Grzegorz Braun. Groteska, czy parodia groteski?

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Wskoczył mi filmik z konferencji prasowej Konfederacji z dnia 22.09.21, na której kandydat na „naczelnego kata Rzeczypospolitej” Grzegorz Braun, ciągnie dalej swoje hasło „będziesz wisiał” i otoczony nie mniej w tej sytuacji groteskowymi postaciami, istne panoptikum, z całą powagą i przekonaniem, w otoczeniu marsowych  min bogów wojny, zaprezentował program Konfederacji o nazwie „Norymberga 2.0”

Znaczy się trzeba obalić rząd, to nic nowego, później przeprowadzić proces pokazowy tzw. „Norymbergę 2.0” i skazać za „ludobójstwo” poszczególnych członków aktualnego rządu.

Program jak program, każda partia ma swój, Konfederacja akurat taki, dziwności w naszym Sejmie to nic nowego, ot mamy tu takie męskie wydanie Klaudii Jahiry czy Sylwii Spurek z PE. Nie da się odejść od myśli, że Grzegorz Braun, w  swoim gwałtownym zachowaniu i postulatach gra w tej samej lidze "politycznych" osobliwości. Ale niech tam….

Jednak  co mnie jak zwykle zaciekawiło to sprawa, to fakt, że przecież Konfederacja ma na dziś 7- 8 procent szans wyborczych i nie zanosi się , że będzie sama rządzić. To, że musi się z kimś porozumieć , zapewne porozumiała, to oczywiste. I po obaleniu wspólnie tego rządu, i po powieszeniu wymienionych z nazwiska polityków PiSu, / najpierw Norymberga 2.0 ,której projektowi z poświęcił ponad 30 minut / musi powstać nowa rzeczywistość w której Konfederacja będzie współrządzić a Polska będzie opływała w dostatki :). To mając tak mało procentów, z kim chcą obalać ten rząd i z kim mają zaplanowaną późniejszą koalicję ? A wybór jest jaki jest. Skromny. To Koalicja Obywatelska z przewielebnym katolikiem Tuskiem na czele, PSL, SLD ew. Hołownia. Wybór dość ograniczony, więc przedstawić łatwo, żadna tam filozofia. Marsjan pomijamy. Tego energiczny Grzegorz nie podał, a obywatele zapewne woleli by wiedzieć.

No i czy tych skazanych i powieszonych Braun chce pochować we wspólnej mogile, a jeśli to gdzie, raczej nie na Powązkach, nie może być że  gdzieś pod płotem, bezimiennie ?  To też ważne, pewno potencjalni wisielcy woleli by też wiedzieć, według Brauna ich marny koniec jest pewny. I tylko ciągle nie wiemy, z kim obstalowana  jest ta spółka, by obalić ten rząd i posadowić swój, by w Polsce „było lepiej”, z jakimi partiami ?. Ale to jest owiane jakby zasłoną tajemnicy. Nie chce się Grzegorz Braun i waleczni "sędziowie norymberscy" tym pochwalić.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (16 głosów)

Komentarze

W uwielbianej przez użytecznych idiotów (jeśli nie najemników) Kremla Moskowi, takich nagrzanych świrów Putin każe zamykać w psychuszkach!

W wojnie hybrydowej prowadzonej przeciwko Polsce i Polakom, nagrzane świry mają za zadanie wprowadzać totalny zamęt w polskich szeregach.

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
20
Vote down!
-13

jan patmo

#1631838

Na razie to Putin z uciechy pewno  klepie się po kolanach albo trzyma za nich kciuki. Niewątpliwie czuć tu  jednak "rękę sowieciarzy" w ramach wspomnianych przez  przez Ciebie wojny hybrydowej i wprowadzania zamętu w polskich szeregach. W zasadzie pretekst jest mało istotny, bo on jest "zawsze". Kiedyś np. 447, teraz covid, później inny.

