Rząd działa zadziwiająco dobrze :).

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

 

Trzeba bowiem brać pod uwagę wyjątkowo toksyczne, nie tylko „koronawirusowe” okoliczności, wewnętrzne i zewnętrzne. W takiej sytuacji zachowanie przez ministrów zimnej krwi, spokoju i uporządkowanej, skutecznej aktywności, jest czymś jak najbardziej godnym dobrej oceny. Nawet bez ekstra świątecznej łagodności.

I jak świetnie spisują się państwowe, narodowe firmy. Już to widzę, gdyby były w „prywatnych rękach” niemieckich czy rosyjskich. Strach pomyśleć. 

Oczywiście każdy pretekst do krytyki jest dobry, jak pokazuje jednak rzeczywistość, wszędzie na świecie, w ostatecznym rozrachunku, najskuteczniejsza okazuje się izolacja i nie wychodzenie z domu poza załatwianiem spraw życiowo niezbędnych. Oczywiście media antyrządowe z lubością będą nagłaśniać przypadki „pokrzywdzonych”, którzy nie mogą żyć bez roweru i joggingu. Być może czasami wysokość finansowa kary jest przesadzona i tu się zgadzam. Pierwsza dolegliwość mogła by być ostrzeżeniem finansowym, a kara dotkliwsza  dopiero później, za „ świadomą recydywę”.

Ale gdzie indziej też nie pieszczą , były piłkarz Legii / był dobry, miło było od czasu do czasu popatrzeć / A. Prijović z Serbii ,za złamanie przepisów o kwarantannie i spotkanie towarzyskie ze znajomymi, odsiaduje 3 miesięczny, sądownie nakazany areszt domowy. A jak podaje Polka zamieszkała w Singapurze, tego małego ale gęsto zaludnionego państwa, za nieuzasadnione wyjście z domu na ulicę, grozi „ z automatu”... 5 lat więzienia. Aż się nie chce wierzyć. W niektórych krajach by gdzieś pójść trzeba mieć, skrupulatnie sprawdzany przez patrole policji,  papierowy "ausweis" z określeniem czasu i celu przemieszczania się.  Co kraj to obyczaj. Wszyscy radzą sobie po swojemu, choć koronawirus jeden. Tymczasem, jak właśnie teraz, wybory w Korei Płd odbywają się normalnie, w maseczkach i z odstępami pomiędzy wyborcami. Można? Można. I  opozycja parlamentarna pomaga.

A ja dzisiaj, sobota,  pomiędzy 10.00 a 12.00 byłem na koniecznych zakupach w markecie, i w aptece po wodę utlenioną i w pobliskim kościele na dziesiątce różańca, i  jakoś nikt mnie nie ścigał. Nie czuję się „zniewolony”. Jednego co prawda nie rozumiem. W kościele, jak w tylu innych, we mszy może uczestniczyć tylko 5 osób, / raz na godz 6.00 jakoś mi się udało/, więcej zakonnicy nie wpuszczają bo już 2 razy ktoś ...doniósł na policję, gdy liczba wiernych była większa. Lecz to nic dziwnego, bo wiemy, że był taki, co doniósł i na Jezusa.

Ale…. pomiędzy mszami ograniczeń raczej nie ma, choć osób niedużo, a spowiedź trwa cały czas.Przez  kilka godzin dziennie zielone światełko świeciło się przy konfesjonale. Tyle że …. komunii nie ma, jest tylko na mszy, na której 5 osób. Tak, że każdy może się co prawda wyspowiadać, ale tylko promile przystąpić do komunii. Jakieś to dziwne.

Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie dalej. W ogólnym rozrachunku przygniatająca większość działań rządu, razem z planem wyborów korespondencyjnych, wydaje się jak najbardziej celowa. A niedoróbki, wobec nowości sytuacji, przytrafią się każdemu, tutaj my wykażmy cierpliwość i gdy będzie okazja, zachęcajmy do tego sąsiadów. Także wyborców innej opcji niż nasza. A póki co, wszystkim i "naszym" i "nie naszym"  życzmy Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Do potyczek o Polskę,  wrócimy po Świętach.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (22 głosy)

Komentarze

A niedoróbki, wobec nowości sytuacji, przytrafią się każdemu, tutaj my wykażmy cierpliwość i gdy okazja, zachęcajmy do tego sąsiadów. Także wyborców innej opcji niż nasza.

Serdecznie pozdrawiam,

Vote up!
12
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1625593

I ja pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
9
Vote down!
0

janksero

#1625598

Bawią mnie opinie lemingozy, że po tym wirusie Chińczycy wyciągną wnioski.Czy słyszał ktoś że Ministerstwo zdrowia ChRL wydało zakaz jedzenia nietoperzy, szczurów, psów, kotów, węży, skorpionów, chrząszczy różnej maści itd?
Czy zamknęło targowiska o standardzie wysypiska śmieci?
No właśnie!

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1625597

Bardzo słusznie, nie bierzmy z nich przykładu i nie jedzmy nietoperzy, szczurów, kotów, węży, chrząszczy i skorpionów :)

Wspierajmy polskie rolnictwo, polskich hodowców i producentów żywności. Który nietoperz szczur może się równać z naszym schabowym lub wątróbką ? Albo owocami polskich sadów i pól? Pozdrawiam serdecznie i świątecznie :):).

Vote up!
11
Vote down!
-2

janksero

#1625601

Bo widzisz to jest tak

.Odpalasz rano internety:Włochy, Hiszpania, UK, tysiące zarażonych dziennie, tysiące trupów.W Polsce mającej jeden z najlepszych rządów na świecie zarażonych 300-400 osób , trupów na wielkie nasze szczęście "jak na lekarstwo" ,a pojebane polactwo płacze że zakaz jazdy rowerem czy zakaz pójścia na cmentarz jest sprzeczny z konstytucją

POjebane polactwo!!!!

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1625603

Spokojnie Husky :) Czasem sytuacja wymaga i grubszego słowa czy epitetu,  ale też i spokojnie na okres Świąt Wielkiejnocy, możemy "zawiesić" pewne środki wyrazu na kołku. Dasz radę :). Mnie już np. nie wypada tak, bo wiek, temperament pomijam, wymaga sam z siebie nie tak mocnych  "środków ekspresji" . Nie chcę być "bluzgającym staruszkiem", jak Niesiołowski :). To marny koniec, marna końcówka.

Vote up!
9
Vote down!
0

janksero

#1625618

TVP puszczałoby "nazi Matki,nazi Ojcowie". Żakowski czy Sierakowski na wizji opowiadaliby,że „polskie obozy” to spoko określenie. Gross dostałby od premiera virtuti militari, w Berlinie,z laudacją wygłoszoną przez Merkel.
Polska byłaby ważna! Ale........ przylazł ten PiS
Ale jak odpuścimy, jak uwierzymy zbyt szybko w sukces, to jeszcze ten scenariusz może się kiedyś ziścić...
Dlatego lać to zaprzaństwo , to bydło, w mordę i obserwować czy równo puchnie
Amen

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1625738

Amen :)

Vote up!
6
Vote down!
0

janksero

#1625748

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

blkcz z p wybch pdm w Chnch CV19 mnstrstw zdrw tg rj n zkzl jsc tg c przz tysc lt Chnczycy jdl.C t m wsplng z CV19 sztczn wyprdkwnym w lbrtrm ? n chyb tyl sm c zkz wstp n Cmntrz d lsw w Plsc.PS jst mstrzn w scjtchnc trsrz ldz Hsk jst nwny pdtny n tn trck ttj tz str nm wcskc pdbn tk myslw, n tj smj zsdz rbw pkj s w glw mw c plsk slzby n zkzlly w Plsc jsc swn p wybch pdm?

l rbnck PS njprw stwrz prblm pznj z wlkm hkm g rzwzj tk np. njpwrw scgn z ldz z dz pdtkw by pznj m t&qt;dc&qt; 13tk  500+ z tym z sfr drmzjdw pctkw PSwskch n stnwskch rzdnczych scgn n swj pnsj dzscn jz wkszy mmy lktrt.

l t typw zydsk pstpwn typwy schmt KZY,Ktr rb kzl Mskw wprwdzc d csng mszkn , p tygdn j wyprwdzc.......

