z przekrętów  , a nawet wolność (winni , tacy jak Tusk, Sikoprski, , Arabski i inni maja szanse trafić za kratki na dlugie lata). Dlatego trzeba zalożyć , że posuna się do wszystkiego , z zamachem na życie  JK włącznie. Wiedzą ,że bez niego obóz wolnościowy , team bialo-czerwoni może sie rozsypać , a na pewno bedzie łatwiejszy do pokonania. Raz już im sie udalo   pozbyli się Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i całej elity opozycji i teraz nie łudźmy sie , ze przynajmniej nie spróbują.

Popierajmy go i chrońmy wszelkimi siłami.

Bóg , Honor , Ojczyzna.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1501912

Gdyby w Polsce rodzili się ludzie tacy sami, jak dyktator Jarosław Kaczyński, toby Polska dawno wolna by była.

A POmiotą Stalinowskim żydowskim, przydała by się nowa Bereza Kartuska, gdzie te ścierwa żydo-ubeckie, by osadzono za zdradę, a tak teraz chodzą na wolności i POmyje wylewają, bo tracą wpływy na Polskę, oraz olbrzymie fortuny, które nie zdołali jeszcze ukraść.

A przecież obiecali to swoim nowym panom z POza Polski, jako pachołki i wasale liżąc dupska, na kolanach.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1501914

- po co ! Wyczesać "wełenkę" i wieszać. No, chyba że kradzież nieznacznie przewyższa dozwolony milion.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1501919

Jan -Paweł II

nikt przytomny o św Janie- Pawle II nie powie - dyktator.. bo , by się ośmieszył. Choć postać naszego papieża miała i ma nadal ogromny wpływ na Polskę. Możemy z całą pewnością o św Karolu Wojtyle mówić-autorytet..

Przyprawianie "gęby"...dyktatora -Jarosławowi Kaczyńskiemu jest efektem tzw "propagandy nienawiści". To ludzie z niskich pobudek -niegodni i wszelkiej maści propagandziści demonizują dla własnych potrzeb postać szefa PiS-u.. tymczasem Jarosław Kaczyński ..jest -autorytetem, dla nas Polaków.

Nie: Szechtery i inne takie Lisy ale - Jarosław Kaczyński!!!  Mało ich w kraju mamy..ludzi zacnych oddanych sprawie - patriotów. Dziwne siły ...baaaaaardzo o to dbają abyśmy nie mieli patriotycznych elit ale mnogość wszelką: Palikotów , Petru, Tusków , Arabskich..i innych Szechterów.. Tych cały "wysyp" brać i wybierać...

Smoleńsk...emigracja ..przekupstwo.. (metoda na Krzywonos, z emeryturą na krzywy ryj 7000 zł).. ciągle NEGATYWNA SELEKCJA-doboru elit , inne czynniki,wpływają na braki w tej materii. czyli Katyń wiecznie żywy...seryjnym samobójcą -też..

Jak Ewa po czerwonym dywanie u "cioci" Merkel...( CZY -CO ?)

tak -Jarosław Kaczyński..nie był wczoraj w najlepszej formie..Miałem podobne odczucia,tyczące samopoczucia szefa PiS-u co autor. oczywistym , przyczyn nie znam. Natomiast, słyszałem Jarosława Kaczyńskiego w klubie Ronina i znam potencjał intelektualny  przywódcy PiS-u.

.Niewielu z nim może się zmierzyć.

To jest KTOŚ...wyraźny i wyrazisty..Człowiek wiedzący -o co mu chodzi..

Nie wazeliniarstwo przeze mnie przemawia,lecz -fakty..

Antagoniści też doceniają wybitność postaci Jarosława Kaczyńskiego..choć na swój sposób. Nie tak dawno nawoływali do ....zastrzelenia szefa PiS-u.. Tak, swoiste to docenianie.

.Swoiste..

Życie polityka , czasami zmusza go do działań zdecydowanych, wyrazistych. Bowiem jest rozliczany za realizacje koncepcji którą głosi.Nie możemy i nie powinniśmy tego , jednak, mylić z dyktaturą.

Co do stanu zdrowia obecnego - Pana Jarosława Kaczyńskiego... jest on NASZYM DOBREM NARODOWYM..i ON - sam, o tym wie!!!!!

Pozdrawiam..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

poko

#1501934

jarosław kaczyński jest niewątpliwie ponadprzeciętnym liderem. Po drugiej stronie mamy me(n)dialne wydmuszki, wyuczone ról, bezmyslnie powtarzające wyuczone frazy...układ broni siebie a nie demokracji - to widać i czuć...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1501958

https://youtu.be/dBDezHiDjio

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1501977