Zawsze jak się coś w Polsce dzieje , przykładam do tego taką miarkę, probierz,  którym jest pytanie : "Czy Putnin i ruscy się z tego cieszą, czy się tym martwią". Działa i pozwala odczytać rzeczywistość polityczną, nawet jak się nie jest blisko. I ja pozdrawiam serdecznie

Vote up!
19
Vote down!
-13

janksero

#1631851

Dla porządku napiszę, że przez tydzień będę chyba poza zasięgiem internetu , więc nie będę mógł odpowiedzieć na ew. komentarz, nawet gdy sytuacja by tego wymagała. Przepraszam i pozdrawiam.

PS: Obiecane okazjonalne 50 zł na koszta utrzymania portalu dziś wpłaciłem, do czego, nawet w drobnej sumie zachęcam i blogerow i ew. czytelników. Nie znam Gawriona, ale wspierajmy, na tyle przecież ile możemy,  prywatne, polskie, zwłaszcza te najmniejsze patriotyczne media. Jak by ich zabrakło, czegoś będzie brakowało. To działalność niedoszacowana a warta wsparcia.

Vote up!
13
Vote down!
-1

janksero

#1631899

Nie jestem fanem Brauna, ale bezkrytyczne podchodzenie do PLANDEMII jakos mi

nie pasuje do NIEPOPRAWNYCH. 

Braun mowi o tym o czym mowi caly swiat, czyli ze falszywa epidemia sluzyc ma po to

by spoleczenstwa zlapac za twarz. Niewazne czy to mowi Braun czy ktos inny, jako

niepoprawny nie widze tutaj zadnego dzialania przeciwko Polsce. Wrecz przeciwnie

Braun zwraca uwage ze Niedzielski wychodzi przed orkiestre chcac dobrowolnie

szczepic dzieci, czego mu globalisci mandatoryjnie nie kazali. Czy te slowa ktore

wypowiedzial w Sejmie sa czyms zaskakujacycm? Tam nie takie teksty leca na

codzien. Tu juz bylo wyliczanie obroncow Brauna zeby sie ujawnili. Czy tak ma wygladac

dyskusja na niepoprawnych? Obawiam sie ze tego sobie zycza poprawni, czyli wysuniete

ramie PiS. Moze sie myle, ale skoro blog jest dla niepoprawnych to mysle ze nie

powinno na nim byc jedynie slusznej linii partii. Madrosc polega na tym ze jak chce 

sie znac prawde o sobie, trzeba sluchac wrogow, przyjaciele beda tylko kadzic.

Pozdrawiam

Vote up!
17
Vote down!
-11

JanStefanski

#1631926

patridioci

 

wiara kocia łebki knoci

miotem jej są patridioci

 

PS Podziękowania Katarzynie Tarnawskiej za zainspirowanie mnie do napisania tego wierszyka.

Vote up!
8
Vote down!
-11

jan patmo

#1631931

Niegdyś byli po prostu niepoprawni. A teraz są poprawni niepoprawni i niepoprawni niepoprawni. I trzeba z tym żyć. :-)

Vote up!
5
Vote down!
-7

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1632028

geniusz guru

 

w głowie zakodowane

szuru szuru

i że nie wolno podważać

geniuszu guru

Vote up!
11
Vote down!
-5

jan patmo

#1632029

   "Cichociemni" Putina, kolejno zdejmują maski.