PS n zmknl n czs grnc n zstpwl ltw d Chn czy rn, trz rzwzj prblm, ktry sm nwzyl.

Tn rzd sttryczlg btn pstmgdlnkwg dlk Plkw jk wdc n zprwdz szczgln z swj rgncj d bywtl knstytcj, ktr ngn lm jk chc,czy trzb jszcz brdzj ,by Kczynsk npll  w czy Plkw jk t zrbl swj wzyt n grb mtk, wbc zkz wstp wszytkm n cmntrz ,by Plcy w knc zwzyl z s rwn rwnjs w tym PSwsk flwrk.Klksztjn pkzl z zydw plsk prw n dtyczy prw ktr PS stnw jst dl gjw tylk.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1625814

Jak się w ostatnich dniach czyta wpisy  czy komentarze  sympatyków Konfederacji  to trzeba przyznać że Małgorzata Kidawa Błońska przy nich to tytan intelektu

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1625819

W Polsce opozycja wyginie..........

 

Vote up!
12
Vote down!
-3
#1625599

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Łukasz Szumowski - życiorys za Wikipedia:
"Urodził się 3 czerwca 1972 w Warszawie[1]. W 1997 ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie." - dwa pierwsze zdania!
Tak wygląda życiorys człowieka który nie miał ojca, matki, 4 dziadków ... ale potrafił zamknąć wszystkie Kościoły dla 35 000 000 katolików na Wielki Post i Wielkanoc ... i nikt nawet słówka nie pisnął.

Co za dumny naród ci Polacy ...

Vote up!
0
Vote down!
-4

panMarek

#1625683

Ludzie!!

Skończy się "korona" zapraszam na ranczo na imprezę!!

Damy czadu!!!

Liczba miejsc ograniczona!!

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1625722

Ooo.. póki będzie zielono i trochę słońca to zapewne miła sprawa. Właśnie późną jesienią sprawiłem sobie małe "ranczo", kilkaset metrów  do karczowania na działkach, by mieć trochę ruchu na emeryturze.  Z miłą jabłonką na środku i miłymi, swojskimi sąsiadami, co już karczowanie swojego przeszli. Pieniek i siekierka to na początek podstawowy sprzęt :).  Co ciekawe, późną jesienią stały wolne, a teraz ponoć mała kolejka :). "Koronawirus" zadziałał ?. Jaki kierunek?

Vote up!
6
Vote down!
-2

janksero

#1625737

Koronawirus ma też i swoje zalety.

Pierwszy raz od lat nie musicie czytać wynurzeń jakiś skretyniałych celebrytów, debilnych dziennikarzy, nawiedzonej czerwonej opozycji, jak to bardzo nienawidzą Świąt i że jadą na Bahamy oddzielić się od tej tłuszczy co je świętuje

Vote up!
11
Vote down!
-3
#1625740

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To jest dopiero zadziwiające:-(

Piszesz,"Jednego co prawda nie rozumiem...." ale ty wielu rzeczy nie rozumiesz !
Komunii nie ma..? Drobiazg ! Tylko 5 osób na mszy św... – pestka.

Nie rozumiesz tego ,że rządzącym nie idzie o zdrowie ludzi...tylko o to aby właśnie mimo braku rozumienia wypełniali absurdalne zarządzenia. Ty jesteś tego przykładem.
Takiego upodlenia kościoła , na jaki zdobył się ten aparat państwowy nie było w dziejach świata. Pod tym względem na pewno przejdzie do historii.