Vote up!
21
Vote down!
-7

ronin

#1631854

wciaz bardzo polecam Wywiad: "JAN z Kanady" na "zywo"..

https://www.youtube.com/watch?v=lRzsZTff-ME&t=3449s

=========================
zapodal: jasiek z toronto

Vote up!
6
Vote down!
-3

jasiek z toronto

#1631873

Trochę przydługie, prawie 2 godziny ! ale z uprzejmości przejrzałem. Cóż, każdemu coś "w duszy gra". Blondynka ładna i zapewne szczerze patriotyczna. Wysoko to sobie cenię. Jednak  rzeczywistość państwa, wyraża się  poprzez partie polityczne, te konkretne, teraz te, które są w polskim Sejmie. Która jest najbliższa "Janowi z Kanady" ? Sam nic nie zdziała, zwłaszcza , że mówi dość abstrakcyjnie, tyle, że ładna blondynka i jeszcze parę tysięcy może go wysłucha. Więc kogo popiera, na kogo głosuje? To jest "czyn". Istotniejszy niż milion słów i dostępny każdemu. Pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
-3

janksero

#1631879

Nazwa programu Norymberga 2.0 jest wręcz wyjęta z bolszewickiego repertuaru haseł kierowanych niegdyś przeciwko "pańskiej" Polsce. Ot faszyści, których trzeba bez litości wystrzelać do nogi bądź wywieszać. Przypadkowa nie jest również zbieżność czasu ogłoszenia tego programu pseudo konfederacji z tym, co obecnie się dzieje na granicy białorusko-polskiej (i innymi atakami na Polskę). 

 

 

Vote up!
17
Vote down!
-17

jan patmo

#1631875

Oczywiście, że zbieżność jest "nieprzypadkowa"...

Vote up!
16
Vote down!
-11

janksero

#1631876

Braun wie od dawna ze spolke do rzadzenia panstwem polskim zawiaze z tesciowa Tuska.

Vote up!
16
Vote down!
-17

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1631877

jego dawne fanki, nieobecne już na blogu Niepoprawnych, czyli Markowa i Verita. 

"Od zawsze" miałam wątpliwości co do Brauna, teraz - już nie mam.

Najłagodniejsze określenie Brauna - oszołom!

A że broni go rusofil Korwin - "nie dziwi nic". 

Pozdrawiam,

Przy okazji już zobaczyłam jak działa ocenianie postów przez niezalogowanych - zarobiliśmy sporo minusów przy komentarzach na temat oszołoma - Brauna - ja, Weteran Polski i rejms. Nawet domyślam się kim mógłby być ten niezalogowany,

Vote up!
23
Vote down!
-17

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1631904

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1632003

 6700 lekarzy ,naukowców i foliarzy

Vote up!
9
Vote down!
-7

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1632044

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rzmm, ż  p prwszym lckdwn, zstł c przynjmnj bczk śldz wązk czsnk z twjg strgn, c c g wtdy zmknęl.
Trzymj t kryt w pwncy. Sprzyd sę jk znlzł, b twój nwy pn, pfzr C mów, ż cę będz szprycwł przynjmn dw rzy n rk.

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1632080

teraz kobyła...

 

teraz kobyła

kefasowi miła

Vote up!
10
Vote down!
-4

jan patmo

#1632083

Wymienione przez Panią osoby nigdy stąd nie odeszły, podobnie jak na Naszych Blogach. Neonowa brać ciągle zmienia skórę ale nie da się zmienić "odcisków palców"  :)

Pozdrawiam.

.

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1632090

Powinien stracić mandat posła i zostać skierowany na leczenie, prognozy mizerne ale warto spróbować

Vote up!
19
Vote down!
-19

To ya.

#1631901

w królestwie Polinu

 

świrowaniem swoim

obcych mocodawców

zachęcają do czynu

by mogli panować

nad ludnością tubylczą

w królestwie Polinu

 

PS A kto miały być królem w królestwie Polinu? Retoryczne pytanie! Od dawna wiadomo, że Braun, który wybrał sam siebie i czeka tylko na oficjalną koronację!

No i oczywiście w królestwie Polinu, opartym na prawach Darwina-Kurwina, cierpiał by nędzę i głód tubylczy lud.  

Vote up!
9
Vote down!
-10

jan patmo

#1632018

Na co nam Petru w sejmie jak mamy Brauna

Vote up!
10
Vote down!
-4

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1632043