Dalej piszesz " Niedoróbki przytrafiają się każdemu" Tu się zgadzam...ty jesteś taką niedoróbką.

Nie rozumiesz również tego, czym jest Wielkanoc i jaki był sens Zmartwychwstania skoro, uważasz, że po świętach można wrócić do potyczek.

Pan Jezus zmartwychwstał nie po to, aby potem „wszystko było tak jak było”.
Skąd my to znamy?
On zmartwychwstał po to aby ludzie dzięki temu zmienili swoje życie, żeby ich dotychczasowe myślenie stało się nowe, mądre i piękne.

Vote up!
6
Vote down!
-8

Verita

#1625773

Staram się nie gniewać na ludzi nastawionych negatywistycznie, bo wiem że cierpią, ich dusza cierpi. A dla ludzkiego cierpienia trzeba mieć szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość ,  zwłaszcza  przy Świętach Wielkanocnych. Jestem "niedoróbką" ?:) Na pewno, bo wszyscy chrześcijanie z urodzenia są ułomni,  takie "niedoróbki", taka dola ludzka, dlatego właśnie potrzebny im jest Jezus Chrystus, by ich prowadził, jak chromych i potykających się. Życzę wielu błogosławieństw Bożych i odnalezienia życia "nowego, mądrego i pięknego". Pełnego spokoju wewnętrznego.

Vote up!
10
Vote down!
-1

janksero

#1625787

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Niemniej chętnie odpowiem, że nie jestem ani pozytywnie ( czyt. naiwnie) ani negatywnie nastawiona do świata.
Patrzę realnie czyli zgodnie z rzeczywistością na to co się dzieje.

Niedoróbki chętnie tolerujesz w rządzie...widać, że u siebie też bo nie chcesz patrzeć na świat realnie.
Z urodzenia...wszyscy są ułomni... ale po chrzcie św. i innych sakramentach kościoła KATOLICKIEGO...już nie wszyscy.
Pozostają ułomnymi tylko niektórzy. Ci co lekceważą prawa Boże i zamykają kościoły są ułomni i ci co ich popierają i się nimi zachwycają. To właśnie wszystko takie "niedoróbki".

Błogosławieństwa od takich niedorobionych nie życzę sobie...bo to nie może być nic dobrego.

Zapewniam Cię, że nie cierpię, ani moja dusza, ani ciało...bo jakże by mogło być inaczej, gdy wesoły nam dziś dzień nastał. Alleluja !

P.S. Ty na stare lata nie baw się w jasnowidza...bo to też nic dobrego.
Dałeś się ogłupić podkupionym za ciężkie pieniądze, mediom i gazetom, siejącym kłamstwa i panikę.

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1625789

Amen :)

Vote up!
8
Vote down!
-4

janksero

#1625794

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Janksero...czy to ty czy Huski ? A może to jego poprzednie wcielenie...jakaś jego mać?

Vote up!
5
Vote down!
-7

Verita

#1625795

czuje babsztyla fetor

Vote up!
7
Vote down!
0
#1625820

Tak siedząc w domu, zamiast w pracy czuję się jak Krzysiu Bosak.
ps.

Koncowka drugiego dnia Świąt to czas gdy organizm ludzki składa się z żurku, kiełbasy, sałatki jarzynowej, jajek i ciast ,whisky i tonica.....

Z czegoś jeszcze?

Vote up!
6
Vote down!
0
#1625833

Pieczeni wieprzowej, szynki i barszczu białego na golonce. Pozdrawiam.

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Niueste

#1625877

Pieczeni wieprzowej, szynki i barszczu białego na golonce. Pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Niueste

#1625878

Pieczeni wieprzowej, szynki i barszczu białego na golonce. Pozdrawiam.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Niueste

#1625879

dobrego chrzanu. :))

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Niueste

#1625880